Προς το περιεχόμενο

Καιρικά v2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Thresh είπε

-2 έξω εδώ στην Πεντέλη.

Έχει ρίξει καλό χίονι, όχι σαν πέρσι ή πρόπερσι αλλά και πάλι αρκετό για να έχει κλείσει ο δρόμος και να είμαστε τυπικά αποκλεισμένοι. 😛

Εσεις εκει εχετε σοβαρα προβληματα καθε χρονο😁.

Εμεις εδω οι νοτιοι μια βροχουλα εχθές με 5-6 βαθμούς και λιακάδα σήμερα με 10 βαθμούς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Νομίζω πως αυτο ηταν. Μας έκανε τη χάρη και ειδαμε άσπρη μέρα, ελιωσε γρηγορα χωρις να δημιουργησει σοβαρά προβλήματα.

Τα παιδιά που ασχολούνται εδω, έχουν δει τιποτε άλλο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Παντού, εκτός από τα σημεία που πατάνε τα λάστιχα των αυτοκινήτων. Σε κάποιες περιπτώσεις και στο κέντρο βέβαια, πατημένο είναι (έχουν περάσει μηχανάκια).

Μίλησα με άνθρωπο στο Χαλάνδρι, τις πρωινές ώρες υπήρχε χιόνι, ούτε λεωφορεία υπήρχαν.Μετά όντως καθάρισαν οι δρόμοι, γιατί πέρασαν αυτοκίνητα.

Στις ειδήσεις, είπαν οτι το επόμενο κύμα θα επηρεάσει κυρίως Διόνυσο, Σταμάτα κλπ, αλλά ίσως ρίξει και πιο χαμηλά στα ΒΠ, οπότε αν πιάσει και Χαλάνδρι, θα το στρώσει πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Τα παιδιά που ασχολούνται εδω, έχουν δει τιποτε άλλο;

Έμπειροι προγνώστες καιρού, σαν τον κύριο Σάκη, εκ Θεσσαλονίκης ορμώμενο; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
26 minutes ago, NikosKallithea said:

Εσεις εκει εχετε σοβαρα προβληματα καθε χρονο😁.

Εμεις εδω οι νοτιοι μια βροχουλα εχθές με 5-6 βαθμούς και λιακάδα σήμερα με 10 βαθμούς 

Ε ναι, αν κι είχαμε κάμποσα χρόνια "κενό", τώρα έκατσε 3 σερί χρονιές. Λογικά κι αύριο θα είναι κλειστοί οι δρόμοι των γειτονιων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Thresh είπε

Ε ναι, αν κι είχαμε κάμποσα χρόνια "κενό", τώρα έκατσε 3 σερί χρονιές. Λογικά κι αύριο θα είναι κλειστοί οι δρόμοι των γειτονιων.

Το αντίθετο. Φέτος λίγο πιο κάτω από εσένα που είμαι μας καθάρισαν 3 και 4 φορές σε ένα βράδι τα στενά μας εν αντιθέσει με πέρσι που ήρθαν μετά από 2 ημέρες. Είναι οι εκλογές μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, dtk-386 said:

Το αντίθετο. Φέτος λίγο πιο κάτω από εσένα που είμαι μας καθάρισαν 3 και 4 φορές σε ένα βράδι τα στενά μας εν αντιθέσει με πέρσι που ήρθαν μετά από 2 ημέρες. Είναι οι εκλογές μάλλον.

Σε μένα δεν έχει περάσει κανείς κι είμαι αρκετά κοντά στον κεντρικό, Ελ.Βενιζέλου.

Edit: unpisteftable, μόλις πέρασαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρωπό φέτος χιόνισε σαφώς περισσότερο από Ελπίδα. Ένα τσικ λιγότερο από Μήδεια. Βέβαια χιονίζει ακόμη οπότε δεν ξέρω πως θα καταλήξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το ύψος του χιονού στον κήπο και στον δρόμο πάντως ήταν χαμηλότερο από πέρσι και προπέρσι εδώ Πεντέλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Έμπειροι προγνώστες καιρού, σαν τον κύριο Σάκη, εκ Θεσσαλονίκης ορμώμενο; 

Και οι 2 που έχουν αναλύσει κάποιες καταστάσεις μια χαρά τα λενε. Εκτίμηση κάνουν και προσωπικά σέβομαι και θέλω να βλέπω τις εκτιμήσεις τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Και οι 2 που έχουν αναλύσει κάποιες καταστάσεις μια χαρά τα λενε. Εκτίμηση κάνουν και προσωπικά σέβομαι και θέλω να βλέπω τις εκτιμήσεις τους.

Έγραψα εγώ πουθενά το αντίθετο; Έμπειροι προγνώστες καιρού είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχεται 2ο κυρίως πιάτο από το βράδυ απόψε έως αύριο το πρωί. Δε μπορεί να γίνει πρόβλεψη με ακρίβεια περιοχών εντός Λεκανοπεδίου αλλά η λογική λέει ότι θα ξαναφάνε χιονόστρωση τα ΒΠ-ΒΑ προάστια της Αττικής αλλά και τα περιμετρικά των ορεινών όγκων έως και τα 150-200μέτρα υψόμετρο.

Σίγουρα δε πιάνουμε τα περυσινά και προπέρσινα νούμερα εντούτοις είναι μια αξιόλογη χιονόστρωση για Αττική που μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα λόγω διάρκειας σε χαμηλές θερμοκρασίες και τη δημιουργία πάγου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fommof είπε

Καθε χρόνο τα ιδια αλλα ειδικα με αυτές τις τιμες ηλ. ρευματος δεν μπορώ να κανω τίποτα (χθες εκανα μπανιο, ανοιξα 1 ωρα το Daikin απο την δεκαετια του 80, 1.2KW, εκλεισα την πορτα, ζεσταθηκε το δωματιο, βγηκα απο το μπανιο και χουχουλιασα). Ηλεκτρική κουβερτα/υποστρωμα στο τερμα (60W), layers ρουχα, ισοθερμικο απο μέσα και πάλι καλά να λες...

Πέρισυ ηταν το ρεκορ μου (πρεπει να υπαρχει ακομα η φωτο που ειχα ποσταρει), 9C εσωτερικη.

Xωρίς ειρωνεία σκέψου και μια θερμοφόρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...