Προς το περιεχόμενο

Insomnia Forumvision #2


mic2mic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, mic2mic είπε

 

Λιγότερες από 24 ώρες απομένουν για την υποβολή της βαθμολογίας

Πάντα είχες τον πιο ιδιαίτερο τρόπο να απαντάς σε ευχές!!

Μας συγκίνησες πάλι, βρε!! 

Επεξ/σία από MrsPeel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 386
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, MrsPeel είπε

Χρόνια πολλά στον Moderator της καρδιάς μας!

❤️

 

6 ώρες πριν, Mrs. Hyde είπε

Πολύχρονος & καλόχρονος, mic. 🥳

 

1 ώρα πριν, ariadnimusiclover είπε

@mic2mic Πολύχρονος και καλόχρονος με υγεία !!🌷🌹

 

1 ώρα πριν, NovaLacertae είπε

Χρόνια πολλά και καλά ΜΙΚ 

 

Ευχαριστώ πολύ! Αν έπαιζα σ'αυτό το παιχνίδι θα μπορούσατε να μου κάνετε δώρο μερικά 12άρια κι εγώ θα σας κέρναγα μερικά λαχταριστά μηδενικούλια, αλλά μια που δεν παίζω.... επιφυλάσσομαι για την επόμενη φορά!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρος #4 - Αποτελέσματα

ΤίτλοςARDAVODRHERAFLOGABGBOJENJUDLOVMAXNOMNOVRIFRIO
1 Bredan Perr… 10812121278710#0685876
2 Kalandra - … 790421271012310#071020
3 David Peña … 77#60031241268610415
4 Darkwood - … 7628801206571028#62
5 Pain Of Sal… 758115106510#03601010
6 Ali Farka T… 706#305804125012654
7 Paatos - Te… 653553#020512701283
8 D4vd - Fly … 5842610008182131#12
9 Strawberry … 56171086010045473#
10 Opale - Spa… 5200#24470211002128
11 Exis - Ο Άλ… 4710304233807#2500
12 David Guett… 46500605#610121307
13 Vittorio De… 34710410207300#000
14 Dance With … 27007#11024340041
15GAB - DNS0xxxxx#xxxxxxxxx


Σχόλια ανά τραγούδι

Round #4:
JUD: Μέτριος προς κακός γύρος! Κρατάω το επίπεδο ψηλά με τους POS :P
MAX: Δυσκολευτηκα να πω την αληθεια. Οχι γιατι ηταν σουπερ ουαου, αλλα γιατι ηταν ολα στο ιδιο επιπεδο. ΜΕΤΡΙΑ!
NOM: Δεν μου άρεσε ο γύρος. Μάλιστα, αναγκαστικά έβαλα 12 στο τραγούδι του Ali Farka Toure, ελλείψει καλυτέρου, παρότι αρχικά το είχα στα μηδέν, αφού το έχω βάλει κι εγώ στο παιχνίδι. Περιμένω καλύτερα πράγματα από σας.
NOV: Δεν ξέρω τι καταλαβαν και τι σχολιάσαν κάποιοι-ες στο θρεντ για τον γύρο, εμένα όμως μου άρεσε, ειδικά τα πρώτα κομμάτια (στην βαθμολογία μου) μου άρεσαν πολύ

Bredan Perry - Wintersun :
ARD (12): Ε ναι λοιπόν δαγκωτόοοο 12+ Γιατί κάποιοι καλλιτέχνες κάνουν χρόνια να βγάλουν έναν δίσκο αλλά τι δίσκο έβγαλε τότε...Εύγε Τζενουίτα 😍
DRH (12): Brendan, όχι Bredan! Αγράμματοι 😝
Είχα βάλει κι εγώ σε προηγούμενη παιχνίδι τη μέδουσα.
FLO (8): στην αρχή το είχα για πιο ψηλά αλλά δεν ήμουν σίγουρος .. όσο το άκουγα δεν με κέρδιζε για παραπάνω ..
MAX (8): Μου θυμισε την Nightsun...
NOM (5): Στους τυφλούς επικρατεί ο μονόφθαλμος.

