Προς το περιεχόμενο

Apple Watch ultra


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 29/10/2022 στις 11:26 ΜΜ, Fulgore είπε

Να στείλεις στην Apple μνμ να σε πληρώνει για δωρεαν διαφήμιση, κριμα ειναι να το κάνεις δωρεαν.

Για τα υπόλοιπα δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο.

Οπως έγραψα και πιο πάνω, μια βόλτα στο internet, θα πείσει τους περισσότερους για το πόσο μονόδρομος ειναι ή δεν ειναι για τον περισσότερο κόσμο το Apple Watch Ultra, και πόσες ημέρες μπορει να βγάλει με πραγματικά βαριά χρήση.

Σιγά μην το βάλω να κουβαλάει κ νερά που θες βαριά χρήση χαχαχαχ εγώ Μαλδίβες που είμαι έχω ξεχάσει να το βγάζω από το χέρι μου !! Πάντως ; Και στη. Γερμανία sold out παντού είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν είμαι  αγοραστής του Apple Watch Ultra.

Είμαι πρώην κάτοχος Apple Watch SE/6, που απλά δεν με κράτησαν λόγω αυτονομίας και τα έδωσα,και το Ultra θα το ειχα στα υπόψη καθαρά για την αυτονομία/ποιοτητα κατασκευής σε μελλοντική πτώση τιμής, εαν ειδικά στην αυτονομία ήταν πολύ καλύτερο.

Δεν έχω θέμα, εαν υπάρχει κόσμος που θα πάρει το συγκεκριμένο όπως και γενικά πολλά άλλα ακριβότερα προιοντα αυτής της εταιρειας, απλά δεν μου αρέσει καθόλου το γλύψιμο που υπάρχει ιντερνετικά  και μηδενική κριτική σε τίποτα.

Πήρες το Apple Watch Ultra γιατι το ήθελες?Με γειά σου με χαρά σου να το χαρείς.

Μην το αποθεώνεις όμως απλά για να ψευτο δικαιολογήσεις την αγορά σου

Προφανώς και θα ειναι Sold Out στο εξωτερικό.

Νέο προιον ειναι το οποιο έχει μια Α ζήτηση τις πρώτες ημέρες όπως συμβαίνει και στα Pro iphones σε σχέση με τα φθηνότερα Apple Watch, γιατι για άλλη μια χρονιά ειναι αδιάφορα/μια απο τα ιδια τα απλά.

Εγώ σε 2 πράγματα στάθηκα απο τα πιο πίσω γραπτά

1)στο σχόλιο του συμφορουμίτη οτι οποιος δεν μπορει/θελει να αγοράσει το Ultra, να μην πάρει καθόλου Apple watch

2)γιατί δεν ασχολούνται πολλοί στην Ελλάδα με αυτό, λές και είμαστε καμια μεγάλη οικονομικά αγορά με υψηλούς μισθούς, για να ασχολούνται/ενδιαφέρει πολλούς smartwatch των 1000ευρω...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σίγουρος αν στο δώσω μια βδομαδα θα αλλαξεις γνώμη. Σκοπός εδώ μέσα ειναι η θετική ενέργεια, να βοηθάμε και να κρίνουμε με σκοπό να κάνουμε καλύτερη τη ζωή μας μεσω της τεχνολογίας. Δεν έχει νόημα να μπω και να γράψω όποιος το πάρει είναι κορόιδο χωρίς να το έχω δοκιμάσει. Επιλογή σου να σαι τοξικός και να ακυρώνεις αδιαφορώ αν πιστευείς οτι προτείνουμε την αγορά του ultra όχι γιατί αξίζει αλλά γιατί θέλουμε να ψευτοδικαιολογήσουμε τα λεφτά που δήθεν κλαίμε, όπως λες, λυπάμαι αλλά ειναι προβλημα σου αν μας βαφτίζεις ψεύτες και ματαιόδοξους και λυπάμαι που το συνεχίζεις καταντάει εμμονικό και τοξικό.  Επίσης το iphone 14 προ είναι αναρπαστο όπως και το ultra  και η ζήτηση τεράστια απόδειξη ότι ο έλληνας δίνει λεφτά για προιοντα πάνω από 1000 ευρώ, αν δεν ενδιαφέρει εσένα μη νομίζεισ ότι είσαι ο κανόνας. Σκέψου τι κάποιος που δίνει λεφτά για ενα smartwatch το κάνει γιατι του κάνει τη ζωη πολύ πιο εύκολη και ενα ρολόι κοστολογείται και από τα υλικά του οπως τιτάνιο και saphire glass όσο και από το ανα εχει διπλά ηχεία , διπλό gps, παραπάνω αισθητήρες και καλύτερη οθόνη από υπερέχει από ενα άλλο ρολόι που λογικά κοστίζει λιγότερα.  αυτά και δεν θα ασχοληθώ άλλο.

