Προς το περιεχόμενο

Apple Watch ultra


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Just_travel_everywhere είπε

Γερμανία είμαι φίλε μου αλλά απ’ ό,τι έχω καταλάβει υπάρχει ένας περιορισμούς πρέπει το κινητό να έχει τον ίδιο αριθμό με αυτόν που θέλεις να βάλεις στο ρολόι αλλιώς δεν το δέχεται. Κι αν το δεχτεί το σβήνει αλλά επειδή έχω απεριόριστα κοστίζει 10 €

Ναι τα είπαμε αυτά ότι δέχεται μόνο αυτήν από το κινητό 

Εγω λέω να το δοκιμάσεις. Αξίζει σαν λειτουργία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

39 λεπτά πριν, Tasos19s είπε

Ναι τα είπαμε αυτά ότι δέχεται μόνο αυτήν από το κινητό 

Εγω λέω να το δοκιμάσεις. Αξίζει σαν λειτουργία 

Έχω Εκπλαγεί με την μπαταρία προς  το παρών !!ενα πράγμα που με προβληματίζει είναι η ανθεκτικότητα του Frame βλέπω αρκετούς που είδη από την πρώτη βδομάδα απόκτησαν σημάδια !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Just_travel_everywhere είπε

Έχω Εκπλαγεί με την μπαταρία προς  το παρών !!ενα πράγμα που με προβληματίζει είναι η ανθεκτικότητα του Frame βλέπω αρκετούς που είδη από την πρώτη βδομάδα απόκτησαν σημάδια !! 

Δυστυχώς εγώ δεν έχω σκοπό να δώσω 800 ευρώ για ρολόι ουτε σε 800 χρόνια... 

Εσείς που το έχετε μπορείτε να εκπλαγείτε, εμείς με τα απλά μοντέλα κάθε δεύτερη μέρα φορτίζουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tasos19s είπε

Δυστυχώς εγώ δεν έχω σκοπό να δώσω 800 ευρώ για ρολόι ουτε σε 800 χρόνια... 

Εσείς που το έχετε μπορείτε να εκπλαγείτε, εμείς με τα απλά μοντέλα κάθε δεύτερη μέρα φορτίζουμε 

Ε και εγώ λέω τα ίδια σε όσους έχουν χρήμα για ποιο ακριβά αυτοκίνητα από το δικό μ !! Σπίτια τζετ σκι !! Τηλεόραση κτλ!! Ο καθένας όπως νιώθει και βολεύετε !!! Επιλογές είναι φίλε!! Κάθε βράδυ όμως εγώ ξυπνάω 1με 8 δουλειά !!! Πονάει η ψυχή μου κάθε βράδυ όταν χτυπάει το ξυπνητήρι !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Just_travel_everywhere είπε

Ε και εγώ λέω τα ίδια σε όσους έχουν χρήμα για ποιο ακριβά αυτοκίνητα από το δικό μ !! Σπίτια τζετ σκι !! Τηλεόραση κτλ!! Ο καθένας όπως νιώθει και βολεύετε !!! Επιλογές είναι φίλε!! Κάθε βράδυ όμως εγώ ξυπνάω 1με 8 δουλειά !!! Πονάει η ψυχή μου κάθε βράδυ όταν χτυπάει το ξυπνητήρι !! 

Δεν είπα που τα βρήκες 

Απλα επειδή είπες για την μπαταρία έκανα μια σημείωση ότι εγώ δεν πρόκειται να μάθω ποσό κρατάει η μπαταρία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

https://www.youtube.com/watch?v=JaTACDjAMsM

παρουσίαση στα Ελληνικά. Προσωπικά επιβεβαιωνω ότι η μπατάρία βγάζει φουλ δύο 24ωρα.

