Προς το περιεχόμενο

Καιρικά v2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα μια ερωτηση γιατι το ψαχνω και δεν το βρισκω καπου, σημερα αν κυκλοφορησεις στο κεντρο της Αθηνας με αμαξι πρεπει να εχεις αλυσιδες αλλιως προστιμο? Η απο αυριο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Aνανεωση εκτακτου απο την ΕΜΥ. Λογικα στην επομενη συσκεψη της πολιτικης προστασιας σε 1-2 ωρες, θα γινει κατι σαν αυτο που ζηταει η @margaritagr πιο πανω, αντε το πολυ πολυ μεχρι τηλεργασια:

 

Χιονοπτώσεις

Α) Την Κυριακή (05/02/2023) θα επηρεαστούν με χιονοπτώσεις

1. Από τις πρώτες πρωινές ώρες τα νησιά του βορείου Αιγαίου και μέχρι το μεσημέρι η Θράκη και η Χαλκιδική.

2. Πριν από το μεσημέρι οι χιονοπτώσεις θα επεκταθούν νοτιότερα, θα ενταθούν και θα επηρεάσουν τις Σποράδες, τα ανατολικά τμήματα της Θεσσαλίας, την Εύβοια και την ανατολική Στερεά, ιδιαίτερα τη Βοιωτία και την Αττική. Οι χιονοπτώσεις θα σημειωθούν ακόμη και στα πεδινά αυτών των περιοχών.

3. Από το απόγευμα χιόνια θα πέσουν στα ορεινά - ημιορεινά κυρίως των κεντρικών και βόρειων Κυκλάδων καθώς και της Κρήτης. Στην Κρήτη οι χιονοπτώσεις θα είναι κατά περιόδους πυκνές.

4. Καταιγίδες χιονιού θα εκδηλωθούν κυρίως πάνω από τις θαλάσσιες και παραθαλάσσιες περιοχές του Αιγαίου.

Β) Τη Δευτέρα (06/02/2023) κατά περιόδους πυκνές χιονοπτώσεις θα εξακολουθήσουν να σημειώνονται στα νησιά του βορείου Αιγαίου, στις Σποράδες, την Εύβοια, την ανατολική Στερεά, τις Κυκλάδες και την Κρήτη.

Γ) Ειδικά για την Αττική χιονοπτώσεις θα σημειωθούν από την Κυριακή (05/02/2023) αρχικά στα ανατολικά και τα βόρεια, οι οποίες από τις προμεσημβρινές ώρες θα επεκταθούν στο μεγαλύτερο μέρος του νομού ενώ από το απόγευμα θα ενταθούν και θα χιονίσει και σε πεδινές περιοχές. Οι χιονοπτώσεις θα παρουσιάσουν πρόσκαιρη ύφεση κατά τη διάρκεια της νύχτας. Ωστόσο από τη Δευτέρα το πρωί οι χιονοπτώσεις θα ενταθούν εκ νέου σε όλο το νομό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jspawn είπε

Καλημέρα σε όλους θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος , άλλαξα λάστιχα πρόσφατα και ενώ κανονικά φορούσα 16αρια μου έβαλαν 15αρια γιατί ήταν πιο εύκολα να βρεθούν , οι αλυσίδες όμως που έχω είναι για 16αρια θα κάνουν τώρα στα 15αρια η θα έχω πρόβλημα ;

Σας ευχαριστώ .

Ναι θες άλλες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριακή έλεγε το πρόγραμμα να γίνει ταξίδι επιστροφής από Θεσσαλονίκη Αθήνα. Βλέποντας όλη τη διαδρομή, μόνο η Μαλακάσα φαίνεται να εχει μεγάλο πρόβλημα μεταξύ 12-18:00.

να προσπαθήσω να την περάσω πριν τις 12, ή προς το βράδυ Κυριακής μετά τις 8-9 μμ;

λετε να μην έχουν καθαρίσει μέχρι τότε;

σκεφτομαι να φυγω και σήμερα Σάββατο βράδυ μήπως και αποφύγω κάθε ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαν από πότε θέλουν αλυσίδες στο αμάξι; εννοώ είχαν πει ότι όταν πουν εκείνοι θα είναι υποχρεωτικές.. Είπαν κάτι ή όχι ακόμα; φοβάται η γυναίκα που θα γυρνάει το απόγευμα από τη δουλειά μη την γράψουν.. Σε περίπτωση κακοκαιρίας δε θα κουνηθεί το αμάξι και έτσι δεν αγοράσαμε. Εγώ έχω που θα το κουνήσω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dstilio είπε

Κυριακή έλεγε το πρόγραμμα να γίνει ταξίδι επιστροφής από Θεσσαλονίκη Αθήνα. Βλέποντας όλη τη διαδρομή, μόνο η Μαλακάσα φαίνεται να εχει μεγάλο πρόβλημα μεταξύ 12-18:00.