Kalandra - Brave New World(Live At Kulturkirken Jacob) :
ERA (12): ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚ
JUD (10): Ωραίο! Είχε ξαναμπει το ίδιο στο προηγούμενο fv; Ποιος ξέρει
FLO (7): αυτό θα το θελα με φουλ μπάντα να δίνει πόνο .. κάτι του έλειπε για να ανέβει πιο πάνω αν και μ άρεσε κι έτσι ..
NOM (7): Υπέροχη φωνή, ιδιαίτερο τραγούδι.
JEN (3): Είσαι τυχερή Kalandra που είναι λίγες οι συμμετοχές και αναγκαστικά πρέπει να βάλω βαθμό.
DRH (2): Δεν ξέρω τι πάθατε σ΄αυτόν τον γύρο με τα αίσχος φωνητικά
ARD (0): Είχε τραγουδήσει ανεπιτυχώς το helvegen των Wardruna που δεν έπαιρνε τίποτε λιγότερο ή περισσότερο από δωρική ερμηνεία λόγω στίχων, εδώ αν και η φωνή της είναι καλή από τον τρίτο στίχο και μετά αρχίζεις να καταλαβαίνεις τι λέει η άρθρωσή της είναι τραγική θεωρώ απαράδεκτο να μην εκφέρονται σωστά οι στίχοι και να θυσιάζονται στον βωμό της ωραιοποίησης της φωνής μετά πολλοί στίχοι με το ίδιο νόημα και εντυπωσιασμός χωρίς βάθος ...το χειρότερο απ όλα είναι ότι μου θυμίζει έντονα το Μέτρησα με την Ελευθερία Αρβανιτάκη σε πάρα πολλά σημεία του κουπλέ του ακούγεται συνεχώς και μετά το εεεεε μέχρι που στο τέλος αλλάζει ελαφρώς ...

David Peña Dorantes - Orobroy :
NOM (10): 'Ομορφη η μουσική, υπέροχη η παιδική χορωδία.
FLO (3): πολύ πιάνο με μεγάλα μέρη χωρίς μελωδία ..η παιδική χορωδία δεν το σώζει ..
ARD (#): Το τραγούδι έχει γραφτεί στην Ισπανική Ρομά γλώσσα <<Orobroy>> από τη λέξη Orobrar σημαίνει σκέφτομαι/στοχάζομαι είναι μια σύνθεση που γράφτηκε και ερμηνεύτηκε αρχικά από τον David Peña Dorantes. Πρωτοεμφανίστηκε ως το τρίτο κομμάτι του ομώνυμου πρώτο του άλμπουμ το 1998. Ένα πραγματικά μελωδικό και δυνατό μοντέρνο φλαμένκο με επιρροές από την Τζαζ μουσική και τον Debussy.
Ο David Peña Dorantes (γεννημένος το 1969) είναι Ρομά πιανίστας και συνθέτης από την Ανδαλουσία ( Ισπανία ) γνωστός για τις συνθέσεις και τις παραστάσεις του φλαμένκο εξαιρετικός και καταξιωμένος μουσικός.
<<Όταν ακούω την αρχαία φωνή του αίματός μου να τραγουδά και να υποφέρει καθώς θυμάται περασμένους αιώνες αηδίας (φρίκης), νιώθω τον Θεό να αρωματίζει την ψυχή μου και σπέρνω τριαντάφυλλα αντί για πόνο στον κόσμο>>.
Αυτούς τους στίχους τραγουδάει η παιδική χορωδία με τις φωνές τους οι οποίες κραυγάζουν τα αυτονόητα όχι στα λάθη που έκανε η ανθρωπότητα στο παρελθόν το ρατσισμό τις πακτωμένες αντιλήψεις τα στερεότυπα τους πολέμους τους διωγμούς...ναι στην καλοσύνη και στο ελπιδοφόρο μέλλον....ποιος θα μπορούσε να τα εκφράσει καλύτερα από μια φωνή παιδική που γεφυρώνει το παρελθόν με το παρόν και το μέλλον...Για την ιστορία οι Ισπανοί τσιγγάνοι (Gitanos), από το 1499 ως το 1783, αντιμετώπισαν διώξεις και περιοριστικές νομοθεσίες εναντίον τους.
Το φλαμένκο είναι μια μορφή τέχνης που βασίζεται στις διάφορες φολκλορικές μουσικές παραδόσεις της νότιας Ισπανίας, που αναπτύχθηκε στην υποκουλτούρα gitano της περιοχής της Ανδαλουσίας, αλλά και με ιστορική παρουσία στην Εξτρεμαδούρα και τη Μούρθια. Με μια ευρύτερη έννοια, είναι ένας όρος portmanteau (βαλίτσα) για μια ποικιλία από σύγχρονα και παραδοσιακά μουσικά στυλ που βρίσκονται στη νότια Ισπανία. Το Flamenco συνδέεται στενά με τους gitanos της εθνικότητας των Ρομά, οι οποίοι έχουν συμβάλει σημαντικά στην ανάπτυξη και την επαγγελματοποίησή του. Ωστόσο, το στυλ του είναι ξεκάθαρα ανδαλουσιανό και οι καλλιτέχνες του φλαμένκο έχουν παραδοσιακά συμπεριλάβει Ισπανούς τόσο gitano όσο και non-gitano καταγωγής.
Ονομάστηκε Αριστούργημα της Προφορικής και Άυλης Κληρονομιάς της Ανθρωπότητας από την UNESCO στις 16 Νοεμβρίου 2010 το οποίο και είναι προστατευόμενο σαν είδος.

