Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, ASFE είπε

Δεν εγινε για να το παρει ο Μαξ. Εγινε για να μην τελειωσει ο αγωνας πισω απο το sc.

Αν θελανε να το παρει ο Μαξ πιστευεις θα περιμεναν τον Λατιφι 6 γυρους πριν το τελος? 

Θα αφηναν τον Λουη να κρατησει την θεση στο περιστατικο του 1ου γυρου?

Δλδ θες να το παρει ο Μαξ και τα αφηνεις ολα για τον τελευταιο αγωνα της χρονιας και τους τελευταιους 6 γυρους? Αν δεν στουκαρε ο Λατιφαρος τι θα γινοταν? Η και αυτο στημενο ηταν απο τον Χορνερ και τον Μασι?

Ας περνούσαν λοιπόν όλα τα μονοθέσια το sc ή στην τελική ας έληγε με αυτό.

Έτσι δεν λένε οι κανονισμοί, πως να το κάνουμε δηλαδή?

Εγώ δεν είπα ότι όλο το πρωτάθλημα ήταν στημενο, νομίζω όμως ότι ήταν από τα πιο ανταγωνιστικά των τελευταίων ετών.

Εφόσον έφτασε να είναι τόσο κοντά οι διάφορες, ήταν ευκαιρία να βγει νέος πρωταθλητης...προσωπικη άποψη ότι γιαυτο έγινε ότι έγινε στον τελευταίο γύρο...

Να το θέσω αλλιώς...εάν ήταν ανάποδα οι ρολοι κ ο Μαξ το έχανε το πρώτο του πρωτάθλημα με αυτόν τον τροπο θα λέγαμε τα ίδια?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, iwnas28 είπε

Ας περνούσαν λοιπόν όλα τα μονοθέσια το sc ή στην τελική ας έληγε με αυτό.

Έτσι δεν λένε οι κανονισμοί, πως να το κάνουμε δηλαδή?

Εγώ δεν είπα ότι όλο το πρωτάθλημα ήταν στημενο, νομίζω όμως ότι ήταν από τα πιο ανταγωνιστικά των τελευταίων ετών.

Εφόσον έφτασε να είναι τόσο κοντά οι διάφορες, ήταν ευκαιρία να βγει νέος πρωταθλητης...προσωπικη άποψη ότι γιαυτο έγινε ότι έγινε στον τελευταίο γύρο...

Να το θέσω αλλιώς...εάν ήταν ανάποδα οι ρολοι κ ο Μαξ το έχανε το πρώτο του πρωτάθλημα με αυτόν τον τροπο θα λέγαμε τα ίδια?

 

Το ότι ο ίδιος ο Λουις και η Merc το έχουν ξεπεράσει, δεν λέει κάτι ε?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο τρόπος που κλέψ...εεεεεε κερδίσαμε τον τίτλο το 2021 ήταν 💦💦💦

2 ώρες πριν, liakjim είπε

Ο Πέρεζ λέει ψέματα. Του είπαν ότι είναι ελεύθερος να πάει τέρμα. Κ η κουτσή Μαρία κατάλαβε ότι όταν ο Μαξ έμεινε πίσω, μάζευε μπαταρία για γρήγορο γύρο. Ας έκανε το ίδιο.

Οι μεξικανοί έχουν μπεσα, σας παρακαλώ κύριε.

Στο ράδιο του λέγανε 15 γυρους πριν την καρό σημαία να κάνει χειρότερο γυρολόγιο από Μαξ, και όταν ο Τσέκο ρώτησε ο Μαξ σε τι χρόνους βρίσκεται και του είπαν την αλήθεια, αναρωτήθηκε γιατι σε εκείνον ζητάνε να "κόψει". Γιατί έχουμε φίδια στο τμήμα, θα βρεθούν και θα λογοδοτήσουν Τσέκο μου.

