Προς το περιεχόμενο

Το Cyberpunk 2077 είναι ξανά επιτυχία στο Steam χάρη στο anime spinoff του Netflix


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ούτε καν το έπαιξα,άμα δν βγει από την αρχή της προκοπής τι να το κάνω μετά από τόσους μήνες.Δν ήταν ποτέ επιτυχία για να γίνει τώρα έλεος….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, anax111 είπε

 

Προσωπικά δεν βάζω ποτέ αγγλικό ήχο σε anime εκτός και αν δεν βρίσκω υπότιτλους. Θεωρώ την γλώσσα βασικό μέρος της κουλτούρας που τα δημιούργησε οπότε ακούω τα γιαπωνέζικα με υπότιτλους. 

Και εγώ πιο νέος έτσι ήμουν  :) . Μετα άρχισα να βαριέμαι τα subs, οπότε εαν είναι καλό το dump ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΕ SUBS (πχ one piece) τότε του δίνω μια ευκαιρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nick_corobos είπε

Εγω πάντως χτες που εψαχνα στο steam για games μου πέταξε αυτό. Είναι άλλο spin-off??

 

unknown.png

Θα έκλεψαν το σενάριο απο το /r cyberpunkNSFW. H Judy και η Panam έχουν εισπράξει περισσότερους κι απο την Riley Reed.

  

20 λεπτά πριν, anax111 είπε

Προσωπικά δεν βάζω ποτέ αγγλικό ήχο σε anime εκτός και αν δεν βρίσκω υπότιτλους. Θεωρώ την γλώσσα βασικό μέρος της κουλτούρας που τα δημιούργησε οπότε ακούω τα γιαπωνέζικα με υπότιτλους. 

Κάνεις λάθος σ'αυτή την περίπτωση. Σ'αυτό το anime έδωσαν τεράστια σημασία στο αγγλικό dub. H Night City δεν έχει μόνο γιαπωνέζικα αλλά όλων των ειδών προφορών στα αγγλικά και αυτό το βγάζει απο το πρώτο επεισόδιο. Επίσης οι ερμηνείες είναι καταπληκτικές και ένας απο τους βασικούς χαρακτήρες τον παίζει ο Gus Fring απο το Breaking Bad/Better call Saul.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, gurgurant said:

Ούτε καν το έπαιξα,άμα δν βγει από την αρχή της προκοπής τι να το κάνω μετά από τόσους μήνες.Δν ήταν ποτέ επιτυχία για να γίνει τώρα έλεος….

Γενικά από πωλήσεις μια χαρά επιτυχία ήταν. 

Κατά τα άλλα πως ακριβώς θα σε επηρεάσει αν το παίξεις αργότερα? Ίσα ίσα θα είναι και φθηνότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gurgurant είπε

Ούτε καν το έπαιξα,άμα δν βγει από την αρχή της προκοπής τι να το κάνω μετά από τόσους μήνες.Δν ήταν ποτέ επιτυχία για να γίνει τώρα έλεος….

Έχει κάνει σχεδόν 20εκ. πωλήσεις. Μπορεί να μην είναι Witcher 3, αλλά αποτυχία δεν το λες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, merphi είπε

Έχει κάνει σχεδόν 20εκ. πωλήσεις. Μπορεί να μην είναι Witcher 3, αλλά αποτυχία δεν το λες. 

Εμπορική επιτυχία έκανε.Επιτυχία ως παιχνίδι όχι τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι το αγγλικό dub στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι πολύ καλό. Ίσως θα έλεγα ότι πλησιάζει επίπεδα cowboy bebop.

Παρόλο που κι εγώ βλέπω όλα τα άνιμε στα ιαπωνικά, εδώ οι ελληνικοί υπότιτλοι ήταν άθλιοι οπότε το έβαλα στα αγγλικά χωρίς subs (γιατί και οι αγγλικοί είχαν λάθη) για να βγάλω νόημα. Εξάλλου το παιχνίδι το παίζουμε στην αγγλική γλώσσα οπότε να υπάρχει και λίγο καλύτερο immersion 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Anastazio είπε

Το παιχνίδι ήταν μια χαρά στο pc και τις next gen με τα τυπικά μπαγκζ μιας μεγάλης open world κυκλοφορίας, τους έφαγε η υποχρέωση να το κυκλοφορησούν και στα PS4/Xbox που ήταν doa από το 14 αλλά αυτά παθαίνεις άμα κάνεις τιζερ μια 10ετια πριν...