Το άκουσα για πρώτη φορά το 2007.. μουσικά με άγγιξε αμέσως και ενώ περίμενα να ερμηνεύεται από τραγουδιστές ή τραγουδίστριες ή μόνο σόλο πιάνο ακούω τη χορωδία αυτό ήταν η πρώτη έκπληξη η δεύτερη ήρθε όταν το έψαξα και είδα ότι είναι παιδική χορωδία και όχι γυναικεία βέβαια τότε δεν υπήρχαν πολλές πληροφορίες ή βίντεο που να δείχνουν ακριβώς όλους τους συντελεστές του τραγουδιού αφού βιντεοσκοπήθηκε στη μορφή που το βλέπετε και ακούτε τώρα μεταγενέστερα 2017
Mε αυτό το βίντεο έκανα την πρώτη μου γνωριμία μετά από προτροπή ενός μουσικόφιλου το 2007 και χαίρομαι που υπάρχει ακόμα μετά από 15 ολόκληρα χρόνια https://www.youtube.com/watch?v=SrBfC8rGcVc εννοείται ότι μπορεί να τραγουδηθεί και από μια ή δυο φωνές επίσης
Ελπίζω να σας άρεσε μέσα σε λίγους ποιητικούς στίχους κρύβεται ολόκληρη η κουλτούρα της Ισπανίας ενώ είναι συνάμα παγκοσμίως διαχρονικό...μου δίνεις πόνο? στο επιστρέφω με καλοσύνη ιδανικές καταστάσεις για έναν ιδανικό κόσμο που...δεν υπάρχει...παρά μόνο στην φαντασία μας...

Darkwood - Weltenstürme :
FLO (12): Πολύ ωραίο κομμάτι .. γερμανικός στίχος ...χμμμ ... μετά τους City ακούσαμε και τους Darkwood.
NOM (8): Πανέμορφο!

Pain Of Salvation - Her Voices :
FLO (10): αυτή τη φορά πόνεσαν αλλά λυτρώθηκαν για τις αμαρτίες τους 😜.. τσίμπα το 10ράκι...αυτό μ άρεσε .
JEN (10): Πολύ ωραίο.
ARD (8): Έτσι για να ανέβεις λιγάκι χαχα και στη βαθμολογία....ο επιμένων νικά 😋😁😅
NOM (6): Πωπω! Τί ευχάριστη έκπληξη! Είχα καιρό ν' ακούσω Pain of Salvation
MAX (3): κατι πετυχε ο Mr Vain... εεε Pain!
DRH (1): Σαφώς καλύτερο από τις προηγούμενες χαζομάρες. Αλλά μέχρι να βρεθεί αυτό που κάποτε με άρεσε, δε θα πάρει καλό βαθμό

Ali Farka Toure Ry Cooder - Ai Du :
NOM (12): Το έχω βάλει κι εγώ στο 7ο παιχνίδι.
JEN (4): Δε μου αρέσει ιδιαίτερα, αλλά είναι καλύτερο από άλλα.
DRH (3): Πόσο καλύτερο θα ήταν χωρίς τα φωνητικά;
MAX (0): Αυτο ειναι κομματι για να το ακους με ηχοσυστημα 2000 ευρω και βαλε...

Paatos - Tea :
DRH (5): Χωρίς τα φωνητικά θα ήταν πολύ πολύ καλύτερο
JEN (0): Αυτό το συγκρότημα έχει ερμηνεύσει πολύ ωραία τραγούδια και μου αρέσει πολύ. Το συγκεκριμένο δε μου αρέσει.