Επίσης guys μην τον παρομοιάζετε με Μπότας, ήμαρτον, ο Βάλτερι δε έχει τσαγανό σε αυτό το λεβελ (ούτε έπαιζε άμυνες για σεμινάριο), και του έκατσαν ανταγωνιστικά μονοθέσια σε Williams (!) και Mercedes. Πρέπει να είχε 5-6 σεζον που χτύπαγε πόντιουμ σε κάθε GP.

Επεξ/σία από ~mxls~
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ότι θα έφτανα να εύχομαι να φτιάξει την ομάδα του ο μπαμπά-Στρολ δε το περίμενα ποτέ...

Στην Imola φέρνουν το 1ο μεγάλο πακέτο αναβάθμισης, με μικρότερα μέρη πιο πριν.

Λίγο θέλει ο Nando, λίγο.

Go VILLAINS!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

...

Λίγο θέλει ο Nando, λίγο.

...

Ρε εγώ πάντα Κίμι έναντι Αλόνσο, ειδικά την πρώτη σεζόν που το πήρε ο Ισπανός δεν ήθελα να τον βλέπω, και τώρα θέλω νίκη Αλόνσο με AM.

Το λέω με κάθε σιγουριά, ότι χθες του επέστρεψαν το πόντιουμ απ'το κράξιμο. Μόνο έτσι καταλαβαίνουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Ο τρόπος που χάρισ...εεε κερδίσαμε τον τίτλο το 2021 ήταν 💦💦💦

Οι μεξικανοί έχουν μπεσα, σας παρακαλώ κύριε.

Στο ράδιο του λέγανε 15 γυρους πριν την καρό σημαία να κάνει χειρότερο γυρολόγιο από Μαξ, και όταν ο Τσέκο ρώτησε ο Μαξ σε τι χρόνους βρίσκεται και του είπαν την αλήθεια, αναρωτήθηκε γιατι σε εκείνον ζητάνε να "κόψει". Γιατί έχουμε φίδια στο τμήμα, θα βρεθούν και θα λογοδοτήσουν Τσέκο μου.

Επίσης guys μην τον παρομοιάζετε με Μπότας, ήμαρτον, ο Βάλτερι δε έχει τσαγανό σε αυτό το λεβελ (ούτε έπαιζε άμυνες για σεμινάριο), και του έκατσαν ανταγωνιστικά μονοθέσια σε Williams (!) και Mercedes. Πρέπει να είχε 5-6 σεζον που χτύπαγε πόντιουμ σε κάθε GP.

Προσωπικά αυτό που κατάλαβα και διόρθωσε με αν κάνω λάθος είναι ότι ο Πέρεζ είπε ότι δεν έχει νόημα από τη στιγμή που τα δύο αυτοκίνητα είναι μπροστά να πηγαίνουν τον κώλο τους προκειμένου να διατηρήσουν την απόσταση μεταξύ τους οπότε να παίρνουν τα όποια ρίσκα έχει αυτή η κίνηση. Όταν όμως κατάλαβαν όλοι ότι ο μαξ δεν πρόκειται να κάνει πίσω τότε του είπαν ξεκάθαρα μπορείς να πιεσεις

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ξαναβλεπω abu dhabi, για ποιο λογο δε εβαλαν τον Χαμιλτον για πιτ στοπ, οταν κρασαρε ο λατιφι; Και πως γινεται να εχασε 5 seconds σε ενα γυρο για να περασει τον περεζ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, liakjim είπε

Προσωπικά αυτό που κατάλαβα και διόρθωσε με αν κάνω λάθος είναι ότι ο Πέρεζ είπε ότι δεν έχει νόημα από τη στιγμή που τα δύο αυτοκίνητα είναι μπροστά να πηγαίνουν τον κώλο τους προκειμένου να διατηρήσουν την απόσταση μεταξύ τους οπότε να παίρνουν τα όποια ρίσκα έχει αυτή η κίνηση. Όταν όμως κατάλαβαν όλοι ότι ο μαξ δεν πρόκειται να κάνει πίσω τότε του είπαν ξεκάθαρα μπορείς να πιεσεις

Κοίτα, αν τους άκουγε, και η διαφορά πχ έπεφτε κάτω από 2 sec, εκεί θα είχαμε Κωνσταντινούπολη 2010.