Το μια χαρά είναι πολύ λίγο μπροστά στο έπος που περιμέναμε.Το πόσα δεν μπήκαν τελικά στο παιχνίδι το κάνουν ένα απλό fps σε cyberpunk περιβάλον.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, merphi είπε

Έχει κάνει σχεδόν 20εκ. πωλήσεις. Μπορεί να μην είναι Witcher 3, αλλά αποτυχία δεν το λες. 

Το ότι έκανε πωλήσεις δν σημαίνει ότι είναι κ καλό,έπεισε πολύ hype και μόλις βγήκε πάτωσε,δες ποσά refund έγιναν.ήμουν ένας από εκείνους που έπαιξα 1-2 ώρες κ έφυγε unistall και refund.Επίσης και το Witcher 3 που αναφέρουν κάποιοι όταν βγήκε ήταν χάλια μαύρα!!!Μετα από αρκετούς μήνες έστρωσε.Δεν μου έκανε κ εντύπωση να το ξαναπάρω καν πολύ απλά,καθυστέρησε το όσο πρπ και βγάλτε παιχνίδι της προκοπής αλλιώς μν το βγάζεις καθόλου.bf2042,cod 4 παράδειγμα είναι σκουπιδια.

2 ώρες πριν, NickTG είπε

Γενικά από πωλήσεις μια χαρά επιτυχία ήταν. 

Κατά τα άλλα πως ακριβώς θα σε επηρεάσει αν το παίξεις αργότερα? Ίσα ίσα θα είναι και φθηνότερο. 

Δεν είμαι ο τύπος που θα το παίξει μετά από καιρό που κ καλά θα διορθωθεί,άμα ξενερώσω με ένα παιχνίδι δν υπάρχει λόγος να το ξαναπιάσω πάλι χαλάει η φάση.Λες να είναι σαν τις γκόμενες???χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gurgurant είπε

Το ότι έκανε πωλήσεις δν σημαίνει ότι είναι κ καλό,έπεισε πολύ hype και μόλις βγήκε πάτωσε,δες ποσά refund έγιναν.ήμουν ένας από εκείνους που έπαιξα 1-2 ώρες κ έφυγε unistall και refund.Επίσης και το Witcher 3 που αναφέρουν κάποιοι όταν βγήκε ήταν χάλια μαύρα!!!Μετα από αρκετούς μήνες έστρωσε.Δεν μου έκανε κ εντύπωση να το ξαναπάρω καν πολύ απλά,καθυστέρησε το όσο πρπ και βγάλτε παιχνίδι της προκοπής αλλιώς μν το βγάζεις καθόλου.bf2042,cod 4 παράδειγμα είναι σκουπιδια.

H cdpr ήταν πολύ ευέλικτη σε αυτό και εφάρμοσε πολύ ελαστική πολιτική refund. Όσοι ήταν να κάνουν refund το κάνανε. Περισσότερο απο τις μισές πωλήσεις γίνανε μετά τον ντόρο και τα refunds. Το παιχνίδι δεν είναι απλά καλό, είναι κορυφαίο ΑΑΑ. Αν εξαιρέσουμε κάτι γελοία bugs στα physics αρχικά, δεν αντιμετώπισα κανένα άλλο πρόβλημα. Οι PS4 έκδοση είναι που κατέστρεψε την κυκλοφορία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, gurgurant said:

Το ότι έκανε πωλήσεις δν σημαίνει ότι είναι κ καλό,

Όντως. 

Είναι καλό παιχνίδι ανεξάρτητα από τις πωλήσεις που έκανε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, merphi είπε

Έχει κάνει σχεδόν 20εκ. πωλήσεις. Μπορεί να μην είναι Witcher 3, αλλά αποτυχία δεν το λες. 

Συγκρίνουμε παιχνίδι με blocky γραφικά με next-gen τίτλο;

Μιλάμε εγκατέστησα το Witcher 3 και νόμιζα ότι γύρισα στην εποχή των 8-bit home computers.

Βέβαια και το cyber punk είναι τόσο buggy που με το 1.5 patch και μετά από καμία ώρα, όταν πήγα στο γιατρό για τσιπάρισμα κόλλησε εντελώς.