Paatos o Paatos.😂
NOM (0): 'Ηθελα να τελειώσει γρήγορα αλλά άργησε.

D4vd - Fly Away :
JUD (8): Συμπαθητικό
DRH (6): κι εδώ τα φωνητικά το έριξαν
NOM (3): Παρά λίγο να μου αρέσει.
JEN (1): Fly away ... song.... να μη σ' ακούω. 😂😂

Strawberry Guy - Mrs Magic :
FLO (6): συμπαθητικό αλλά μέχρι εκεί .
NOM (4): Βαρετό.
JEN (0): Tραγούδι κατηγορίας "ξαναμένος" τύπος προσπαθεί να "περάσει καλά" . Την καλεί σπίττι του μετά από έξοδο να πιουν ένα ποτό (και καλά) και βάζει αυτό το τραγούδι να φτιάξει ατμόσφαιρα. Πετάει και την ατάκα "Για σένα Mrs Magic". 😂😂 Α πα πα πα!!!
JUD (0): Βαρετό!

Opale - Sparkles And Wine :
JEN (0): Ούτε μεθυσμένη, ούτε με ένεση!
NOM (0): Ωραία δόντια έχει αυτή.

Exis - Ο Άλλος Μου Εαυτός :
ARD (10): Δώρο δώρο...Τρελο αγορι😅😜 23χρονών τραγούδι? Mάλλον μπαμπάς μου θα είσαι χαχαχα 10 γιατί το ξέθαψες ...κρίμα που εξαφανίστηκαν...μου άρεσε από τότε ωραίες φωνές τα κορίτσια..
ERA (4): ΠΩΩΩΩΩΩΩ
NOM (2): Θα μπορούσε να διαρκέσει μόνο μερικά δευτερόλεπτα. Προς τί η μεγάλη διάρκεια; Μήπως είναι τόσο μεγάλος ο άλλος σου εαυτός;
DRH (0): Τις θυμάμαι! Και παραμένει η ίδια απορία: Γιατί να ασχοληθούνε με το τραγούδι;;;

David Guetta & Bebe Rexha - I'm Good (Blue) :
ARD (5): και μόνο που μπήκε χορευτικό 5
JUD (1): Καλύτερα να έβαζες το original :P
NOM (1): Συμπαθητικό τραγουδάκι, εκνευριστική ερμηνεία, άθλιο βίντεο. Μάλλον σε πάρτυ του playboy γυρίστηκε.

Vittorio De Sica - Parlami D'amore, Mariù :
DRH (4): Τραγουδούσε κιόλας!! Έχω μαζεμένες κάτι ταινίες του...ούτε θυμάμαι αν έχω δει καμία...ούτε καν τον κλέφτη ποδηλάτων
MAX (0): Αυτο το θυμαμαι, ηταν νουμερο 1 οταν γεννηθηκα!
NOM (#): Η συμμετοχή μου
Το τραγούδι γράφτηκε το 1932 για την ταινία "Gli uomini, che mascalzoni..." (Τί απατεώνες είναι οι άντρες), από τον Ennio Neri (στίχοι) και τον Cesare Andrea Bixio (μουσική) για τη φωνή του Vittorio De Sica.
Το τραγούδι είναι αφιερωμένο στη γυναίκα του Bixio, Mary, γνωστή ως Mariù.
Λόγω της τεράστιας επιτυχίας του, ερμηνεύτηκε στη συνέχεια από πάρα πολλούς γνωστούς καλλιτέχνες.

Dance With The Dead - Hex :
DRH (7): Αυτό δεν έχει καθόλου φωνητικά...θα το βάλω πιο ψηλά
JUD (4): Θα πάθουμε καμία επιληψία!
ARD (0): Η απόφασή μου..τελικά... είναι να βάζω 0 αν δεν είναι τραγούδι είτε είναι είτε δεν είναι της αισθητικής μου
NOM (0): Βαρετό.



