Προς το περιεχόμενο

Apple Watch ultra


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, avacan23 είπε

με ενεργοποιημενες υπηρεσίες. με χρήση σε δραστηριοτητες γυμναστική με κλήσεις απο ρολοι και gps στο αυτοκίνητο

το iwatch δεν βγάζει τη μέρα. Αν το χεις να βλέπεις την ώρα...πάσο. ΜΕ το ultra ξαναγάπησα το iwatch.

Κλήσεις κάνω κι εγώ 

Τι εννοείς gps στο αυτοκίνητο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

πλοήγηση από το ρολόι. 

τέλος πάντων το νόημα είναι οτι το ultra δεν είναι απάτη ούτε ένα υπερκοστολογημένο iwatch

αξίζει σαν αγορά μνο για κάποιον που ειναι στο οικοσύστημα του μήλου και κανει αρκετές εξωτερικές δραστηριότητες.

Για τους άλλους υπάρχουν πολλές και καλύτερες λύσεις.

Υ.Γ. Μακάρι να μπορούσα να περιγράψω την άισθηση οταν βλέπω την φωτεινοτητα στην οθονη και πόσο πιο όμορφα φαινονται ολα σε σχέση με το απλό iwatch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως βλέπω και σε άλλους που το δοκιμάζουν στο youtube αποκλειστικά μονο αυτό και λένε οτι για full heavy χρήση με το ζόρι αν τους βγάλει μια ημέρα και φυσικά μιλάμε και για Cellular χρήση.

Και φυσικά οταν πέσει η υγεία της μπαταρίας απο τις πολλές φορτίσεις, θα γίνουν πιο σκούρα τα πράγματα, μην αναφέρω την χασούρα μελλοντικά απο την μεταπώληση.

Αυτό σε συνδιασμό με το τεράστιο αρχικό κόστος του day one, το καθιστά σαν απαγορευτικό/άχρηστο για τους περισσότερους, ειδικά στην Ελλάδα από την στιγμή που δεν υποστηρίζεται καν η Esim, σιγα μην το αγοράσουν οι περισσότεροι απλά για την λιγο καλύτερο μπαταρια.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, avacan23 είπε

Προσωπικά επιβεβαιωνω ότι η μπατάρία βγάζει φουλ δύο 24ωρα.

Καιρος ηταν και η Apple να φτασει στην μιση αυτονομια των υπολοιπων smartwatch της αγορας. 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tasos19s είπε

Εμένα το watch 5 με βγάζει 50 ώρες χρήσης 

Δεν ξέρω εσυ τι χρήση κανείς 

Ναι έχω όλες μου τις συσκευές apple και αυτό είναι που κερδίζει κάθε φορά μεταξύ Apple Watch και Garmin

Εκείνο είναι καθαρά ρολόι μόνο για αθλητισμό 

Δεν έχει να προσφέρει κάτι τις υπόλοιπες ώρες όπως το Apple Watch 

Είναι η επέκταση του κινητού τηλεφώνου το Apple Watch και μόνο όσοι το έχουν μπορούν να καταλάβουν τις διάφορες με ένα άλλο οποιοδήποτε ρολόι που απλά συνδέεται με Bluetooth με το κινητό 

 

50 ώρες AW5;;; 
Για να βλέπεις την ώρα το έχεις μόνο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

50 ώρες AW5;;; 
Για να βλέπεις την ώρα το έχεις μόνο; 

βλεπω μηνύματα, κλήσεις, ειδοποιήσεις, ασύρματες πληρωμές και παρακολουθώ καρδιακούς παλμούς

αυτά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Tasos19s είπε

βλεπω μηνύματα, κλήσεις, ειδοποιήσεις, ασύρματες πληρωμές και παρακολουθώ καρδιακούς παλμούς

αυτά 

50 ωρες? Εγω εχω το 6αρι το 40αρι και με το ζορι 1,5 μερα αν παω γυμναστηριο. Το λιωνω ομως, φουλ carrot για καιρο, apple pay, spotify, κλησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, najinblue3 είπε

50 ωρες? Εγω εχω το 6αρι το 40αρι και με το ζορι 1,5 μερα αν παω γυμναστηριο. Το λιωνω ομως, φουλ carrot για καιρο, apple pay, spotify, κλησεις

το carrot τι ειναι?

