Προς το περιεχόμενο

Τα πιο νόστιμα σουβλάκια


xchristosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 11/11/2022 στις 8:52 ΠΜ, Bakxos είπε

Έχω φάει σε πάρα πολλά στην Αθήνα. Αυτά που πραγματικά ξεχωρίζουν και μιλάω για σουβλάκι χοιρινό όχι γύρο, ειναι:

1. Κοχύλι στο Κορυδαλλό απίστευτο χοιρινό σουβλάκι γεύσεις από παλιά 

2. Το τέλειον στο νέο Ηράκλειο πραγματικά σουβλάκια 

Και τα δύο φτιάχνουν μικρά σουβλάκια αλλά για μένα δεν μετράει η ποσότητα αλλά η γεύση και η ποιότητα. Το πολύ πολύ να φάω ένα επιπλέον. 

Αχ.. το Τελειον

Οσο εμενα Ηρακλειο από παιδί . μετα φοιτητής κλπ , το τιμούσαμε ιδαιτέρως. Εξαιρετικό σουβλακι πάντα. Τοτε το ειχε ο μπαμπάς (δευτερη γενια) και πλακωνόταν στο χαβαλέ και στην φασαρία με το γιο του και την γυναίκα του για το ποδόσφαιρο (Τρελλός Γαύρος ...).  Πλέον δεν πηγαινουμε συχνά αλλά εχει διατηρήσει την ποιότητα

Στο Χαλάνδρι ο Λευτέρης στην Κώστα Βάρναλη 40.. Σταθερή αξια .  Δυσκολο σημεια χωρίς πολύ χώρο να κατσεις αλλά θα αποζημιωθείτε από την ποιότητα...

https://lefteris-naxos.business.site/?utm_source=gmb&utm_medium=referral

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντ. 201
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά από το 2022 δεν ξανά φάγατε σουβλάκια ? 😂

Είχα την τιμή να φάω στην Καλλιθέα  απο 3 διαφορετικά μαγαζιά μέχρι στιγμής, και μπορώ να πω

Σταθμός στο Γύρο: μεγάλο με μπόλικο γύρο, στρογγυλές πατάτες, έντονο  κρεμμύδι   και τζατζίκι κάλο αν και θα το προτιμούσα ποιο έντονο  σε σκόρδο. Στα 3 ευρό ειναι οκ για αυτό που παίρνεις.

Η Θράκα της Καλλιθέας: Που πήγε το παλιό κάλο σουβλάκι που έκαναν, με ενα δυνατό τζατζίκι ?   Γενικά δεν με τρέλανε, ενα απλό σουβλάκι, αρκετό  κρέας και πατάτες, κρεμμύδι είχε άλλα δεν το ένιωσα,  το τζατζίκι ήταν οκ. Τα 3.20 δεν με τρέλανε.

η πιττα του δημητρακη:  Καλά ήταν που ήταν, τώρα δεν τρώγετε καθόλου. Μεγάλο μεν, άλλα απο γεύση τίποτα, αρκετό  κρέας και πατάτες, τζατζίκι οκ, άλλα το τελικό αποτέλεσμα ειναι γιοκ. 3.10 αν δεν κάνω λάθος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδος προς εξαφάνιση νομίζω αποτελεί πλέον το καλό τυλιχτό.

Σε φάση αν κάποιος βρει κάτι που ξεφεύγει από αυτά που φτιάχνουν τα τελευταία χρόνια, παίζει να μη θέλει να το πει σε άλλους για να μην τύχει να πάει καμιά μέρα και να μη βρει τίποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, BlackRose56 είπε

Καλά από το 2022 δεν ξανά φάγατε σουβλάκια ? 😂

Είχα την τιμή να φάω στην Καλλιθέα  απο 3 διαφορετικά μαγαζιά μέχρι στιγμής, και μπορώ να πω

Σταθμός στο Γύρο: μεγάλο με μπόλικο γύρο, στρογγυλές πατάτες, έντονο  κρεμμύδι   και τζατζίκι κάλο αν και θα το προτιμούσα ποιο έντονο  σε σκόρδο. Στα 3 ευρό ειναι οκ για αυτό που παίρνεις.

Η Θράκα της Καλλιθέας: Που πήγε το παλιό κάλο σουβλάκι που έκαναν, με ενα δυνατό τζατζίκι ?   Γενικά δεν με τρέλανε, ενα απλό σουβλάκι, αρκετό  κρέας και πατάτες, κρεμμύδι είχε άλλα δεν το ένιωσα,  το τζατζίκι ήταν οκ. Τα 3.20 δεν με τρέλανε.

η πιττα του δημητρακη:  Καλά ήταν που ήταν, τώρα δεν τρώγετε καθόλου. Μεγάλο μεν, άλλα απο γεύση τίποτα, αρκετό  κρέας και πατάτες, τζατζίκι οκ, άλλα το τελικό αποτέλεσμα ειναι γιοκ. 3.10 αν δεν κάνω λάθος.

 

Γραφαμε εδω γιαυτο και ηταν τοσο καιρο ανενεργο😁

 

Μιας και επιασες Καλλιθεα 3 ειναι τα καλυτερα για μενα, λευτερης, ρωσιδες και μπιφτεκοπωλειο.

