Προς το περιεχόμενο

Deadpool 3 (MCU, 2024)


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Thresh είπε

Κακά τα ψέματα, χώραγε σενάριο της "προκοπής" σε μια ταινία με τόση καφρίλα/cameos/κτλπ?

Γιατί όχι? Τουλάχιστον ας ήταν απλό, στην χειρότερη δεν θα είχε τρύπες και ευκολίες κάθε πέντε λεπτά. Το πρόβλημα νομίζω είναι ότι έπρεπε ντε και καλά να μπει στο MCU. Εκεί πιστεύω έχασαν την μπάλα.

Το σενάριο άμα δεν κάνω λάθος πέρασε από έξι χερια. Δεν την είπα κακή ταινία, είπα η χειρότερη τις τριλογίας. Δεν με χάλασε, αλλα δεν θα την ξανά έβλεπα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 228
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
8 minutes ago, {TDi}Dj2k..infc said:

Γιατί όχι? Τουλάχιστον ας ήταν απλό, στην χειρότερη δεν θα είχε τρύπες και ευκολίες κάθε πέντε λεπτά. Το πρόβλημα νομίζω είναι ότι έπρεπε ντε και καλά να μπει στο MCU. Εκεί πιστεύω έχασαν την μπάλα.

Το σενάριο άμα δεν κάνω λάθος πέρασε από έξι χερια. Δεν την είπα κακή ταινία, είπα η χειρότερη τις τριλογίας. Δεν με χάλασε, αλλα δεν θα την ξανά έβλεπα.

Μέσα στον ίδιο χρόνο χωρίς αφαίρεση μέρους της καφρίλας/αστείων/cameos/κτλπ που είδαμε δεν χώραγε.

Προσωπικά δεν με χάλασε καθόλου, αλλά ναι 2η φορά δύσκολα, 3η απίθανο.

Worth it όμως 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα κι εγώ απογοητευμένος...

Σενάριο 0 χωρίς όμως να ξέρω τι θα ήθελα να δω.Ολη την ώρα ηλίθιες ατάκες που κάνα δυο φορές γέλασα.Με κούρασε μπορώ να πω αν και μεγάλος φαν των ταινιών της Μάρβελ από το 2019 και πίσω.

Πάλι καλά δεν "τσαλακωσαν" τους 2 βασικούς χαρακτήρες και κυρίως τον Wolverine.Αλλα ρε παιδί μου μετά την ταινιαρα το Logan περίμενα να δω πάλι κάτι σπουδαίο κι όχι τον Σεφερλή (όχι ο Wolverine)σε σουπερηρωες.

Δεν ξέρω αλλά ξενέρωσα.Μου θύμησε την ξενερα του Thor Love and thunder με τα ατελείωτα αστεία (ξέρω ότι ο deadpool αυτό είναι,αλλά με Logan μέσα περίμενα κάτι καλύτερο).

 

Άποψη μου και ξέρω ότι πολλοί δεν θα συμφωνήσετε.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μολις γυρισα κι εγω και εχω να πω πως ηταν απο τις πιο απολαυστικες μαρβελοταινιες που εχω δει τελευταια. Και γενικα σουπερηρωικες βασικα.

Τα cameos ηταν εντυπωσιακοτατα, η καφριλα απολαυστικοτατη, οι ατακες παρα πολυ αστειες και η χημεια των πρωταγωνιστων τρομερη!

Την ειδαμε εν τω μεταξυ σε 3D κατα λαθος, το οποιο ηταν παραδοξως οχι ενοχλητικο, αλλα θα μπορουσε να λειπει. Θελω να πω, αν εχετε επιλογη, δειτε το σε απλο. Επισης προσοχη μη φατε spoilers. Ειναι τοσο μεγαλο το wow factor κατα την γνωμη μου στα cameo, που καλο ειναι να το βιωσετε full extra :lol:

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ταινία ήταν απόλαυση για 1002 λόγους, όπως αναφέρθηκε.

Το σενάριο ήταν όντως για τα μνήματα, αλλά με μια "υπόσχεση".

Τώρα, αν τελικά γίνει District9, άλλη συζήτηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ειδα χθες και δυστυχως μεγαλη απογοητευση για μενα....ξεχασαν να πληρωσουν τους σεναριογραφους παλι?

με τα περισσοτερα αστεια με το ζορι γελαγα, σιγουρα ειχε καποια λιγα μετρημενα στο χερι καλα αστεια, ολα τα αλλα για μενα ηταν απλα εξυπνες/amusing παρατηρησεις οχι αστεια.

μεγαλη κοιλια το mad max σκηνικο (φαινεται και στα τραιλερ πως πανε εκει-δεν ειναι spoiler) , και κυριως το πως και γιατι φευγουν απο εκει...πραγματικα με το ζορι εξηγειται.

