Προς το περιεχόμενο

Βενζινάδικα - γέμισμα


Nauths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά τι φάση αυτό με τα βενζινάδικα που ενώ σε πολλές χώρες είναι self service, εδώ σου βάζουν χέρι όταν πας να γεμίσεις μόνος;

Εγώ ρε φίλε θέλω να γεμίζω το σκούτερ όπως θέλω για να γεμίζει καλά, γιατί παίρνει 2 λίτρα από το σκάσιμο, γιατί δεν θέλω να μου το χύνεις στα πλαστικά.

Μέχρι που μου κάνει σήμερα υπάλληλος το όνομα σας; Λέω τάδε, είναι προσωποποιημένη η κάρτα; Όχι λέει γιατί άμα μου την πουν να πω το επίθετο σας. 

Λες και είμαι μαθητής στο σχολείο να με πάει σε διευθυντή. 

Το οποίο φαινόμενο με το self πρέπει να το κάνουν πολλοί πελάτες γιατί γενικότερα εκνευρίζονται.

  • Like 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλα ειναι πολλά, πρώτα απο ολα εσυ δεν γινεσαι βενζινας, αλλα ουτε η γυναίκα σου ή η κορη σου, δεύτερον για να σε εξυπηρετήσουν δινουν χρήματα σε ανθρωπους, και εσυ κάθεστε στην θερμενομενη καθισματαρα σου ή τον κλιματισμό σου απολαμβάνοντας την μουσική σου.

Ειναι σαν να πηγαίνεις στο σουβλατζιδικο και να σου λένε αντε τύλιξε μονος σου το σουβλακι, θα σου άρεσε 

  • Like 11
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

και εσυ κάθεστε στην θερμενομενη καθισματαρα σου ή τον κλιματισμό σου απολαμβάνοντας την μουσική σου.

Με σκούτερ όλα αυτά σαν του ts ε? 😂

  • Like 2
  • Thanks 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Τα καλα ειναι πολλά, πρώτα απο ολα εσυ δεν γινεσαι βενζινας, αλλα ουτε η γυναίκα σου ή η κορη σου, δεύτερον για να σε εξυπηρετήσουν δινουν χρήματα σε ανθρωπους, και εσυ κάθεστε στην θερμενομενη καθισματαρα σου ή τον κλιματισμό σου απολαμβάνοντας την μουσική σου.

Ειναι σαν να πηγαίνεις στο σουβλατζιδικο και να σου λένε αντε τύλιξε μονος σου το σουβλακι, θα σου άρεσε 

Εμένα ποτέ δεν γεμίζουν σωστά το αυτοκίνητο μου. Προσωπικά έχω πληρώσει και ένα λίτρο που έχει φύγει από υπερχείλιση επειδή η τύπισσα ήθελε να βάλει παραπάνω.

 

Το στόμιο μέχρι την μέση, χαμηλή ταχύτητα και στο πρώτο σκάσιμο τερμα. Αυτός ειναι ο σωστός τρόπος.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρουν όλοι να βάλουν βενζίνη και προφανώς ο υπαλληλος δεν γνωρίζει αν είσαι σε αυτή την κατηγορία. Και πίστεψέ με κανένας δεν θέλει να κάνει μπάνιο με βενζίνη επειδή ο πελάτης δεν ξέρει να βάλει βενζίνη.

  • Like 11
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, mihanikos1 είπε

Δεν ξέρουν όλοι να βάλουν βενζίνη και προφανώς ο υπαλληλος δεν γνωρίζει αν είσαι σε αυτή την κατηγορία. Και πίστεψέ με κανένας δεν θέλει να κάνει μπάνιο με βενζίνη επειδή ο πελάτης δεν ξέρει να βάλει βενζίνη.

Ναι ενώ ο υπάλληλος δεν την χύνει πάνω στα πλαστικά.

 

Θέλει πανεπιστημιακές γνώσεις για να βάλεις βενζίνη.

Επεξ/σία από Nauths
  • Like 2
  • Thanks 2
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κι εγώ θέλω να γεμίζω το παπί/αμάξι τέρμα γιατί μετράω κατανάλωση κάθε φορά και πολλοί βαριούνται να παίζουν με τη σκανδάλη ή βιάζονται να πάνε στον επόμενο.

Καλώς ή κακώς το self service θα έλυνε τέτοιου είδους προβλήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Τα καλα ειναι πολλά, πρώτα απο ολα εσυ δεν γινεσαι βενζινας, αλλα ουτε η γυναίκα σου ή η κορη σου, δεύτερον για να σε εξυπηρετήσουν δινουν χρήματα σε ανθρωπους, και εσυ κάθεστε στην θερμενομενη καθισματαρα σου ή τον κλιματισμό σου απολαμβάνοντας την μουσική σου.

Ειναι σαν να πηγαίνεις στο σουβλατζιδικο και να σου λένε αντε τύλιξε μονος σου το σουβλακι, θα σου άρεσε 

Το ότι πληρώνεις έξτρα χρήματα για μια άχρηστη υπηρεσία το θεωρείς καλό δηλαδή;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Nauths είπε

Θέλει πανεπιστημιακές γνώσεις για να βάλεις βενζίνη.

Η πλειοψηφια δεν ξερει να βαζει βενζινη.

Τι προβληματα εχετε εδω μεσα ρε παιδια..

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...