τι να σας πω ρε παιδιά εμένα τόσο με βγάζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tasos19s είπε

το carrot τι ειναι?

τι να σας πω ρε παιδιά εμένα τόσο με βγάζει 

app για τον καιρο
πολυ περιεργο παντως το 60 ωρες, θα ημουν ευχαριστημενος με 2 μερες σιγουρα αλλα ουτε αυτο εχω κ ειμαι στο 98% υγειας μετα απο 1,5 χρονο περιπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

app για τον καιρο
πολυ περιεργο παντως το 60 ωρες, θα ημουν ευχαριστημενος με 2 μερες σιγουρα αλλα ουτε αυτο εχω κ ειμαι στο 98% υγειας μετα απο 1,5 χρονο περιπου

50 ώρες

93% υγεία έχω 

μπορεί να κανείς κάποια χρήση που τρώει μπαταρία τι να σου πω δεν ξερω

πχ στο γυμναστήριο μπορεί να τρώει μπαταρία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tasos19s είπε

50 ώρες

93% υγεία έχω 

μπορεί να κανείς κάποια χρήση που τρώει μπαταρία τι να σου πω δεν ξερω

πχ στο γυμναστήριο μπορεί να τρώει μπαταρία 

κ εγω αυτο νομιζω, το always on το εχω κλειστο, αν και δε τρωει πολυ μπαταρια. Βεβαια εχω και το μικρο, το μεγαλο νομιζω εχει λιγο μεγαλυτερη μπαταρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

κ εγω αυτο νομιζω, το always on το εχω κλειστο, αν και δε τρωει πολυ μπαταρια. Βεβαια εχω και το μικρο, το μεγαλο νομιζω εχει λιγο μεγαλυτερη μπαταρια

ναι το μικρό έχει μικρότερη μπαταρία 

το προηγούμενο ρολόι που είχα Apple Watch 4 μάλλον είχε πρόβλημα και έβγαζε 24 ώρες με το ζόρι 

το είχα στείλει να το δούνε αλλά δήθεν ήταν μια χαρα

δίπλα δίπλα όμως με έναν φίλο, setαρισμενο από την αρχή χωρίς εφαρμογές μέσα χωρίς τίποτα, έτρωγε την μπαταρία χωρίς λόγο σε σχέση με το ίδιο ρολόι του φίλου μου

έχω δει μεγάλες διάφορες από Apple Watch σε Apple Watch 

κάτι παίζει με τις παρτίδες από τις μπαταρίες τους ίσως 

το Apple Watch 3 που ειχα κι αυτο εβγαζε 55 ωρες, δοκιμασμενο πολλες φορες απο το 100% εως το 5%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Fulgore είπε

Εγώ πάντως βλέπω και σε άλλους που το δοκιμάζουν στο youtube αποκλειστικά μονο αυτό και λένε οτι για full heavy χρήση με το ζόρι αν τους βγάλει μια ημέρα και φυσικά μιλάμε και για Cellular χρήση.

Και φυσικά οταν πέσει η υγεία της μπαταρίας απο τις πολλές φορτίσεις, θα γίνουν πιο σκούρα τα πράγματα, μην αναφέρω την χασούρα μελλοντικά απο την μεταπώληση.

Αυτό σε συνδιασμό με το τεράστιο αρχικό κόστος του day one, το καθιστά σαν απαγορευτικό/άχρηστο για τους περισσότερους, ειδικά στην Ελλάδα από την στιγμή που δεν υποστηρίζεται καν η Esim, σιγα μην το αγοράσουν οι περισσότεροι απλά για την λιγο καλύτερο μπαταρια.

