Προς το περιεχόμενο

Netflix μέσω Τουρκίας problem


Stelaras1993
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Stelaras1993,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8/6/2024 στις 8:03 ΠΜ, Power21 είπε

Καλησπέρα, είναι κανεις με Netflix εξωτερικού ανανέωση μόνο με δώρο κάρτες που μετά τον 1 μήνα VPN συνεχίζει για 2-3 μήνες να βλέπει χωρίς VPN? Και αν ναι. Ποιο πακέτο έχει. Family ή κανονικό;

απο τουρκια τουλαχιστον τον πρωτο μηνα θελει vpn οποιοδηποτε πακετο μετα τον μηνα βλεπεις χωρις vpn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα,

εχω ενα φιλαρακι ο οποιος δινει 14 ευρω το μηνα για ελληνικο netflix . Μενουμε σε διαφορετικά σπίτια. Δεν χρησιμοποιεί το netflix πολύ (συνήθως βλέπει στην τηλεόραση) και μου εχει δώσει πρόσβαση. Μου βγαζει και εμενα το μνμα για το αν ταξιδεύω. Θέλω σαν ευχαριστώ που μου δινει τζαμπα netflix να του κανω το Τουρκικο να την βγάλει φθηνότερα. Με αυτα που εχω διαβασει εχω καταλαβει οτι πρεπει να κανω τα εξης.

1)netflix giftcard Τουρκία αγορα

2)vpn τουρκια και δημιουργια λογαριασμου

3)περιμένω 1 μηνα να φυγει το geolocation

4) βλεπουμε κανονικα και αν πεταξει το μνμα απλα βαζουμε τον προσωρινο κωδικο καθε 14 μερες;

Για τον προσωρινό κωδικό βάζεις φίλτρο και mail forward στο προσωπικό mail του καθενός.

Μιας και βλέπουμε netflix σπάνια κομπλέ δεν θα είμαι; εχω καταλαβει κατι λάθος;

κάπου διάβασα οτι κινητά ταμπλετ κτλ παίζουν με ολες τις ip χωρίς προβλήματα ισχύει (δεν θα χρειαστεί να περιμένω καν τον πρώτο μήνα;)

Αν βαλω home συσκευη με ελληνικη ip (θα φαω ban ή κάποιο αλλο αντίστοιχο πρόβλημα;)

BTW δεν εχω δοκιμασει το NordVPN's Meshnet παντως υπαρχει και το wireguard το οποιο υποστηριζεται απο πολλα ρουτερ by default (δεν θελω να μπλεξω σε κατι τετοιο)

 

 

 

Επεξ/σία από marklar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, marklar είπε

κάπου διάβασα οτι κινητά ταμπλετ κτλ παίζουν με ολες τις ip χωρίς προβλήματα ισχύει (δεν θα χρειαστεί να περιμένω καν τον πρώτο μήνα;)

Λογικα θα περιμενεις τον πρωτο μηνα (θα βλεπεις μονο με vpn δηλαδη) αλλα δεν πιανονται στο νοικοκυριο, μονο οι τηλεορασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα παλιο account netflix , το οποιο τον πρωτο μηνα δουλεψε με vpn και μετα βλεπαμε κανονικα. Αργοτερα το παρατησαμε και το γυρισαμε στο stremio. Πλεον θελω να το δωσω στην κοπελα μου για να παψει να πληρωνει γαμ*σιατικα.
Θα χρειαστει παλι 1 μηνα vpn ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lewnidas1995 είπε

Εχω ενα παλιο account netflix , το οποιο τον πρωτο μηνα δουλεψε με vpn και μετα βλεπαμε κανονικα. Αργοτερα το παρατησαμε και το γυρισαμε στο stremio. Πλεον θελω να το δωσω στην κοπελα μου για να παψει να πληρωνει γαμ*σιατικα.
Θα χρειαστει παλι 1 μηνα vpn ?

 

Στις 5/6/2024 στις 6:42 ΜΜ, Lewnidas1995 είπε

Γιατί ακόμη παλεύεται με τις συνδρομές με vpn και δεν κάνετε απλά ένα stremio μαζί με real debrid?

 

Γιατί ακόμη παλεύεις με τις συνδρομές με vpn και δεν της κάνεις απλά ένα stremio μαζί με real debrid?

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Billator είπε

 

 

Γιατί ακόμη παλεύεις με τις συνδρομές με vpn και δεν της κάνεις απλά ένα stremio μαζί με real debrid?

Stremio με real derbid έχει 4κ ταινίες με ελληνικούς υπότιτλους; to stremio χωρίς derbid μου κολλάει απίστευτα...

Μπορείς να κατεβάσεις στο κινητό να δεις offline μέσο του stremio (χωρίς browser κτλ.)

Πόσα άτομα μπορούν να είναι συνδεμένα παράλληλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε κανένα οδηγό για αρχαριους με stremio με real derbid?

Δεν με ενδιαφέρει προσωπικά αλλά για ένα φίλο που είναι αρχάριος με όλα αυτά οπότε πρέπει να είναι step by step guide.

Πάντως πριν 4-5 χρόνια που το είχα δοκιμάσει σε Android box κολλούσε και δεν ήταν εύχρηστο. (Εννοώ για άτομα τρίτης ηλικίας όπου το Netflix, cosmote tv το έμαθαν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Lewnidas1995 είπε

Εχω ενα παλιο account netflix , το οποιο τον πρωτο μηνα δουλεψε με vpn και μετα βλεπαμε κανονικα. Αργοτερα το παρατησαμε και το γυρισαμε στο stremio. Πλεον θελω να το δωσω στην κοπελα μου για να παψει να πληρωνει γαμ*σιατικα.
Θα χρειαστει παλι 1 μηνα vpn ?