Επίσης, να τηρήσεις (οριακά) ίδιο ρυθμό με Μαξ είναι εξαιρετικά δύσκολο σε μονοθέσιο Red Bull.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Witcher1st είπε

Επειδη ξαναβλεπω abu dhabi, για ποιο λογο δε εβαλαν τον Χαμιλτον για πιτ στοπ, οταν κρασαρε ο λατιφι; Και πως γινεται να εχασε 5 seconds σε ενα γυρο για να περασει τον περεζ;

Υπήρχε η περίπτωση ο αγώνας να ολοκληρωθεί πίσω από SC. Φαντάσου να το έχανε έτσι.
Και ο τσέκο έπαιξε την πιο ακραία άμυνα που έχουμε δει, πιθανόν είχε φυλάξει γόμα.

Υ.Γ @Thresh OK

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, liakjim είπε

Προσωπικά αυτό που κατάλαβα και διόρθωσε με αν κάνω λάθος είναι ότι ο Πέρεζ είπε ότι δεν έχει νόημα από τη στιγμή που τα δύο αυτοκίνητα είναι μπροστά να πηγαίνουν τον κώλο τους προκειμένου να διατηρήσουν την απόσταση μεταξύ τους οπότε να παίρνουν τα όποια ρίσκα έχει αυτή η κίνηση. Όταν όμως κατάλαβαν όλοι ότι ο μαξ δεν πρόκειται να κάνει πίσω τότε του είπαν ξεκάθαρα μπορείς να πιεσεις

πρόσεχε, δεν του το είπανε. ρώτησε ο Πέρεζ τι γίνεται γιατί ξέρει με τι παιδί έχει να κάνει και του έδωσαν το οκ να πιέσει. έχει τεράστια διαφορά να σου λέει κάποιος πως έρχεται ο Μαξ σαν δαιμονισμένος πίσω σου και άλλο να το ρωτάς εσύ. Ο Μαξ το πάει σε επίπεδο όταν φύγει ο Πέρεζ να μην θέλει άνθρωπος να πάει δίπλα του. τουλάχιστον άνθρωπος που να έχει κάποιες φιλοδοξίες και όχι να γίνει το σκυλάκι του Μαξ στα πιτ. γιατί για σκυλάκι Λατίφι και Στρολ θα βρίσκει μόνο. η ομάδα όμως δε νομίζω να θέλει τέτοιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, james01gr είπε

πρόσεχε, δεν του το είπανε. ρώτησε ο Πέρεζ τι γίνεται γιατί ξέρει με τι παιδί έχει να κάνει και του έδωσαν το οκ να πιέσει. έχει τεράστια διαφορά να σου λέει κάποιος πως έρχεται ο Μαξ σαν δαιμονισμένος πίσω σου και άλλο να το ρωτάς εσύ. Ο Μαξ το πάει σε επίπεδο όταν φύγει ο Πέρεζ να μην θέλει άνθρωπος να πάει δίπλα του. τουλάχιστον άνθρωπος που να έχει κάποιες φιλοδοξίες και όχι να γίνει το σκυλάκι του Μαξ στα πιτ. γιατί για σκυλάκι Λατίφι και Στρολ θα βρίσκει μόνο. η ομάδα όμως δε νομίζω να θέλει τέτοιους.

εμένα μου θύμισε το multi21 του Webber με τον Vettel σε αντίστοιχο μουν*πανίστικο ρόλο.

όλα τριγύρω αλλάζουνε και όλα τα ίδια μένουν .....στην Redbull....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Επειδή παίζει ρόλο και το ήθος για εμένα (σε κάθε άθλημα), το ανεβάζω:

 

 

FrqypVXWIAEDdNv.jpeg

Ο αληθινός είναι ή κέρινο ομοίωμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...