Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει καποιος γιατι εχει μερικες φορες κενο 3 εβδομαδες και μετα εχει 3 αγωνες στην σειρα εβδομαδα σε εβδομαδα;
Δεν θα ηταν καλυτερα ενα πιο ομοιομορφα απλωμενο προγραμμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 ώρες πριν, mandos είπε

Ricci season μόνο. Έχουν αφιερώσει περισσότερο χρόνο να γράφουν για το Ric πάρα για τους οδηγούς με θέση

Κάτσε ρε συ, είχαμε Norris στη Ferrari, Sainz Audi, Εκλέρ RB/Merc.

O Ric θεωρούταν επιπέδου πρωταθλητισμού, λογικό να τραβά προσοχή. Το ερώτημα είναι αν είναι σε αυτό το επίπεδο ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, safridia είπε

Ξερει καποιος γιατι εχει μερικες φορες κενο 3 εβδομαδες και μετα εχει 3 αγωνες στην σειρα εβδομαδα σε εβδομαδα;
Δεν θα ηταν καλυτερα ενα πιο ομοιομορφα απλωμενο προγραμμα;

3 βδομάδες κενό έχει μόνο στις διακοπές του Αυγούστου. Φέτος είχε και τον Απρίλιο γιατί ακυρώθηκε το gp της Κίνας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλη σταδιοδρομια γιγαντα.

Δε θα σε ξεχασουμε ποτε. Ειδικα στο τι εκανες τοτε στο Αμπου Νταμπι το 2021 και ποσα ψυχολογικα δημιουργησες

 

Επεξ/σία από ASFE
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ASFE είπε

Καλη σταδιοδρομια γιγαντα.

Δε θα σε ξεχασουμε ποτε. Ειδικα στο τι εκανες τοτε στο Αμπου Νταμπι το 2021 και ποσα ψυχολογικα δημιουργησες

 

Αυτή θα ήταν επιστροφή! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/7/2023 στις 10:09 ΜΜ, mandos είπε

Ricci season μόνο. Έχουν αφιερώσει περισσότερο χρόνο να γράφουν για το Ric πάρα για τους οδηγούς με θέση

Πραγματικά εχουν κουρασει με τον Ricciardo. 

Εντωμεταξύ γράφονται κι εδω διαφορά για ελπιδα για θεση σε RB αν είναι πιο γρήγορος απο Tsunoda κλπ. 

Θα φαει καλα απο Tsunoda, δεν το έχει εδω και χρόνια ο Ric. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην εισαι υπερβολικος. Στην Ρενω ηταν καλος. 2 χρονια στην Μακλαρεν δεν πηγε καλα. Ειδικα την τελευταια χρονια.

Στην Μοντσα μετα το μπαμ Μαξ-Χαμ μια χαρα κρατησε και κερδισε.

Απλα δεν ειναι κορυφαιος. Γιατι οι κορυφαιοι προσαρμοζονται. Σε οτι μονοθεσιο τους δωσεις.

Τωρα βεβαια πως κερδισε το 2014 τον 4ακις στην 1η του χρονια στην ομαδα..γκου χου γκουχου μας λεει πολλα για τον 4ακις...

Επεξ/σία από ASFE
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, ASFE είπε

Μην εισαι υπερβολικος. Στην Ρενω ηταν καλος. 2 χρονια στην Μακλαρεν δεν πηγε καλα. Ειδικα την τελευταια χρονια.

Προσωπικά δεν νομιζω οτι το εχει και πιστεύω οτι θα χασει απο Tsunoda(κοντρα στις πιθανοτητες και στο τι λεγεται) , δεν είναι καν στο επίπεδο αυτο. 

Μακαρι να βγω λαθος. 

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, haHa είπε

Προσωπικά δεν νομιζω οτι το εχει και πιστεύω οτι θα χασει απο Tsunoda(κοντρα στις πιθανοτητες και στο τι λεγεται) , δεν είναι καν στο επίπεδο αυτο. 

