Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, liakinen είπε

Τον Ισπανό δεν θα τον χάλαγε καθόλου η Audi. Μην σου πω και άλλοι θα παρακαλούσαν να πάνε.

Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι δεν τον διώχνουν, μόνος του ψάχνετε να φύγει, φαίνεται οτι η νιώθει ανώτερος του Leclerc στη Ferrari και η Ferrari δεν δείχνει ΚΑΜΙΑ συγκίνηση να τους δώσει καθαρό στάτους, οπότε ο Σάνθης απλα μαζεύει μπογαλάκια. Φέτος ειδικά είναι μόνιμα μια γκρίνια. 

Είτε έχει δίκιο, είτε όχι, αποκλείεται να το βρεί στην Ferrari, οπότε τον βλέπω εκτός.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

37 minutes ago, liakinen said:

Η Ferrari αν αληθεύουν αυτά που γράφονται θέλει να "χτίσει όλη την ομάδα" πάνω στον Leclerc. Έτσι ο δεύτερος οδηγός πρέπει να είναι κάποιος με χαρακτήρα τύπου Bottas (στην περίπτωση της ο Albon).

Ο Άλμπον μπορεί και να είναι ισάξιος ή καλύτερος του Λεκλέρ με το ίδιο μονοθέσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Ο Άλμπον μπορεί και να είναι ισάξιος ή καλύτερος του Λεκλέρ με το ίδιο μονοθέσιο.

Εγώ νομίζω οτι ο Leclerc μόνο στην μερτσέντα μπορεί να γίνει ο οδηγός που νομίζουμε οτι μπορεί να είναι, γιατι στη Ferrari πάει απο σφαλιάρα σε σφαλιάρα, η πίεση είναι τεράστια, και η ομάδα δεν έχει κανένα πρόβλημα να πετάει τους οδηγούς της στις ράγες του τρένου. Η Mercedes είναι νομίζω η πιο οδηγοκεντρική ομάδα του πρωταθλήματος, γιατί τους έχει στρώσει ο Hamilton. Θα ήταν σωτηρία του μια μεταγραφή στην Merc  , αλλα δεν ξέρω αν τον έχει στα σχέδια ή ίδια η Merc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, papp0us said:

Εγώ νομίζω οτι ο Leclerc μόνο στην μερτσέντα μπορεί να γίνει ο οδηγός που νομίζουμε οτι μπορεί να είναι, γιατι στη Ferrari πάει απο σφαλιάρα σε σφαλιάρα, η πίεση είναι τεράστια, και η ομάδα δεν έχει κανένα πρόβλημα να πετάει τους οδηγούς της στις ράγες του τρένου. Η Mercedes είναι νομίζω η πιο οδηγοκεντρική ομάδα του πρωταθλήματος, γιατί τους έχει στρώσει ο Hamilton. Θα ήταν σωτηρία του μια μεταγραφή στην Merc  , αλλα δεν ξέρω αν τον έχει στα σχέδια ή ίδια η Merc.

και η ομάδα δεν έχει κανένα πρόβλημα να πετάει τους οδηγούς της στις ράγες του τρένου. βλέπε Φέττελ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ο Άλμπον μπορεί και να είναι ισάξιος ή καλύτερος του Λεκλέρ με το ίδιο μονοθέσιο.

Όπως και ο Φέτελ είναι οδηγός - άνθρωπος που αν τον πάρει η κατηφόρα δύσκολα ισορροπεί ξανά και φαίνεται να κουβαλά τις κακές στιγμές του ψυχολογικά. 

Τον θεωρώ σαφέστατα καλύτερο οδηγό από τον Albon όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ο Άλμπον μπορεί και να είναι ισάξιος ή καλύτερος του Λεκλέρ με το ίδιο μονοθέσιο.

Αναφερομαστε στον " τρώω γύρο από φερσταπεν με το ίδιο αμάξι" ;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό από μόνο του δεν λέει και πολλά, όλοι οι team mates του έχουν φάει/θα φάνε γύρο από Μαξ :D

Αλλά οκ, όχι και καλύτερος του Λεκλέρ ο άλμπον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15:40 πήγα να ξαπλώσω αλλά δεν με έπιανε ο ύπνος. Θα πρέπει να περιμένω μέχρι τις 17:00 που ξεκινάει ο αγώνας για να κοιμηθώ. Verstapen πρώτος στο ρελαντί, οι Φερράρι με τα προβλήματα τους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα έχουμε μάχες για τις υπόλοιπες θέσεις (το grid είναι λες και έχει γίνει ημι-shuffle) και παραδοσιακά είναι καλή πίστα, οπότε έχε πρόχειρα τα επόμενα plans! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόβλεψη για βροχούλα από τον Horner, οπότε αναμένεται θεαματικός αγώνας από όλες τις απόψεις. Έκανε αναφορά και στους αυξημένους ανέμους σήμερα που ίσως επηρεάσουν όλους τους οδηγούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, barimagas είπε

Νομίζω τον είδα στην Θήβα πριν λίγο, μάζευε κρεμμύδια 🤣

orca-image--1787932126.jpeg

 

Ο Lawrence Barretto είναι, γνωστός στον χώρο του μηχανοκίνητου ως δημοσιογράφος, και αρκετά καλός αθλητής γενικότερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...