Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι αστείο να δίνεις την ίδια ποινή που θα έδινες σε full race. Το ίδιο είναι να έχεις να καλύψεις 5 sec σε 44 γύρους και το ίδιο σε μόλις 11; 5sec/4=1,250 sec πρέπει να είναι η ποινή στο sprint, όσο αστείο κι αν ακούγεται, γνώμη μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, karapro said:

Είναι αστείο να δίνεις την ίδια ποινή που θα έδινες σε full race. Το ίδιο είναι να έχεις να καλύψεις 5 sec σε 44 γύρους και το ίδιο σε μόλις 11; 5sec/4=1,250 sec πρέπει να είναι η ποινή στο sprint, όσο αστείο κι αν ακούγεται, γνώμη μου.

Όντως, ακούγεται αστείο. Με το σκεπτικό σού, αν κάποιος προκαλεί ατύχημα το τελευταία γύρω, τι ποινή πρέπει να πάρει? 5:44=0,11???..το καταλάβενεις και εσύ ότι δεν μπορεί να πάει έτσι 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, eri77 είπε

Αν το θέτεις έτσι... Αυτό πού έλεγα πάντως είναι ότι η Red Bull είναι τόσο καλή πού δίνει άνετα στον Perez τήν δεύτερη θέση. Στον Perez..

Δεν έχεις δει στα τελευταία 6 gp τον Perez; 😛

Ο καθοριστικός παράγοντας είναι πως σφάζονται οι άλλες ομάδες.

Πχ. Αν συνέχιζε τα βάθρα ο Νάντο θα είχαμε άλλη εικόνα. Όμως τώρα παλεύει να μπει 10άδα.

Η McLaren που πάει για νίκες πλέον, πάλευε να μπει 10άδα μέχρι πρόσφατα.

Βάλε και Fer,Merc.

Επίσης είχε ξεκινήσει δυνατά ο Perez στα 5 πρώτα gp.

Επεξ/σία από Diinekis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω πολλους να γραφετε για τον Μαξ. Το οτι δεν τον συμπαθω λογω χαρακτηρα ειναι γνωστο. Λιγο αντικειμενικος να εισαι καταλαβαινεις οτι προκειται για μεγαλο μ@λ@κ@.
Το οτι τον παραδεχομαι σαν οδηγο ειναι επισης γνωστο και τον κατατασσω κοντα σε επιπεδα MS.
Δεν μπορει ομως οδηγοι οπως ο Albon, Gasly ακόμα και ο Περεζ να εχουν τοσο μεγαλη διαφορα αποδοσης απο τον VER στην RBR.
Αυτο που πιστευω ειναι οτι το μονοθεσιο ειναι στημενο πανω του και στο οδηγικο του στυλ.
Μην ξεχναμε και τον RIC ο οποιος οταν ηταν σε RBR κεντουσε αλλα απο κει και περα... μετριοτητα.
Πολυ θα ηθελα να τον δω να οδηγαει αυτο το διαστημα Ferrari - Mercedes - McLaren για να δουμε αν θα κανει αυτη τη χαοτικη διαφορά με το ιδιο αμαξι (εκτος RBR) στους SAI, LEC, RUS, HAM, NOR, PIA.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, eri77 είπε

Αν το θέτεις έτσι... Αυτό πού έλεγα πάντως είναι ότι η Red Bull είναι τόσο καλή πού δίνει άνετα στον Perez τήν δεύτερη θέση. Στον Perez.. Εννοείται ότι σε καμία περίπτωση αυτό μειώνει τον Max. Το έχω γράψει πριν 2 χρόνια και το ξαναγράφω.. Κατά την άποψή μου ο max είναι στα επίπεδα του schumacher.. Και αυτό τα λέει όλα 

Άμα πάει στην Ferrari τότε θα τον ευχαριστηθούμε μόνο 

Ειναι κρίμα αυτή η ομάδα να μην μπορεί να σταθεί στα πόδια της 

Για εμένα Formula 1= Ferrari 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα το προβλημα με το φερστα ειναι οτι του δωσανε ενα πρωταθλημα επειδη υπηρχε ρευμα νεων οπαδων στη φορμουλα και φυσικα παιρνει αλλα 2 ακοπα που καποιοι νομιζουν οτι ειναι σουπερ οδηγος χωρις  να τα εχει κερδισει με δυνατο ανταγωνισμο.Μην περιμενετε μεσα στο 24 αλλαγες οι ομαδες ειναι πισω παλι οι redb θα το παρει.Το 25 ειναι η χρονια που πρεπει να μας ενδιαφερει εκει πιστευω οτι θα χουμε αλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tommy^ είπε

Μην ξεχναμε και τον RIC ο οποιος οταν ηταν σε RBR κεντουσε αλλα απο κει και περα... μετριοτητα.

