Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus Συνδρομή Τουρκίας


dinhio
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από dinhio,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, akis1821 είπε

Εμενα που με πεταξε εξω η εφαρμογή, το ελυσα το προβλημα με το "forgot my password" που ειχε αναφερθει και παλαιότερα, ετσι δεν χρειάζεται 2FA. Για προσπάθησε το ετσι..

Όχι δυστυχώς και σε αυτήν την επιλογή στέλνει SMS στο Τούρκικο κινητό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, tolis.illegal είπε

Πως το ελυσες δηλαδή;

Οταν πατάς στο forgot password σου ζηταει να βαλεις το κινητο που ειχες δηλωσει και μετα σε παει σε μια φορμα ωπου πρεπει να βαλεις τα 4 τελευταια ψηφια της καρτας σου, το pin της και το cvc (πρεπει να τα ειχες κρατησει τα παραπανω κατα την εγγραφη). Σου λεει μετα να δηλωσεις καινουργιο password και μετα μπαινεις κανονικα στην εφαρμογη με το νεο password.

8 λεπτά πριν, PANOS134EVER είπε

Όχι δυστυχώς και σε αυτήν την επιλογή στέλνει SMS στο Τούρκικο κινητό...

Ισως λογο αλλαγης συσκευης να συμβαινει αυτο σαν προσθετο μετρο ασφαλείας

Επεξ/σία από akis1821
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PANOS134EVER είπε

Όχι δυστυχώς και σε αυτήν την επιλογή στέλνει SMS στο Τούρκικο κινητό...

Δεν στελνει απλα βαζεις τον αριθμο που ειχες χρησιμοποιήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/6/2024 στις 4:39 ΜΜ, solid21 είπε

Δεν στελνει απλα βαζεις τον αριθμο που ειχες χρησιμοποιήσει.

Δυστυχώς όχι, το νούμερο του κινητού το έχω καθώς το βάζω στο login του FUPS μαζί με το PIN εισόδου. Όταν όμως κάνω login μου ζητάει κάθε φορά 2FA:

 

Screenshot_2024-06-21-12-54-04-741_com.lydians.fups-edit.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχει προσθέσει κανείς στον τουρκικό λογαριασμό του playstation τον ελληνικό αριθμό του κινητού του σε περίπτωση που συμβεί κάτι; Ή το αποφεύγουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα!
Γνωρίζετε αν έχει αλλάξει κατι το τελευταίο διάστημα στην free εκδοση του windscribe και πλέον δεν υπάρχει free server για Τουρκία παρα μόνο paid;; 
Αν πλέον πάιζει "φράξιμο", υπάρχει ενναλακτικη λύση VPN για funds loading στο PSN account μας;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/6/2024 στις 11:23 ΜΜ, wpgoalkeeper είπε

Καλησπέρα φίλε μου.

Από διάφορα site (π.χ. https://plati.market | https://www.buysellvouchers.com | πιθανά υπάρχουν και άλλα προφανώς) , αλλά σίγουρα πιο ακριβά (κανά 15-20€) γιατί έχουν κάποια fees όλα αυτά. Κανείς δεν θα το κάνει "για την ψυχή της μάνας του"...

Σε ευχαριστώ. Μέσω buysellvouchers πήρα με 80 ευρω την ετησια deluxe.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/6/2024 στις 11:59 ΠΜ, jimkog είπε

Σε ευχαριστώ. Μέσω buysellvouchers πήρα με 80 ευρω την ετησια deluxe.

Φίλε επειδή το ψάχνω και εγώ, μπορείς να μοιραστείς την εμπειρία σου? Έδωσες τα credentials σου από έναν ήδη υπάρχον Τούρκικο λογαριασμό, έκανες πληρωμή στον προμηθευτή με crypto και μετά αυτός μπήκε και σου αγόρασε τη συνδρομή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PANOS134EVER είπε

Φίλε επειδή το ψάχνω και εγώ, μπορείς να μοιραστείς την εμπειρία σου? Έδωσες τα credentials σου από έναν ήδη υπάρχον Τούρκικο λογαριασμό, έκανες πληρωμή στον προμηθευτή με crypto και μετά αυτός μπήκε και σου αγόρασε τη συνδρομή?

Πήρα συγκεκριμένα ένα που σου στέλνω με πμ. Φτιάξε καλύτερα πρώτα λογαριασμό στην σελίδα. Του δίνεις το email και τον κωδικό σου και backup κωδικούς. Μπαίνει και στα περνάει όλα αυτός. Πλήρωσα με crypto μέσω binance.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/6/2024 στις 2:31 ΜΜ, tolis.illegal είπε

Καλησπέρα. Έχει προσθέσει κανείς στον τουρκικό λογαριασμό του playstation τον ελληνικό αριθμό του κινητού του σε περίπτωση που συμβεί κάτι; Ή το αποφεύγουμε;

Εγώ έχω τον ελληνικό αριθμό κινητού μου για sms επιβεβαίωσης. Λειτουργεί κανονικά και απροβλημάτιστα (φτου φτου φτου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, wpgoalkeeper είπε

Εγώ έχω τον ελληνικό αριθμό κινητού μου για sms επιβεβαίωσης. Λειτουργεί κανονικά και απροβλημάτιστα (φτου φτου φτου).