οχι θα δει κανονικα χωρις vpn

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, prefuse είπε

εχετε κανένα οδηγό για αρχαριους με stremio με real derbid?

Δεν με ενδιαφέρει προσωπικά αλλά για ένα φίλο που είναι αρχάριος με όλα αυτά οπότε πρέπει να είναι step by step guide.

Πάντως πριν 4-5 χρόνια που το είχα δοκιμάσει σε Android box κολλούσε και δεν ήταν εύχρηστο. (Εννοώ για άτομα τρίτης ηλικίας όπου το Netflix, cosmote tv το έμαθαν)

+1 για τον οδηγό και για site να εκμεταλλευτούμε το read derbid για 4κ ταινίες κτλ

Αν δεν μπορεί να αναρτηθεί εδώ όποιος μπορεί θα το εκτιμούσα σε προσωπικό μνμα.

Το μεγαλύτερο θέμα με το torrentio και real derbid είναι οι ελληνικοί υπότιτλοι αν κάποιος είχε λύση χωρίς να ταλαιπωρείσαι ας την προωθήσει.

Επεξ/σία από marklar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οδηγος για stremio+rd απο Σωτηρη εδω

Για υποτιτλους νομιζω πως δεν υπαρχει κατι αλλο δυστυχως, οι υποτιτλοι ειναι μεσω του opensubtitles και μπορεις να τους συγχρονισεις χειροκινητα μετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Billator said:

 

 

Γιατί ακόμη παλεύεις με τις συνδρομές με vpn και δεν της κάνεις απλά ένα stremio μαζί με real debrid?

φοβερα εξυπνος. Στην Αυστραλία που ειναι η κοπελα, θα την βαλουν φυλακη αν δουλεψει stremio :) 

6 minutes ago, GREG10ARIS said:

Οδηγος για stremio+rd απο Σωτηρη εδω

Για υποτιτλους νομιζω πως δεν υπαρχει κατι αλλο δυστυχως, οι υποτιτλοι ειναι μεσω του opensubtitles και μπορεις να τους συγχρονισεις χειροκινητα μετα.

αν βλεπεις απο pc τους υποτιτλους μπορεις να τους κανεις drag. Απο tv box ή android tv μπορεις να κανεις open το αρχειο απο το stremio στο vlc (ή οποιοδηποτε αλλο player) και να βαλεις μετα μονος σου υποτιτλους.

Επεξ/σία από Lewnidas1995
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

φοβερα εξυπνος. Στην Αυστραλία που ειναι η κοπελα, θα την βαλουν φυλακη αν δουλεψει stremio :) 

Δεν ήταν εξυπνάδα, αλλά μου φάνηκε τέρμα αστείο based on your previous statement. 😉 

Άρα φαίνεται να καταλαβαίνεις γιατί δεν είναι για όλους το stremio για να μην "πέφτεις" από τα σύννεφα για εμάς που πληρώνουμε γιατί δεν γνωρίζεις τις συνθήκες του καθενός 👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/6/2024 στις 9:08 ΠΜ, dimpapilas είπε

απο τουρκια τουλαχιστον τον πρωτο μηνα θελει vpn οποιοδηποτε πακετο μετα τον μηνα βλεπεις χωρις vpn

Και τραβάει τα λεφτά από τα gift cards κανονικά μετά; Σωστά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Lewnidas1995 είπε

φοβερα εξυπνος. Στην Αυστραλία που ειναι η κοπελα, θα την βαλουν φυλακη αν δουλεψει stremio :) 

αν βλεπεις απο pc τους υποτιτλους μπορεις να τους κανεις drag. Απο tv box ή android tv μπορεις να κανεις open το αρχειο απο το stremio στο vlc (ή οποιοδηποτε αλλο player) και να βαλεις μετα μονος σου υποτιτλους.

Φιλε η κοπέλα μου Γερμανία που είχε αυστηρά μέτρα για μια ταινία που είχε κατεβάσει από torrent εφαγε περίπου 1000 ευρώ πρόστιμο. Μετά εσκασα μυτη γερμανια για καποιους μηνες vpn + kill switch και ας τους να ψαχνουν. Εις τον π****ο σου. κατεβασα μιλαμε για τερα για να παρω το αιμα μου πισω να κανω αποσβεση το 1000αρικο. Κατεβαζα ακομα και ταινιες που δεν εβλεπα :P. Μην εισαι χεστης απλα να εισαι σωστος πειρατης :P 

13 λεπτά πριν, marklar είπε

Φιλε η κοπέλα μου Γερμανία που είχε αυστηρά μέτρα για μια ταινία που είχε κατεβάσει από torrent εφαγε περίπου 1000 ευρώ πρόστιμο. Μετά εσκασα μυτη γερμανια για καποιους μηνες vpn + kill switch και ας τους να ψαχνουν. Εις τον π****ο σου. κατεβασα μιλαμε για τερα για να παρω το αιμα μου πισω να κανω αποσβεση το 1000αρικο. Κατεβαζα ακομα και ταινιες που δεν εβλεπα :P. Μην εισαι χεστης απλα να εισαι σωστος πειρατης :P 

Να προσθεσω οτι αν κανεις χρηση rd εισαι αρχοντας λογο του οτι δεν μπορουν να σου κανουν seed πειρατικο υλικο και να εχουν αποδείξεις (οπως γινεται στα τορρεντ χωρις vpn). Βεβαια προσωπικα θα εβαζα vpn ακομα και εκει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...