Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, mandos είπε

Flavio joined the chat

Έχει στοίχημα over under για το πόσα πέναλτι θα πέσουν πριν τον Αύγουστο;;

Eντάξει, να σταματήσει on track του είπανε... όχι να το στουκάρει εντελώς. Πταίσμα. 😄

Πάντως ο μπαμπα-Στρολ παίζει να είχε πάρει τηλ νωρίτερα να βγει safety car με το παραμικρό. Είναι και Αston Martin το safety car, θα αρχίσουν θεωρίες συνομωσίας. 😄

Όσο για ποινή του Αλόνσο καλά έκαναν και την ακύρωσαν. Πήγε ο μηχανικός με φόρα και κοπάνισε λίγο το jack πάνω στο φανάρι, σιγά το πράγμα. Μετά το σπρώξιμο του jack κάτω απ'το αμάξι δε συνιστά παράβαση, δεν ακουμπάει μέχρι να το σηκώσει. Όπως είπε κι η AM στην ένσταση, όλες οι ομάδες το κάνουν.

Θα βγάλει η FIA διευκρινίσεις τις επόμενες βδομάδες. This topic will therefore be addressed at the next Sporting Advisory Committee taking place on Thursday, 23 March, and a clarification will be issued ahead of the 2023 FIA Formula 1 Australian Grand Prix.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ASFE είπε

haHa παντως δεν σχολιασες που ο Χορνερ ΔΕΝ εδωσε team order απο τον 2ο αγωνα....

Παει και αυτο το αφηγημα φετος🥰

Πως δεν έδωσαν; τους είπαν ουσιαστικά να μην πατάνε το γκάζι και να μείνουν όπως είναι. Ο Περεζ κατάλαβε πως ο Μαξ δεν θα σταμάταγε και ρώταγε  am I clear to push? Και του είπαν οκ. Και για κερασάκι ο Μαξ στον τελευταίο γύρο συνεχίζει να πιέζει και κάνει ταχύτερο γύρο μην αφήσει τον Περεζ να μπει επικεφαλής της κατάταξης για 1 αγώνα... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχει πει χρόνια τώρα ο Ιερεμίας ο Κλάρκσον, όποτε η Ferrari βγάζει απίστευτα αυτοκίνητα δρόμου τα πάει σκατά στην F1, και το αντίθετο.

Νομίζω ότι πλέον είμαστε μαζόχες και με το νόμο που υποστηρίζουμε τις πίτσες...

Γ@μιώντας η Κυριακή, διπλό φάουλ στον Παπαγιάννη και στον Williams που δε δίνεται και χάνουμε.

Ferrari όπως Alpine.

Dabanovic στη μπάλα.

Τα 💊 μου!!!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/2/2023 στις 6:24 ΜΜ, Mene είπε

Τρίτη συνεχόμενη χρονιά φέτος με F1TV, δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τους σχολιαστές, αλλά δεν με έχει πείσει το ANT1+.
Εννοείται θα βλέπουμε και ΑΝΤ1 και ελπίζω να το μετανιώσω.
Προς το παρόν ευκαιρία να δοκιμάσω και το Multiviewer.

Σε τι να πεισει ο Αντ1...?    ηδη εχει κανει μια μεγαλη πατατα με το μουντιαλ...!!  και συνεχιζει να κανει πατατιες, με ολα οσα αναλαμβανει..!! 

κακιστης ποιοτητας υπηρεσιες Streaming απο την πλατφορμα ANT1+, εχω 2o σερι Σ/Κ που δεν μπορω να δω τα ελευθερα και τις κατατακτηριες....., επειδη κολλαει το συμπαν μολις βαζω να δω ΑΝΤ1+. 

Εβαλα κι εγω F1-TV και καταφερα και ειδα χαλαρα....... ολα τα ελευθερα, και τις κατατακτηριες, και τον αγωνα.......! 

