Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, sattack είπε

Προς το παρόν Red Bull Powertrains. Mεχρι να συμφωνήσει με τη Ford.

αφου γραφουν honda στο μονοθέσιο, και μέχρι το 2026 συμβόλαιο έχουν τα σπανε μετα και πανε  McLaren τα moter.

https://www.sport24.gr/auto24/motorsports/formula-1-i-mclaren-honda-mporei-na-anaviosei-kai-pali-to-2026.9935587.html

Επεξ/σία από sharke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, sharke είπε

αφου γραφουν honda στο μονοθέσιο, και μέχρι το 2026 συμβόλαιο έχουν τα σπανε μετα και πανε  McLaren .

https://www.sport24.gr/auto24/motorsports/formula-1-i-mclaren-honda-mporei-na-anaviosei-kai-pali-to-2026.9935587.html

Nαι, δίκιο έχεις, είναι λίγο μύλος, προς το παρόν ακόμα δουλεύουν μαζί, όμως έχουν πουλήσει το Intellectual Property στη RedBullPowertrains και μετα θα πρέπει να φτιάξουν άλλο ξεχωριστό τμήμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, eri77 είπε

έχω άλλη άποψη όσον αφορά το TD039....απο που προκυπτει αυτο??ρωταω επειδη γνωριζω καποια πραγματα που γινονται στο Maranello αλλα πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο (χωρισ να αμφιβάλλω εννοείται)...απο αυτο που εχω ακουσει εγω,γινεται χαμοσ στο Maranello.και μαλιστα ειναι η πρωτη φορα μετα απο πολυ καιρο που δεν ξαναζεστενουν το ιδιο φαγητο

Δεν θελω να αναφερω παλι για την οδηγια TD039, o καθενας εχει την αποψη του, εγω τα τεκμηριωσα αυτα που ελεγα. Τωρα οσον αφορα την Ferrari σημειο καμπης θεωρω πως θα ειναι το νεο πατωμα που ετοιμαζουν να φερουν που ετοιμαζεται καιρο...το σχεδιο δεν ειναι λαθος καθως ειναι κοντα στην RB σε απολυτη ταχυτητα τουλαχιστον στα χερια του leclerc γιατι ο sainz ουτε για σχολιασμο.

Επεξ/σία από mtifosi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πραγματα ειναι απλα ο αλονσο επρεπε να τιμωρηθει διοτι εγινε η παραβαση ξεκαθαρα το μονο λαθος ισως ηταν οτι αργησε η αποφαση. Βεβαια αυτο εχει ξαναγινει αλλα πρεπει να το διορθωσουν. Το να ακυρωσουν τη ποινη ειναι μεγα λαθος.oσο αφορα τη honda οι σχεδιαστες του κινητηρα και οι μηχανικοι το 26 θα δουλευουν στη rb και θα πρεπει να βρει νεους μηχανικους και σχεδιαστες η  honda  h οχι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mtifosi είπε

Δεν θελω να αναφερω παλι για την οδηγια TD039, o καθενας εχει την αποψη του, εγω τα τεκμηριωσα αυτα που ελεγα. Τωρα οσον αφορα την Ferrari σημειο καμπης θεωρω πως θα ειναι το νεο πατωμα που ετοιμαζουν να φερουν που ετοιμαζεται καιρο...το σχεδιο δεν ειναι λαθος καθως ειναι κοντα στην RB σε απολυτη ταχυτητα τουλαχιστον στα χερια του leclerc γιατι ο sainz ουτε για σχολιασμο.