Απορώ πραγματικά που στην Ελλάδα το ρολοι περναει στα ψιλά και απο παρουσιάσεις

στο youtube και reviews. Σαν να μην υπάρχει. Στο εξωτερικό παιρνει διθυραμβικές κριτικές. Ο Λου (ορκισμενοσ αντι apple) εφτασε να λεει οτι εντυπωσιάστηκε και θα μπορούσε να αντικατάστησει το κινητό του, να έχει δλδ μονο αυτό σαν συσκευή. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, avacan23 είπε

https://www.youtube.com/watch?v=JaTACDjAMsM

παρουσίαση στα Ελληνικά. Προσωπικά επιβεβαιωνω ότι η μπατάρία βγάζει φουλ δύο 24ωρα.

Απορώ πραγματικά που στην Ελλάδα το ρολοι περναει στα ψιλά και απο παρουσιάσεις

στο youtube και reviews. Σαν να μην υπάρχει. Στο εξωτερικό παιρνει διθυραμβικές κριτικές. Ο Λου (ορκισμενοσ αντι apple) εφτασε να λεει οτι εντυπωσιάστηκε και θα μπορούσε να αντικατάστησει το κινητό του, να έχει δλδ μονο αυτό σαν συσκευή. 

 

Με την τιμή που έχει δεν είναι λογικό να περνάει στα ψιλά γράμματα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την τιμή το είπαμε ειναι απαράδεκτη με δεδομενο ότι

α)ενα 7αρι κανει το 80% που κάνει κι αυτό.

β) στην Ελλάδα δεν υπάρχει δυνατοτητα LTE.

Προσωπικά το πήρα επείδή πούλησα το 7αρι που είχα και ήταν σαν να αγόρασα ενα απλό iwatch.

Απο την άλλη δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω πόσο καλό είναι και ενώ το 7αρι το έιχα αφήσει για το Garmin

τώρα με το ultra άφησα στο κουτί του το Garmin. Επίσης τώρα με αυτή την οθόνη και την μπαταρία δεν μπορώ να ξαναγυρίσω σε απλό iwatch.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, avacan23 είπε

Για την τιμή το είπαμε ειναι απαράδεκτη με δεδομενο ότι

α)ενα 7αρι κανει το 80% που κάνει κι αυτό.

β) στην Ελλάδα δεν υπάρχει δυνατοτητα LTE.

Προσωπικά το πήρα επείδή πούλησα το 7αρι που είχα και ήταν σαν να αγόρασα ενα απλό iwatch.

Απο την άλλη δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω πόσο καλό είναι και ενώ το 7αρι το έιχα αφήσει για το Garmin

τώρα με το ultra άφησα στο κουτί του το Garmin. Επίσης τώρα με αυτή την οθόνη και την μπαταρία δεν μπορώ να ξαναγυρίσω σε απλό iwatch.

 

Όλα καλά αλλά αυτό που λες ότι πούλησες το 7αρι και πήρες αυτό άρα σαν να πήρες ένα απλό είναι εντελώς λάθος 

1000€ έδωσες είτε πούλησες ένα 7αρι είτε το πήρες χωρίς να πουλήσεις κάτι 

Τι διάφορες έχουν μεταξύ τους το watch ultra με το garmin?

Θεωρώ ότι είναι 2 διαφορετικές συσκευές δεν νομίζω ότι απευθύνονται στο ίδιο κοινό 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¨οταν είσαι στο οικοσύστημα αναγκαστικά το iwatch κερδίζει το Garmin.

Δυστυχώς το απλό iwatch δεν βγάζει την μέρα με την μπαταρία που έχει.

Το ultra με την οθόνη και την μπαταρία του μπορει να αντικατάστασει το garmin 

για κάποπιον που έχει ολεσ τισ συσκευες του apple ecosystem. Μονο η εμπειρεία χρήσησ μπορεί να σε πείσει,

Αν δεις την οθόνη του ultra και ποσο  πιο γρήγορο είναι σε όλα από το aplo iwatch. Φυσικά το garmin = sporwatch

ενώ iwatch-smartwatch αλλά εδώ έρχεται το ultra και κάνει τη διαφορά γιατι μπορεί να είναι και sportwatch.   

