Προς το περιεχόμενο

payzy, η νέα πλήρως ψηφιακή πρόταση της Cosmote για ηλεκτρονικές πληρωμές με smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 28/4/2023 στις 5:57 ΜΜ, tzotol είπε

Από 28/02 είναι σε εκκαθάριση το ποσό κ ακόμα του. Μου λένε πως θα αποδεσμευτούν 17 Μαίου, να δούμε! 

Καλησπέρα, τελικά μου αποδεσμευσαν χθες το ποσό που είχε δεσμευτεί από 28/02! Πάλι καλα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 492
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήγα σε ATM της Eurobank να δοκιμάσω να βγάλω λεφτά ανέπαφα. Πήγε να με χρεώσει επιπλέον 2.5 ευρώ. Το περίμενα να πω την αλήθεια. Η εθνική δεν βλέπω να βάζει ανέπαφες με NFC δυστυχώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ZoReN είπε

Πήγα σε ATM της Eurobank να δοκιμάσω να βγάλω λεφτά ανέπαφα. Πήγε να με χρεώσει επιπλέον 2.5 ευρώ. Το περίμενα να πω την αλήθεια. Η εθνική δεν βλέπω να βάζει ανέπαφες με NFC δυστυχώς

Σε συγκεκριμένα ATM εθνικής λειτουργεί πάντως αλλά έχω πετύχει κυριολεκτικά 2 μόνο. Το ένα είναι θρακομακεδόνες (;) και δεν ηταν καν εξω απο τράεπεζα (;;;). Μιλάμε είδα το NFC και νόμιζα ότι θα μου πέσουν τα μαλλιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Kag1ante είπε

Σε συγκεκριμένα ATM εθνικής λειτουργεί πάντως αλλά έχω πετύχει κυριολεκτικά 2 μόνο. Το ένα είναι θρακομακεδόνες (;) και δεν ηταν καν εξω απο τράεπεζα (;;;). Μιλάμε είδα το NFC και νόμιζα ότι θα μου πέσουν τα μαλλιά

Στην εθνική οι ανέπαφες που έχει λειτουργούν με την κάρτα την φυσική. Αντί να την βάλεις στο ATM την περνάς ανέπαφα. Με NFC από κινητό δεν λειτουργεί. Είτε περνάω την κάρτα μέσα από το app της εθνικής είτε μέσω wallet δεν μπορώ να βγάλω λεφτά. Πήρα τηλέφωνο στην εθνική και μου είπαν ότι ανέπαφες με κινητό δεν υποστηρίζονται από τα ATM. Μεγάλη βλακεία αυτό γιατί πλέον σπάνιο έχω πορτοφόλι μαζί μου αφού τα έχω όλα μέσα στο κινητό. Έχει συμβεί να θέλω να κάνω ανάληψη και να  μην έχω μαζί μου την κάρτα και δε μπορώ. Θα πρέπει να πάω σε ATM της Eurobank αναγκαστικά που μου το επιτρέπει αλλά με χρεώνει 2.5 ευρώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

εχθές έβαλα βενζίνη 20 Ευρώ και δέν πήρα coins ποτε αναμένονται να εμφανιστουν οι πόντοι;

Λογικά σε 2-3 εργάσιμες που θα γίνει η εκκαθάριση. Αν πας στο πορτοφόλι σου θα σου λέει ένα ποσό σε δέσμευση. Αυτό λογικά θα αντιστοιχεί και στα coins σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, καπου είχε αναφερθει από κάποιο άλλο μέλος κάτι σχετικά με 2% cashback, για πληρωμή λογαριασμών μέσω ενιαίου κωδικού RF, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να εντοπίσω την ανάρτησή του, για να το παραθέσω.

Εδώ και κάποιες ημέρες έρχεται ενημέρωση από την payzy, αναφορικά με την παραπανω προωθητική ενέργεια. Αυτή τη στιγμή, για αγορές μέσω της πιστωτικής VISA της payzy, η επιστροφή είναι 1%. Τώρα, με χρήση του πορτοφολιου και πληρωμή λογαριασμού με κωδικό RF, υπάρχει 2% επιστροφή. Η προσφορά ισχύει μέχρι στιγμής, για όλο τον Ιούνιο. 