Σχόλια ανά παίκτη

ARD:
Bredan Perry - Wintersun (12): Ε ναι λοιπόν δαγκωτόοοο 12+ Γιατί κάποιοι καλλιτέχνες κάνουν χρόνια να βγάλουν έναν δίσκο αλλά τι δίσκο έβγαλε τότε...Εύγε Τζενουίτα 😍
Exis - Ο Άλλος Μου Εαυτός (10): Δώρο δώρο...Τρελο αγορι😅😜 23χρονών τραγούδι? Mάλλον μπαμπάς μου θα είσαι χαχαχα 10 γιατί το ξέθαψες ...κρίμα που εξαφανίστηκαν...μου άρεσε από τότε ωραίες φωνές τα κορίτσια..
Pain Of Salvation - Her Voices (8): Έτσι για να ανέβεις λιγάκι χαχα και στη βαθμολογία....ο επιμένων νικά 😋😁😅
David Guetta & Bebe Rexha - I'm Good (Blue) (5): και μόνο που μπήκε χορευτικό 5
Kalandra - Brave New World(Live At Kulturkirken Jacob) (0): Είχε τραγουδήσει ανεπιτυχώς το helvegen των Wardruna που δεν έπαιρνε τίποτε λιγότερο ή περισσότερο από δωρική ερμηνεία λόγω στίχων, εδώ αν και η φωνή της είναι καλή από τον τρίτο στίχο και μετά αρχίζεις να καταλαβαίνεις τι λέει η άρθρωσή της είναι τραγική θεωρώ απαράδεκτο να μην εκφέρονται σωστά οι στίχοι και να θυσιάζονται στον βωμό της ωραιοποίησης της φωνής μετά πολλοί στίχοι με το ίδιο νόημα και εντυπωσιασμός χωρίς βάθος ...το χειρότερο απ όλα είναι ότι μου θυμίζει έντονα το Μέτρησα με την Ελευθερία Αρβανιτάκη σε πάρα πολλά σημεία του κουπλέ του ακούγεται συνεχώς και μετά το εεεεε μέχρι που στο τέλος αλλάζει ελαφρώς ...
Dance With The Dead - Hex (0): Η απόφασή μου..τελικά... είναι να βάζω 0 αν δεν είναι τραγούδι είτε είναι είτε δεν είναι της αισθητικής μου
David Peña Dorantes - Orobroy (#): Το τραγούδι έχει γραφτεί στην Ισπανική Ρομά γλώσσα <<Orobroy>> από τη λέξη Orobrar σημαίνει σκέφτομαι/στοχάζομαι είναι μια σύνθεση που γράφτηκε και ερμηνεύτηκε αρχικά από τον David Peña Dorantes. Πρωτοεμφανίστηκε ως το τρίτο κομμάτι του ομώνυμου πρώτο του άλμπουμ το 1998. Ένα πραγματικά μελωδικό και δυνατό μοντέρνο φλαμένκο με επιρροές από την Τζαζ μουσική και τον Debussy.
Ο David Peña Dorantes (γεννημένος το 1969) είναι Ρομά πιανίστας και συνθέτης από την Ανδαλουσία ( Ισπανία ) γνωστός για τις συνθέσεις και τις παραστάσεις του φλαμένκο εξαιρετικός και καταξιωμένος μουσικός.
<<Όταν ακούω την αρχαία φωνή του αίματός μου να τραγουδά και να υποφέρει καθώς θυμάται περασμένους αιώνες αηδίας (φρίκης), νιώθω τον Θεό να αρωματίζει την ψυχή μου και σπέρνω τριαντάφυλλα αντί για πόνο στον κόσμο>>.
Αυτούς τους στίχους τραγουδάει η παιδική χορωδία με τις φωνές τους οι οποίες κραυγάζουν τα αυτονόητα όχι στα λάθη που έκανε η ανθρωπότητα στο παρελθόν το ρατσισμό τις πακτωμένες αντιλήψεις τα στερεότυπα τους πολέμους τους διωγμούς...ναι στην καλοσύνη και στο ελπιδοφόρο μέλλον....ποιος θα μπορούσε να τα εκφράσει καλύτερα από μια φωνή παιδική που γεφυρώνει το παρελθόν με το παρόν και το μέλλον...Για την ιστορία οι Ισπανοί τσιγγάνοι (Gitanos), από το 1499 ως το 1783, αντιμετώπισαν διώξεις και περιοριστικές νομοθεσίες εναντίον τους.
Το φλαμένκο είναι μια μορφή τέχνης που βασίζεται στις διάφορες φολκλορικές μουσικές παραδόσεις της νότιας Ισπανίας, που αναπτύχθηκε στην υποκουλτούρα gitano της περιοχής της Ανδαλουσίας, αλλά και με ιστορική παρουσία στην Εξτρεμαδούρα και τη Μούρθια. Με μια ευρύτερη έννοια, είναι ένας όρος portmanteau (βαλίτσα) για μια ποικιλία από σύγχρονα και παραδοσιακά μουσικά στυλ που βρίσκονται στη νότια Ισπανία. Το Flamenco συνδέεται στενά με τους gitanos της εθνικότητας των Ρομά, οι οποίοι έχουν συμβάλει σημαντικά στην ανάπτυξη και την επαγγελματοποίησή του. Ωστόσο, το στυλ του είναι ξεκάθαρα ανδαλουσιανό και οι καλλιτέχνες του φλαμένκο έχουν παραδοσιακά συμπεριλάβει Ισπανούς τόσο gitano όσο και non-gitano καταγωγής.
Ονομάστηκε Αριστούργημα της Προφορικής και Άυλης Κληρονομιάς της Ανθρωπότητας από την UNESCO στις 16 Νοεμβρίου 2010 το οποίο και είναι προστατευόμενο σαν είδος.

