Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus Συνδρομή Τουρκίας


dinhio
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από dinhio,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, wpgoalkeeper είπε

Για να το πίσω λίγο γιατί έχω μπερδευτεί παίδες. 
Εχω ενεργή συνδρομή Τουρκίας για αρκετά χρόνια κι εγώ.ΚΑΙ ΕΓΩ  Όταν λετε να πάμε προς Ινδία μεριά για καλύτερες τιμές στα games…πώς το εννοείται;; 
Δημιουργία ινδικού mail ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ , δημιουργία ινδικού psn account ΣΩΣΤΑ και πάμε και το προσθέτουμε στην κονσόλα; Και μέσω αυτού αγοράζουμε πιο φθηνά αλλά μπορούμε να παίξουμε τα games από όλους τους λογαριασμούς που έχουμε στο PS ? ΣΩΣΤΑ

ΑΠΛΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ FUNDS ΑΠΟ ΕΝΕΒΑ 'Η ΙΝΔΙΚΟ ΑΜΑΖΟΝ (Δες βιντεο του Σωτου στο YT)

 

2 ώρες πριν, wpgoalkeeper είπε

Κάπως έτσι ή κάπου τα μπουρδούκλωσα; 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, wpgoalkeeper είπε

Για να το πίσω λίγο γιατί έχω μπερδευτεί παίδες. 
Εχω ενεργή συνδρομή Τουρκίας για αρκετά χρόνια κι εγώ. Όταν λετε να πάμε προς Ινδία μεριά για καλύτερες τιμές στα games…πώς το εννοείται;; 
Δημιουργία ινδικού mail, δημιουργία ινδικού psn account και πάμε και το προσθέτουμε στην κονσόλα; Και μέσω αυτού αγοράζουμε πιο φθηνά αλλά μπορούμε να παίξουμε τα games από όλους τους λογαριασμούς που έχουμε στο PS ? 
 

Κάπως έτσι ή κάπου τα μπουρδούκλωσα; 

ακριβως ετσι 

μολις το εκανα και δουλευει, εβαλα funds απο g2a 

Επεξ/σία από pasxaliskar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, pasxaliskar said:

μηπως θυμασαι σε πια αλλη πλατφορμα ανεβαζε τα βιντεα που του κατεβαζε το ytube με τους οδηγους?

Spoiler

σου στελνω pm με ολα τα λινκς του μαζεμενα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, pasxaliskar είπε

ακριβως ετσι 

μολις το εκανα και δουλευει, εβαλα funds απο g2a 

το εκανα και εγω χθες , παρε απο αμαζον ινδιας , δεν πληρωνεις ουτε προμηθειες για τα κλειδαδικα, και με revolut ακομα καλυτερα, απλα το κλειδι ερχεται στα σπαμ πολυ γρηγορα 

Επεξ/σία από solid21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, solid21 είπε

το εκανα και εγω χθες , παρε απο αμαζον ινδιας , δεν πληρωνεις ουτε προμηθειες για τα κλειδαδικα, και με revolut ακομα καλυτερα, απλα το κλειδι ερχεται στα σπαμ πολυ γρηγορα 

amazon με apple pay? η απλα απο αμαζον αγορασες την gift card?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον εκεί που έχουν πάει οι τιμές στα παιχνίδια στην Τουρκία, νομίζω πιο πολύ συμφέρει αγορά giftcard απο instant gaming που έχεις έκπτωση 20% (τα 50€ τα αγοράζεις 40€) και να αγοράζεις απευθείας το παιχνίδι από το Ελληνικό account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, June είπε

Πλέον εκεί που έχουν πάει οι τιμές στα παιχνίδια στην Τουρκία, νομίζω πιο πολύ συμφέρει αγορά giftcard απο instant gaming που έχεις έκπτωση 20% (τα 50€ τα αγοράζεις 40€) και να αγοράζεις απευθείας το παιχνίδι από το Ελληνικό account.

εγω καταληγω οτι θελει να εχεις 3-4 account και βλεπεις τι σε συμφερει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pasxaliskar είπε

εγω καταληγω οτι θελει να εχεις 3-4 account και βλεπεις τι σε συμφερει 

ναι , για καποιον που δεν τον νοιαζει να τα εχει σκορπια ειναι η καλυτερη λυση , εγω ειμαι στο 5o :P

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω 2 παιχνίδια από την λίστα μου που είναι τώρα σε προσφορά. Μπήκα να δω διαφορές από το psdeals για να καταλάβω πόσο "κερδισμένος" θα είμαι αν κάνω και ινδικό τώρα όπως είπαν τα παιδιά παραπάνω. 

Τα links είναι εδώ: 

Figment 2: Creed Valley 

Ινδία: https://psdeals.net/in-store/game/2559913/figment-2-creed-valley 519 Rs = 5,73€

Τουρκία: https://psdeals.net/tr-store/game/2559573/figment-2-creed-valley 157,25 TRY = 4,43€

Ultros: Deluxe Edition (PS4 and PS5)

Ινδία: https://psdeals.net/in-store/game/2694775/ultros-deluxe-edition-ps4-and-ps5 1124 Rs = 12,41€

Τουρκία: https://psdeals.net/tr-store/game/2694796/ultros-deluxe-edition-ps4-and-ps5 439,50 TRY = 12,42€ 

Αυτό που καταλαβαίνω από τα παραπάνω είναι πως είμαι το ίδιο "κερδισμένος" από Τουρκία για τα συγκεκριμένα games. 