Για όσους είναι στο οικοσύστημα και θέλουν το καλύτερο iwatch με την πιο φωτεινή οθόνη για smartwatch δείτε το βίντεο που βοηθάει στη χρήση του. Επιβεβαιώνω ότι το flash είναι σαν φακός και η ακρίβεια των μετρήσεων είναι πολύ καλύτερη από το απλό watch τόσο στην γυμναστική όσο και στο gps.Με το garmin έχει σχεδόν ίδιες μετρήσεις ενώ με το απλό είχα μεγάλη διαφορά.  Επίσης με 20αρι φορτιστή όντως φορτίζει στο 80% σε 1 ώρα.

 

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, avacan23 είπε

Είμαι σίγουρος αν στο δώσω μια βδομαδα θα αλλαξεις γνώμη. Σκοπός εδώ μέσα ειναι η θετική ενέργεια, να βοηθάμε και να κρίνουμε με σκοπό να κάνουμε καλύτερη τη ζωή μας μεσω της τεχνολογίας. Δεν έχει νόημα να μπω και να γράψω όποιος το πάρει είναι κορόιδο χωρίς να το έχω δοκιμάσει. Επιλογή σου να σαι τοξικός και να ακυρώνεις αδιαφορώ αν πιστευείς οτι προτείνουμε την αγορά του ultra όχι γιατί αξίζει αλλά γιατί θέλουμε να ψευτοδικαιολογήσουμε τα λεφτά που δήθεν κλαίμε, όπως λες, λυπάμαι αλλά ειναι προβλημα σου αν μας βαφτίζεις ψεύτες και ματαιόδοξους και λυπάμαι που το συνεχίζεις καταντάει εμμονικό και τοξικό.  Επίσης το iphone 14 προ είναι αναρπαστο όπως και το ultra  και η ζήτηση τεράστια απόδειξη ότι ο έλληνας δίνει λεφτά για προιοντα πάνω από 1000 ευρώ, αν δεν ενδιαφέρει εσένα μη νομίζεισ ότι είσαι ο κανόνας. Σκέψου τι κάποιος που δίνει λεφτά για ενα smartwatch το κάνει γιατι του κάνει τη ζωη πολύ πιο εύκολη και ενα ρολόι κοστολογείται και από τα υλικά του οπως τιτάνιο και saphire glass όσο και από το ανα εχει διπλά ηχεία , διπλό gps, παραπάνω αισθητήρες και καλύτερη οθόνη από υπερέχει από ενα άλλο ρολόι που λογικά κοστίζει λιγότερα.  αυτά και δεν θα ασχοληθώ άλλο.

Για όσους είναι στο οικοσύστημα και θέλουν το καλύτερο iwatch με την πιο φωτεινή οθόνη για smartwatch δείτε το βίντεο που βοηθάει στη χρήση του. Επιβεβαιώνω ότι το flash είναι σαν φακός και η ακρίβεια των μετρήσεων είναι πολύ καλύτερη από το απλό watch τόσο στην γυμναστική όσο και στο gps.Με το garmin έχει σχεδόν ίδιες μετρήσεις ενώ με το απλό είχα μεγάλη διαφορά.  Επίσης με 20αρι φορτιστή όντως φορτίζει στο 80% σε 1 ώρα.