Αλλα ο Αντ1 για....... επιστροφη χρηματων απο τις συνδρομες........ μουγκα......!!!!!  Τα αρπαξανε και κανουν το κοροιδο....!!     

Επεξ/σία από cabdik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cabdik είπε

εχω 20 σερι Σ/Κ που δεν μπορω να δω τα ελευθερα και τις κατατακτηριες....., επειδη κολλαει το συμπαν μολις βαζω να δω ΑΝΤ1+. 

20 σερι σκ εχει ο αντ1 φορμουλα? 

Παντως στους 2 αγωνες που εχω το αντ1+ δεν εχει προκυψει το παραμικρο προβλημα καμια ημερα και ωρα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

20 σερι σκ εχει ο αντ1 φορμουλα? 

Παντως στους 2 αγωνες που εχω το αντ1+ δεν εχει προκυψει το παραμικρο προβλημα καμια ημερα και ωρα. 

2o εννοουσα αλλα το ρημαδι παταει αλλα αντ αλλων..!  το διορθωσα.. 

κοιτα... αν εισαι σε μερος που εχεις Fiber συνδεσεις, ισως λειτουργει κανονικα..! ομως εδω  στην επαρχια, με τις χαλια ADSL συνδεσεις, εχουμε θεματα...!! 

 

εχω κρατησει βιντεο απο τις κατατακτηριες, με 2 παραθυρα διπλα διπλα, το F1tv και  Ant1+.........! ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ κι εκανα συνδρομη και στο F1TV....!!!!!  Δεν μπορω να το ανεβασω YT λογω δικαιωματων..!  οπου δειχνει πεντακαθαρα, πως βλεπω στο F1 TV κανονικα αγωνα, ενω το Αντ1+ απλα παρακολουθεις το κυκλακι φορτωσης για ενα ολοκληρο PRACTICE..., και δεν φορτωνει τελικα ποτε...!  εγω τι να κανω σε αυτη την περιπτωση...???   μου εχουν πει πολλοι (...λες και μιλανε σε κανεναν ασχετο..) οτι φταιει η συνδεση μου που ειναι αργη...!  ΟΚ..., αφου ειναι αργη η συνδεση γιατι το F1 TV τρεχει νερακι......και παραλληλα με τον Αντ1+......?????   

Επεξ/σία από cabdik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω χάσει ούτε 1 λεπτό από FP1, FP2, FP3, Quali και race τα δύο αυτά Σουκού.

Ποτέ δε μου έκανε το παραμικρό σπάσιμο το ANT1+. Εικόνα σαφώς καλύτερη από το Ertflix. 

Επιτέλους έχουμε ανθρώπους που ξέρουν να μιλάνε και να χειρίζονται την Ελληνική γλώσσα. Ο Σεϊτανίδης ειδικά ανεβάζει πολλά level το πλατό όταν βρίσκεται εκεί. Αμφότεροι έχουν γνώσεις πάνω στο αντικείμενο, καμία σχέση με τους άσχετους της ΕΡΤ που για να ολοκληρώσουν σωστή πρόταση έπρεπε να γίνει κάποιο είδος θαύματος.

Και όλα αυτά με κόστος 1 καφέ το μήνα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, james01gr είπε

μην αφήσει τον Περεζ να μπει επικεφαλής της κατάταξης για 1 αγώνα

για 1 αγώνα για 1 βαθμό!

Καμία επικοινωνία στο δωμάτιο πριν την απονομή. Ο Max έκατσε στη μεσαία καρέκλα (του νικητη, που είχε το 11 από πίσω) και εκανε τσιτ-τσατ με τον Αλόνσο.

