Προς το περιεχόμενο

Tapo εξυπνες πριζες


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μια tapo πριζα τηλεχειριζομενη, της tp link. Επιπλεον ειναι και 'μετρητης' ρευματος.

Δεν βρισκω ομως, απο πουθενα στο μενου στο κινητο, αν γινεται reset ο μετρητης. Δηλαδη εγω τι πρεπει να κανω; Να κρατω σημειωση, για καθε συσκευη που τοποθετω, τι ενδειξη ειχε πριν, και ποση μετα;

Εχει κανει τετοιες πριζες σε χρηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mindreader είπε

Εχω μια tapo πριζα τηλεχειριζομενη, της tp link. Επιπλεον ειναι και 'μετρητης' ρευματος.

Δεν βρισκω ομως, απο πουθενα στο μενου στο κινητο, αν γινεται reset ο μετρητης. Δηλαδη εγω τι πρεπει να κανω; Να κρατω σημειωση, για καθε συσκευη που τοποθετω, τι ενδειξη ειχε πριν, και ποση μετα;

Εχει κανει τετοιες πριζες σε χρηση;

δεν εχω ιδια αλλα εχω της blitzwolf που βγαζει επισης πολυ καλα πριζακια αλλα οπυτε αυτα εχουν την δυνατοτητα που ζητας και δεν ξερω αν και θα βρεις και καποιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

6 ώρες πριν, mindreader είπε

Εχω μια tapo πριζα τηλεχειριζομενη, της tp link. Επιπλεον ειναι και 'μετρητης' ρευματος.

Δεν βρισκω ομως, απο πουθενα στο μενου στο κινητο, αν γινεται reset ο μετρητης. Δηλαδη εγω τι πρεπει να κανω; Να κρατω σημειωση, για καθε συσκευη που τοποθετω, τι ενδειξη ειχε πριν, και ποση μετα;

Εχει κανει τετοιες πριζες σε χρηση;

Με το τελευταίο update στο λογισμικό της συσκευής νομίζω ότι γίνεται αυτό που θέλεις 

Screenshot_20221024-163144_Tapo.jpg

Επεξ/σία από nik187
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/10/2022 στις 4:27 ΜΜ, nik187 είπε

 

Με το τελευταίο update στο λογισμικό της συσκευής νομίζω ότι γίνεται αυτό που θέλεις 

Screenshot_20221024-163144_Tapo.jpg

Ειλικρινα, ψαχνω, ξαναψαχνω, δεν μπορω να βρω αυτη την οθονη που δειχνεις! Και εχω κανει ολα τα updates. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mindreader είπε

Ειλικρινα, ψαχνω, ξαναψαχνω, δεν μπορω να βρω αυτη την οθονη που δειχνεις! Και εχω κανει ολα τα updates. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι. :(

Έχεις την tapo P100 η την P110 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, mindreader είπε

Την 110. Βλεπω αλλα στοιχεια περι καταναλωσης, αλλα οχι 'εκκαθαριση'.

Πατα πανω στις 3 τελιτσες πανω δεξια στην οθονη και θα το δεις.

Παρεπιπτοντος το τελευταιο firmware της p110 ειναι bugαρισμενο. Τα εχουν κανει σαλατα με τις ημερομηνιες.

https://community.tp-link.com/en/smart-home/forum/topic/586554

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η εφαρμογή σε android που την κατεβάζεις από το play της google, αλλά για να συνδεθεί η εφαρμογή προϋποθέτει την ύπαρξη ενός τοπικού server που θα έχει εγκατασταθεί το Home Assistant.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...