Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Επειδή παίζει ρόλο και το ήθος για εμένα (σε κάθε άθλημα), το ανεβάζω:

 

 

FrqypVXWIAEDdNv.jpeg

Ο μπαμπάς Perez ρε χαίρεται τη Formula 1 ποιο πολύ απο όλους. Αμα πάρει κανα πρωτάθλημα ο γιός του, θα βγει ξεβράκωτος με το σομπρέρο στο κεφάλι, να κάνει κωλοτούμπες στο Μεχικο σιτι.

Ρισπέκτ μονο.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.youtube.com/watch?v=a66CgMtOZfo Ο περεζ για το το fastest lap

Τι να συζητησεις ρε συ περεζ, θα σου πουνε πολυ απλα ή κανεις οτι σου λεμε ή παιρνεις ποδι και φερνουμε τον ricciardo στην θεση σου...

Επεξ/σία από george200-13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ~mxls~ είπε

Επειδή παίζει ρόλο και το ήθος για εμένα (σε κάθε άθλημα), το ανεβάζω:

 

16 λεπτά πριν, listerstorm είπε

Κλασσικός Jos

E τον Jos τον ξερουμε χρονια.
image.png.291afe18b1342db933bce0be04c2f866.png



Η διαφορα με πατερα Perez και Anthony Hamilton:

image.png.3b46b84684a3fc41439717c4ada44c46.png

image.png.ee09e5f203b2fbb6fb8c76a1dbab87de.png

Επεξ/σία από haHa
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Περεζ βλεπει οτι εχει μια τρομερη ευκαιρια για να παρει πρωταθλημα:
η διαφορα με τα προηγουμενα χρονια ειναι οτι το μονοθεσιο ειναι τοσο γρηγορο οποτε θα βγαινει ανετα 2ος και πολυ σπανια θα χανει θεση απο αντιπαλους οπως τα προηγουμενα χρονια..

Οποτε στο μυαλο του Περεζ ειναι οτι λιγο ατυχος(μηχανικα προβληματα ή επαφες) να ειναι ο Μαξ, τοτε μπορει να χτυπησει πρωταθλημα.

Οποτε θα δουμε διαφορετικο Περεζ σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια και πχ δεν θα δουμε περιπτωσεις οπου η ομαδα τον υποχρεωνε να χανει βαθμους απλα και μονο για να κλεψει τον βαθμο του fastest lap απο τον αντιπαλο ή για να μπλοκαρει τον αντιπαλο.

Ο Περεζ ελπιζει σε κατι παρομοιο με το 2016 και τον Rosberg.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ~mxls~ είπε

Ρε εγώ πάντα Κίμι έναντι Αλόνσο, ειδικά την πρώτη σεζόν που το πήρε ο Ισπανός δεν ήθελα να τον βλέπω, και τώρα θέλω νίκη Αλόνσο με AM.

Το λέω με κάθε σιγουριά, ότι χθες του επέστρεψαν το πόντιουμ απ'το κράξιμο. Μόνο έτσι καταλαβαίνουν.

Ρε θα γίνει podium (ή τελική κατάταξη :P ) και θα τρελαθούμε!

elplan.png.570944d13a50259e8bfec4620971ee06.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πραγματική εικόνα είναι αυτή (Lucy Pinder, Fernando Alonso, Michelle Marsh, Giancarlo Fisichella από το Βρετανικό Grand Prix το 2005):

YT20RmPKJKCVhsPc7wQIr31C9FDDrTDfZjo6-Ph4

αλλά το αλάνι ο Αλόνσο....... μάλλον "αγριοκοιτάζει" τον Φισικέλα :lol:

3_GettyImages-53219520.jpg

Επεξ/σία από specre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοείται δε μπορείς να παρακολουθήσεις GP από τον ελεύθερο ΑΝΤ1, κάθε 4 γύρους διαφημίσεις για να σου σπάσουν τα νεύρα και να σε αναγκάσουν να κάνεις συνδρομή στον ΑΝΤ1+

Τώρα εάν αυτός αξίζει, δεν ξέρω, δεν του έχω καμία εμπιστοσύνη.   Σίγουρα πάντως με πρακτικές εκβιασμού δε νομίζω να πείσει τον κόσμο να του δώσει τα λεφτά του.  

