Προς το περιεχόμενο

Netflix μέσω Τουρκίας problem


Stelaras1993
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Stelaras1993,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, wpgoalkeeper said:

Region lock είναι γίνεται συνήθως όταν ξεχάσει κάποιος να ανανεώσει και μπαίνει ο λογαριασμός του σε αδράνεια. Αν δηλαδή κάποιος θέλει για το καλοκαίρι να τον «παγώσει» ας το έχει στο νου του να ανανεώσει ένα μήνα νωρίτερα από όταν επιθυμούσε να τον ξανά ενεργοποιήσει. 
 

Όσο για το «ταξιδιώτης» θα μάθουμε να ζούμε με αυτό όσο είμαστε «ταξιδιώτες» στη γείτονα χώρα….
Είναι και το μέτρο μη μοιράσματος κωδικού εκτός οικογένειας (στο ίδιο WiFi) που έχει κάνει το Netflix. Συνδυασμός πραγμάτων δηλαδή.

Αν κάποιος μοιράζεται τον κωδικό με πολλούς, αφού είναι ο admin είναι και ο «υπεύθυνος έγκρισης» όλων των συσκευών του λογαριασμού. 

Συμφωνω σε όλα απλά έχω μια ανάσταση στο τελευταίο. 
Εκανα ένα netflix τουρκικό για μια φίλη στην Αυστραλία. Όταν μπήκε δεν της ζήτησε τίποτα για νοικοκυριό και από περιέργεια μετά μπήκα και γώ και πάλι δεν ζήτησε τίποτα. Φαίνεται να είναι επιλεκτικά.

Επισης εκεί έχουν και συνδρομές μέσω παροχών, πληρώνει δηλαδή στην εταιρία που έχει το Ίντερνετ για να έχει νετφλιξ και με κάθε έξτρα συνδρομή (Disney , Amazon κλπ) έχει 25% έκπτωση και δεν υπάρχει πουθενά το πρόβλημα με το νοικοκυριό.

4 hours ago, motoboots said:

Με το region lock υπάρχει πρόσβαση στις ρυθμίσεις του λογαριασμού;

Υπάρχει κανονικά απλά για τον πρώτο μήνα θα πρέπει να βλέπεις αναγκαστικά με vpn

22 του μήνα βγαίνει εμένα το region lock θεωρητικά. Θα δω αν ειναι «υποχρεωτικό» να βλέπεις αυτόν τον μήνα γιατί ζήτημα να είδαμε 3-4 φορές με αυτό το account καθώς ακόμη πληρώνεται το αυστραλέζικο για ευκολία. Άμα βγει το lock 23 του μήνα είμαστε κάτοικοι Τουρκίας 🤑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Lewnidas1995 είπε

Συμφωνω σε όλα απλά έχω μια ανάσταση στο τελευταίο. 
Εκανα ένα netflix τουρκικό για μια φίλη στην Αυστραλία. Όταν μπήκε δεν της ζήτησε τίποτα για νοικοκυριό και από περιέργεια μετά μπήκα και γώ και πάλι δεν ζήτησε τίποτα. Φαίνεται να είναι επιλεκτικά.

Επισης εκεί έχουν και συνδρομές μέσω παροχών, πληρώνει δηλαδή στην εταιρία που έχει το Ίντερνετ για να έχει νετφλιξ και με κάθε έξτρα συνδρομή (Disney , Amazon κλπ) έχει 25% έκπτωση και δεν υπάρχει πουθενά το πρόβλημα με το νοικοκυριό.

Υπάρχει κανονικά απλά για τον πρώτο μήνα θα πρέπει να βλέπεις αναγκαστικά με vpn

22 του μήνα βγαίνει εμένα το region lock θεωρητικά. Θα δω αν ειναι «υποχρεωτικό» να βλέπεις αυτόν τον μήνα γιατί ζήτημα να είδαμε 3-4 φορές με αυτό το account καθώς ακόμη πληρώνεται το αυστραλέζικο για ευκολία. Άμα βγει το lock 23 του μήνα είμαστε κάτοικοι Τουρκίας 🤑

Μπορεί να ζητήσει επιβεβαίωση μία φορά τον μήνα. Δεν ξέρω με τι συχνότητα και τι συσκευές. Αλλά και να ζητήσει όπως είπα και πιο πάνω, ο admin του λογαριασμού το ενεργοποιεί αμέσως.

Τώρα για τις συνδρομές μέσω παρόχων δεν έχω άποψη φίλε μου να σου πω. Περιμένουμε από την Cosmote να ενεργοποιήσει την συμφωνία με το Netflix που είχε ανακοινώσει η DT. Άρα πιθανά θα το δούμε και στην χώρα μας στα κοντά (θέλω να πιστεύω).

Btw: 

https://techmaniacs.gr/h-cosmote-tv-epiteloys-efere-olo-netflix-stoys-apokodikopoiites-tis-ayti-einai-i-diadikasia-gia-na-to-peraseis/

Επεξ/σία από wpgoalkeeper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, wpgoalkeeper είπε

Μπορεί να ζητήσει επιβεβαίωση μία φορά τον μήνα. Δεν ξέρω με τι συχνότητα και τι συσκευές. Αλλά και να ζητήσει όπως είπα και πιο πάνω, ο admin του λογαριασμού το ενεργοποιεί αμέσως.