Το άκουσα για πρώτη φορά το 2007.. μουσικά με άγγιξε αμέσως και ενώ περίμενα να ερμηνεύεται από τραγουδιστές ή τραγουδίστριες ή μόνο σόλο πιάνο ακούω τη χορωδία αυτό ήταν η πρώτη έκπληξη η δεύτερη ήρθε όταν το έψαξα και είδα ότι είναι παιδική χορωδία και όχι γυναικεία βέβαια τότε δεν υπήρχαν πολλές πληροφορίες ή βίντεο που να δείχνουν ακριβώς όλους τους συντελεστές του τραγουδιού αφού βιντεοσκοπήθηκε στη μορφή που το βλέπετε και ακούτε τώρα μεταγενέστερα 2017
Mε αυτό το βίντεο έκανα την πρώτη μου γνωριμία μετά από προτροπή ενός μουσικόφιλου το 2007 και χαίρομαι που υπάρχει ακόμα μετά από 15 ολόκληρα χρόνια https://www.youtube.com/watch?v=SrBfC8rGcVc εννοείται ότι μπορεί να τραγουδηθεί και από μια ή δυο φωνές επίσης
Ελπίζω να σας άρεσε μέσα σε λίγους ποιητικούς στίχους κρύβεται ολόκληρη η κουλτούρα της Ισπανίας ενώ είναι συνάμα παγκοσμίως διαχρονικό...μου δίνεις πόνο? στο επιστρέφω με καλοσύνη ιδανικές καταστάσεις για έναν ιδανικό κόσμο που...δεν υπάρχει...παρά μόνο στην φαντασία μας...

DRH:
Bredan Perry - Wintersun (12): Brendan, όχι Bredan! Αγράμματοι 😝
Είχα βάλει κι εγώ σε προηγούμενη παιχνίδι τη μέδουσα.
Dance With The Dead - Hex (7): Αυτό δεν έχει καθόλου φωνητικά...θα το βάλω πιο ψηλά
D4vd - Fly Away (6): κι εδώ τα φωνητικά το έριξαν
Paatos - Tea (5): Χωρίς τα φωνητικά θα ήταν πολύ πολύ καλύτερο
Vittorio De Sica - Parlami D'amore, Mariù (4): Τραγουδούσε κιόλας!! Έχω μαζεμένες κάτι ταινίες του...ούτε θυμάμαι αν έχω δει καμία...ούτε καν τον κλέφτη ποδηλάτων
Ali Farka Toure Ry Cooder - Ai Du (3): Πόσο καλύτερο θα ήταν χωρίς τα φωνητικά;
Kalandra - Brave New World(Live At Kulturkirken Jacob) (2): Δεν ξέρω τι πάθατε σ΄αυτόν τον γύρο με τα αίσχος φωνητικά
Pain Of Salvation - Her Voices (1): Σαφώς καλύτερο από τις προηγούμενες χαζομάρες. Αλλά μέχρι να βρεθεί αυτό που κάποτε με άρεσε, δε θα πάρει καλό βαθμό
Exis - Ο Άλλος Μου Εαυτός (0): Τις θυμάμαι! Και παραμένει η ίδια απορία: Γιατί να ασχοληθούνε με το τραγούδι;;;

ERA:
Kalandra - Brave New World(Live At Kulturkirken Jacob) (12): ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚ
Exis - Ο Άλλος Μου Εαυτός (4): ΠΩΩΩΩΩΩΩ