Καλός οδηγός, αλλά αρχίζει να δείχνει ένα ακόμα πιο άσχημο χαρακτήρα από αυτόν που είχε δείξει μέχρι τώρα. Ο δε Jos... σα να εγκατέλειψε η ομάδα ήταν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγαμε για το απίθανο μονοθέσιο της RBR που είδαμε πέρσι, έρχονται φέτος με κάτι ακόμα πιο τρομαχτικό. Αυτό που είδαμε χθες ήταν τρομαχτικά γρήγορο. Μόνος αντίπαλος οι μηχανικές βλάβες, τουλάχιστον για αρχή σεζόν. Θα βλέπετε στους καθρέφτες Red Bull και θα κάνετε στην άκρη. Νόμος.

Ο Τσέκο στράβωσε με τον ταχύτερο γύρο του Μαξ (δικαίως, αφού στο ράδιο του λέγανε φίφες). Η ταχύτητα και το ταλέντο του Μαξ επισκιάζουν κάθε τιμ μέιτ κάθε σεζόν + αυτα τα μονοθέσια είναι ραμμένα στα μέτρα του Μαξ. Που σημαίνει σε κάνα μήνα, το gap θα μεγαλώσει όπως και πέρσι. Ότι ο Τσέκο είχε ισάξιο ρυθμό αγώνα, είναι ήττα στα μάτια του Γιος.

Α μη ξεχάσω, για όσους κλαίγονται στη Merc, και μετά τις δηλώσεις του σερ Λιούις, ήθελα να'ξερα που ήταν όλοι τους όταν ο Νάντο φώναζε "τζι πι του εντζιν" στην ψόφια ΜακΛάρεν προ ετών. Πουθενά υποθέτω.

  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, mandos είπε

για 1 αγώνα για 1 βαθμό!

Καμία επικοινωνία στο δωμάτιο πριν την απονομή. Ο Max έκατσε στη μεσαία καρέκλα (του νικητη, που είχε το 11 από πίσω) και εκανε τσιτ-τσατ με τον Αλόνσο.

Καλός οδηγός, αλλά αρχίζει να δείχνει ένα ακόμα πιο άσχημο χαρακτήρα από αυτόν που είχε δείξει μέχρι τώρα. Ο δε Jos... σα να εγκατέλειψε η ομάδα ήταν.

Δεν νομιζω να εκατσε επιτηδες εκει. Και ο Αλονσο στη θεση του Μαξ εκατσε. Και το κρανος του Μαξ ηταν στην θεση του Αλονσο😆

Εγω καταλαβαινω την πικρια του Μαξ.

Τον Περεζ τον ειχε ταραξει στο ξυλο την Παρασκευη και το fp3. Μιλαμε απο 3  εως 6 δεκατα.

Και τσαφ του σκαει προβλημα και ανατρεπονται ολα.

Πραγματικα τον καταλαβαινω.

Και ο Αυρτον τα ιδια ελεγε. <Δεν ειμαι εδω για την 2η ή 3η θεση παρα μονο για να νικαω>

Θα ειχε και γενεθλια αυριο 😔

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, mandos είπε

για 1 αγώνα για 1 βαθμό!

Καμία επικοινωνία στο δωμάτιο πριν την απονομή. Ο Max έκατσε στη μεσαία καρέκλα (του νικητη, που είχε το 11 από πίσω) και εκανε τσιτ-τσατ με τον Αλόνσο.

Καλός οδηγός, αλλά αρχίζει να δείχνει ένα ακόμα πιο άσχημο χαρακτήρα από αυτόν που είχε δείξει μέχρι τώρα. Ο δε Jos... σα να εγκατέλειψε η ομάδα ήταν.

Είδα χθες σε βίντεο τον PER να ρωτάει στο cool down τον VER για την οδηγία της ομάδας για να μη πιέζουν. Ουσιαστικά του είπε γιατί πάτησες για ταχύτερο με οδηγία να κόψουμε. Και ο VER του απαντά ήταν να κατεβάσω ένα δέκατο οπότε γιατί όχι.

Δεν έχει βγει στο επίσημο κλιπ, και δυστυχώς δε μπορώ να το βρω αυτή τη στιγμή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...