Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, μια ερώτηση: έχει χρησιμοποιήσει κανείς f1tv σε τηλεόραση lg; Με μια χρήγορη αναζήτηση φαίνεται πως δεν υπάρχει επίσημη εφαρμογή για το webOS, ωστόσο γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος χρήσης χωρίς να χρειαστεί πχ καλώδιο hdmi και σύνδεση απο pc; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, PC555paul είπε

Καλησπέρα, μια ερώτηση: έχει χρησιμοποιήσει κανείς f1tv σε τηλεόραση lg; Με μια χρήγορη αναζήτηση φαίνεται πως δεν υπάρχει επίσημη εφαρμογή για το webOS, ωστόσο γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος χρήσης χωρίς να χρειαστεί πχ καλώδιο hdmi και σύνδεση απο pc; Ευχαριστώ.

νομιζω ΟΥΤΕ αυτο το επιτρεπει ο αντ1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ant1? Τελείωσε η F1 για εμένα, δεν θα βλέπω 15 λεπτά διαφημίσεις και 10 λεπτά αγώνα. Το μόνο καλό είναι ότι οι αχάριστοι που δεν ήθελαν στην ερτ λόγω παρουσιαστών κτλ θα μετανιώσουν οικτρά. Και που ξέρω αν θα έχει 15 λεπτά κάθε τέταρτο? Είναι απλά μαθηματικά, η F1 είναι ακριβό τηλεοπτικό προϊόν, ενώ η αυτοκίνηση στην Ελλάδα είναι χαμένη. Οπότε αντί να έχουμε λίγες διαφημίσεις και ακριβοοληρωμενες θα έχουμε πολλές και low budgrt

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

F1TV: Stream F1 on your favourite device. Watch on web, iOS, Android, Amazon Fire, Roku and Chromecast.

Δεν έχουν εφαρμογές για τηλεοράσεις (εκτός κι αν είναι android;).

39 λεπτά πριν, PC555paul είπε

Καλησπέρα, μια ερώτηση: έχει χρησιμοποιήσει κανείς f1tv σε τηλεόραση lg; Με μια χρήγορη αναζήτηση φαίνεται πως δεν υπάρχει επίσημη εφαρμογή για το webOS, ωστόσο γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος χρήσης χωρίς να χρειαστεί πχ καλώδιο hdmi και σύνδεση απο pc; Ευχαριστώ.

Πρέπει ο υπολογιστής και η τηλεόραση σου να υποστηρίζουν το λεγόμενο MirrorCAST (αν θυμάμαι καλά). Στα "νέα" pc με windows 10/11 έχει επιλογή. Ένας άλλος τρόπος είναι να κάνεις mirror από το κινητό σου.

1 ώρα πριν, Gulik είπε

 

Εννοείται TV Pro, το απλό δεν είναι τίποτα. Τo Pro είναι το "κανονικό" τους.

Το απλό είναι το F1TV Access; Δεν βλέπω κάτι άλλο από το pro και το Access: https://www.formula1.com/en-gr/subscribe-to-f1-tv

Επεξ/σία από specre
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση : Μπορεις με εναν λογαριασμο στο F1TV pro να βλεπουνε δυο ατομα απο διαφορετικες θεσεις ;
Επισης ισχυει πως μεσω VPN πχ Τουρκιας ειναι πιο φθηνα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, specre είπε

το F1TV Access; Δεν βλέπω κάτι άλλο από το pro και το Access: https://www.formula1.com/en-gr/subscribe-to-f1-tv

 

Έτσι, ναι. Το Access δεν προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο, και το πιο σημαντικό είναι ότι ΔΕΝ προσφέρει live τηλε-κάλυψη αγώνων/δοκιμαστικών.

Το TV Pro είναι αυτό που επιλέγουν όλοι.

Υπόψιν ότι προβάλλονται LIVE πολλές, ακόμη, κατηγορίες μηχανοκίνητου αθλητισμού, και όχι μονάχα F1 (και όχι μονάχα μονοθεσίων παρακαλώ). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, specre είπε

Πρέπει ο υπολογιστής και η τηλεόραση σου να υποστηρίζουν το λεγόμενο MirrorCAST (αν θυμάμαι καλά). Στα "νέα" pc με windows 10/11 έχει επιλογή. Ένας άλλος τρόπος είναι να κάνεις mirror από το κινητό σου.

