Προς το περιεχόμενο

Καιρικά v2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 ώρες πριν, nemesiskp είπε

Χαϊδάρι δεν έχουν ρεύμα που μίλησα με τους γονείς μου 

Ισχύει. Ένα κομμάτι του Δάσους (δεν ξέρω αν είχε και το Χαϊδάρι) είχε διακοπή για 1 ώρα περίπου (50' για την ακρίβεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλάνδρι και ΟΑΚΑ που γύρισα πριν λίγο τίποτε δε θυμίζει πως το πρωί ήταν όλα στρωμένα, ενώ έχει σηκώσει και αεράκι με λιακάδα. Ψοφο βέβαια.

Για να δούμε τι άλλες εκπλήξεις έχουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Αττικη ΒΠ & ΝΑ περιμενουμε νεο κύμα ? υπαρχει περιπτωση πρωι να ξυπνησουμε στην ιδια εικονα, για να ξερω να βαλω ή οχι ξυπνητηρι.

Τωρα ειναι χαρά Θεού έξω με ψοφώκρυο 

 

40 λεπτά πριν, leoy είπε

Πολυδενδρι, δεν σταματησε ποτε, τωρα παλι δυνατη χιονοπτωση!
Σαφως πιο πολλα εκατοστα απο ελπιδα περυσι.

image.jpeg.15ee4db181fabd23ff850698fb9bb800.jpegH αυλη μου

εντάξει δεν ειστε και μη μαθημενει εκει νομιζω ομως, σαν να λεμε οτι χιονισε στο Διονυσο σήμερα

Ωραια εικόνα παντως, αν εχεις σκύλο να τον αμολήσεις και να χανεται μέσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, great είπε

Για Αττικη ΒΠ & ΝΑ περιμενουμε νεο κύμα ? υπαρχει περιπτωση πρωι να ξυπνησουμε στην ιδια εικονα, για να ξερω να βαλω ή οχι ξυπνητηρι.

Τωρα ειναι χαρά Θεού έξω με ψοφώκρυο 

 

εντάξει δεν ειστε και μη μαθημενει εκει νομιζω ομως, σαν να λεμε οτι χιονισε στο Διονυσο σήμερα

Ωραια εικόνα παντως, αν εχεις σκύλο να τον αμολήσεις και να χανεται μέσα!

Δεν ξερω ειναι δευτερη χρονια μου στο μερος. 😂
Μεταμορφωση εμενα πριν και εβλεπα το χιονι οπως ολοι οι υπολοιποι χαχαχα

υ.Γ: 2 σκυλια δεν βουτανε, βαθυνε πολυ σημερα χααχαχα

Επεξ/σία από leoy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Xωρίς ειρωνεία σκέψου και μια θερμοφόρα.

Με το υποστρωμα εχω βολευτει απο το 2016, παπλωματακι απο πανω και μην σου πω οτι ιδρωνω κιολας (οπότε την ριχνω στα 30 ή 15W). Και με διακόπτη Wifi αν είμαι αλλού και θελω να "προθερμάνω" το κρεβάτι.

H θερμοφόρα δεν πιανει ούτε μεγάλη επιφάνεια ούτε κρατάει "για παντα".

Και επειδή εκτός απο όλα τα άλλα έχω και την μέση μου από τον Ιούνιο, είχα προβλέψει από τον Αύγουστο και είχα παρει από Amazon ηλεκτρικο thermal pad (σαν πολύ πλατιά ζώνη μέσης με αντιστάσεις,τυλιγεται γυρω απο την μέση, πιάνει μεγάλη επιφάνεια) και μιλάμε για 80W με 6 σκάλες (δεν αντέχω πάνω απο το 2).

Οπότε, χίλια ευχαριστώ για την πρόταση σου, το να είμαι ζεστός στο κρεβάτι/καναπέ το έχω λύσει εδώ και χρόνια, αυτό που εκκρεμει ειναι η θερμοκρασία του χώρου (πλην του περιαστασιακού aircon στα παρα πολύ δύσκολα, ειδικά όταν ζούσε και η σκυλίτσα μου που μην σου πω οτι το άναβα για εκείνη παρά για μένα και τον χειμώνα και το καλοκαίρι στα παρα πολύ δυσκολα για να μην υποφέρει).

Ειλικρινά πάντως, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κέντρο Αθήνας ήλιος και με δόντια σε κάποιες φάσεις. 

Τα παντα εχουν λιώσει και έχουν στεγνώσει πλέον. Αρκετό κρύο μόνο. Έξω γενικά ησυχία δεν κυκλοφορεί τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, fommof είπε

Καθε χρόνο τα ιδια αλλα ειδικα με αυτές τις τιμες ηλ. ρευματος δεν μπορώ να κανω τίποτα (χθες εκανα μπανιο, ανοιξα 1 ωρα το Daikin απο την δεκαετια του 80, 1.2KW, εκλεισα την πορτα, ζεσταθηκε το δωματιο, βγηκα απο το μπανιο και χουχουλιασα). Ηλεκτρική κουβερτα/υποστρωμα στο τερμα (60W), layers ρουχα, ισοθερμικο απο μέσα και πάλι καλά να λες...

Πέρισυ ηταν το ρεκορ μου (πρεπει να υπαρχει ακομα η φωτο που ειχα ποσταρει), 9C εσωτερικη.

Πωπω φίλε.... Εμείς όταν κλείνουμε τα κλιματιστικά μετά από ώρες έπεσε 13.5, αλλά τα αναψαμε πάλι και πήγε 19. Το αρνητικό ρεκόρ μας είναι γύρω στους 11 πριν χρόνια στο δυσμενεστερο δωμάτιο δηλαδή την κουζίνα που δεν έχει νόημα να το θερμαίνουμε, έχουμε μόνο ένα βιομηχανικό αερόθερμο 3kw όταν είμαστε μέσα πχ πλύσιμο πιάτων. Οι 9 βαθμοί με αφήνουν άφωνο πως αντεξατε. Ηλεκτρικες κουβέρτες κτλ απλα βοηθάνε να μην πεθάνεις από το κρύο όχι κάτι παραπάνω. Κουράγιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Πωπω φίλε.... Εμείς όταν κλείνουμε τα κλιματιστικά μετά από ώρες έπεσε 13.5, αλλά τα αναψαμε πάλι και πήγε 19. Το αρνητικό ρεκόρ μας είναι γύρω στους 11 πριν χρόνια στο δυσμενεστερο δωμάτιο δηλαδή την κουζίνα που δεν έχει νόημα να το θερμαίνουμε, έχουμε μόνο ένα βιομηχανικό αερόθερμο 3kw όταν είμαστε μέσα πχ πλύσιμο πιάτων. Οι 9 βαθμοί με αφήνουν άφωνο πως αντεξατε. Ηλεκτρικες κουβέρτες κτλ απλα βοηθάνε να μην πεθάνεις από το κρύο όχι κάτι παραπάνω. Κουράγιο. 

Και εδω ερχεται και αποδυκνειεται οτι η θερμομονωση ειναι ισως η καλλιτερη επενδυση σε ενα σπιτι  - προφανως αν μπορεις οικονομικα -..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...