Αν δεν το έιχα παρει και να έχω την εμπειρεία χρήσησ μπορει να έλεγα ότι ειναι κορόιδα όσοι εδωσαν 1000 ευρώ και δεν πήραν το απλό με 550. τώρα όμως λέω ότι αν δεν μπορείτε να πάρετε το ultra μην πάρετε καθόλου iwatch.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, avacan23 είπε

¨οταν είσαι στο οικοσύστημα αναγκαστικά το iwatch κερδίζει το Garmin.

Δυστυχώς το απλό iwatch δεν βγάζει την μέρα με την μπαταρία που έχει.

Το ultra με την οθόνη και την μπαταρία του μπορει να αντικατάστασει το garmin 

για κάποπιον που έχει ολεσ τισ συσκευες του apple ecosystem. Μονο η εμπειρεία χρήσησ μπορεί να σε πείσει,

Αν δεις την οθόνη του ultra και ποσο  πιο γρήγορο είναι σε όλα από το aplo iwatch. Φυσικά το garmin = sporwatch

ενώ iwatch-smartwatch αλλά εδώ έρχεται το ultra και κάνει τη διαφορά γιατι μπορεί να είναι και sportwatch.   

Εμένα το watch 5 με βγάζει 50 ώρες χρήσης 

Δεν ξέρω εσυ τι χρήση κανείς 

Ναι έχω όλες μου τις συσκευές apple και αυτό είναι που κερδίζει κάθε φορά μεταξύ Apple Watch και Garmin

Εκείνο είναι καθαρά ρολόι μόνο για αθλητισμό 

Δεν έχει να προσφέρει κάτι τις υπόλοιπες ώρες όπως το Apple Watch 

Είναι η επέκταση του κινητού τηλεφώνου το Apple Watch και μόνο όσοι το έχουν μπορούν να καταλάβουν τις διάφορες με ένα άλλο οποιοδήποτε ρολόι που απλά συνδέεται με Bluetooth με το κινητό 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισα ισα που οι του εξωτερικού το αποθεώνουν αλλά κλασσικά στον κόσμο λένε να αγοράσει τα φθηνότερα apple watch που έχουν το καλύτερο value, αφού τους προσφέρουν τις ιδιες δυνατότητες.

Αυτά τα ''apple watch ultra ή πάρτε κάτι άλλο'' ειναι απλά για γέλια.

Καλοδεχούμενη η μεγαλύτερη μπαταρία/αυτονομία, αλλά παραμένει dealbreaker για πολλούς να μιλάμε για 2 ημέρες.

Ναι και εγώ απορώ πως στην Ελλάδα περνάει το συγκεκριμένο smartwatch στα ψηλά. Δεν ειναι αυτή την περίοδο ο μεγάλος πόθος/ανάγκη του περισσότερου κόσμου, να δώσει 1000ευρώ για Smartwatch για να το χρησιμοποιεί οπως το φθηνότερο Apple Watch SE ????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενεργοποιημενες υπηρεσίες. με χρήση σε δραστηριοτητες γυμναστική με κλήσεις απο ρολοι και gps στο αυτοκίνητο

το iwatch δεν βγάζει τη μέρα. Αν το χεις να βλέπεις την ώρα...πάσο. ΜΕ το ultra ξαναγάπησα το iwatch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνεις χρήση του ρολογιου εκτεταμένη ως  smartwatch και δεν σε νοιαζουν οι μετρήσεις και το gps

και με ενα se κάνεις μια χαρά δουλειά. Αλλά οταν βλέπεις πόσο πιο έυκολη κάνει τη ζωή σου ενα ultra ή ενα garmin pro δεν γυρνάς πίσω. Ο καθένας ανάλογα με τις συνήθειες του ας επενδύσει ανάλογα τα λεφτά του. Αν π.χ. δεν κάνεις γυμναστική και δεν πας σε βουνά για πεζοποριες ορειβασίες κτλ τι το θες το ultra ή το Garmin pro. ειναι θέμα προσωπικής ζωής το ρολόι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...