Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωπ

O πρώην οδηγός της F1 με τις Jordan, Williams και Toyota, Ραλφ Σουμάχερ, πιστεύει πως το πρόβλημα της Scuderia, είναι οι οδηγοί:

«Από τη στιγμή που ανέλαβε τη Ferrari ο Φρεντ Βασέρ, η ομάδα μου έχει αφήσει θετικές εντυπώσεις. Πολλά έχουν συμβεί.

Το μεγαλύτερο πρόβλημά τους είναι οι οδηγοί. Για εμένα, οι Σαρλ Λεκλέρ και Κάρλος Σάινθ δεν είναι αρκετά σταθεροί. Ο Λεκλέρ από μόνος του είπε πως πήγε ενάντια στις συμβουλές των μηχανικών του για το στήσιμο του μονοθεσίου. Με τα λάθη του δεν έχει την ωριμότητα και τη σταθερότητα να κατακτήσει το πρωτάθλημα για τη Ferrari. Προς το παρόν, δεν μπορεί να το κάνει.

Προς το παρόν, η Ferrari κάνει καλύτερη δουλειά από τους οδηγούς της».

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Ωπ

O πρώην οδηγός της F1 με τις Jordan, Williams και Toyota, Ραλφ Σουμάχερ, πιστεύει πως το πρόβλημα της Scuderia, είναι οι οδηγοί:

«Από τη στιγμή που ανέλαβε τη Ferrari ο Φρεντ Βασέρ, η ομάδα μου έχει αφήσει θετικές εντυπώσεις. Πολλά έχουν συμβεί.

Το μεγαλύτερο πρόβλημά τους είναι οι οδηγοί. Για εμένα, οι Σαρλ Λεκλέρ και Κάρλος Σάινθ δεν είναι αρκετά σταθεροί. Ο Λεκλέρ από μόνος του είπε πως πήγε ενάντια στις συμβουλές των μηχανικών του για το στήσιμο του μονοθεσίου. Με τα λάθη του δεν έχει την ωριμότητα και τη σταθερότητα να κατακτήσει το πρωτάθλημα για τη Ferrari. Προς το παρόν, δεν μπορεί να το κάνει.

Προς το παρόν, η Ferrari κάνει καλύτερη δουλειά από τους οδηγούς της».

Τίποτα που δεν μπορείς να διορθώσεις βάζοντας στην ομάδα τον......   ΣΕΡ ΧΑΜΙΛΤΟΝ (ΜΠΑΝΤΑΜΠ ΝΤΟΥΜΠ ΤΣΣΣ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, papp0us είπε

Τίποτα που δεν μπορείς να διορθώσεις βάζοντας στην ομάδα τον......   ΣΕΡ ΧΑΜΙΛΤΟΝ (ΜΠΑΝΤΑΜΠ ΝΤΟΥΜΠ ΤΣΣΣ)

Όταν το έγραφα εγώ αυτό κάτι πολλές σελίδες πίσω δεν είχα και την καλύτερη "αντιμετώπιση" 😄

Θα το ξαναγράψω, βλέπω τράμπα Ham με Lec στο προσεχές μέλλον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Ωπ

O πρώην οδηγός της F1 με τις Jordan, Williams και Toyota, Ραλφ Σουμάχερ, πιστεύει πως το πρόβλημα της Scuderia, είναι οι οδηγοί:

«Από τη στιγμή που ανέλαβε τη Ferrari ο Φρεντ Βασέρ, η ομάδα μου έχει αφήσει θετικές εντυπώσεις. Πολλά έχουν συμβεί.

Το μεγαλύτερο πρόβλημά τους είναι οι οδηγοί. Για εμένα, οι Σαρλ Λεκλέρ και Κάρλος Σάινθ δεν είναι αρκετά σταθεροί. Ο Λεκλέρ από μόνος του είπε πως πήγε ενάντια στις συμβουλές των μηχανικών του για το στήσιμο του μονοθεσίου. Με τα λάθη του δεν έχει την ωριμότητα και τη σταθερότητα να κατακτήσει το πρωτάθλημα για τη Ferrari. Προς το παρόν, δεν μπορεί να το κάνει.