Βέβαια α κάποιος κάνει καμιά αναζήτηση σε πρόσφατο release (π.χ Astro Bot) θα διαπιστώσει πως έχει πολύ μεγαλύτερη διαφορά Τουρκία : 2799 TRY = 79,09€ & Ινδία 4799 Rs = 52,97€.

Άρα όντως θέλει να έχουμε κάνα 2-3 λογαριασμούς διασκορπισμένους και όπου συμφέρει "βαράμε"...


 

 

Να ρωτήσω και κάτι για να το αποσαφηνίσω; 
 

Έστω ότι αγοράζω από οποιαδήποτε χώρα προέλευσης (εκτός Τουρκίας) το FIFA31 (🤪). Αλλά εγώ θέλω να παίξω και online. Έχω ενεργή συνδρομή μόνο στην Τουρκία. Θα μπορώ να παίξω και αυτό το game από την χώρα προέλευσης που δεν έχω ενεργή συνδρομή παρά μόνο την αγορά του game από εκεί; 
Να σημειωθεί πως κύριος λογαριασμός στην κονσόλα είναι ο Τουρκικός με την ενεργή συνδρομή. 
 

Ελπίζω να μην μπέρδεψα με την γραφή μου και να έγινα αντιληπτός …

 

Update: Εκ παραδρομής είχα βάλει ανάποδα τις τιμές των δύο παιχνιδιών από Τουρκία και δεν έβγαζε κανένα νόημα. Τώρα μπήκαν σωστά και φαίνεται αυτό που ήθελα να τονίσω. Πως ανάλογα το game και την περίσταση (ΑΑΑ κυκλοφορία, προσφορά, πτώση τιμής λόγο παλαιότητας παιχνιδιού κτλ) αγοράσεις από την εκάστοτε χώρα. Πιθανά για ΑΑΑ κυκλοφορίες να συμφέρει από άλλη χώρα εκτός Τουρκίας. Για τα υπόλοιπα να βγαίνει σχεδόν το ίδιο. Είδωμεν....

Επεξ/σία από wpgoalkeeper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, solid21 είπε

ναι , για καποιον που δεν τον νοιαζει να τα εχει σκορπια ειναι η καλυτερη λυση , εγω ειμαι στο 5o :P

 

σε ποιες χωρες εχεις κανει δλδ?

10 ώρες πριν, wpgoalkeeper είπε

Εγώ έχω 2 παιχνίδια από την λίστα μου που είναι τώρα σε προσφορά. Μπήκα να δω διαφορές από το psdeals για να καταλάβω πόσο "κερδισμένος" θα είμαι αν κάνω και ινδικό τώρα όπως είπαν τα παιδιά παραπάνω. 

Τα links είναι εδώ: 

Figment 2: Creed Valley 

Ινδία: https://psdeals.net/in-store/game/2559913/figment-2-creed-valley 519 Rs = 5,73€

Τουρκία: https://psdeals.net/tr-store/game/2559573/figment-2-creed-valley 439,50 TRY = 12,42€

Ultros: Deluxe Edition (PS4 and PS5)

Ινδία: https://psdeals.net/in-store/game/2694775/ultros-deluxe-edition-ps4-and-ps5 1124 Rs = 12,41€

Τουρκία: https://psdeals.net/tr-store/game/2694796/ultros-deluxe-edition-ps4-and-ps5 157,25 TRY = 4,43€

Αυτό που καταλαβαίνω από τα παραπάνω είναι πως είμαι το ίδιο "κερδισμένος" από Τουρκία για τα συγκεκριμένα games. 

Βέβαια α κάποιος κάνει καμιά αναζήτηση σε πρόσφατο release (π.χ Astro Bot) θα διαπιστώσει πως έχει πολύ μεγαλύτερη διαφορά Τουρκία : 2799 TRY = 79,09€ & Ινδία 4799 Rs = 52,97€.

Άρα όντως θέλει να έχουμε κάνα 2-3 λογαριασμούς διασκορπισμένους και όπου συμφέρει "βαράμε"...


 

 

Να ρωτήσω και κάτι για να το αποσαφηνίσω; 
 

Έστω ότι αγοράζω από οποιαδήποτε χώρα προέλευσης (εκτός Τουρκίας) το FIFA31 (🤪). Αλλά εγώ θέλω να παίξω και online. Έχω ενεργή συνδρομή μόνο στην Τουρκία. Θα μπορώ να παίξω και αυτό το game από την χώρα προέλευσης που δεν έχω ενεργή συνδρομή παρά μόνο την αγορά του game από εκεί; 
Να σημειωθεί πως κύριος λογαριασμός στην κονσόλα είναι ο Τουρκικός με την ενεργή συνδρομή. 
 

Ελπίζω να μην μπέρδεψα με την γραφή μου και να έγινα αντιληπτός …

ναι απλα δεν θα μπορεις να πραεις τα bonus π.χ. εαν παρεις το Ultimate edition.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, pasxaliskar είπε

σε ποιες χωρες εχεις κανει δλδ?

ναι απλα δεν θα μπορεις να πραεις τα bonus π.χ. εαν παρεις το Ultimate edition.. 

Τι εννοείς φίλε μου δεν θα μπορέσω να πάρω τα bonus?

Αν αγοράσω από Ινδία το Deluxe Edition στο game που σου έστειλα (Ultros), αν είχε online, δεν θα μπορούσα να το παίζω online? Στο παράδειγμά σου δηλαδή, αν αγοράσω από Ινδία το FIFA31 Ultimate Edition δεν θα μπορέσω να το παίξω online παρά μόνο το Standard game?

Δεν σε έπιασα αδερφέ...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...