Το TD039 απλά άλλαξε το τρόπο ελέγχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, eri77 είπε

Το TD039 απλά άλλαξε το τρόπο ελέγχου

Αντε το TD039 αλλαξε ο τροπος ελεγχου. Φετος γιατι επρεπε ο Binnoto να συμφωνησει με αυτο για το 2023. Ο ανθρωπος ηταν εκτος τοπου και χρονου για τα συμφεροντα της ομαδας του.   the FIA has imposed a change in the height of the floor, which will be 15mm higher on the side edge than the reference plane, as well as a 10mm higher diffuser groove

Επεξ/σία από mtifosi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Δεν ξερω αν ισχυει και βαριεμαι να παω να το ελεγξω αλλα δεν νομιζω να ειναι μουφα. Ειναι το average race pace των ταχυτερων μονοθεσιων για τους 2 πρωτους αγωνες των αντιστοιχων σεζον

Επεξ/σία από george200-13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

Σίγουρα φαίνεται θνητός πλέον, με όλα τα λάθη και τα κακά gp από το 21 και μετά που δε τρέχει μόνη της η Merc. 

 

Το λάθος του είναι οτι επρεπε πέρισυ να αποσυρθει. 

Εισαι το Νο 1 μαζί με με το Σουμάχερ στους οδηγούς τι αλλο θέλεις;;; Γνωμη μου οσο θα μένει θα πέφτει στα μάτια των οπαδών του οι οποίοι ποτε δεν ήταν και πολλοί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, george200-13 είπε

 

Δεν ξερω αν ισχυει και βαριεμαι να παω να το ελεγξω αλλα δεν νομιζω να ειναι μουφα. Ειναι το average race pace των ταχυτερων μονοθεσιων για τους 2 πρωτους αγωνες των αντιστοιχων σεζον

data.jpg.970b4ef9169a5bb061ecdef857e1106a.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, papoys1 είπε

Το λάθος του είναι οτι επρεπε πέρισυ να αποσυρθει. 

Εισαι το Νο 1 μαζί με με το Σουμάχερ στους οδηγούς τι αλλο θέλεις;;; Γνωμη μου οσο θα μένει θα πέφτει στα μάτια των οπαδών του οι οποίοι ποτε δεν ήταν και πολλοί.

 

Bro, ο Σούμι γύρισε στην ενεργό δράση, για να εξελίξει Mercedes, και να φανεί ότι γέρασε απέναντι στον Ροσμπεργκ.

Δεν νομίζω ότι έπεσε στα μάτια των φανς του. Επίσης, ο Λιούις, παρότι "πεσμένος", θα βρει καλύτερο pace από Γιώργη.

Όλα θα εξαρτηθούν φέτος από το πόσο σύντομα θα αναβαθμίσουν το μονοθέσιο.

Εγώ τους υπολογίζω ως δεύτερους διεκδικητές τίτλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε μου καίγεται καρφί για τον Jos αλλά τα σωστά πρέπει να λέγονται. Όλοι τρέξατε να τον κράξετε αλλά voila..

 

Αυτός είναι καφές, μάλιστα!

FrzwKp2X0AMFgGZ.jpeg

Επεξ/σία από bill_viper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι συγκρινετε Βραζιλια 2021 με τα φετινα, μαλλον δεν εχετε ιδεα τι λετε.. Μολις τωρα το ξαναειδα. καλα δε θα μιλησω για τις ποινες που δεν εδωσαν στον Φερσταπεν. Ο Χαμιλτον χρειαστηκε πανω απο 15 γυρους για να τον περασει και ειχε και πιο φρεσκα λαστιχα τριων γυρων. Τι συγκρινουμε..

14 ώρες πριν, papoys1 είπε

Το λάθος του είναι οτι επρεπε πέρισυ να αποσυρθει. 

Εισαι το Νο 1 μαζί με με το Σουμάχερ στους οδηγούς τι αλλο θέλεις;;; Γνωμη μου οσο θα μένει θα πέφτει στα μάτια των οπαδών του οι οποίοι ποτε δεν ήταν και πολλοί.

 

Νομιζω οτι εχει τους περισσοτερους οπαδους, απο οποιοδηποτε αλλον οδηγο..

1 ώρα πριν, bill_viper είπε

Δε μου καίγεται καρφί για τον Jos αλλά τα σωστά πρέπει να λέγονται. Όλοι τρέξατε να τον κράξετε αλλά voila..

 

Ουτε ο flash τοσο γρηγορα δε κουναει τα χερια του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...