 

 

Ειμαι χρήστης απο το αρχικο apple watch, βεβαια κατα καιρους εχω χρησιμοποιησει MΟTO360 και Garmin, και μετα μονο apple watch series 5, series 7, και πλεον το Ultra το οποιο αγορασα δίχως δεύτερες σκέψεις. Βεβαια η αγορα εγινε απο apple store σε τιμή περιπου €250 φθηνοτερα απο Ελλαδα.

Πλεον μπορω να πω με σιγουρια οτι δεν γυρίζω πισω σε απλο ρολοι, και για να μην πολυλογο προς πωληση εχω βαλει ολα τα αναλογικα που εχω απο OMEGA και TSSOT μέχρι swatch!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέφτηκα το Apple Store εδώ στη Στοκχόλμη και δοκίμασα το ultra. Δυστυχώς είναι τεράστιο στα χέρια μου, πραγματικά λες κ έχω ταμπλέτ στον καρπό 🥲νομίζω πως θα κάνω αναβάθμιση στο απλό 8αρι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα σας,
Ηθελα και εγω να κανω μια ερωτηση με τη σειρά μου σχετικα με την εφαρμογή στο ρολοι οπως και στο κινητο, συμφωνα με τον βιντεο: 

φαινετε να βαζει αρκετα ρολογια κατω σε θεμα accuracy ακομη και Garmin...
Αυτο που δεν ξερω και θελω να με διαφοτίσετε ειναι οτι βλεποντας το app -> Garmin connect, εχεις παρα πολλα πραγματα να κανεις οπως να στήσεις απο την αρχή δικη σου ασκηση, να σου δείχνει μετα απο μια ημερα δύσκολη ποση ωρα ξεκουρασης θες, να κανεις HIT προγραμματα στηνοντας ακριβώς τα λεπτα ξεκουρασης , και το καλυτερο εντοπιζε ασκήσεις συγκεκριμένες με βάρη , κτλπ, Πολλες παραμετροποιησεις ειχε και το gear tracker μια εξτρα εφαρμογή για ρολογια σε android.

Σε IOS υπαρχει κατι ολοκληρομένο σαν το garmin connect? γιατι αυτο που εχει ηδη το βλεπω πολυ φτωχο.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τι εφαρμογή ψάχνεις. Για γυμναστική προσωπικα εχω τελευταία το gymaholic παλιά το 7 minute,

και για τρέξιμο το Strava,  παλιά το Runkeeper , ενω καλές είναι και οι δωρεάν εφαρμογές Nike run

+ training, και για εξιδικευμένο πρόγραμμα για μετρήσεις υγείας ξέρω το healthView. Τέλος δοκιμάζω και το Streaks και το Carrot Fit που έχω ακούσει καλά λόγια.

Μακαρι να είχαμε ελλάδιστάν το apple fitness+ αλλά όπως και με το LTE η μηλοεταιρεία μας θεωρεί ασήμαντη αγορά..

Με αναβάθμιση στην έκδοση 9.2 η μπαταρία φαίνεται να βελτιώθηκε κι άλλο..

A tidbit with watchOS 9.2, with low-power mode engaged on Apple Watch Ultra it can get up to 17 hours of use with a multisport workout going. And yes, that should be plenty for a marathon and even a triathlon. 9.2 is rolling out now, along with iOS and iPadOS 16.1

— Jake Krol (@Jake31Krol) December 13, 2022

Για όσους ενδιαφέρονται η τιμή με το 200ευρώ επιστροφή payzy sto Germano έπεσε για το ultra στα 839 ευρώ με απλή απόδειξη.

