Προς το περιεχόμενο

Apple Watch ultra


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aπο χτες είναι κάτοχος και είπα να γραψω λίγα πράγματα. Το βρήκα τυχαία στον κοτσοβολο ένα τελευταίο κομμάτι με το alpine band. Επειδή έχω και Garmin δεν μου έκανε εντύπωση ούτε το βάρος ούτε το μέγεθος. Οποίος πιστεύει ότι σοβαρός αθλητής η δύτης θα το προτιμήσει σε σχέση με τον ανταγωνισμό είναι γελασμένος η φανατικός οπαδός. Δεν είναι Garmin killer είναι όμως μια τεράστια βελτίωση στο καλύτερο smartwatch για το οικοσύστημα της Apple.το άνοιξα χτες στις 12 με μπαταρία στο 84% το φόρτισα και μετά έπεσα για ύπνο. Δεν ενοχλεί στον ύπνο αφού συνηθίζεται εύκολα και κοιμόμουν ήδη με το garmin. Η μπαταρία είναι εντυπωσιακή σε σχέση με το 7αρι που είχα και πούλησα αλλά μένει να το δω σε βάθος χρόνου. Το λουράκι είναι καλό και κάθεται καλά στο χέρι χωρίς να παίζει αλλά δεν πιστεύω ότι αξίζει για γυμναστική και για βαριά χρήση αφού θα λερωθεί πολύ εύκολα κι αν βραχεί δε το βλέπω να στεγνώνει εύκολα. Επίσης ο γάντζος δεν είναι πρακτικός και όταν βγάζεις το ρολοι μπορεί να γρατζουνισει - χτυπήσει το ρολοι αν το κανείς απότομα. Ευτυχώς υπάρχει συμβατότητα με τα παλια λουράκια. Η οθόνη δεν έχει μεγάλη διαφορά από το 7αρι σε θέαση αλλα είναι σίγουρα πιο φωτεινή. Έκανα μόλις αναβάθμιση στο 9.02 watch os. Η διαφορά που είδα είναι στην κλήση - ομιλία που είναι πολύ καθαρή και στα ηχεία πολύ πιο δυνατά αλλά πρακτικά ο μόνος λόγος που θα πρότεινα σε κάποιον να το πάρει είναι η μπαταρία. Η σειρήνα μου φάνηκε αστεία καιωσ Έτσι κάνει συναγερμός που σβήνει η μπαταρία του και θέλει αλλαγή αλλά καλό είναι που υπάρχει. Ένας μέσος χρήστης θα καλυφτεί πλήρως με το 7αρι. Για μένα το 8 είναι απάτη αφού είναι ακριβώς ίδιο με το 7. Συμπέρασμα αν τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα και εχεις μεγάλο καρπό παρτο με τα χίλια αξίζει λόγω Οθόνης ( σχήμα μέγεθος φωτεινότητα) και μπαταριας. αν εχεις σφιχτό budget παρε με 400 ευρώ ένα 7αρι και θα χεις  ένα πολύ καλό ρολοι που για τον απλό χρήστη κάνει τα ίδια πράγματα με το ultra των χιλίων ευρώ αλλά πρέπει να φορτίζεις συνέχεια κάθε μέρα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