Μακαρι να βγω λαθος. 

Και εγώ νομίζω ότι είσαι υπερβολικός. Προσαρμοστικότητα ίσως δεν έχει και εδώ και πάλι είναι το μεγάλο ρίσκο για αυτούς που τον διάλεξαν. Αλλά ότι έχει πέσει τόσο δεν το πιστεύω. 

Πιστεύω θα φανεί από την αρχή το τι και πως. Περισσότερες πιθανότητες δίνω στον κοντό (όχι ότι κινδυνεύει η θέση του ή τον καίει κάτι) να αρχίσει τις μαλ@κίες και να καταστρέφει αγώνες (δικούς του και άλλων) προσπαθώντας να ψηλώσει στα μάτια θεατών - ομάδας κτλ. 

Ίδωμεν 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, liakinen είπε

Και εγώ νομίζω ότι είσαι υπερβολικός. Προσαρμοστικότητα ίσως δεν έχει και εδώ και πάλι είναι το μεγάλο ρίσκο για αυτούς που τον διάλεξαν. Αλλά ότι έχει πέσει τόσο δεν το πιστεύω. 

Πιστεύω θα φανεί από την αρχή το τι και πως. Περισσότερες πιθανότητες δίνω στον κοντό (όχι ότι κινδυνεύει η θέση του ή τον καίει κάτι) να αρχίσει τις μαλ@κίες και να καταστρέφει αγώνες (δικούς του και άλλων) προσπαθώντας να ψηλώσει στα μάτια θεατών - ομάδας κτλ. 

Ίδωμεν 🙂

Θα δουμε στο τέλος της χρονιάς, αλλα δεν νομίζω οτι εχει την ταχύτητα να περασει τον Tsunoda. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δε θα μου κάνει εντυπώση αν η κίνηση δεν γίνεται για τους πόντους (της ΑΤ πάντα) αλλά για να πουλήσει ρούχα και αναψυκτικά το brand στο "murica".

Και ο Τσουνόντα από την άλλη, 3η χρονιά στην ΑΤ με τις ευλογίες της Honda αλλά δε μπορώ να πω ότι έχει εντυπωσιάσει ιδιαίτερα, ούτε ως οδηγός ούτε ως χαρακτήρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mandos είπε

Και ο Τσουνόντα από την άλλη, 3η χρονιά στην ΑΤ με τις ευλογίες της Honda αλλά δε μπορώ να πω ότι έχει εντυπωσιάσει ιδιαίτερα, ούτε ως οδηγός ούτε ως χαρακτήρας.

Τα 3/4 του Grid θα μπορούσαν άνετα να αντικατασταθούν από άλλους οδηγούς χωρίς να λείψουν ούτε το ταλέντο τους, ούτε οι προσωπικότητες τους. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mandos είπε

Προσωπικά δε θα μου κάνει εντυπώση αν η κίνηση δεν γίνεται για τους πόντους (της ΑΤ πάντα) αλλά για να πουλήσει ρούχα και αναψυκτικά το brand στο "murica".

Και ο Τσουνόντα από την άλλη, 3η χρονιά στην ΑΤ με τις ευλογίες της Honda αλλά δε μπορώ να πω ότι έχει εντυπωσιάσει ιδιαίτερα, ούτε ως οδηγός ούτε ως χαρακτήρας.

κατα την ταπεινη μου αποψη η κινηση γινεται απλα για να μπουν τα λουρια στον σερτζιο. Η παιζει το ρολο του (αυτον που ειχε ο Bottas ) σωστα χωρις δηλωσεις και φιλοδοξιες και φερνοντας το αμαξι του παντα μια θεση (και μονο μια) πισω απο τον μαξ η τρωει ποδι χαλαρα και ερχετε ο μελωμενος αυστραλος να κανει 2-3 θητειες μεχρι την αλλαγη των κανονισμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...