Προς το περιεχόμενο

Η Revolut επιβεβαιώνει ότι η κυβερνοεπίθεση εξέθεσε προσωπικά δεδομένα δεκάδων χιλιάδων χρηστών


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εάν το πει 1 random υπάλληλος, μάλλον λέει μπαρούφες. Εάν το πουν 15 random υπάλληλοι, από άσχετες μεταξύ τους εταιρείες, μάλλον αλήθεια είναι. Η πλάκα είναι ότι ενώ μέχρι πρότινος έπινα νερό στ' όνομα της Revolut, λίγο από 'δω, λίγο από 'κει, σκέφτομαι να την κάνω για Ν26. Χαλάλι τα 85€ για το διαβατήριο 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 minutes ago, billdanos said:

Βασικά δεν το είπε "ένας υπάλληλος" αλλά το λένε όλοι πλεον όσοι καλούν (και τους ρωτήσεις)...

Αυτό που λέω είναι ότι η "συνέπεια" που λέει το άλλο μέλος παραπάνω, θα έπρεπε να είναι, αρχικά, σε άλλο επίπεδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Haldol είπε

Εάν το πει 1 random υπάλληλος, μάλλον λέει μπαρούφες. Εάν το πουν 15 random υπάλληλοι, από άσχετες μεταξύ τους εταιρείες, μάλλον αλήθεια είναι. Η πλάκα είναι ότι ενώ μέχρι πρότινος έπινα νερό στ' όνομα της Revolut, λίγο από 'δω, λίγο από 'κει, σκέφτομαι να την κάνω για Ν26. Χαλάλι τα 85€ για το διαβατήριο 😛

 

Τι υπάλληλοι και εταιρίες;Απατεώνες είναι.

 

Εγω πάντως μετά απο 4 σχεδόν χρόνια με ρεβολουτ ,και άλλες,δεν έχω έξαρση σε scam calls ή forex κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Για απατεώνες λέμε.Τι συνεπεια λες;;

Είναι τόσο ηλίθια αυτή η απάντηση  που δίνουν ............Αν δεν είχες ποτέ ρεβολουτ που τα βρήκαν;

 

Και για να προσθέσω σε αυτό, είμαι υπάλληλος σε Fintech και είναι τόσο scrutinized ο κλάδος γενικά που αν η Revolut που είναι από τις πιο μεγάλες Fintech πούλαγε δεδομένα, δεν παίζει να μην τους είχαν πιάσει. Να το θέσω αλλιώς, τα λεφτά είναι αρκετά ώστε να βρεθεί ένας whistleblower και να δώσει ότι στοιχείο θέλουν οι αρχές.

Επεξ/σία από MrRush
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
27 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Για απατεώνες λέμε.Τι συνεπεια λες;;

Είναι τόσο ηλίθια αυτή η απάντηση  που δίνουν ............Αν δεν είχες ποτέ ρεβολουτ που τα βρήκαν;

 

Προφανώς και είναι ηλίθια σαν απάντηση μιας και ούτε εγώ είχα ποτέ revolut! Απλά ανέφερα πως αυτό λένε πλέον όλοι όσοι καλούν τελευταία σαν δικαιολογία! Και προφανώς αν ρωτήσεις κάποια επιπλέον πράγματα όπως το "που το λέει η Revolut πως θα μοιράζεται τα δεδομένα της με τρίτους", εντελώς τυχαία κλείνει η γραμμή! 😛 

6 λεπτά πριν, xemis είπε

ναι, τα μετρητά

η μοναδική περίπτωση που πιάνω μετρητά στα χέρια μου τα τελευταία 2-3 χρόνια, είναι κάθε 2 μήνες περίπου που πρέπει να πληρώσω τα κοινόχρηστα... 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Τι υπάλληλοι και εταιρίες;Απατεώνες είναι.

Εγω πάντως μετά απο 4 σχεδόν χρόνια με ρεβολουτ ,και άλλες,δεν έχω έξαρση σε scam calls ή forex κλπ.

Σωστό κι αυτό, "υπαλλήλους" δε τους λες :P

Τώρα αν έχω έξαρση ή όχι, δε μπορώ να το πω. Πάνε κι έρχονται, σε κύματα. Άλλες φορές έχω 3-4 κλήσεις τη μέρα, άλλες φορές με ξεχνάνε για 2 μήνες. Revolut έχω πολλά χρόνια πάντως, αλλά δε νομίζω ότι παίζει αυτό ρόλο. Άλλοι λόγοι μ' απομακρύνουν σιγά- σιγά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, xemis είπε

ναι, τα μετρητά

γι αυτο καταργούνται .