50 λεπτά πριν, avacan23 είπε

Aπο χτες είναι κάτοχος και είπα να γραψω λίγα πράγματα. Το βρήκα τυχαία στον κοτσοβολο ένα τελευταίο κομμάτι με το alpine band. Επειδή έχω και Garmin δεν μου έκανε εντύπωση ούτε το βάρος ούτε το μέγεθος. Οποίος πιστεύει ότι σοβαρός αθλητής η δύτης θα το προτιμήσει σε σχέση με τον ανταγωνισμό είναι γελασμένος η φανατικός οπαδός. Δεν είναι Garmin killer είναι όμως μια τεράστια βελτίωση στο καλύτερο smartwatch για το οικοσύστημα της Apple.το άνοιξα χτες στις 12 με μπαταρία στο 84% το φόρτισα και μετά έπεσα για ύπνο. Δεν ενοχλεί στον ύπνο αφού συνηθίζεται εύκολα και κοιμόμουν ήδη με το garmin. Η μπαταρία είναι εντυπωσιακή σε σχέση με το 7αρι που είχα και πούλησα αλλά μένει να το δω σε βάθος χρόνου. Το λουράκι είναι καλό και κάθεται καλά στο χέρι χωρίς να παίζει αλλά δεν πιστεύω ότι αξίζει για γυμναστική και για βαριά χρήση αφού θα λερωθεί πολύ εύκολα κι αν βραχεί δε το βλέπω να στεγνώνει εύκολα. Επίσης ο γάντζος δεν είναι πρακτικός και όταν βγάζεις το ρολοι μπορεί να γρατζουνισει - χτυπήσει το ρολοι αν το κανείς απότομα. Ευτυχώς υπάρχει συμβατότητα με τα παλια λουράκια. Η οθόνη δεν έχει μεγάλη διαφορά από το 7αρι σε θέαση αλλα είναι σίγουρα πιο φωτεινή. Έκανα μόλις αναβάθμιση στο 9.02 watch os. Η διαφορά που είδα είναι στην κλήση - ομιλία που είναι πολύ καθαρή και στα ηχεία πολύ πιο δυνατά αλλά πρακτικά ο μόνος λόγος που θα πρότεινα σε κάποιον να το πάρει είναι η μπαταρία. Η σειρήνα μου φάνηκε αστεία καιωσ Έτσι κάνει συναγερμός που σβήνει η μπαταρία του και θέλει αλλαγή αλλά καλό είναι που υπάρχει. Ένας μέσος χρήστης θα καλυφτεί πλήρως με το 7αρι. Για μένα το 8 είναι απάτη αφού είναι ακριβώς ίδιο με το 7. Συμπέρασμα αν τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα και εχεις μεγάλο καρπό παρτο με τα χίλια αξίζει λόγω Οθόνης ( σχήμα μέγεθος φωτεινότητα) και μπαταριας. αν εχεις σφιχτό budget παρε με 400 ευρώ ένα 7αρι και θα χεις  ένα πολύ καλό ρολοι που για τον απλό χρήστη κάνει τα ίδια πράγματα με το ultra των χιλίων ευρώ αλλά πρέπει να φορτίζεις συνέχεια κάθε μέρα. 

Συμφωνω σε ολα φιλε μου. Απο οταν βγηκε μας ζαλισανε τα @@ σε ολα τα forum και το youtube. Το μονο καλο της υποθεσης ειναι οτι εκανε καλο στον ανταγωνισμο (ηδη η Garmin στις beta εβαλε running power from wrist) συν οτι θα θαψει τα υπολοιπα κωμικοτραγικα apple watches που εχουν μπαταρια για γελια. Καποτε ειχα γραψει εδω μεσα οτι θα επαιρνα Apple watch μονο εαν βελτιωθει η μπαταρια και αν γινει ανεξαρτητο ρολοι με χαρτες χωρις να δεσμευεται απο το οικοσυστημα. Με το ultra κατι εκανε αλλα λιγα πραγματα σε σχεση με τον ανταγωνισμο. Δεν εγραψα καν σχολιο στο post που ανεβασανε εδω οταν βγηκε γιατι ειδα πολλους "αθλητες" που εγραφαν ασυναρτησιες.

33 λεπτά πριν, starmanwarz είπε

Ποιο Garmin εχεις? Εγω εχω τωρα το Fenix 6 Pro και δεν μπορω να αποφασισω μεταξυ Epix και Ultra.

Αναλογα τι χρηση και δραστηριοτητες κανεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας που αθλειται   (οχι πρωταθλητισμο) θελει ζωνη στηθους για να εχει σοβαρες μετρησεις......εχω δοκιμασει 2 της garmin αλλα και αλλες ποιο φτηνες και ειναι φοβερες...το θεμα ειναι οτι αν παρεις garmin ρολοι πρεπει να βαλεις το χερι λιγο βαθια στη τσεπη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ που άρχισες το thread. Έχω πάρει το ultra εδώ και κανά δεκαήμερο και έχω παρόμοιες εντυπώσεις. Εγώ δεν είχα ποτέ Garmin και γενικά δεν είμαι κανάς αθληταράς... Το πρώτο μου watch ηταν το fitbit ionic το οποίο με είχε κάνει να σηκωθώ απ' τον καναπέ μου και να αθλούμαι. Αυτό ήταν (και είναι) το πιο σημαντικό. Αν για οποιοδήποτε ψυχολογικό και προσωπικό κόλλημα ένα ρολόι με κάνει να ασκηθώ, τότε είμαι οκ και με τα 300 και με τα 500 και (δυστυχώς...) με τα 1000... 