Miracast που είναι ένα stick, ή επίσης όντως mirror από κινητό, ή στην τελική hdmi. Σε ευχαριστώ πολύ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, PC555paul είπε

Miracast που είναι ένα stick

Δε χρειάζεται το stick αν είναι καινούριες οι συσκευές σου και υποστηρίζουν τη λειτουργία αυτή. Εμένα είναι παλιό το laptop μου, με win7 και δεν το υποστηρίζει. Η τηλεόραση μου qled του 2019 την υποστηρίζει... οπότε ή κινητό ή hdmi σ' εμένα B)

43 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Επισης ισχυει πως μεσω VPN πχ Τουρκιας ειναι πιο φθηνα ;

Ναι, αλλά τώρα το βλέπω πιο ακριβό.

f1tvtr.jpg.3b6576468c0afb842122aea330ab9885.jpg

Στο reddit γράφουν κάτι λίγα...

 

43 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Ερωτηση : Μπορεις με εναν λογαριασμο στο F1TV pro να βλεπουνε δυο ατομα απο διαφορετικες θεσεις ;

 

Στις 9/2/2023 στις 7:46 ΜΜ, smpt είπε

ο αγώνας στην 55ρα και το multiviewer σε 27ρα δίπλα στην TV.
εχει να πέσει πολυ παντόφλα....

Δοκιμάζουμε κι αυτό που αναφέρει ο smpt:

https://multiviewer.app/

https://www.reddit.com/r/F1MultiViewer/

Επεξ/σία από specre
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, specre είπε

Δε χρειάζεται το stick αν είναι καινούριες οι συσκευές σου και υποστηρίζουν τη λειτουργία αυτή. Εμένα είναι παλιό το laptop μου, με win7 και δεν το υποστηρίζει. Η τηλεόραση μου qled του 2019 την υποστηρίζει... οπότε ή κινητό ή hdmi σ' εμένα B)

Ναι, αλλά τώρα το βλέπω πιο ακριβό.

f1tvtr.jpg.3b6576468c0afb842122aea330ab9885.jpg

Στο reddit γράφουν κάτι λίγα...

 

 

Δοκιμάζουμε κι αυτό που αναφέρει ο smpt:

https://multiviewer.app/

https://www.reddit.com/r/F1MultiViewer/

H τιμή που βλέπεις δεν ειναι TR (τουρκικη λιρα) αν γινει οπως περσι που το πηρα και εγω μεσω τουρκιας μου κοστισε καπου στα 18-19ε η χρονια. Υπομονη να βγει η προσφορά και θα βρούμε και την τσατσια για φθηνη ετήσια συνδρομη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, HAS1972 είπε

Το έριξαν κορώνα-γράμματα ποιος θα κάνει την πρώτη βόλτα. Κάπου διάβασα ότι υπάρχει και σχετικό βίντεο, επίσημο από Ferrari

Σωστό, ο Λεκλέρκ έτυχε να ξεκινήσει πρώτος και να κάνει πρώτος 2 γύρους και ο Σάινθ θα έκανε 3 γύρους, έτσι το είχαν συμφωνήσει. Αλλά στο επίσημο βίντεο οδήγησε μόνο ο Λεκλέρκ 2 γύρους και μετά το σβήσανε το μονοθέσιο. Αν έβλεπες τα μούτρα του Σάνθη θα καταλάβαινες ότι κάτι δεν πήγε όπως περίμενε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bilham είπε

Σωστό, ο Λεκλέρκ έτυχε να ξεκινήσει πρώτος και να κάνει πρώτος 2 γύρους και ο Σάινθ θα έκανε 3 γύρους, έτσι το είχαν συμφωνήσει. Αλλά στο επίσημο βίντεο οδήγησε μόνο ο Λεκλέρκ 2 γύρους και μετά το σβήσανε το μονοθέσιο. Αν έβλεπες τα μούτρα του Σάνθη θα καταλάβαινες ότι κάτι δεν πήγε όπως περίμενε...

Το έσβησαν για να αλλαχθεί το κάθισμα και τα πενταλς στα μετρα του Σάνθη. (Αυτό είπαν τουλάχιστον στο Live που το έβλεπα. Γιατι δεν συνέχισαν την κάλυψη δεν γνωριζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vaggos88 είπε

Το έσβησαν για να αλλαχθεί το κάθισμα και τα πενταλς στα μετρα του Σάνθη. (Αυτό είπαν τουλάχιστον στο Live που το έβλεπα. Γιατι δεν συνέχισαν την κάλυψη δεν γνωριζω.

Δεν το άκουσα αυτό, μπορεί και να είναι έτσι. Ένα ριξιματάκι το ένοιωσε πάντως ο Σάνθης, ακόμα δεν ξεκινήσαμε...

Μόλις τώρα, Αλεξανδρος A.92 είπε

Χωρις διαφημισεις λενε...

Στον ΑΝΤ+ μάλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...