Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Πουρναράκης προσπαθώντας να "ζωντανέψει" το δελτίο του ΑΝΤ1, περιγράφει τον αγώνα και το πως φώναζαν (με έναν γελοίο τρόπο) οι Άγγλοι φίλαθλοι τον Lando. "Lando! Lando! Lando!" :wacko: :lol:

Ούτε οι Άγγλοι εκφωνητές/παρουσιαστές του F1TV δεν κάνανε έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο Πουρνάρ ειδικά τώρα που μεγάλωσε αγγίξει πολλές φορές τα όρια του Cringe. 

Και οι δύο τους όμως κάνουν προφανέστατα λάθη και πολλές φορές χάνονται (πχ χθες που ακυρώθηκε ο χρόνος για track limits του Gasly και ένα πεντάλεπτο το έψαχναν). 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, liakinen είπε

@papp0us κοίτα μην μας πάθεις τίποτα από την απότομη πολύ χαρά 😋

  Απόκρυψη περιεχομένων

Τις πίκρες τις έχεις συνηθίσει 😋

 

Είμαι σε απόλυτη άρνηση, δεν μπορώ να το διαχειριστώ αυτή τη στιγμή 🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, specre είπε

Ο Πουρναράκης προσπαθώντας να "ζωντανέψει" το δελτίο του ΑΝΤ1, περιγράφει τον αγώνα και το πως φώναζαν (με έναν γελοίο τρόπο) οι Άγγλοι φίλαθλοι τον Lando. "Lando! Lando! Lando!" :wacko: :lol:

Ούτε οι Άγγλοι εκφωνητές/παρουσιαστές του F1TV δεν κάνανε έτσι.

Δεν ειναι μόνο οι παρουσιαστες αλλα και η ανάλυση της εικόνας. Βαλε τον ANT1 δες λιγο και γυρισέ το στο F1TV. Επειδή το F1TV εχει καποια καθυστέρηση και αμα το εχεις στο 1080 και οχι στο auto θα δεις οτι στο ίδιο σημείο το F1TV ειναι ποιο καθαρο. Ο ΑΝΤ1 εχει ίδια ποιότητας εικόνα με το F1TV αμα το εχεις στα 720.....

Τεράστιοι απατεώνες......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Δεν ειναι μόνο οι παρουσιαστες αλλα και η ανάλυση της εικόνας. Βαλε τον ANT1 δες λιγο και γυρισέ το στο F1TV. Επειδή το F1TV εχει καποια καθυστέρηση και αμα το εχεις στο 1080 και οχι στο auto θα δεις οτι στο ίδιο σημείο το F1TV ειναι ποιο καθαρο. Ο ΑΝΤ1 εχει ίδια ποιότητας εικόνα με το F1TV αμα το εχεις στα 720.....

Τεράστιοι απατεώνες......

Συμφωνώ. Το έχω αναφέρει παλαιότερα αυτό. Αλλά σήμερα έτυχε να δω το δελτίο ειδήσεων του ANT1, μετά τον αγώνα και πέτυχα το στιγμιότυπο με τον Πουρναράκη που γράφω πιο πάνω.

Παρεμπιπτόντως, από όσο θυμάμαι, μόνο η ΕΡΤ έχει πραγματικό εξοπλισμό για FULL HD στη χώρα μας (εκτός από Cosmote).

Επεξ/σία από specre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μετάδοση ειναι τοσο κακη απο τον αντ1 που θα ηταν καλύτερα να μην το δείχνει καν στο ελεύθερο. θα ηταν αρκετά πιο εντιμο απο το να βαζεις 6 φορες διαφημισεις σε μιαμιση ωρα και να χάνεις safety car restart(!!) και 3 γυρους μετα να ξαναβάζεις διαφημίσεις. Δεν μιλάω καν για κακη εικονα και σχολιασμο που ειναι στο κατωτατο επιπεδο. Απορω δεν υπαρχει ενας f1 fan μεσα στον αντ1 να τους πει οτι η περιγραφη ειναι στα ορια του απαράδεκτου ακομη και για τοπικο αγωνα ποδοσφαίρου? Ελπίζω πραγματικά, για το καλο τους, να μην το δειχνουν καν στο ελευθερο του χρονου. ειναι ντροπη πραγματικα.

βαριομουν να συνδεσω pc και ειπα αντε ας το δω λιγο απο αντ1. δεν αντεξα πανω απο 10 λεπτα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στην McLaren. 

Αίσχος στον Ant1. Ξεπέρασε κάθε δυνατό όριο σήμερα με τις διαφημίσεις. Δεν παρακολουθήται πλέον. Καλύτερα να το λήξει και να κρατήσει μόνο το plus. Εγώ free δεν ξαναπαρακολουθώ. Μας τελείωσε. Από δω και πέρα Free streaming με Αγγλική περιγραφή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχεροι που βλεπουμε τον Ολλανδο να κανει οτι κανει.

Ναι οκ εχει καταπληκτικο μονοθεσιο αλλα ο τυπος εχει γινει το απολυτο ρομποτ.

Το pole-win-FL το κανει να φαινεται τοσο ευκολο.