Μετά το fitbit ionic είχα αλλάξει σε apple watch 4 και είχα ξενερώσει την ζωή μου. Κυρίως για δύο λόγους: μπαταρία και συχνότητα που μέτραγε τους χτύπους. Το fitbit ionic κράταγε 4-5 μέρες μπαταρία και μέτραγε χτύπους κάθε δευτερόλεπτο. Δηλαδή μπορούσες να ξεκινήσεις οποιαδήποτε άσκηση χωρίς να του πεις τίποτα και αυτό θα την έπιανε εξ' ολοκλήρου. Το apple watch ήθελε φόρτιση κάθε μέρα και αν δεν του έλεγες τι κάνεις το έχανε. Ξεκίναγες περπάτημα; Κάπου στο 15λεπτο μπορεί και να θυμόταν να σε ρωτήσει αν περπατάς και ν' αρχίσει να κάνει record έχοντας χάσει κάποιο διάστημα 1-10 λεπτών. 

Το ultra προς το παρών μου έφερε πίσω αυτή την όρεξη. Βελτιώνει το θέμα μπαταρίας και φορτίζει και πολύ πιο γρήγορα (από το 4). Το γεγονός ότι αν έχω ξεχάσει να το φορτίσω μπορώ να το βάλω ένα 20λεπτο πριν φύγω από το σπίτι και να έχω αρκετή μπαταρία για να βγάλω την μέρα είναι πολύ σημαντικό για μένα. Επίσης το action button βελτιώνει κάπως το δεύτερο θέμα που είπα με την άσκηση. Μπορείς τουλάχιστον γρήγορα χωρίς οθόνη να ξεκινήσεις μια άσκηση. Κατα τ' άλλα είναι πανέμορφο και είναι gadget που με κάνει να θέλω να το χρησιμοποιήσω. Αν η ζωή μου ομως ήταν σοβαρά γύρω απ τον αθλητισμό τότε χωρίς κάν δεύτερη σκέψη θα έπαιρνα Garmin.  

Το Αpple watch Ultra είναι ένα ακριβό Apple watch που βελτιώνει δραστικά τα βασικότερα προβλήματα του normal version. Το χιλιάρικο παραείναι αλλά κάποιοι είμαστε λίγο θύματα...

Ένα πράγμα να προσθέσω για το Cellular. Εγώ ζω Γερμανία και σκοπευα να το ενεργοποιήσω. Έχω σύνδεση vodafone με unlimited GB και είχα το θράσος να νομίζω ότι μπορώ απλά και ανέξοδα να περάσω την e-Sim μου στο ρολόι. Αμ δέ! Θέλει πληρωμή 10ευρώ το μήνα συν 40 ευρώ κόστος ενεργοποίησης για να μπορώ να χρησιμοποιήσω το νούμερο μου και συγκεκριμένα μέχρι 10GB απ' τα unlimited μου. Και όχι μόνο αυτό... Η μεγάλη ξενέρα είναι ότι δεν γίνεται international data roaming. Δηλαδή μόνο Γερμανία θα μπορώ ν' αφήσω σπίτι κινητό και να είμαι καλυμμένος από ρολόι. Ξενέρωσα η αλήθεια είναι αλλα και πάλι το σκέφτομαι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος γιατί η μπαταρία φαίνεται να μπορεί να σε βγάλει 2 μέρες και η οθόνη λόγω σχήματος και φωτεινότητας με ευχαριστεί πολύ περισσότερο στη θέαση, περισσότερο από το 7. Επισησ Μου άρεσε όσο το ψάχνω και το φλας που μπορείς να το χεις σαν φακό για λίγο. Ψάχνω να βρω εφαρμογή για offline χάρτες. Οι λόγοι που δεν μπαίνει καν στη συζήτηση για αθλητικό ρολοι είναι πολλοί πέρα από τη διάρκεια μπαταρία και τους χάρτες είναι και ο σχεδιασμός. Στα Garmin π.χ. μπορείς και μετά κουμπιά να τα κανείς όλα. Σε συνθήκες χιονιού η στο βυθό αυτό βοηθάει ενώ στο ultra πρέπει να γυρνάς τη ροδέλα που είναι κολλημένη στο χέρι σου και πρέπει να τη σηκώνεις λίγο από το χέρι σου. Επίσης σχεδιαστικά το μεγάλο πορτοκαλί κουμπί πετιέται εύκολα κατα λάθος. Για μένα όταν στην ίδια τιμή μπορείς να πάρεις το epix 2 και στη μισή τιμή ενα 6αρι προ της Garmin μην την πατήσεις και πάρεις το ultra για αθλητικό ρολοι. Προσωπικά αν δεν πουλούσα το 7 δε θα το παιρνα αν και έχω τα λεφτά. Είναι όμως το καλύτερο Apple Watch και το σχέδιο του είναι πιο αθλητικό με όγκο που μου αρέσει να το κοιτάω και το φοράω σε γυμναστήριο και σε εξωτερικές δραστηριότητες ενώ το 7 ήταν καθαρά smartwatch. Πιο φλωρικο αλλά εξίσου ικανό και για γυμναστική και αθλητισμό χωρίς όμως να χει την εμφάνιση και το σχεδιασμό του ultra. Επίσης φαντάζομαι όσοι έχουν μικρό καρπό και το πάρουν θα μοιάζει με τηγάνι. Άλλοι βέβαια το φοράνε με κουστούμι… 