Παρόλα αυτά, δοκιμάζοντας να πληρώσω με RF, βλέπω ότι απαιτεί και τη γνωστή προμήθεια (τύπου +0.40€). Συνεπώς, η επιστροφή θα είχε νόημα μόνο σε αρκετά "φουσκωμένους" λογαριασμούς και όχι της τάξης των 40-60€.

Περισσότερα και εδώ.

 

IMG_6346.jpeg

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχει κανείς τσεκάρει αν σε Έντυπο Ε1 φαίνονται οι αγορές που έχουν γίνει με Payzy για το αφορολόγητο? 
Το ότι φαίνονται στο App το ξέρω.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, leotzian είπε

Καλησπέρα έχει κανείς τσεκάρει αν σε Έντυπο Ε1 φαίνονται οι αγορές που έχουν γίνει με Payzy για το αφορολόγητο? 
Το ότι φαίνονται στο App το ξέρω.

Ευχαριστώ

Φαίνεται το ποσό, δεν φαίνεται η επωνυμία. Εκεί που θα έγραφε ας πούμε "cosmote payments" υπάρχει κενό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Doubt είπε

Φαίνεται το ποσό, δεν φαίνεται η επωνυμία. Εκεί που θα έγραφε ας πούμε "cosmote payments" υπάρχει κενό.

Σε ευχαριστώ μην τα παίρνω όλα μέσω Payzy και του χρόνου να υπήρχε πρόβλημα με το αφορόλογητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Είχα πάρει κάτι παπούτσια από το lidl είχα πληρώσει με την payzy κ χθες που τα επέστρεψα μου είπαν ότι χρειάζεται φυσική κάρτα για να επιστραφούν τα χρήματα! Μου τα έδωσαν εν τέλει σε μετρητά αλλά να γιατί χρειάζεται η φυσική κάρτα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tzotol είπε

Είχα πάρει κάτι παπούτσια από το lidl είχα πληρώσει με την payzy κ χθες που τα επέστρεψα μου είπαν ότι χρειάζεται φυσική κάρτα για να επιστραφούν τα χρήματα! Μου τα έδωσαν εν τέλει σε μετρητά αλλά να γιατί χρειάζεται η φυσική κάρτα! 

Δεν γνωρίζουν μάλλον.. μου έχουν κάνει refund σε κάρτα μέσω GPay. Απλά πέρασα το κινητό από το pos όπως κάνεις όταν πληρώνεις. Να πω την αλήθεια κι εμένα μου φάνηκε λίγο "κάπως" η διαδικασία, αλλά no problem τελικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Doubt είπε

Δεν γνωρίζουν μάλλον.. μου έχουν κάνει refund σε κάρτα μέσω GPay. Απλά πέρασα το κινητό από το pos όπως κάνεις όταν πληρώνεις. Να πω την αλήθεια κι εμένα μου φάνηκε λίγο "κάπως" η διαδικασία, αλλά no problem τελικά. 

Εγω πέρασα με το κινητό αλλά δεν το δέχτηκε. Μήπως γιατί δεν μπήκα στο Google pay κ απλώς άνοιξα το nfc; Εχω σαν προεπιλογή την payzy. Πάντως εκείνος μου είπε ότι θέλει φυσική κάρτα. Το να πω. Ότι να ναι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tzotol είπε

Μήπως γιατί δεν μπήκα στο Google pay κ απλώς άνοιξα το nfc;

Αν έχεις κι άλλες κάρτες περασμένες πρέπει να είναι επιλεγμένη η payzy, σαν να πας να πληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Doubt είπε

Αν έχεις κι άλλες κάρτες περασμένες πρέπει να είναι επιλεγμένη η payzy, σαν να πας να πληρώσεις.

Έχω σαν προεπιλογή την payzy και απλά ανοίγω nfc κ πληρώνω χωρίς να ανοίξω Google pay κ να επιλέξω κάρτα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...