FLO:
Darkwood - Weltenstürme (12): Πολύ ωραίο κομμάτι .. γερμανικός στίχος ...χμμμ ... μετά τους City ακούσαμε και τους Darkwood.
Pain Of Salvation - Her Voices (10): αυτή τη φορά πόνεσαν αλλά λυτρώθηκαν για τις αμαρτίες τους 😜.. τσίμπα το 10ράκι...αυτό μ άρεσε .
Bredan Perry - Wintersun (8): στην αρχή το είχα για πιο ψηλά αλλά δεν ήμουν σίγουρος .. όσο το άκουγα δεν με κέρδιζε για παραπάνω ..
Kalandra - Brave New World(Live At Kulturkirken Jacob) (7): αυτό θα το θελα με φουλ μπάντα να δίνει πόνο .. κάτι του έλειπε για να ανέβει πιο πάνω αν και μ άρεσε κι έτσι ..
Strawberry Guy - Mrs Magic (6): συμπαθητικό αλλά μέχρι εκεί .
David Peña Dorantes - Orobroy (3): πολύ πιάνο με μεγάλα μέρη χωρίς μελωδία ..η παιδική χορωδία δεν το σώζει ..

JEN:
Pain Of Salvation - Her Voices (10): Πολύ ωραίο.
Ali Farka Toure Ry Cooder - Ai Du (4): Δε μου αρέσει ιδιαίτερα, αλλά είναι καλύτερο από άλλα.
Kalandra - Brave New World(Live At Kulturkirken Jacob) (3): Είσαι τυχερή Kalandra που είναι λίγες οι συμμετοχές και αναγκαστικά πρέπει να βάλω βαθμό.
D4vd - Fly Away (1): Fly away ... song.... να μη σ' ακούω. 😂😂
Paatos - Tea (0): Αυτό το συγκρότημα έχει ερμηνεύσει πολύ ωραία τραγούδια και μου αρέσει πολύ. Το συγκεκριμένο δε μου αρέσει.

Paatos o Paatos.😂
Strawberry Guy - Mrs Magic (0): Tραγούδι κατηγορίας "ξαναμένος" τύπος προσπαθεί να "περάσει καλά" . Την καλεί σπίττι του μετά από έξοδο να πιουν ένα ποτό (και καλά) και βάζει αυτό το τραγούδι να φτιάξει ατμόσφαιρα. Πετάει και την ατάκα "Για σένα Mrs Magic". 😂😂 Α πα πα πα!!!
Opale - Sparkles And Wine (0): Ούτε μεθυσμένη, ούτε με ένεση!

JUD:
Round #4: Μέτριος προς κακός γύρος! Κρατάω το επίπεδο ψηλά με τους POS :P
Kalandra - Brave New World(Live At Kulturkirken Jacob) (10): Ωραίο! Είχε ξαναμπει το ίδιο στο προηγούμενο fv; Ποιος ξέρει
D4vd - Fly Away (8): Συμπαθητικό
Dance With The Dead - Hex (4): Θα πάθουμε καμία επιληψία!
David Guetta & Bebe Rexha - I'm Good (Blue) (1): Καλύτερα να έβαζες το original :P
Strawberry Guy - Mrs Magic (0): Βαρετό!

MAX:
Round #4: Δυσκολευτηκα να πω την αληθεια. Οχι γιατι ηταν σουπερ ουαου, αλλα γιατι ηταν ολα στο ιδιο επιπεδο. ΜΕΤΡΙΑ!
Bredan Perry - Wintersun (8): Μου θυμισε την Nightsun...
Pain Of Salvation - Her Voices (3): κατι πετυχε ο Mr Vain... εεε Pain!
Ali Farka Toure Ry Cooder - Ai Du (0): Αυτο ειναι κομματι για να το ακους με ηχοσυστημα 2000 ευρω και βαλε...
Vittorio De Sica - Parlami D'amore, Mariù (0): Αυτο το θυμαμαι, ηταν νουμερο 1 οταν γεννηθηκα!