Προς το παρόν, η Ferrari κάνει καλύτερη δουλειά από τους οδηγούς της».

Και συνεχίζει.. Ξέρω εγώ έναν ελεύθερο οδηγό... Mick Schumacher 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, eri77 είπε

Και συνεχίζει.. Ξέρω εγώ έναν ελεύθερο οδηγό... Mick Schumacher 

Πρώτα ο Χαμ στη θέση του Λεκ να στήσει αμάξι και ομάδα και μετά που θα φύγει ο Κάρλος για την Audi ίσως πάει ο μικρός στη θέση του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Πρώτα ο Χαμ στη θέση του Λεκ να στήσει αμάξι και ομάδα και μετά που θα φύγει ο Κάρλος για την Audi ίσως πάει ο μικρός στη θέση του

το εννοεις αυτο??

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, eri77 είπε

το εννοεις αυτο??

Τι υπονοείς? Ότι ο 7 φορές παγκόσμιος (και Σερ) δεν ξέρει να στήνει αμάξι και ομάδα όπως ο έτερος 7κις ΠΠ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Nabuko είπε

Προς το παρόν, η Ferrari κάνει καλύτερη δουλειά από τους οδηγούς της».

Sure, έχει κάνα 2 gp που δε κάνει εξόφθαλμες μαλακίες και κάνουν τις δικές τους οι ταλαντούχοι τραχανάδες στο μονοθέσιο. :D

Το μονοθέσιο που προσφέρει δεν είναι για νίκες πάντως...

5 ώρες πριν, eri77 είπε

Και συνεχίζει.. Ξέρω εγώ έναν ελεύθερο οδηγό... Mick Schumacher 

Μη... πει... Schumacher... David... 🤣

(o γιος του)

Επεξ/σία από Diinekis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kλασσικά. Εφταιγε ο Alonso (2010-14), έφταιγε ο Vettel (2015-20), τώρα φταίει ο Leclerc. Εγώ θα πω ότι η Ferrari με την αμπαλοσύνη της κατάντησε από γωνία-μαγαζί σε νεκροταφείο οδηγών.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Kλασσικά. Εφταιγε ο Alonso (2010-14), έφταιγε ο Vettel (2015-20)

Δε φταίνε δηλαδής; 🤔

Έκαναν τίποτα στη καριέρα τους (εκτός Ferrari) αυτοί οι τύποι που αναφέρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Kλασσικά. Εφταιγε ο Alonso (2010-14), έφταιγε ο Vettel (2015-20), τώρα φταίει ο Leclerc.

Και ο Κίμι έφταιγε, που δε τους παράτησε νωρίτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Kλασσικά. Εφταιγε ο Alonso (2010-14), έφταιγε ο Vettel (2015-20), τώρα φταίει ο Leclerc. Εγώ θα πω ότι η Ferrari με την αμπαλοσύνη της κατάντησε από γωνία-μαγαζί σε νεκροταφείο οδηγών.

Μην βαζεις τον Αλονσο και τον Φεττελ μαζι.

Ο πρωτος ειχε πολυ χειροτερα μονοθεσιο και μεγαλυτερο ανταγωνισμο γυρω του. ο 2ος ειχε μια χαρα μονοθεσιο καποια χρονια 2017-18 πχ αλλα μονος του εκανε Φεττελιες οπως λεει και ο Χαχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το αμάξι δεν πάει, ο οδηγός τι μπορεί να κάνει; 
Ειναι και τα δυο αυτά παιδιά ασταθή στους αγώνες όποτε το αποτέλεσμα λέγεται Ferrari 2023

Ο Perez που δεν είναι κορυφαίος πως παίρνει βάθρα; Έχει αυτοκίνητο όμως 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...