Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Warzone 2.0


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

stuttering ή lag spikes λογω packet loss/ping?

Lag spikes κανά μισό δευτερόλεπτο (!) μερικές φορές. Λογικά οι servers τους πρέπει να είναι flooded κάποιες στιγμές. Είχα λίγο stuttering τα είχα όλα ultra (χωρίς upscale) για δοκιμή.

codcfx.jpg.02e285ab24d046d94bddbf8de39ec79d.jpg

(Rx 6700, 1080p)

Τώρα όλα medium και V-Sync On, έτσι και αλλιώς με 75Hz οθόνη είμαι😝).

Τέλος βρήκα αρκετά χρήσιμο και αυτό το βίντεο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 242
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To PC είναι με τα εξής parts: 5600X (CO -30), Asus Strix X570-f (τελευταίο BIOS/ AGESA), DDR4 3600 CL16 (DOCP), RX 6700 Pulse και ένα SSD 128GB σε open air (testing). Φρέσκια εγκατάσταση Win11 με full updates,  τους τελευταίους Chipset Drivers / Adrenalin (όλα από Gaming κλειστά).
*HAGS κλειστό.

1080p @75Hz

Έτρεξα ακόμη ένα capture:

codcpx2.jpg.f24f8b1bcf7a66955bfc8a9c80bf93b4.jpg

δεν φαίνεται να έχω stutters όμως αυτά τo lagging πότε πότε συμβαίνει - κάποιες φορές τόσο έντονα που όταν συγχρόνίζει ξανά με γυρίζει κάποια βήματα πίσω. :)

Βάζω και τα game settings για reference:

1. Display

codd1.jpg.c5581a8c93cfe4bb98a623604ecc6606.jpg

 

2. Quality (επέλεξα Balanced και ίσως να πείραξα κάτι λίγα - δε θυμάμαι ακριβώς)

codd2.jpg.3efbda02695c6d61c03a83d528fe26dd.jpg

 

codd3.jpg.239e2e0917f20b765c079698fc7479ff.jpg

 

codd4.jpg.66c844f192e0d6a03b0c1c6ae97962f3.jpg

 

codd5.jpg.43d1dd739ad1e45796ec7261bede2259.jpg

 

Επεξ/σία από TR-909
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, TR-909 είπε

Από mechanics είναι καλούτσικο. Κόλλημα το DMZ. Το πιο ενοχλητικό ως τώρα είναι κάτι lag spikes από το πουθενά.

DMZ είναι ωραίο στην αρχή, θα παίξεις μια δυο βδομάδες και μετά αντίο. Βαριέσαι γρήγορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως εχω να παιξω games στο ps. Η χειροτερη hack εμπειρια που ισως να ειχα. 

Να προσθεσω τα θεματα που ηδη ξερετε οπως

  • bug κατα την αγορα οπλων στο shop (καποιες φορες παιρνει αλλο)
  • λειπουν custom weapons απο το shop
  • οταν παιρνεις Loadout απο τα Fort, παιρνει αλλο
  • loot θεματα (stack μεταξυ τους, clipping μεσα σε αντικειμενα κτλ)
  • visuals
  • κτλ κτλ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασες τα crash που ακόμα συνεχίζουν να υπάρχουν! Τάχα με τα τελευταία updates είπαν ότι τα διόρθωσαν αλλά εγώ βλέπω τα κάνανε χειρότερα η απλά δεν ασχολήθηκαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Georgram είπε

Ξέχασες τα crash που ακόμα συνεχίζουν να υπάρχουν! Τάχα με τα τελευταία updates είπαν ότι τα διόρθωσαν αλλά εγώ βλέπω τα κάνανε χειρότερα η απλά δεν ασχολήθηκαν

Α ναι. Crash, dev error, messages of the day -> dev error 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Α ναι. Crash, dev error, messages of the day -> dev error 

Τώρα τρώω και το καινούργιο disconnected from steam! Θα μπορούσαν τουλάχιστον να κανουν με κάποιο τρόπο να κάνεις reconnect και να μην χάνεις το παιχνίδι! Είμαι σε φάση τελευταία 10 squad και τρώω τέτοιο error και μου έρχεται να μπω στην οθόνη! Αλλά μάλλον τα skins έχουν προτεραιότητα προς το παρών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Georgram είπε

Τώρα τρώω και το καινούργιο disconnected from steam! Θα μπορούσαν τουλάχιστον να κανουν με κάποιο τρόπο να κάνεις reconnect και να μην χάνεις το παιχνίδι! Είμαι σε φάση τελευταία 10 squad και τρώω τέτοιο error και μου έρχεται να μπω στην οθόνη! Αλλά μάλλον τα skins έχουν προτεραιότητα προς το παρών

Κατεβασε το απο battle net αν εχεις συχνα αυτο το error. Τουλαχιστον 1 λιγοτερο.

Α να συμπληρωσω και τα loadout που εξαφανιζονται απο το map. Εκτος αν ειναι "feature"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To map είναι καλό τα υπόλοιπα θέλαν ακόμη λίγο καιρό δοκιμής / ανάπτυξης. Έχω παίξει μόλις γύρω στα 10 παιχνίδια εκ των οποίων στα μισά έχω μείνει και παίξει ολόκληρα. Η friend list μου εκεί που κάποτε ήταν γεμάτη με παιδιά που παίζαμε πλέον έχουν μείνει ελάχιστοι. Ούτε καν οι μισοί. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Η friend list μου εκεί που κάποτε ήταν γεμάτη με παιδιά που παίζαμε πλέον έχουν μείνει ελάχιστοι. Ούτε καν οι μισοί. 

 

Δεν παίζεις με τον σωστό κόΖμο στο έχω πει ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίξτε BF 2042 καλύτερα, τώρα που είναι και στο GP αξίζει. Μια χαρά περνάς, cheat-έρια δεν βλέπω..Τρέχει καλά..Τι άλλο θέλει κανείς.

Το Warzone 2 είναι πολύ χειρότερο από το 1, από το loot μέχρι το gun gameplay είναι στεγνό downgrade, δυστυχώς..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/12/2022 στις 11:50 ΠΜ, Psycho_Warhead είπε

Παίξτε BF 2042 καλύτερα, τώρα που είναι και στο GP αξίζει. Μια χαρά περνάς, cheat-έρια δεν βλέπω..Τρέχει καλά..Τι άλλο θέλει κανείς.

Το Warzone 2 είναι πολύ χειρότερο από το 1, από το loot μέχρι το gun gameplay είναι στεγνό downgrade, δυστυχώς..

Το BF είναι ακόμα στο gamepass;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...