1A83D64C-C937-41C6-A379-3B157A5FD907.jpeg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Babis_allos είπε

 

Ένα πράγμα να προσθέσω για το Cellular. Εγώ ζω Γερμανία και σκοπευα να το ενεργοποιήσω. Έχω σύνδεση vodafone με unlimited GB και είχα το θράσος να νομίζω ότι μπορώ απλά και ανέξοδα να περάσω την e-Sim μου στο ρολόι. Αμ δέ! Θέλει πληρωμή 10ευρώ το μήνα συν 40 ευρώ κόστος ενεργοποίησης για να μπορώ να χρησιμοποιήσω το νούμερο μου και συγκεκριμένα μέχρι 10GB απ' τα unlimited μου. Και όχι μόνο αυτό... Η μεγάλη ξενέρα είναι ότι δεν γίνεται international data roaming. Δηλαδή μόνο Γερμανία θα μπορώ ν' αφήσω σπίτι κινητό και να είμαι καλυμμένος από ρολόι. Ξενέρωσα η αλήθεια είναι αλλα και πάλι το σκέφτομαι...

πανε ο2 ... συν 10 ευρω αν πας σε μαγαζι θα στο ενεργοποιησουν δωρεαν.. υπαρχει τροποσ πιστεψε με το εκαναν σε εμενα.. και δεν εχει περιορισμο στα data ουτε στο roaming 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, avacan23 είπε

 Άλλοι βέβαια το φοράνε με κουστούμι… 

Τα smartwatch εχουν τεράστια παραμετροποίηση να τα φέρεις στα μέτρα σου, και απο πλευράς watch face και απο πλευράς λουρακια/smartbands που τα αλλάζεις πολύ εύκολα και μόνος σου. Ακόμα και να αγοράσεις χρώμα που να μην σαρεσει, να ειναι καλά τα skins(Dbrand)που τα αλλάζεις στην στιγμή.

Οσο για τον γνωστο κυριο της φωτογραφιας, πίστεψε με αυτός παιζει να εχει καμια 20ρια διαφορετικά ρολόγια, δεν έχει θέμα τι θα φορέσει.

Τα Apple Watch ανέκαθεν ειχαν κάποια προβλήματα αλλα μικρότερα αλλα μεγαλύτερα

α)πολύ ακριβό κόστος αγοράς

β)πολύ ακριβό κόστος επισκευής. Αν σου ραγίσει η οθόνη απο κάποιο χτύπημα, πιο πολύ σε συμφέρει να πάρεις άλλο παρα να το επισκευάσεις

γ)πολύ κακή αυτονομία. Τι να τις κανεις όλες αυτές τις δυνατότητες, οταν η μπαταρία βγάζει στους περισσότερους 1-2 ημέρες? Κακή μπαταρία σημαίνει περισσότερες φορτίσεις και άρα σε βάθος χρόνου ακόμα χειρότερη αυτονομία.

Ολα τα παραπάνω πιάνουν και σε μεγαλύτερο βαθμο το Ultra.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 4 μέρες μπορώ να δηλώσω πολύ ευχαριστημένος.

1) η μπαταρία κρατάει πάνω από 48 ώρες - δυό βράδια. δηλ φορτίζεις την τρίτη μέρα.

