Προς το περιεχόμενο

Καιρικά v2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, Haldol είπε

Κάποιες περιοχές μέσα στην Αττική, παραδοσιακά τρώνε το "πολύ" χιόνι. Οκ δεν ήμαστε και Ιπποκράτειος Πολιτεία, αλλά και εμείς στη Σταμάτα δε πάμε τρομερά πίσω! 😛

 

Ροδόπολη εδώ , τρίτη σερί χρονιά που τρώμε μπόλικο χιόνι -ευτυχώς δεν έχουμε προβλήματα με το ρεύμα (για την ώρα) πέραν από κάποιες βυθίσεις στο δίκτυο ... 

Ωραίο το χιόνι να το βλέπεις , αλλά αυτός ο ψόφος που θα κάνει για καμιά δεκαριά μέρες μέχρι να λιώσει ...

 

Snow 06 feb 2023.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

47 λεπτά πριν, Haldol είπε

Τι 12.5ºC εσωτερική άνθρωπέ μου; Πειράματα κρυογονικής κάνεις; :P

Καθε χρόνο τα ιδια αλλα ειδικα με αυτές τις τιμες ηλ. ρευματος δεν μπορώ να κανω τίποτα (χθες εκανα μπανιο, ανοιξα 1 ωρα το Daikin απο την δεκαετια του 80, 1.2KW, εκλεισα την πορτα, ζεσταθηκε το δωματιο, βγηκα απο το μπανιο και χουχουλιασα). Ηλεκτρική κουβερτα/υποστρωμα στο τερμα (60W), layers ρουχα, ισοθερμικο απο μέσα και πάλι καλά να λες...

Πέρισυ ηταν το ρεκορ μου (πρεπει να υπαρχει ακομα η φωτο που ειχα ποσταρει), 9C εσωτερικη.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oftopic αλλά κόντεψα να πνιγώ με το κουλούρι

Προειδοποιητικό μήνυμα ότι θα στείλει μήνυμα θα στέλνει πλέον το 112

https://www.tokoulouri.com/society/warning_warning/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δούλευα βραδινός σήμερα στην Δάφνη, τώρα τελευταία πάω στην δουλειά με τα πόδια (ένα μισάωρο περίπου, από Κουκάκι).

Το βράδυ που πήγα, πολύ αέρα και λίγη βροχή μαζί (μου γύρισε ένα γομάρι ομπρέλα Dunlop που έχω, το θεωρώ κατόρθωμα).

Το πρωϊ στις 5:00 ξεκίνησε το χιόνι στην Δάφνη. Έξι που σχόλασα έριχνε καλά, και μέχρι τις εξήμισι που έφτασα σπίτι έριξε πολύ πράμα και το έστρωσε στα αμάξια αρκετά.

Ξυπνάω τώρα Κουκάκι...με ήλιο σούπερ λολ. Για να δούμε, τουλ. έχω ρεπό σήμερα..😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, great said:

Οντως τωρα περιμενουμε και αλλο κύμα ? Σήμερα ? Αυριο ?

Αυτη την στιγμη εχει λιακαδα?

 

Ναι ανά διαστήματα από το μεσημέρι μέχρι και αύριο θα ρίχνει.

Κυρίως στα Βορεια Προαστια και Δυτικά.

Προσοχή τις επόμενες 2 μέρες σε Θεσσαλία, Ευβοια, Λαμια Θηβα κλπ γιατί εκεί θα είναι το επίκεντρο κυρίως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, fommof είπε

Καθε χρόνο τα ιδια αλλα ειδικα με αυτές τις τιμες ηλ. ρευματος δεν μπορώ να κανω τίποτα (χθες εκανα μπανιο, ανοιξα 1 ωρα το Daikin απο την δεκαετια του 80, 1.2KW, εκλεισα την πορτα, ζεσταθηκε το δωματιο, βγηκα απο το μπανιο και χουχουλιασα).

Οκ σίγουρα δε μπορώ να ξέρω σε τι κατάσταση είσαι οικονομικά, ούτε να κρίνω, αλλά 1.2 kW σε 10 ώρες συνεχόμενα είναι κάτω από 3€. Κάνε τις πράξεις μην τυχόν τρως το κρύο άδικα! :P

Άλλες μέρες με πιο καλό καιρό παλεύεται, αλλά με 0°C έξω ή και πιο κάτω, είναι πολύ ζόρι. Εδώ ευτυχώς καίω ξύλο αβέρτα, είναι free απ' το χωριό (αν εξαιρέσεις τη μεταφορά του!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

36 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

Ναι ανά διαστήματα από το μεσημέρι μέχρι και αύριο θα ρίχνει.

Κυρίως στα Βορεια Προαστια και Δυτικά.

Προσοχή τις επόμενες 2 μέρες σε Θεσσαλία, Ευβοια, Λαμια Θηβα κλπ γιατί εκεί θα είναι το επίκεντρο κυρίως.

indeed, εκει που ειχες λιακαδα ξαφνικα γυρισα πισω το κεφαλι μου απο την οθονη και ριχνει πολυ και ο ουρανος εχει εξαφανιστει παλι μεσα στο μαυρο

Θερμοκαρσια 1.2 , 1b αερας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

διαβασα για το σεισμο της τουρκιας, θυμισε μερες 1999... και εμεις εχουμε κλασει μαλλι για λιγο χιονι που τελικα δεν επεσε κιολας.

το 1999 μετά απο το δικο τους εγινε ο δικος μας. 20 μερες αργοτερα.

Πολύ ισχυρός σεισμός. Με κυρίευσε μια μεγάλη θλίψη βλέποντας τις εικόνες. Συνειδητοποιήσα πόσο εμμένω μερικές φορές σε πράγματα τόσο ασήμαντα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nyne είπε

0 βαθμοι στο Χαλανδρι,το εχει στρωσει κανονικα,αρκετο χιονι παντου(20 ποντοι),αλλα προς το παρον αν θες να κινηθεις μπορεις εχει πατημενο χιονι απο τα αμαξια.Αν ερθει δευτερο κυμα τοτε θα γινει χαμος.

Το έστρωσε και στο κέντρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Το έστρωσε και στο κέντρο;

Παντού, εκτός από τα σημεία που πατάνε τα λάστιχα των αυτοκινήτων. Σε κάποιες περιπτώσεις και στο κέντρο βέβαια, πατημένο είναι (έχουν περάσει μηχανάκια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...