Για μένα δεν υπάρχει επιστροφή σε άλλο apple watch τώρα, όπως και μετά την αγορά των airpods pro 2nd generation δeν μπορώ να ακούσω για άλλα airpods.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/12/2022 στις 1:24 ΠΜ, avacan23 είπε

δεν ξέρω τι εφαρμογή ψάχνεις. Για γυμναστική προσωπικα εχω τελευταία το gymaholic παλιά το 7 minute,

και για τρέξιμο το Strava,  παλιά το Runkeeper , ενω καλές είναι και οι δωρεάν εφαρμογές Nike run

+ training, και για εξιδικευμένο πρόγραμμα για μετρήσεις υγείας ξέρω το healthView. Τέλος δοκιμάζω και το Streaks και το Carrot Fit που έχω ακούσει καλά λόγια.

Μακαρι να είχαμε ελλάδιστάν το apple fitness+ αλλά όπως και με το LTE η μηλοεταιρεία μας θεωρεί ασήμαντη αγορά..

Με αναβάθμιση στην έκδοση 9.2 η μπαταρία φαίνεται να βελτιώθηκε κι άλλο..

A tidbit with watchOS 9.2, with low-power mode engaged on Apple Watch Ultra it can get up to 17 hours of use with a multisport workout going. And yes, that should be plenty for a marathon and even a triathlon. 9.2 is rolling out now, along with iOS and iPadOS 16.1

— Jake Krol (@Jake31Krol) December 13, 2022

Για όσους ενδιαφέρονται η τιμή με το 200ευρώ επιστροφή payzy sto Germano έπεσε για το ultra στα 839 ευρώ με απλή απόδειξη.

Για μένα δεν υπάρχει επιστροφή σε άλλο apple watch τώρα, όπως και μετά την αγορά των airpods pro 2nd generation δeν μπορώ να ακούσω για άλλα airpods.

 

Καλησπέρα, οπως ξανα εγραψα θελω κατι ολοκληρομένο οπως το garmin connect σε επιπεδο παραμετροποίησης και λειτουργιών . γιατι απο τα λίγα που είδα στην κοινοτητα apple τα δικα της app ουτε κατα διανοια δεν φτανουν τις λειτουργίες της garmin, μα ουτε καλα καλα το samsung health app, Μακαρι να κανω λάθος αλλα δεν το βλεπω.

Εννοείται πως δεν με βολευει να εχω ενα app για καθε δραστηριότητα,  εδω δυστιχώς μετρησα 3 app ,
Εν ολίγης θελω ενα app με πληρωμή η μη , που να μπορω  να το δω και μεσω PC ομως το connect η το strava,
Να συνεργάζεται πλήρως με το ρολόι, να συνδέεται με εξωτερικο παλμογράφο, να κανει συνεχομενη μετρηση θερμίδψω ,παλμών,υπνου, αυτοματη καταγραφή ασκήσεων (οσο μπορει) και γενικά ενα fitness app οπως εγραψα παραπάνω πχ το samsung health κανει το 80% απο αυτα που είπα, 
Οσο για την δημιουργία training plan εννοώ αυτο : 


Ξερω δεν ειναι καθαρα fitness tracker, αλλα νομιζω στο community της apple ολο και κατι θα υπάρχει,
Γιατι παραδειγμα στην samsung υπαρχει αυτο:
https://limegreenv.com/wiki/gt/#!index.md
Το οποιο κανει απιστευτα πραγματα, φτιαχνεις splits, intervals, zones κλπ
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

χρήστης του ultra εδω και 1+ μηνα.

Χαρούμενος αρκετα με την αγορα. Δεν νιωθω οτι προφέρει κατι τρομερα παραπάνω απο το 6 που ειχα αλλα μου αρεσει η μεγαλύτερη οθονη, τo ocean ρουρακι, η στιβαρότητα αλλα πανω απο ολα η μπαταρια.

Για την γυμναστική που κανω -personal training και basket με καλύπτει απολυτα. 

4.jpg.74ae8ea6d540e6d2b5748275fee9be7f.jpg

1.jpg

2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...