2) Απίστευτη οθόνη στον ήλιο και γενικά...χαίρεσαι να την κοιτάζεις.

3) πιο γρήγορο στην απόκριση του μενού από το 7 και γενικά στην αποστολή αναγνωση μνμ - περιήγηση επιλογών μενού

4) πολύ δυνατά ηχεία -πολύ βελτιωμενη εμπειρία κλήσης-πιο καθαρός ήχος.

5)το φλας είναι σαν φακός το βράδυ

6)πολύ όμορφο το κόκκινο καντράν το βράδυ.

7) χτύπησα μια φορά σε βαράκι την οθόνη και δεν έπαθε τίποτα. πολύ πιο ανθεκτικό το γυαλί.

8)Μπορώ επιτέλους να κάνω χρήση εφαρμογής μέτρησης ύπνου.

9) Συμβατότητα με παλιά λουράκια άψογη. Ευτυχώς γιατί τα νέα λουράκια δεν μου αρέσουν.

10) Το gps πιο γρήγορο και άμεσο. συναγωνίζεται το Garmin.

Μακάρι να χε δυνατότητα LTE..θα αντικαταστούσε το κινητό πολλές φορές...

Αν η τιμή δεν ήταν απαγορευτική θα το πρότεινα.

Είχε καιρό η apple να βγάλει κάτι πραγματικά καινούργιο και όχι βελτίωση σε κάτι παλιό.

Συμπέρασμα η λογική λέει ότι η καλύτερη αγορά είναι με 400 ευρώ ενα 7αρι που θα σε καλύψει άψογα στο οικοσύστημα

αλλά το συναίσθημα και το πλεονεκτημα της μπαταρίας - οθόνης σε πάνε στο ultra..

https://www.zdnet.com/article/the-ultra-is-the-apple-watch-ive-always-wanted-or-so-i-thought/

spacer.png

https://youtu.be/WXAUljNobA0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, avacan23 είπε

Μετά από 4 μέρες μπορώ να δηλώσω πολύ ευχαριστημένος.

1) η μπαταρία κρατάει πάνω από 48 ώρες - δυό βράδια. δηλ φορτίζεις την τρίτη μέρα.

2) Απίστευτη οθόνη στον ήλιο και γενικά...χαίρεσαι να την κοιτάζεις.

3) πιο γρήγορο στην απόκριση του μενού από το 7 και γενικά στην αποστολή αναγνωση μνμ - περιήγηση επιλογών μενού

4) πολύ δυνατά ηχεία -πολύ βελτιωμενη εμπειρία κλήσης-πιο καθαρός ήχος.

5)το φλας είναι σαν φακός το βράδυ

6)πολύ όμορφο το κόκκινο καντράν το βράδυ.

7) χτύπησα μια φορά σε βαράκι την οθόνη και δεν έπαθε τίποτα. πολύ πιο ανθεκτικό το γυαλί.

8)Μπορώ επιτέλους να κάνω χρήση εφαρμογής μέτρησης ύπνου.

9) Συμβατότητα με παλιά λουράκια άψογη. Ευτυχώς γιατί τα νέα λουράκια δεν μου αρέσουν.

10) Το gps πιο γρήγορο και άμεσο. συναγωνίζεται το Garmin.

Μακάρι να χε δυνατότητα LTE..θα αντικαταστούσε το κινητό πολλές φορές...

Αν η τιμή δεν ήταν απαγορευτική θα το πρότεινα.

Είχε καιρό η apple να βγάλει κάτι πραγματικά καινούργιο και όχι βελτίωση σε κάτι παλιό.

Συμπέρασμα η λογική λέει ότι η καλύτερη αγορά είναι με 400 ευρώ ενα 7αρι που θα σε καλύψει άψογα στο οικοσύστημα

αλλά το συναίσθημα και το πλεονεκτημα της μπαταρίας - οθόνης σε πάνε στο ultra..