NOM:
Round #4: Δεν μου άρεσε ο γύρος. Μάλιστα, αναγκαστικά έβαλα 12 στο τραγούδι του Ali Farka Toure, ελλείψει καλυτέρου, παρότι αρχικά το είχα στα μηδέν, αφού το έχω βάλει κι εγώ στο παιχνίδι. Περιμένω καλύτερα πράγματα από σας.
Ali Farka Toure Ry Cooder - Ai Du (12): Το έχω βάλει κι εγώ στο 7ο παιχνίδι.
David Peña Dorantes - Orobroy (10): 'Ομορφη η μουσική, υπέροχη η παιδική χορωδία.
Darkwood - Weltenstürme (8): Πανέμορφο!
Kalandra - Brave New World(Live At Kulturkirken Jacob) (7): Υπέροχη φωνή, ιδιαίτερο τραγούδι.
Pain Of Salvation - Her Voices (6): Πωπω! Τί ευχάριστη έκπληξη! Είχα καιρό ν' ακούσω Pain of Salvation
Bredan Perry - Wintersun (5): Στους τυφλούς επικρατεί ο μονόφθαλμος.
Strawberry Guy - Mrs Magic (4): Βαρετό.
D4vd - Fly Away (3): Παρά λίγο να μου αρέσει.
Exis - Ο Άλλος Μου Εαυτός (2): Θα μπορούσε να διαρκέσει μόνο μερικά δευτερόλεπτα. Προς τί η μεγάλη διάρκεια; Μήπως είναι τόσο μεγάλος ο άλλος σου εαυτός;
David Guetta & Bebe Rexha - I'm Good (Blue) (1): Συμπαθητικό τραγουδάκι, εκνευριστική ερμηνεία, άθλιο βίντεο. Μάλλον σε πάρτυ του playboy γυρίστηκε.
Paatos - Tea (0): 'Ηθελα να τελειώσει γρήγορα αλλά άργησε.
Opale - Sparkles And Wine (0): Ωραία δόντια έχει αυτή.
Dance With The Dead - Hex (0): Βαρετό.
Vittorio De Sica - Parlami D'amore, Mariù (#): Η συμμετοχή μου
Το τραγούδι γράφτηκε το 1932 για την ταινία "Gli uomini, che mascalzoni..." (Τί απατεώνες είναι οι άντρες), από τον Ennio Neri (στίχοι) και τον Cesare Andrea Bixio (μουσική) για τη φωνή του Vittorio De Sica.
Το τραγούδι είναι αφιερωμένο στη γυναίκα του Bixio, Mary, γνωστή ως Mariù.
Λόγω της τεράστιας επιτυχίας του, ερμηνεύτηκε στη συνέχεια από πάρα πολλούς γνωστούς καλλιτέχνες.

NOV:
Round #4: Δεν ξέρω τι καταλαβαν και τι σχολιάσαν κάποιοι-ες στο θρεντ για τον γύρο, εμένα όμως μου άρεσε, ειδικά τα πρώτα κομμάτια (στην βαθμολογία μου) μου άρεσαν πολύ



Συγκεντρωτικά αποτελέσματα

+/- ΠαίκτηςΓ01Γ02Γ03Γ04Γ05Γ06Γ07Γ08Γ09Γ10Γ11Γ12
1 +3 JEN322269296108
2 -1 NOV31998915476
3 -1 LOV29589527579
4 -2 ARD29365718077
5 +1 FLO26472824565
6 -1 GBO25974786146
7 +1 RIF23845587758
8 -1 ERA21489544427
= +2 AVO21455395070
10 -1 DRH21351595152
11 RIO19257364356
12 +1 NOM16141414534
13 +2 JUD15636261975
14 MAX15316652547
15 -3 GAB129562647x


  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο Τζενουίτα επίσης ένα μπράβο για την δεύτερη ΝΟV και τρίτη θέση LOV αντίστοιχα και ένα μπράβο επίσης και για τα συγκεντρωτικά που είσαι πρώτη Τζενουίτα μου. Ευχαριστώ πολύ για τις υψηλές βαθμολογίες και χάρηκα που σας άρεσε 🥰

Επεξ/σία από ariadnimusiclover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, nomainline είπε

Προλαβαίνω να πω κι εγώ...

Πολύχρονος και πάντα ευτυχισμένος να είσαι Μικ?

Προλαβαίνεις, προλαβαίνεις.... Σε εσένα θα απαντήσει με κανέναν καινούριο στατιστικό πίνακα έτσι για να σε αγγίξει στο συναίσθημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@MaXmaD γιατι δακρυσμενη φατσουλα για τα 15 καλλιτεχνηματα? Δεν σε ενθουσιαζουν? Εχει και εκεινο του παππου μου μεσα 🤣😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...