Το συστημικό είναι κάθε 15 μέρες, το γράφει.

Απλά πλέον υπάρχει περιορισμός στις τηλεοράσεις που μπορούν να παίξουν (αν το account φαίνεται ότι υπάρχει από διαφορετικά locations) αλλά προσωρινά γίνεται by pass και αυτό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι αλλάζεται χώρες φτιάχνετε κάθε φορά και καινούριο μειλ ή χρησιμοποιείται το ίδιο? Έχω ένα Τούρκικο μειλ, αν πάω προς Ινδία πχ θα πρέπει να φτιάξω καινούριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ZoReN είπε

Όσοι αλλάζεται χώρες φτιάχνετε κάθε φορά και καινούριο μειλ ή χρησιμοποιείται το ίδιο? Έχω ένα Τούρκικο μειλ, αν πάω προς Ινδία πχ θα πρέπει να φτιάξω καινούριο?

Αν έχεις gmail μπορείς να χρησιμοποιείς το ίδιο με τον εξής τρόπο:
Το email σου είναι [email protected]

- Μπορείς να βάλεις "." ανάμεσα από οποιοδήτε χαρακτήρα
πχ. [email protected][email protected] etc

- Μπορείς να βάλεις στο τέλος "+" και οτιδήποτε άλλο θες μετά
πχ. [email protected][email protected]

Όλοι οι παραπάνω συνδιασμοί στέλνουν email στο [email protected]
Προσωπικά χρησιμοποιώ πολύ το δεύτερο τρόπο ώστε σε περίπτωση που γίνει leak το email μου να ξέρω από που έγινε το leak. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Εδώ και πολύ καιρό είχα τουρκικό νετφλιξ με eneba. Αγόραζα τις κάρτες και τις πέρναγα μέσω windscribe vpn.τωρα πλέον όμως δεν έχει δωρεάν σέρβερ Τουρκίας. Ξέρετε για iOS άλλο vpn που να έχει δωρεάν σέρβερ Τουρκίας έστω και με 200 mb τον μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, parapasara είπε

Καλησπέρα σε όλους. Εδώ και πολύ καιρό είχα τουρκικό νετφλιξ με eneba. Αγόραζα τις κάρτες και τις πέρναγα μέσω windscribe vpn.τωρα πλέον όμως δεν έχει δωρεάν σέρβερ Τουρκίας. Ξέρετε για iOS άλλο vpn που να έχει δωρεάν σέρβερ Τουρκίας έστω και με 200 mb τον μήνα;

Δεν χρειάζεται VPN για να τις βάλεις.

Επεξ/σία από Billator
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, Billator said:

Δεν χρειάζεται VPN για να τις βάλεις.

Χρειάζεται αλλιώς δεν κάνει εξαργύρωση(νομίζω)

 

Επανέρχομαι μετά από επανενεργοποιηση του  Netflix Τουρκίας. Μετά τον ενα μήνα του region lock άνοιξε κανονικά χωρίς να ειναι απαραίτητη η χρήση του λογαριασμού με vpn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/7/2024 στις 6:09 ΜΜ, Billator είπε

Απλά πλέον υπάρχει περιορισμός στις τηλεοράσεις που μπορούν να παίξουν (αν το account φαίνεται ότι υπάρχει από διαφορετικά locations) αλλά προσωρινά γίνεται by pass και αυτό. 

πως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, StamTheMan είπε

πως;

Λογικά με τον admin του λογαριασμού, που του έρχονται ειδοποιήσεις για το αν η κάθε συσκευή ανήκει στην ίδια «οικογένεια». 
Την εγκρίνει και ξεκλειδώνει η προβολή. 
Φαντάζομαι αυτό θα εννοεί ο φίλος. 

Επεξ/σία από wpgoalkeeper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, wpgoalkeeper είπε

Λογικά με τον admin του λογαριασμού, που του έρχονται ειδοποιήσεις για το αν η κάθε συσκευή ανήκει στην ίδια «οικογένεια». 
Την εγκρίνει και ξεκλειδώνει η προβολή. 
Φαντάζομαι αυτό θα εννοεί ο φίλος. 

Σε εμενα δε γινεται αυτο.
Οταν μου ερχεται ειδοποιηση για αλλη συσκευη,μου ζηταει να την προσθεσω ως "βασικοι νοικοκυριο" η κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Σε εμενα δε γινεται αυτο.
Οταν μου ερχεται ειδοποιηση για αλλη συσκευη,μου ζηταει να την προσθεσω ως "βασικοι νοικοκυριο" η κατι τετοιο.

Κάνεις την διαδικασία απλά από το κινητό, όταν φυσικά βρίσκεται στο ίδιο δίκτυο, προσθέτεις την συσκευή (ισχύει για 15 μέρες) και μετά από λιγες ώρες ανοίγει κανονικά και στην τηλεόραση /tv box. Εγώ αυτό κάνω εδώ και μερικούς μήνες χωρίς πρόβλημα. 

Επεξ/σία από Billator
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...