Προς το περιεχόμενο

Καιρικά v2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

4 hours ago, Basilhs23___ said:

32-34 το μεσημέρι μέσα στο σπίτι, στο δάπεδο του μπαλκονιού περίπου 41.5 βαθμοί. Εχω βάλει τα κλιματιστικά που θα δουλεύουν μέχρι αργά το βράδυ.

Από ότι λένε όλοι, αύριο είναι η κορύφωση. 

Αν επαληθευτεί αυτό, δεν έχουμε δει τίποτα ακόμα. Για 25-26 πήγαινε η δροσιά, τώρα πάει για 30-31 και βλέπουμε.

 

image.png.6c3a75d79b9c65d4094cc3effee0361c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, MikhailBakurin είπε

 

Αν επαληθευτεί αυτό, δεν έχουμε δει τίποτα ακόμα. Για 25-26 πήγαινε η δροσιά, τώρα πάει για 30-31 και βλέπουμε.

 

image.png.6c3a75d79b9c65d4094cc3effee0361c.png

Θα υποθεσω οτι δεν εννοει υπο σκια... αλλιως θα εβλεπες ανθρωπους να εξατμιζοντουσαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 minutes ago, phanispal said:

48°C στη Λάρισα..

Όχι, 52°C.

Είναι μακρινή πρόγνωση, και εννοείται ότι μπορεί να αλλάξει, λογικά προς τα κάτω.

Αλλά, δεν είμαστε και πολύ μακριά από την εποχή στην οποία θα δούμε τα πρώτα 50άρια στη χώρα μας.

Άλλωστε, από ό,τι φαίνεται, ο ιστορικός καύσωνας του 1987, πάει να επαναληφθεί 2 φορές σε... 3 καλοκαίρια (2021, 2023).

Ειδικά αυτή η αηδία που (μέχρι ώρας) έχουμε ως πρόγνωση, δηλώνει ότι θα φύγει το καλοκαίρι με ελάχιστο μελτέμι, κι όπου αυτό ισχύσει, θα είναι καυτό. Γενικά, άμα είναι να σε πάει... γαργαλιώντας, φαίνεται. Το 21 άρχισε να μας μπουκώνει 40άρια από τις 15-20 Ιουνίου (κι αυτό συνέχισε να κάνει ως τις 10 Αυγούστου), το 23 έχει ξεχάσει τι σημαίνει μελτέμι. Έχει ή φθινόπωρο/άνοιξη (Ιούνιο), ή καλοκαίρι τύπου Ντουμπάι (Ιούλιος). Άπνοια/λίβας και 40άρια.

Πέρσι, αντιστρόφως, επρόκειτο για χαλαρότατο κι ονειρικό καλοκαίρι, στο οποίο ΒΠ Αθήνας κλιματισμός πρέπει να άναψε σπαστές ώρες, 7-10 μέρες. Νομίζω δεν υπήρξε ούτε μία (!!!) βραδιά ύπνου με κλίμα. Ίσως μία; Μέχρι στιγμής, είμαστε στις 2, και το καλοκαίρι ξεκίνησε πριν 12 μέρες.

Επεξ/σία από MikhailBakurin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MikhailBakurin είπε

 

Πέρσι, αντιστρόφως, επρόκειτο για χαλαρότατο κι ονειρικό καλοκαίρι, στο οποίο ΒΠ Αθήνας κλιματισμός πρέπει να άναψε σπαστές ώρες, 7-10 μέρες. Νομίζω δεν υπήρξε ούτε μία (!!!) βραδιά ύπνου με κλίμα. Ίσως μία; Μέχρι στιγμής, είμαστε στις 2, και το καλοκαίρι ξεκίνησε πριν 12 μέρες.

Τα μετράω εγώ φίλε από το 2017 ανά δύο χρόνια πάει με καύσωνες.

Χρόνιες με καύσωνα: 2017-2019-2021-2023

Χρόνιες με "ανθρώπινο" καλοκαίρι: 2018-2020-2022.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκα ελάχιστα δεύτερα έξω για να κλείσω το παντζούρι. Το εξοχικό του θείου στη Σέτα δε μου φαίνεται πια τόσο κακή ιδέα. Με κουβερτούλα κοιμήθηκε απόψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

26 στο ολυμπιακο χωριο... Περιμενω την κορυφωση των 42 με ανεμιστηρες και κλειστα πατζουρια

 

Υ.Γ το μετεο δεν ειναι καλα, βγαζει οτι θα εχουμε μεγιστη 39 τη παρασκευη... 40 ειχαμε το μεσημερι ρε παιδια

Επεξ/σία από Kag1ante
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kag1ante είπε

26 στο ολυμπιακο χωριο... Περιμενω την κορυφωση των 42 με ανεμιστηρες και κλειστα πατζουρια

 

Υ.Γ το μετεο δεν ειναι καλα, βγαζει οτι θα εχουμε μεγιστη 39 τη παρασκευη... 40 ειχαμε το μεσημερι ρε παιδια

Ποτέ δεν μου άρεσε το meteo. Βέβαια όλες οι σελίδες έχουν τις αποκλίσεις τους. Εγώ έχω βαρεθεί να ασχολούμαι με προγνώσεις, αλλάζουν συνέχεια. Περιμένω τι θα καταγραφεί στα όργανα όταν είναι να καταγραφεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, κατα τις 7 έβγαλα το θερμόμετρο στο μπαλκόνι (σκια) να δω τι γίνεται, στις 7:30 που το είδα πάλι έλεγε ένα στρόγγυλο 30!🥵 

Το απόγευμα τι θα γίνεται θα βράζουμε; 😄

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...