Επεξ/σία από idefixius
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το θέμα του Αλόνσο, μιας και τα ξεκαθάρισα να τα πω μια γρήγορη για όσους δεν κατάλαβαν τι έπαιξε.

Ο Alonso έφαγε ποινή 5" για κακή τοποθέτηση στο grid.

Όταν μπήκε στα pits για να εκτίσει την ποινή, έπρεπε να κάτσει 5" , με τον κανονισμό να αναφέρει ότι σε αυτά τα 5" "απαγορεύονται οι εργασίες στο αυτοκίνητο"

Μεταξύ τους οι ομάδες έχουν έναν "άγραφο κανόνα " ότι αν κάποιος η κάτι αγγίξει το αυτοκίνητο θεωρείται ότι έγιναν εργασίες. Ξαναλέω αυτό δεν υπάρχει γραμμένο κάπου είναι στο "πνεύμα" του νόμου.

Είδαν το βίντεο λοιπόν και ο πίσω γρύλος ακούμπησε το αυτοκίνητο πριν λήξουν τα 5". Σε πρώτη φάση δεν το έκριναν ως εργασία στο αυτοκίνητο, αλλά μετά λαμβάνοντας υπόψιν το πνεύμα που είπαμε , άλλαξαν απόφαση.

Η Aston Martin, έκανε τρίπλα αλα "any cars" και βρήκε 7 περιπτώσεις που το μονοθέσιο με ποινή είχε ακούμπησει στον εμπρός γρύλο (αυτόν που κεντραρει το αυτοκίνητο στο πιτ) οπότε γρύλος ο ένας γρύλος και ο άλλος, άρα ποια η διαφορά;

Κάπως έτσι ακυρώθηκε η ποινή, και εμείς ετοιμαζόμαστε για συγκεκριμένες οδηγίες για τον κανονισμό πλέον :P

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, papp0us είπε

Ξεκολλάτε μωρέ τώρα , ότι έγινε έγινε, ας κραξουμε λίγο φερραρι

Σήμερα βαρέθηκα να μιλάω στην δουλειά για αυτήν, την Mec και την McLaren… πραγματικά δεν ξέρω ποια έχει την χειρότερη εικόνα…  

ΥΓ: Για την τελευταία κάτι πρέπει να κάνεις επειγόντως, μάλλον κάποιος σε αντιγράφει, πάρε τα ηνία ξανά… 😆 

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, haHa είπε

Ο Περεζ βλεπει οτι εχει μια τρομερη ευκαιρια για να παρει πρωταθλημα:
η διαφορα με τα προηγουμενα χρονια ειναι οτι το μονοθεσιο ειναι τοσο γρηγορο οποτε θα βγαινει ανετα 2ος και πολυ σπανια θα χανει θεση απο αντιπαλους οπως τα προηγουμενα χρονια..

Οποτε στο μυαλο του Περεζ ειναι οτι λιγο ατυχος(μηχανικα προβληματα ή επαφες) να ειναι ο Μαξ, τοτε μπορει να χτυπησει πρωταθλημα.

Οποτε θα δουμε διαφορετικο Περεζ σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια και πχ δεν θα δουμε περιπτωσεις οπου η ομαδα τον υποχρεωνε να χανει βαθμους απλα και μονο για να κλεψει τον βαθμο του fastest lap απο τον αντιπαλο ή για να μπλοκαρει τον αντιπαλο.

Ο Περεζ ελπιζει σε κατι παρομοιο με το 2016 και τον Rosberg.

Βλέπει ότι έχει μια τρομερή ευκαιρία και ξέρει ότι είναι και η τελευταία/μοναδική που θα έχει στη ζωή του

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...