Τελευταια ελπιδα του Ισπανου για νικη στην Βουδαπεστη. Εχω ξενερωσει πολυ με την Αστον Μαρτιν. Που πηγε ολο αυτο το pace? Φταιει η εκαστοτε πιστα? Φταινε τα νεα parts? Φταιει που το παλτο δε δινει το ιδιο καλο feedback? Τι στο διαολο δλδ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ASFE είπε

Τυχεροι που βλεπουμε τον Ολλανδο να κανει οτι κανει.

Ναι οκ εχει καταπληκτικο μονοθεσιο αλλα ο τυπος εχει γινει το απολυτο ρομποτ.

Το pole-win-FL το κανει να φαινεται τοσο ευκολο.

Τελευταια ελπιδα του Ισπανου για νικη στην Βουδαπεστη. Εχω ξενερωσει πολυ με την Αστον Μαρτιν. Που πηγε ολο αυτο το pace? Φταιει η εκαστοτε πιστα? Φταινε τα νεα parts? Φταιει που το παλτο δε δινει το ιδιο καλο feedback? Τι στο διαολο δλδ...

Απο ότι φαίνεται η ΑΜ έμεινε πίσω στις αναβαθμίσεις που έφεραν όλοι. Ακόμη πιο πίσω βεβαια έμεινε η Ferrari που μάλλον πληρώνει πως και οι οδηγοί της έχουν ξενερώσει. Οι υπόλοιποι με κάποιον τρόπο (οι γερανοί στο Μονακό έκαναν δουλειά μάλλον) κατάφεραν να φέρουν αναβαθμίσεις και να υπάρξει ενδιαφέρον. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Μετά απο 30 χρόνια , σήμερα έχασα τον 2ο αγώνα σε όλη μου τη ζωή. Εννοείται δεν εχω διαβάσει καμία προηγούμενη σελίδα διότι δεν θελω spoilers. Θα σας παρακαλούσα εαν καποιος έχει κάποιο link για να το παρακολουθήσω αυριο κονσέρβα , να μου στείλει ενα προσωπικό μυνημα. Δεν θελω να το ποστάρετε εδώ , γιατι θα αναγκαστώ να διαβάσω ολα τα σχόλια και δεν θελω να μαθω τι εγινε στον αγώνα. 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και ελπίζω να άξιζε ο αγώνας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον έχει καταντησει τουλαχιστον γελοιος ο ΑΝΤ1 στο θεμα της F1.

Σταματησα να βλεπω γιατι δεν μπορω αυτον τον εμεσο ψυχολογικο εκβιασμο του διαφημισεις καθε ενα τεταρτο ή ΑΝΤ1+...

Τωρα ο ΑΝΤ1 ανακαλυψε το picture in picture...

Καποια στιγμη εψαξα να βρω στο ΕΣΡ τις επιτρεπτες απο το νομο διαρκειες των διαλειμματων διαφημισεων αλλα και το βαθμο συχνοτητας... αλλα δυστυχως δεν βρηκα τιποτα.Ομως αν συγκρινω την διαρκεια και την συχνοτητα με τα κρατικα, αδικα πληρωνουμε το ΕΣΡ.

Ο Πουρναρακης προσπαθει να ανεβασει την ακροαματικοτητα και τελικα στα πατωματα η ποιοτητα.Saw me the money...

Ειναι ξεκαθαρο ότι όλα πανε στη συνδρομητικη αλλα λιγο πιο διακριτικα ρε παιδια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός πραγματικότητας όσοι πιστεύαμε ότι ο Νόρρις θα κρατήσει την 1η θέση. Σαν σταματημένο τον πέρασε με το DRS. Αν δεν υπήρχε το safety car στα 20 δευτερόλεπτα θα είχε τελειώσει παλι.

Δεν ιδρώνει καν το αυτί τους στην RB, άλλη μια βόλτα στο πάρκο και σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρες.
Να ρωτήσω επειδή δεν είδα τον αγώνα από την αρχή. Τα μαλακά της πιρέλι ποια C ήταν; Γνωρίζουμε αν ήταν η καινούργια γόμα η αιτία;

Προσθήκη.

Το βρήκα, ήταν C3 τα μαλακά. Έτσι εξηγείται η διάρκειά τους.

Επεξ/σία από ep1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αρχίσει να αναπολώ τις εποχές που βλέπαμε την Formula 1 στην ΕΡΤ.... Είδα φέτος δύο, τρεις αγώνες στον ΑΝΤ1 και δεν παλεύεται η κατάσταση... Ευτυχώς που υπάρχουν τα live stream και βλέπω απο εκεί στο sky sports και ησύχασε το κεφάλι μου!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ευχαριστήθηκα πάντως που όλοι οι "ειδικοί" παρουσιαστές του ANT1 ήταν 100% σίγουροι πως η McLaren έκανε "λάθος" με τη σκληρή γόμα για τους τελευταίους γύρους του αγώνα, μόνο για να φάνε τάπα στο τέλος με τη σκληρή να δουλεύει καλύτερα από τη μαλακή της Mercedes. 

Έχει την πλάκα του o ANT1 παντώς, το έχουμε κάνει παιχνίδι στο σπίτι "πόσες φορές θα κάνει λάθος ο Πουρναράκης".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...