Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, liakinen είπε

Σειρά έχει τώρα να πάρει δρόμο και ο Αμερικανός. Άλλος ένας rookie της πλάκας που δεν αξίζει ούτε θέση δοκιμαστή πόσο μάλλον οδηγού.

Πράγματι, αν και το κόβω δύσκολο. Η Liberty Media (όντας Αμερικάνικη) θέλει οπωσδήποτε Αμερικανό οδηγό στο grid.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, liakjim είπε

Δεν μου έκατσε καλά η απόφαση για την αντικατάσταση του de Vries . Μου φαίνεται ότι είναι πολύ νωρίς και αδικείται.

Αυτό που λες ισχύει για μας, είναι το δικό μας mentality. 

Για τη RB ισχύει το εξής: λιγο καλυτερος λιγο χειροτερος, οτι ειχε να δειξει το εδειξε, δεν πρόκειται να πάρει τη 2η θέση στη RB, από το Tsunoda δεν μοιάζει καλύτερος και ο άλλος έχει και την Honda/Ιαπωνία από πίσω του, ας βάλουμε τώρα τον Riciardo να δούμε αν το χει ακομα, ώστε προς το τέλος της χρονιάς να αποφασίσουμε τι θα κάνουμε με τη θέση του Perez έχοντας δει και τον Riciardo, όχι μόνο στο simulator.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, papp0us said:

COPYRIGHT INFRIGMENT, ΜΗΝΥΣΗ ΤΩΡΑ . Πάνω απο 2.5 χρώματα το έχουμε πατεντάρει κύριοι της Williams, για σας παρακαλώ λίγο.

Ρε και στην αρχή - χωρίς να έχω διαβάσει προσεκτικά το tweet - νόμιζα ότι ήταν livery της McLaren!!! 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Nabuko είπε

Η 98 ή 99 θα ναι. Δεν έχω μαζί του αλλά τον έβγαλα όταν πέρναγε από μπροστά μου με τα πόδια όπως και τον έτερο οδηγό, τον Ντιντιέ Οριόλ. 

Ναι κάπου εκεί ήταν, καλά εγώ ήμουν τυχερός γιατί το ξενοδοχείο που είχε μείνει, άνηκε σε μια καθηγήτρια μου, οπότε είχα πρόσβαση 👍

Υ.Γ πες μου τι χρωστάω για το thumb up.

Επεξ/σία από lnwolfgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.gazzetta.gr/gmotion/2237537/f1-o-rasel-se-rolo-loytseskoy-gia-emena-o-piastri-eprepe-na-einai-sto-bathro

Άσχετα αν έχει δίκιο ή άδικο εμένα με κούρασε σε μεγάλο βαθμό. Φτάνω να τον αντιπαθώ περισσότερο από τον Hamilton των περασμένων ετών. 

Σκάσε και οδηγά και δείξε διάρκεια και όχι στιγμές. Αν δεν άξιζε ο Λιούις βάθρο μία, εσύ δεν άξιζες 100. 

Κομπλεξάρα. Καλά σε είπε princess ο Max.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Cygnus είπε

Ρε και στην αρχή - χωρίς να έχω διαβάσει προσεκτικά το tweet - νόμιζα ότι ήταν livery της McLaren!!! 😅

Οι άνθρωποι ειναι ξεδιάντροποι ρε συ, τώρα είμαι σε ανοιχτή γραμμή με Κούγια, θα τους ταράξουμε στην νομιμότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@eri77

Πιθανότερο είναι να μπουν κανονισμοί που θα κόψουν - επηρεάσουν την χαοτική διαφορά της Red Bull από τους υπόλοιπους παρά οι βλακείες που γράφει το παρόν άρθρο. Σιγά μην πάρει και τον Σερ ή τον Alonso για τρίτο οδηγό - δοκιμαστή.

Θα υποχρεωθεί η RB να πάρει δεύτερο μεγάλο όνομα ξέροντας τον χαρακτήρα του Max και ότι θα τα κάνει πουτ@να όλα για να ανέβει το θέαμα; Και αν πλησιάσουν στην δυναμικότητα οι άλλες ομάδες (που θα γίνει αυτό) να χάνει βαθμούς με τις κόντρες των δικών της και στο τέλος και το πρωτάθλημα.