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έχεις τον ίδιο αριθμό και για το ελληνικό account σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/7/2024 στις 3:45 ΜΜ, jimkog είπε

Πήρα συγκεκριμένα ένα που σου στέλνω με πμ. Φτιάξε καλύτερα πρώτα λογαριασμό στην σελίδα. Του δίνεις το email και τον κωδικό σου και backup κωδικούς. Μπαίνει και στα περνάει όλα αυτός. Πλήρωσα με crypto μέσω binance.

Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται σε εμένα δεν πήγε τόσο ομαλά η διαδικασία:

Αρχικά το Binance κρατάει μεγάλη προμήθεια σε μεταφορές crypto (εμένα μου κράτησε κοντά στα 5 ευρώ για Bitcoin), οπότε μαζί με μια μικρή προμήθεια του buysellvouchers η όλη συναλλαγή βγαίνει πάνω απο 88 ευρώ (για 1 χρόνο PS Plus Deluxe Τουρκίας). Και πάλι συμφέρει σε σχέση με τις τιμές Ελλάδος που είναι 152 ευρώ τον χρόνο αλλά σιγά σιγά πλησιάζει σε σχέση με μερικά χρόνια πίσω που ήταν εξωφρενική η διαφορά τιμών.

Επίσης είχα θέμα επειδή το buysellvouchers έχει ένα χρονικό πλαίσιο στο οποίο πρέπει να έχει ολοκληρωθεί η μεταφορά των χρημάτων, και εμένα άργησε από την Binance να ολοκληρωθεί η συναλλαγή άρα ο πωλητής μου έκανε fail την παραγγελία μου, παρότι εν τέλει τα χρήματα μεταφέρθηκαν επιτυχώς. Έτσι έπρεπε να ανοίξω ticket στο support του buysellvoucher, στο οποίο από ότι φαίνεται αργούν να απαντήσουν (μου απάντησαν μετά από 1μιση ώρα) και PM στον πωλητή (ο οποίος δεν απάντησε ποτέ). Τελικά, με το transaction id της συναλλαγής, το support επιβεβαίωσε πως τα χρήματα μεταφέρθηκαν, η παραγγελία προχώρησε και σε περίπου 2 ώρες (από τη στιγμή που μου απάντησαν από το support και η παραγγελία μου έγινε pending) μου έβαλαν τη συνδρομή, αφότου ο πωλητής επικοινώνησε μαζί μου για τον OTP κωδικό.

ΟΜΩΣ είχα και άλλο θέμα, ο πωλητής χρησιμοποίησε τα funds που είχα μέσα στο PS wallet μου (~45 ευρώ σε λίρες) για να αγοράσει τη συνδρομή, άρα ο ίδιος ουσιαστικά έβαλε ούτε το μισό ποσό από δικιά του κάρτα (~34 ευρώ), τσεπώνοντας το μεγαλύτερο μέρος της συνδρομής. Του έστειλα απανωτά μηνύματα PM απειλώντας πως θα κάνω dispute και αρνητική κριτική, και αναγκάστηκε έτσι να φορτώσει τα funds που είχα από πριν μέσα, ισχυριζόμενος πως έγινε καταλάθος. Εννοείται μετά άλλαξα κωδικό πρόσβασης, άρα εν τέλει όλα καλά αλλά με κάμποσο άγχος και ενασχόληση, προτείνω λοιπόν σε όποιον το επιχειρήσει να μην έχει funds μέσα στον λογαριασμό του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικότερα το να δίνεις τους κωδικούς είναι τρελό ρίσκο.

Και καλό είναι να μην το κάνεις με τη καμία.

Αν μπορείς με βοήθεια από εδώ ή οπουδήποτε αλλού να το κάνεις μόνος σου καλώς αλλιώς καλύτερα να μην το κάνεις καθόλου.

Π.χ. ποιος σου εγγυότανε ότι δεν θα χάσεις εντελώς το λογαριασμό σου?

Γενικότερα εγώ προσωπικά αυτό το site δεν το έχω ξανά ακούσει και δεν ξέρω το κατά πόσο αξιόπιστο είναι.

Και ότι δεν μπορείς να πληρώσεις με paypal και ούτε καν με μια απλή κάρτα δεν μου φαίνεται και πολύ ασφαλές.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...