Και στη Renault κέντησε.

Και στη McLaren που γενικά ήταν χάλια, νίκη μετά από πόσα χρόνια έφερε!

Δε διαφωνώ πως δείχνει να έχει παρακμάσει. Πάντως στην ΑΤ καλά φαίνεται να ξεκίνησε. :)

2 ώρες πριν, tommy^ είπε

Διαβαζω πολλους να γραφετε για τον Μαξ. Το οτι δεν τον συμπαθω λογω χαρακτηρα ειναι γνωστο. Λιγο αντικειμενικος να εισαι καταλαβαινεις οτι προκειται για μεγαλο μ@λ@κ@.

Εμένα εκτός μονοθεσίου μου φαίνεται κουλ τυπάκι. Μέσα στη πίστα θα σε καταστρέψει, ναι.

Τον λυπάμαι και λίγο για το πατέρα του. Τι να κάνεις, δε γίνεσαι πρωταθλητής F1 αλλιώς.

Με επιφύλαξη όλα, εικόνες από μακριά βλέπουμε.

Επεξ/σία από Diinekis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα με τη φερραρι ειναι οτι ειμαστε σε μεταβατικη περιοδο ο βασερ θα κριθει το 25 απο τη στιγμη που καποιοι μηχανικοι θα ρθουν 24 παει και το 24 αρα θα δουμε τι θα παρουσιασουν το 25.Το ερωτημα μπορουμε να κατακτησουμε πρωταθλημα με το βασερ;; Η χρειαζοταν καποιος καλυτερος;; Εγω πιστευω οτι χρειαζοταν καποιος καλυτερος.

 

 

Βλεποντας τα γεγονοτα χαθηκε η ευκαιρια για το εξης: Ενας πλουσιος θα αγοραζε την williams 2 θα εκανε κινηση ματ συμφωνια με αποκλειστικοτητα με τη honda. 3 θα επαιρνε το πιαστρι για το 25. 2 ομαδα που συμπαθω μετα τη φερραρι θα γινοταν πολυ δυνατη για το 26.Ακουω τη γνωμη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ferrari είναι σε μεταβατική περίοδο κοντά 1,5 δεκαετία! 😅

16 λεπτά πριν, johnmayson είπε

Το ερωτημα μπορουμε να κατακτησουμε πρωταθλημα με το βασερ;; Η χρειαζοταν καποιος καλυτερος;; Εγω πιστευω οτι χρειαζοταν καποιος καλυτερος.

Τοτός & Spice-boy δε κουνιούνται. 🤗

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakjim είπε

Εντυπωσιακός ο Πιάστρι. Φαίνεται να ξεπερνά ήδη τον Νόρις σε ταχύτητα ή είναι η ιδέα μου;

Ναι έτσι φαίνεται. Αγχωθείτε Norris & βρετανικά media.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tommy^ είπε

Διαβαζω πολλους να γραφετε για τον Μαξ. Το οτι δεν τον συμπαθω λογω χαρακτηρα ειναι γνωστο. Λιγο αντικειμενικος να εισαι καταλαβαινεις οτι προκειται για μεγαλο μ@λ@κ@.

Κακομαθημένος μπουλάκος είναι ... και υπερεκτιμημένος ως οδηγός.. Του έχει κάτσει η περίοδος κυριαρχίας της red bull.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, johnmayson είπε

Ποιος ειναι ο τοτος και το spice boy κολλησα.

Ως προ το spice boy δε καταλαβα ποιος ειναι και τι σχεση εχει ο wolf?

επειδή έγραψες για καλύτερο του Βασερ στην φεραρι.. 

ο ένας καλύτερος είναι ο Toto Wolf και ο άλλος ο Cristian Horner. 
 

spice boy τον φωνάζουν επειδή είναι παντρεμένος με μια από τις Spice Girls

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...