να προσπαθήσω να την περάσω πριν τις 12, ή προς το βράδυ Κυριακής μετά τις 8-9 μμ;

λετε να μην έχουν καθαρίσει μέχρι τότε;

σκεφτομαι να φυγω και σήμερα Σάββατο βράδυ μήπως και αποφύγω κάθε ρίσκο.

Κανείς δεν μπορεί να σου πει. Προσωπικά θα ακολουθούσα τη σκέψη σου της τελευταίας πρότασης.

1 λεπτό πριν, DjTony είπε

Είπαν από πότε θέλουν αλυσίδες στο αμάξι; εννοώ είχαν πει ότι όταν πουν εκείνοι θα είναι υποχρεωτικές.. Είπαν κάτι ή όχι ακόμα; φοβάται η γυναίκα που θα γυρνάει το απόγευμα από τη δουλειά μη την γράψουν.. Σε περίπτωση κακοκαιρίας δε θα κουνηθεί το αμάξι και έτσι δεν αγοράσαμε. Εγώ έχω που θα το κουνήσω.. 

Ναι έχουν πει υποχρεωτικά αλυσίδες. Να δώσει 30€ και να πάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, DjTony είπε

Είπαν από πότε θέλουν αλυσίδες στο αμάξι; εννοώ είχαν πει ότι όταν πουν εκείνοι θα είναι υποχρεωτικές.. Είπαν κάτι ή όχι ακόμα; φοβάται η γυναίκα που θα γυρνάει το απόγευμα από τη δουλειά μη την γράψουν.. Σε περίπτωση κακοκαιρίας δε θα κουνηθεί το αμάξι και έτσι δεν αγοράσαμε. Εγώ έχω που θα το κουνήσω.. 

Με ενημερωσαν τωρα 3 διαφορετικοι φιλοι που κινηθηκαν 2 στο κεντρο και 1 νοτια προαστια οτι τους σταματησαν και εγινε επιπληξη. Δεν επεσε προστιμο. (Οχι οτι σημαινει κατι, μπορει να πεφτουν και προστιμα)

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, margaritagr είπε

Φτάσαμε Σάββατο πρωί ΤΙ περιμενουν και δεν κηρύσσουν αργία την Δευτέρα απορώ 

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν.

Όχι λόγο των "τρομαχτικών" καιρικών συνθηκών που έρχονται αλλά γιατί προεκλογικά δε παίζει να ρισκάρουν το ίδιο φιάσκο με πέρυσι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, fredd0 είπε

οι αλυσιδες ειναι πλεον υποχρεωτικες απο το φθινοπωρο. Το οτι κανεις δε φροντισε να παρει/μαθει να βαζει φανταζομαι φταιει ο αναδρομος ερμης, το κρατος, οι εμποροι, γενικα ολοι εκτος απο τον κουφιοκεφαλο που περιμενει να χει και εκχιονιστικο μπροστα του να παει βολτα με το 1400ρακι του.

Όχι δεν είναι, το πήραν πίσω , γίναν ρεντίκολο.

2 ώρες πριν, margaritagr είπε

Φτάσαμε Σάββατο πρωί ΤΙ περιμενουν και δεν κηρύσσουν αργία την Δευτέρα απορώ 

Να στείλουν απλά ένα 112 να φύγει η ευθύνη απο πανω τους οπως παντα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Ο Ζιακοπουλος πάντως θεωρεί δύσκολο να υπάρχει αξιόλογη χιονόστρωση στο κέντρο Αθήνας και μεγάλες χιονοπτώσεις στα παραλιακά 

Δεν χρειάζεται να υπάρξει αξιόλογη. Ο μέσος όρος που κρατάει τα λάστιχα πάνω ο ελληναράς οδηγός είναι 5ετία. Πού θα πάει με αυτά τα λάστιχα σε παγωμένο δρόμο? Ακόμα και η χιονοκουβέρτα για να αποδώσει δεν θέλει λάστιχο σαπάκι.

Επεξ/σία από NTC Labs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NTC Labs είπε

Δεν χρειάζεται να υπάρξει αξιόλογη. Ο μέσος όρος που κρατάει τα λάστιχα πάνω ο ελληναράς οδηγός είναι 5ετία. Πού θα πάει με αυτά τα λάστιχα σε παγωμένο δρόμο?

Τα 5 καλά είναι όταν το ΚΤΕΟ πχ δε σε κόβει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...