Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι αναβαθμισεις για αυτο το ΣΚ

Red Bull: Beam Wing, Rear Wing (Flap & Endplate)
Ferrari: Front Wing (Endplate), Beam Wing, Floor Edge
Mercedes: Rear Wing (Flap), Floor Fence
Alpine: Beam Wing
McLaren: Rear Wing, Diffuser
Alfa: Front Wing (Flaps), Rear Wing (Main Plane)
Aston: Front Wing (Flaps), Rear Wing (Flap), Beam Wing
Haas: Front Wing (Flaps), Rear Wing (Flap)
AlphaTauri: Rear Wing
Williams: Front Wing (Gurneys), Beam Wing, Rear Brake Winglets, Front Brake Ducts (Exit), Engine Cover (Gurneys)
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάσει του 107% κανονισμού, κανονικά ο Sergeant αύριο δεν θα έπρεπε να τρέξει στον αγώνα. Ακούγεται όμως ότι ζήτησε και πήρε εξαίρεση από τους αγωνοδίκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

αν και δεν παιζω, ενα 5ευρω σε καθε φερραρι το εριχνα. 40 ειναι too much

Tα πολλά λεφτά αύριο είναι στο ταχύτατο γύρο. Δες τι έγινε στο Μπαχρέιν, όπου ο Ζου είχε κρατήσει φρέσκια κόκκινη γόμα κι έκανε pitstop λίγο πριν το τέλος για να κλέψει το fastest lap του Γκασλί.

https://www.formula1.com/en/results.html/2023/races/1141/bahrain/fastest-laps.html

Για Μaclaren, Αlpine, Alfa Romeo, Haas, Alpha Tauri και Williams... ακόμα κι ο ένας πόντος κάνει διαφορά στο πρωτάθλημα... οπότε θα βλέπουμε συχνά αυτή τη στρατηγική. Τώρα το ποιος έχει κρατήσει φρέσκια κόκκινη γόμα δε ξέρω... λογικά ο Νόρις πρέπει να έχει αφού έκανε λίγους γύρους https://www.formula1.com/en/results.html/2023/races/1142/saudi-arabia/qualifying.html

Τα ποσοστά για τα 12 παραπάνω μονοθέσια είναι από 100 ως 250, διότι λογικά έχει κρατήσει κι ο Φερστάπεν φρέσκια κόκκινη γόμα. Αλλά αν φάει ένα γερό τρακάρισμα στην αρχή του αγώνα και εγκαταλήψει, μετά αυξάνονται κατακόρυφα οι πιθανότητες για τα μικρά μονοθέσια.

28 λεπτά πριν, greenfan20 είπε

Βάσει του 107% κανονισμού, κανονικά ο Sergeant αύριο δεν θα έπρεπε να τρέξει στον αγώνα. Ακούγεται όμως ότι ζήτησε και πήρε εξαίρεση από τους αγωνοδίκες.

Πάτησε πολύ στη γραμμή και του ακυρώθηκε ο γύρος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, greenfan20 είπε

Βάσει του 107% κανονισμού, κανονικά ο Sergeant αύριο δεν θα έπρεπε να τρέξει στον αγώνα. Ακούγεται όμως ότι ζήτησε και πήρε εξαίρεση από τους αγωνοδίκες.

Πήρε εξαίρεση από τους αγωνοδίκες γιατί σε όλα τα FP οι χρόνοι του ήταν μέσα στο 107%.

Επεξ/σία από bill_viper
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, ASFE είπε

Εικόνα

Να ταν τα νιατα 2 φορες!!!!

Απο ποιο επεισόδιο του Καρουζέλ ήταν αυτό; Νομίζω το είχα δει και εγώ. Κάπου εκει πίσω είναι και η Μαρία Χοακίνα

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, papp0us είπε

Απο ποιο επεισόδιο του Καρουζέλ ήταν αυτό; Νομίζω το είχα δει και εγώ. Κάπου εκει πίσω είναι και η Μαρία Χοακίνα

Σιρίλο ο Λούις,  Χόρχε ο Στρολ, Χάιμε ο Μοντόγια; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...