βασικα ειναι απλο, παιρνεις μια κολλα χαρτι, και γραφεις απανω τα bulletpoints της ταινιας σου, μετα παιρνεις 1 και μονο 1 σεναριογραφο και του λες αυτα ειναι τα καιρια σημεια, σουλουπωσε το μου λιγο....ε αυτο το last step το ξεχασαν/δεν τους εμειναν λεφτα λογω των τοσων cameos.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

την ειδα χθες και δυστυχως μεγαλη απογοητευση για μενα....ξεχασαν να πληρωσουν τους σεναριογραφους παλι?

με τα περισσοτερα αστεια με το ζορι γελαγα, σιγουρα ειχε καποια λιγα μετρημενα στο χερι καλα αστεια, ολα τα αλλα για μενα ηταν απλα εξυπνες/amusing παρατηρησεις οχι αστεια.

μεγαλη κοιλια το mad max σκηνικο (φαινεται και στα τραιλερ πως πανε εκει-δεν ειναι spoiler) , και κυριως το πως και γιατι φευγουν απο εκει...πραγματικα με το ζορι εξηγειται.

βασικα ειναι απλο, παιρνεις μια κολλα χαρτι, και γραφεις απανω τα bulletpoints της ταινιας σου, μετα παιρνεις 1 και μονο 1 σεναριογραφο και του λες αυτα ειναι τα καιρια σημεια, σουλουπωσε το μου λιγο....ε αυτο το last step το ξεχασαν/δεν τους εμειναν λεφτα λογω των τοσων cameos.

 

9 ώρες πριν, gpgalanis είπε

Το mad max σκηνικό με κούρασε κι εμένα και γενικά περίμενα κάτι πολύ καλύτερο από αυτό που είδα. 

Το συγκεκριμένο σκηνικό είναι ακριβώς το μοναδικό σημείο που έχει κάποιο παραπάνω νόημα στην ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

τι εννοεις συμφωρουμιτη?

Ότι εκεί μέσα

Spoiler

είναι όλες οι κακές/μέτριες/χαζές ή γενικά επιλογές της Μ τόσα χρόνια που για διάφορους λόγους απέτυχαν, δεν προχώρησαν ή ξεχάστηκαν.

Έχει εκεί μαζεμένα όλα τα λάθη/"λάθη" της Μ και άλλα τα σβήνει, άλλα τα τελειώνει, άλλα τα καταστρέφει, κι άλλα, κάπου/κάπως τα αφήνει να "αιωρούνται". Δεν δείχνει ακριβώς τί γίνεται όταν τους καταπίνει όλους το σύννεφο, αλλά δείχνει στο τέλος την Χ23, ας πούμε, στο σπίτι...από το πουθενά.

Μαζί με την TVA, δείχνει ότι ένα reset στο MCU γίνεται (απλά ίσως σε άλλος σύμπαν από το ορθόδοξο...λες κι οπως τα έχουν κάνει βγάζεις άκρη) κι ότι μαζί, πχ, με τον RDJ που με κάποιον τρόπο θα εμφανιστεί ως D, μπορούν να το επαναφέρουν στα (σχετικά) ίσα του αν θέλουν.

Δεν σου λέω ότι θα γίνουν όλα αυτά, απλά πλέον βρήκαν τρόπο (σάπιο, οκ) να ανοίξουν πάλι τα ενδεχόμενα αυτά.

Για αυτό γράφω παραπίσω για district9...ακόμα περιμένουμε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θεωρώ πως το Mad Max σκηνικό

Spoiler

και η TVA ήταν η εύκολη λύση για να κερδίσουν φτηνό ενθουσιασμό με αδιάφορα cameos ενώ το ίδιο το σενάριο μπάζει από παντού με τα anchor beings κτλ. Δηλαδή πριν γεννηθεί ο Logan πως υπήρχε το συγκεκριμένο σύμπαν και ποια η λογική να εξαρτάται ένα σύμπαν από έναν μόνο άνθρωπο; 

Όσο για τις μάχες όταν πολεμάνε μεταξύ τους ήρωες που δεν μπορούν να πεθάνουν που είναι το ενδιαφέρον; To ίδιο ισχύει και για την μάχη με τα Deadpool variances που ειλικρινά δεν κατάλαβα γιατί ακριβώς έγινε; Τι είχαν να κερδίσουν; Προσωπικά όταν τους είδα νόμιζα πως θα πάνε όλοι μαζί να πολεμήσουν την Nova.

 

Επεξ/σία από gpgalanis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μιλάμε σοβαρά τώρα για σενάριο; Κανένα Deadpool δεν είχε σενάριο. Για κλάματα ήταν και τα προηγούμενα.

Η ταινία είναι φανταστική, ατελείωτο fan service και αυτός ακριβώς ήταν ο σκοπός της. Για αυτόν τον λόγο έφερε τον Τζάκμαν ο Ρέινολντς.

Ποιο Deadpool πεθαίνεις η ταινία. No pun intended.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...