Θρακα ετρωγα παλια μετα απο κανενα ποτο επειδη κρατουσε πολυ αργα οπως και ο Βασιλης απεναντι. Σαν ποιοτητα δεν το θεωρουσα κατι ιδιαιτερο

Επεξ/σία από Menelaos83
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Είδος προς εξαφάνιση νομίζω αποτελεί πλέον το καλό τυλιχτό.

Σε φάση αν κάποιος βρει κάτι που ξεφεύγει από αυτά που φτιάχνουν τα τελευταία χρόνια, παίζει να μη θέλει να το πει σε άλλους για να μην τύχει να πάει καμιά μέρα και να μη βρει τίποτα

μια και εισαι κοντα .

Το καλυτερο καλαμακι κοτοπουλο. Πολυ μεγαλα και καθαρα κομματια 

https://tosouvlatzidiko.gr/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω φάει εκεί, αλλά όχι καλαμάκι κοτόπουλο. Θα πάω όμως όταν είναι για καλαμάκι κοτόπουλο.

Για να καταλάβεις πάντως, μιας και είμαι του παλιακού, μου αρέσει το τυλιχτό στο Ελληνικό, λίγο πιο πάνω από αυτό που λες. Τέτοια δύσκολα βρίσκεις πλέον.

Έχω καιρό να φάω βέβαια για διάφορους λόγους (έχω κόψει το βραδινό φαγητό).

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, phanispal είπε

Έχω φάει εκεί, αλλά όχι καλαμάκι κοτόπουλο. Θα πάω όμως όταν είναι για καλαμάκι κοτόπουλο.

Για να καταλάβεις πάντως, μιας και είμαι του παλιακού, μου αρέσει το τυλιχτό στο Ελληνικό, λίγο πιο πάνω από αυτό που λες. Τέτοια δύσκολα βρίσκεις πλέον.

Έχω καιρό να φάω βέβαια για διάφορους λόγους (έχω κόψει το βραδινό φαγητό).

Αυτοί που το έχουν αυτό δούλευαν πριν εκεί. 

Το καλαμάκι κοτόπουλο είναι ανώτερο και διπλάσιο σε όγκο 

(σκέτο ή τυλιχτο) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, phanispal είπε

Έχω φάει εκεί, αλλά όχι καλαμάκι κοτόπουλο. Θα πάω όμως όταν είναι για καλαμάκι κοτόπουλο.

Για να καταλάβεις πάντως, μιας και είμαι του παλιακού, μου αρέσει το τυλιχτό στο Ελληνικό, λίγο πιο πάνω από αυτό που λες. Τέτοια δύσκολα βρίσκεις πλέον.

Έχω καιρό να φάω βέβαια για διάφορους λόγους (έχω κόψει το βραδινό φαγητό).

Το ελληνικο οντως ειναι απο αυτα που βρισκεις δυσκολα πλεον.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλύτερα ήταν στον παλιό καραμπαμπα στον Πειραιά. 

Δεν είχε καμία σχέση ούτε το κρέας ούτε η πίτα με οτιδήποτε άλλο. 

Μετά το πήρε άλλος και το κατέστρεψε 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, adi32 είπε

Αυτοί που το έχουν αυτό δούλευαν πριν εκεί. 

Στο Ελληνικό εννοείς;

49 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Το ελληνικο οντως ειναι απο αυτα που βρισκεις δυσκολα πλεον.

Εν τω μεταξύ μπήκα για πλάκα στο Google και στις κριτικές λένε ότι έχει γίνει ένας χαμός τους τελευταίους μήνες με το συγκεκριμένο στο Instagram Τικ Τοκ.

Ελπίζω να μην άλλαξε ο χαρακτήρας του μαγαζιού, και να μην έβαλα κι εγώ το λιθαράκι μου σε αυτό επειδή το είχα αναφέρει 1-2 φορές παλιότερα εδώ

16 λεπτά πριν, adi32 είπε

Τα καλύτερα ήταν στον παλιό καραμπαμπα στον Πειραιά. 

Δεν είχε καμία σχέση ούτε το κρέας ούτε η πίτα με οτιδήποτε άλλο. 

Μετά το πήρε άλλος και το κατέστρεψε 

Ακουστά μόνο, δεν έτυχε να πάω ποτέ.

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, phanispal είπε

Στο Ελληνικό εννοείς;

Εν τω μεταξύ μπήκα για πλάκα στο Google και στις κριτικές λένε ότι έχει γίνει ένας χαμός τους τελευταίους μήνες με το συγκεκριμένο στο Instagram.

Ελπίζω να μην άλλαξε ο χαρακτήρας του μαγαζιού, και να μην έβαλα κι εγώ το λιθαράκι μου σε αυτό επειδή το είχα αναφέρει 1-2 φορές παλιότερα εδώ

Ακουστά μόνο, δεν έτυχε να πάω ποτέ.

Γνωστός τικτοκερ ψάχνει να βρει μετά το βίντεο που βλέπεις καλύτερο σουβλάκι από το Ελληνικό όποτε αρκετά βίντεο διαφήμισης.

Έχει χειροποίητο γύρο και λαδωμένες πίτες, δεν νομίζω όμως ότι είναι κάτι τόσο τρομερό αφού στην γεύση 4-5 φορές που έχω φάει με διαφορά χρόνων το λάδι υπερτερεί.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...