Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 minutes ago, ASFE said:

Μην μπλεκουμε WRC με Φ1. Αλλη φιλοσοφια το ενα αλλη το αλλο.

Στο wrc επιτρεπεται να βαλεις τον τροχο στο κενο. Αλλα παιρνεις ενα ρισκο.

Στην Φ1 πρεπει να το πας οσο πιο γρηγορα γινεται στην οριοθετημενη περιοχη.

Ναι το παρακατω θα σε κανει πιο γρηγορο. (Τοτε το ειχαν επιτρεψει) Αλλα πως να το κανουμε εισαι εκτος πιστας.

Πιστευω να καταλαβαινεις το point μου

2003 Austrian GP Sunday

Προφανως,δεν μιλαμε για τετοια κοψιματα αλλα πχ στα quali αρκετοι ακυρωνονταν στην τελευταια στροφη γιατι το μονοθεσιο πλαγιολισθαινε κ στιγμιαια κ ο 4ος τροχος περναγε απο τη γραμμη,εκει θεωρω οτι ειναι υπερβολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το βλέπουμε λίγο ανάποδα νομίζω. Η γραμμή πρέπει να μπαίνει στο όριο της πίστας και όχι να θεωρούμε όριο της πίστας τη γραμμή. Το κερμπ έχει κάποιο λόγο ύπαρξης. Αλλιώς ας το βγάλουμε. Και γιατί το κερμπ να έχει τέτοιο πλάτος που χωράει ένα αμάξι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις γρηγορες στροφές δεν ειναι ασφαλες το χαλικι. Αν το αμαξι φυγει, το χαλικι μπορει να σε τουμπαρει. Βλεπε αλφα ρομεο περσι που ο ζου απορουσαμε αν ζει. Το γρασιδι απο την αλλη δεν κοβει καθολου ταχυτητα, φευγεις και περιμενεις να σκασεις τοιχο. Απο αποψη ασφαλειας τα ορια πιστας πρεπει να ειναι μακρια απο την αμμοπαγιδα σε τοσο γρηγορες στροφες. Σε αλλα αμαξια το λυνεις αυτο με ψηλα κερμ τυπου λουκανικο που λεμε. Αλλα στην φ1 αυτα μπορει να απογειωσουν το αμαξι πάνω στις κερκιδες. Στο σπα μια χαρα το κραταγανε μεσα, το ιδιο και στην 130r. Να το κανουν και εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σερ κλαιγόταν και όταν η Mercedes ήταν πρώτη δύναμη. Τώρα σαν κακιά γκόμενα.

Στις 1/7/2023 στις 1:54 ΜΜ, sunseeker είπε

Είναι τόσο βαρετή η formula πλέον με την Red Bull. Μα τόσο βαρετή. Χάλια μαύρα

 

FV7KNRGWAAA455E.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά σου αρέσουν αλλά σε λίγο μόνος σου θα την βλέπεις. Εγώ και αρκετοί που βλέπω στο περίγυρο μου την κόψαμε. Ειδικά καλοκαίρι να θυσιάσω το έξω για να βλέπω αυτό το τσίρκο με την καμία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλαιγομαστε (και εγώ ναι) γιατί δεν βλέπουμε θέαμα, δεν υπάρχει ενδιαφέρον, ο μικρός ήδη βαριέται και δεν παρακολουθεί. Αν εσένα σου αρέσει αυτό με γεια σου με χαρά σου, εμένα δεν μου αρέσει και έχω κάθε δικαίωμα να το λέω. Ευτυχώς που δεν έκανα και συνδρομή να βλέπω αυτό το τσίρκο. Τώρα κράζουμε τον max και τη redbull, αν γίνει το ίδιο με άλλη ομάδα θα κράζουμε την άλλη ομάδα. Οπαδός δεν είμαι, είναι φιλάθλους και αυτό που βλέπω δεν με ικανοποιεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, specre είπε

The penalties imposed after the race in full are as follows:

  • Carlos Sainz – 10-second time penalty
  • Lewis Hamilton – 10-second time penalty
  • Pierre Gasly – 10-second time penalty
  • Alex Albon – 10-second time penalty
  • Esteban Ocon – 5-second time penalty
  • Esteban Ocon – 10-second time penalty
  • Esteban Ocon – 5-second time penalty
  • Esteban Ocon – 10-second time penalty (30 seconds in total for Ocon)
  • Logan Sargeant – 10-second time penalty
  • Nyck de Vries – 10-second time penalty
  • Nyck de Vries – 5-second time penalty (15 seconds in total for De Vries)
  • Yuki Tsunoda – 5-second time penalty

Austrian Grand Prix results confirmed as Sainz and Hamilton among drivers demoted

Το ξεφτίλισαν :X

Ocon καμπανόφατσα, 5Φ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσον αλλαξαν τα μονοθεσια εγιναν τεραστια εφυγαν v12 10 8 η φορμουλα εγινε βαρετη πρεπει να μικρυνουν αμεσα τα μονοθεσια ο χαμιλτον παραπονιοταν οτι αυτη η μαουνα δεν στριβει λογικο αφου ειναι τεραστιο πλεον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, liakinen είπε

Ναι φταίει η φοράδα (ο ίδιος, όμως, έφταιγε για τα +15 sec ποινής), αλλά την έχει μάθει. Αν δεν του κάνει ας πάει αλλού. Ας πάει πάλι στnν ομαδάρα του @papp0us :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, specre είπε

Ναι φταίει η φοράδα (ο ίδιος, όμως, έφταιγε για τα +15 sec ποινής), αλλά την έχει μάθει. Αν δεν του κάνει ας πάει αλλού. Ας πάει πάλι στnν ομαδάρα του @papp0us :P

Όχι φιλε. Τώρα να τον φάτε στη μάπα, είναι χοντρός, δεν τον θέλουμε. Έχουμε μισορυξιές οδηγούς τώρα, για να έχουμε μεγαλύτερο περιθώριο να βάλουμε οθόνες με διαφημίσεις στο μονοθέσιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, papp0us είπε

Όχι φιλε. Τώρα να τον φάτε στη μάπα, είναι χοντρός, δεν τον θέλουμε. Έχουμε μισορυξιές οδηγούς τώρα, για να έχουμε μεγαλύτερο περιθώριο να βάλουμε οθόνες με διαφημίσεις στο μονοθέσιο.

Καλά δεν σας τον πακετάραμε κιόλας, μην αγχώνεσαι :P

Κι ο ίδιος ξέρει πολύ καλά ότι μπορεί να βρεθεί άνετα εκτός F1 ή να οδηγάει για καμιά McLaren, Williams, Haas και να λέει ευχαριστώ που τερματίζει (τελευταίος). Ίσως να έχει μπερδέψει κάτι και να νομίζει ότι με το κλάμα μπορεί να πάρει πρωτάθλημα (γκουχου γκουχου πχ κοτσίδας κλάψας) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...