Αν και μπορείς να πεις οτι η πλαστογραφία είναι ενα είδος αναλογικής παραβίασης ασφαλείας :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, billdanos είπε

 

η μοναδική περίπτωση που πιάνω μετρητά στα χέρια μου τα τελευταία 2-3 χρόνια, είναι κάθε 2 μήνες περίπου που πρέπει να πληρώσω τα κοινόχρηστα... 😛 

ετσι εκανα και εγω αλλα επειδη κάτι δεν παει καθολου καλα στη χωρα πλεον, φοβαμαι να ειναι ολα τα εξοδα δηλωμένα στις τράπεζες.

για να ειμαι πιο σαφής, οπως έσκασε η χαζομάρα με την εκπτωση στο ρευμα σε σχεση με την περσινη κατανάλωση, αυριο μπορει να εχουμε καποια ρυθμιση/φορο/εκπτωση/whatever που θα σχετίζεται με το εισοδημα, τα εσοδα και τα εξοδα. πλεον πιανω το αφορολόγητο και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προτείνω τα εξής.

να γυρίσουμε πίσω στην εποχή του 90- Στάθης ψάλτης και να γυρνάμε στα μπιλιάρδα αντί να καθόμαστε σπίτι με βιντεοπαιχνίδια και νετφλιξ.

να πουλήσουμε καθε υβριδική μλκια και να οδηγούμε δίχρονο που θα σε σκεπάζει με άρωμα καυσαερίου. και να μην σκεφτόμαστε ποσό πήγε η βενζίνη.

Να μην έχουμε κάρτες αλλά μετρητά και να φοβόμαστε τους τσαντάκηδες παρά τα χακαρισματα πιο ασφαλές. Οι τσαντάκηδες δεν ενδιαφέρονται για προσωπικά δεδομένα.

να μην βλέπουμε τηλεόραση που μας δημιουργούν άγχος και προβλήματα. ούτε για τον καιρό να μην ενημερωνόμαστε. Ότι γίνει.

smartwatch και φορτισματα τελος. Μηχανικο ρολοι για παντα.

και οποίος θέλει να πηδήξει το λεγόμενο καμάκι. Τέλος τα φβ και τα Ινστα.

 

πρέπει να γυρίσουμε τον κόσμο πίσω.

 

Επεξ/σία από nickvas19
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cold storage ledger η άλλο πορτοφόλι μέχρι να μπορείς να βγάζεις παθητικό εισόδημα δίχως να χρειαστεί να βάλεις συναλλακτηρια στην μέση. 

1 ώρα πριν, nickvas19 είπε

προτείνω τα εξής.

να γυρίσουμε πίσω στην εποχή του 90- Στάθης ψάλτης και να γυρνάμε στα μπιλιάρδα αντί να καθόμαστε σπίτι με βιντεοπαιχνίδια και νετφλιξ.

να πουλήσουμε καθε υβριδική μλκια και να οδηγούμε δίχρονο που θα σε σκεπάζει με άρωμα καυσαερίου. και να μην σκεφτόμαστε ποσό πήγε η βενζίνη.

Να μην έχουμε κάρτες αλλά μετρητά και να φοβόμαστε τους τσαντάκηδες παρά τα χακαρισματα πιο ασφαλές. Οι τσαντάκηδες δεν ενδιαφέρονται για προσωπικά δεδομένα.

να μην βλέπουμε τηλεόραση που μας δημιουργούν άγχος και προβλήματα. ούτε για τον καιρό να μην ενημερωνόμαστε. Ότι γίνει.

smartwatch και φορτισματα τελος. Μηχανικο ρολοι για παντα.

και οποίος θέλει να πηδήξει το λεγόμενο καμάκι. Τέλος τα φβ και τα Ινστα.

πρέπει να γυρίσουμε τον κόσμο πίσω.

Τα διέγραψα ...εχει καμιά 6 + χρόνια. 

Λόγο δουλειάς έχω κρατήσει για να στέλνω μηνύματα.  Αλλιώς όλα όλες  και όλους ghost protocol..... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...