Όποτε έχουμε και λέμε από αυτά που γράφεις 

1 δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα η esim 

2 η μπαταρία είναι άχρηστη διότι σεν κρατάει λόγο της esim που δεν έχει στην Ελλάδα 

3 το κόστος και με το. Καιρό θα πέσει η μπαταρία !!! 
Λοιπόν άκου να δέος υποθετικέ αγοραστή με χρήση always on Display μου βγάζει 3 μέρες !!! Αυτό σημαίνει 10 το μήνα συνολο 120 τον χρόνο !!! Θεωρητικά η μπαταρίες πέφτουν μετά από 500 φορτίσεις περίπου άρα κάνε τ μαθηματικά !! Αν απενεργοποίηση κάποιος της aod πάμε στης 4 μέρες άνετα όποτε η esim για εμένα δεν αποτελεί κριτήριο !! Όσο για το Αν χαρεί την αξία του τα stainless steel μοντέλα δύσκολα πέφτει η τιμή τους .. Ε φαντάσου αυτό !! Όσο για την μπαταρία πίστεψε με οποίος έχει να δώσει 1000 για ρολόι δεν τον νοιάζει !! Όπως και εμένα . Και στο εξωτερικό με 120 ευρώ βάζεις apple care όπου με 20 ευρώ σου αλλάζουν μπαταρία κάθε 6 μήνες αν γουστάρεις !! Όποτε πάρε τ κουβαδάκια σου και άσε μας με το άχρηστο ρολόι μας 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στείλεις στην Apple μνμ να σε πληρώνει για δωρεαν διαφήμιση, κριμα ειναι να το κάνεις δωρεαν.

Για τα υπόλοιπα δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο.

Οπως έγραψα και πιο πάνω, μια βόλτα στο internet, θα πείσει τους περισσότερους για το πόσο μονόδρομος ειναι ή δεν ειναι για τον περισσότερο κόσμο το Apple Watch Ultra, και πόσες ημέρες μπορει να βγάλει με πραγματικά βαριά χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Fulgore είπε

Εγώ πάντως βλέπω και σε άλλους που το δοκιμάζουν στο youtube αποκλειστικά μονο αυτό και λένε οτι για full heavy χρήση με το ζόρι αν τους βγάλει μια ημέρα και φυσικά μιλάμε και για Cellular χρήση.

Και φυσικά οταν πέσει η υγεία της μπαταρίας απο τις πολλές φορτίσεις, θα γίνουν πιο σκούρα τα πράγματα, μην αναφέρω την χασούρα μελλοντικά απο την μεταπώληση.

Αυτό σε συνδιασμό με το τεράστιο αρχικό κόστος του day one, το καθιστά σαν απαγορευτικό/άχρηστο για τους περισσότερους, ειδικά στην Ελλάδα από την στιγμή που δεν υποστηρίζεται καν η Esim, σιγα μην το αγοράσουν οι περισσότεροι απλά για την λιγο καλύτερο μπαταρια.

Θα σε απογοητεύσω αλλά σε Apple Store που το αγόρασα με επιστροφή φόρου στα €800, ήταν σχεδόν sold out, και μόνο συγκεκριμένα λουράκια ήταν διαθεσιμα. Οι YouTubers το αποθεώνουν, και φυσικά γνωρίζουμε ότι δεν είναι Garmin για να έχει άπειρη αυτονομία (εμάς σαν γνωστές και χρήστες από το series 1 δεν μας ενδιαφέρει η αυτονομία, αν και βελτιώθηκε αρκετά) ως αναφορά το cellular, μα καλά δεν καταλαβαίνετε ότι είναι εναλλακτική ανάγκης και όχι για κυρία χρήση.

11 ώρες πριν, Fulgore είπε

Να στείλεις στην Apple μνμ να σε πληρώνει για δωρεαν διαφήμιση, κριμα ειναι να το κάνεις δωρεαν.

Για τα υπόλοιπα δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο.

Οπως έγραψα και πιο πάνω, μια βόλτα στο internet, θα πείσει τους περισσότερους για το πόσο μονόδρομος ειναι ή δεν ειναι για τον περισσότερο κόσμο το Apple Watch Ultra, και πόσες ημέρες μπορει να βγάλει με πραγματικά βαριά χρήση.

Καταλαβαίνουμε το πρόβλημα σου αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε !

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...