https://www.zdnet.com/article/the-ultra-is-the-apple-watch-ive-always-wanted-or-so-i-thought/

spacer.png

https://youtu.be/WXAUljNobA0

εγω το πηρα στο  μικροτερο λουρακι γιατι δεν υπηρχε διαθεσιμο μεγαλυτερο .. αλλα εχω απο το παλιο οποτε ειμαστε ενταξει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα λουράκια όσοι έχετε δίλημμα πάρτε το alpine και κατά σειρά χρώματος πράσινο πορτοκαλί άσπρο. Είναι το πιο στιβαρό λόγω του κουμπώματος με γάντζο. Το ocean είναι 3 φορές πιο βαρύ και χοντροκομμένο με σιλικόνη ενώ το τελευταίο είναι πολύ χειρότερο από το sport loop και πέρα ότι βρωμίζει και δεν στεγνώνει εύκολα αν βραχεί το κούμπωμα του είναι επίφοβο να χαλάσει με τον καιρό. Από τα παλιά ταιριάζουν πολύ τα λουράκια με μπρασελέ όπως το spigen - δεν έχω το τιτάνιο της nomad- αλλά και το milaneze επειδή είναι μεταλλικά. Για γυμναστική και γενικά καλύτερη εφαρμογή στο χέρι προτείνω το nike sport loop. Πολύ καλή εφαρμογή είχε και το δερμάτινο μαγνητικό της Apple. Η φόρτιση δυστυχώς θέλει 1.30 ώρα. Τέλος λόγω της μεγάλης οθόνης έχουν νόημα κάποιες εφαρμογές όπως το watchtube και το YouTube music. Πολύ καλή εφαρμογή για προπόνηση άθληση το freeletics ίσως και το workOutDoors. Θέλω να δοκιμάσω το wristcam για βιντεοκλήσεις. Ηχογράφηση το Justpressrecord. Για χαβαλέ το motivation και για ύπνο το auto Sleep η το sleep Cycle. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το υλικό με το οποίο είναι κατασκευασμένα τα ocean, ΔΕΝ είναι σιλικόνη. Ονομάζεται "Fluoroelastomer". 

Fluoroelastomer comes from the two words "fluorinated" and "elastomer". Fluoroelastomers are famous for their durability resistance to heat, oils, solvents and fuels. They are often used for fuel-distribution systems or for high-quality lab gloves. It is not a material that will stretch out easily, get damaged by extreme heats, or get deformed by being excessively sweat on. It is also much less prone to induce any allergic reactions than, for example, latex.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.jpeg.8e046fc86de0cf309954a2e325737e49.jpeg
Obviously, ocean band with its silicon-like feeling, it feels the most rigid of the straps (technically it’s fluoroelastomer, which is a more expensive silicon variant).
https://www.dcrainmaker.com/2022/09/i-tested-all-three-apple-watch-ultra-band-types.html/amp

Ακριβή σιλικόνη είναι και το μεγάλο μειονέκτημα είναι ότι μαζεύει νερό μέσα στις τρύπες και στάζει μετά ώρα όταν βγεις από τη θάλασσα πέρα ότι ζυγίζει 38 γραμμάτια ενώ τα αλλά είναι κάτω από 15 γραμμάρια. αφού θα δώσετε όσοι το πάρετε 1000 ευρώ τουλάχιστον πάρτε το με το alpine γιατί κάθε λουράκι κοστίζει 100 ευρώ. Επίσης προσοχή σε όσους έχουν καρπό κάτω από 19 εκατοστά να μην πάρουν το large. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 15/10/2022 at 22:33, avacan23 said:

image.jpeg.8e046fc86de0cf309954a2e325737e49.jpeg
Obviously, ocean band with its silicon-like feeling, it feels the most rigid of the straps (technically it’s fluoroelastomer, which is a more expensive silicon variant).
https://www.dcrainmaker.com/2022/09/i-tested-all-three-apple-watch-ultra-band-types.html/amp

Ακριβή σιλικόνη είναι και το μεγάλο μειονέκτημα είναι ότι μαζεύει νερό μέσα στις τρύπες και στάζει μετά ώρα όταν βγεις από τη θάλασσα πέρα ότι ζυγίζει 38 γραμμάτια ενώ τα αλλά είναι κάτω από 15 γραμμάρια. αφού θα δώσετε όσοι το πάρετε 1000 ευρώ τουλάχιστον πάρτε το με το alpine γιατί κάθε λουράκι κοστίζει 100 ευρώ. Επίσης προσοχή σε όσους έχουν καρπό κάτω από 19 εκατοστά να μην πάρουν το large. 

 

εχει καπου καποιον οδηγο , αναλογα τον καρπο , για να προτιμησουμε το σωστο μεγεθος?

 

εμένα είναι ακριβώς 19 πόντους ο καρπός στο σημειο που "καθεται" συνηθως το ρολοι .

Επεξ/σία από kostakiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...