Ακόμα και με ένα παλτό όπως ο Μεξικανός που στους μισούς αγώνες θα τερματίζει από δεύτερος έως πέμπτος - έκτος (έτσι όπως τα πάει δύσκολο και αυτό) το πρωτάθλημα θα το έχει σχετικά εύκολα μέχρι το 26.

Φιλικά το γράφω δεν έγραψες εσύ το άρθρο 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, liakinen said:

@eri77

Πιθανότερο είναι να μπουν κανονισμοί που θα κόψουν - επηρεάσουν την χαοτική διαφορά της Red Bull από τους υπόλοιπους παρά οι βλακείες που γράφει το παρόν άρθρο. Σιγά μην πάρει και τον Σερ ή τον Alonso για τρίτο οδηγό - δοκιμαστή.

Θα υποχρεωθεί η RB να πάρει δεύτερο μεγάλο όνομα ξέροντας τον χαρακτήρα του Max και ότι θα τα κάνει πουτ@να όλα για να ανέβει το θέαμα; Και αν πλησιάσουν στην δυναμικότητα οι άλλες ομάδες (που θα γίνει αυτό) να χάνει βαθμούς με τις κόντρες των δικών της και στο τέλος και το πρωτάθλημα.

Ακόμα και με ένα παλτό όπως ο Μεξικανός που στους μισούς αγώνες θα τερματίζει από δεύτερος έως πέμπτος - έκτος (έτσι όπως τα πάει δύσκολο και αυτό) το πρωτάθλημα θα το έχει σχετικά εύκολα μέχρι το 26.

Φιλικά το γράφω δεν έγραψες εσύ το άρθρο 😄

Ειναι απόλυτο λογικό αυτό που λες... Όμως, κατά την άποψή μου δεν είναι τόσο απίθανο 

. Πρώτον... Είμαι σίγουρος ότι ο max δεν θα είχε κανένα πρόβλημα με αυτό.. Αντιθέτως, θα το ήθελε, για να δείξει ότι είναι ο καλύτερος και δεν κερδίζει μόνο επειδή έχει το καλύτερο αμάξι. Είναι ο χαρακτήρας του... Δεν θα έλεγα το ίδιο για τον Hamilton πού ήθελε να έχει τον Bottas πλάι για πάντα. 

Δεύτερον... Κατά την άποψή μου πάντα, αν η Red Bull έπαιρνε leclerc, ξέρει ότι αφαιρεί από τον ανταγωνισμό ένα top οδηγό ο οποίος σε κατάλληλες συνθήκες θα μπορούσε να κάνει την διαφορά και να κερδίζει το πρωτάθλημα... 

Να πω επίσης ότι ούτε εγώ πιστεύω ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο αλλά... 

Πάντα φιλικά 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Diinekis21 said:

Ο Λεκλέρ θεωρείται ακόμα κορυφαίος οδηγός; Γιατί τελευταία τον έχει φάει η κόκκινη  μαρμάγκα.

 

Ήρεμα ρωτάω...

παιζει να έχει ξεχάσει να οδηγήσει?ο ιδιος απαντησες με καποιο τροπο

οσον αφορα ταχυτητα,leclerc ισως ειναι ταχυτερος απο τον max..εννοειται δεν φτανει μονο αυτο για να εισαι τοπ οδηγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/7/2023 στις 1:36 ΜΜ, liakinen είπε

Προσωπική μου γνώμη είναι ότι αν στον Leclerc δεν δώσουν αυτοκίνητο ανώτερο όλων τότε μία τρύπα στο νερό θα κάνουν οι κόκκινοι. Ακόμα και ισάξιο αυτοκίνητο με το κορυφαίο να έχει ο Leclerc δείχνει να μην μπορεί στο 100% να διαχειριστεί την πίεση. 

Η πρόσφατη γνώμη μου για τον Leclerc.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...