Ας ελπίσουμε το 1.6 που παίζω τώρα να μην έχει το ίδιο πρόβλημα (xbox series x)

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, merphi είπε

H cdpr ήταν πολύ ευέλικτη σε αυτό και εφάρμοσε πολύ ελαστική πολιτική refund. Όσοι ήταν να κάνουν refund το κάνανε. Περισσότερο απο τις μισές πωλήσεις γίνανε μετά τον ντόρο και τα refunds. Το παιχνίδι δεν είναι απλά καλό, είναι κορυφαίο ΑΑΑ. Αν εξαιρέσουμε κάτι γελοία bugs στα physics αρχικά, δεν αντιμετώπισα κανένα άλλο πρόβλημα. Οι PS4 έκδοση είναι που κατέστρεψε την κυκλοφορία του.

Το ότι θεωρήθηκε ΑΑΑ τίτλος δν είναι απαραίτητα ότι ήταν καλό,αν έβγαινες έστω 80-90% τέλειο ναι οκ θα ήταν ΑΑΑ.Όταν βγήκε ούτε Β δεν ήταν,ήθελαν γραφικά 8κ textures με την καλύτερη κάρτα την 3090 που θα έβγαινε αργότερα κιόλας για να το έπαιζες θα ήθελες 2x3090 και να δουλεύει και το nvlink (άστο μεγάλη κουβέντα αυτή).Όποτε αναγκάστηκα καθυστέρησε για να αφαιρέσουν τα έξτρα ευρουδάκια που ήθελαν γτ πέρα από την πλάκα κάποιοι παίζουν με 1060 3-6gb δλδ εκείνοι δν έχουν δικαίωμα να παίξουν μόνο όσοι έχουν φράγκα??!!…..Επειδή είναι μεγάλο θέμα τουλάχιστον προσωπική μου γνώμη ήταν μια αποτυχία παντελώς και σε λιγο καλύτερη κατάσταση ήταν το elden ring,dark souls 3 με αλλά γραφικά το έλεγαν όλοι μετά το απίστευτο hype που έπεσε και το κράξιμο τι να το κανείς έχασε το νόημα κ αυτό,συν ότι ήταν πανεύκολο σε σχέση με το nioh 2!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, gurgurant είπε

Το ότι θεωρήθηκε ΑΑΑ τίτλος δν είναι απαραίτητα ότι ήταν καλό,αν έβγαινες έστω 80-90% τέλειο ναι οκ θα ήταν ΑΑΑ.Όταν βγήκε ούτε Β δεν ήταν,ήθελαν γραφικά 8κ textures με την καλύτερη κάρτα την 3090 που θα έβγαινε αργότερα κιόλας για να το έπαιζες θα ήθελες 2x3090 και να δουλεύει και το nvlink (άστο μεγάλη κουβέντα αυτή).Όποτε αναγκάστηκα καθυστέρησε για να αφαιρέσουν τα έξτρα ευρουδάκια που ήθελαν γτ πέρα από την πλάκα κάποιοι παίζουν με 1060 3-6gb δλδ εκείνοι δν έχουν δικαίωμα να παίξουν μόνο όσοι έχουν φράγκα??!!…..Επειδή είναι μεγάλο θέμα τουλάχιστον προσωπική μου γνώμη ήταν μια αποτυχία παντελώς και σε λιγο καλύτερη κατάσταση ήταν το elden ring,dark souls 3 με αλλά γραφικά το έλεγαν όλοι μετά το απίστευτο hype που έπεσε και το κράξιμο τι να το κανείς έχασε το νόημα κ αυτό,συν ότι ήταν πανεύκολο σε σχέση με το nioh 2!!!

Αφου δεν το εχεις παιξει ρε φιλε γιατι επιμενεις οτι το παιχνιδι ειναι χαλια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, gurgurant said:

Το ότι θεωρήθηκε ΑΑΑ τίτλος δν είναι απαραίτητα ότι ήταν καλό,αν έβγαινες έστω 80-90% τέλειο ναι οκ θα ήταν ΑΑΑ.Όταν βγήκε ούτε Β δεν ήταν,ήθελαν γραφικά 8κ textures με την καλύτερη κάρτα την 3090 που θα έβγαινε αργότερα κιόλας για να το έπαιζες θα ήθελες 2x3090 και να δουλεύει και το nvlink (άστο μεγάλη κουβέντα αυτή).Όποτε αναγκάστηκα καθυστέρησε για να αφαιρέσουν τα έξτρα ευρουδάκια που ήθελαν γτ πέρα από την πλάκα κάποιοι παίζουν με 1060 3-6gb δλδ εκείνοι δν έχουν δικαίωμα να παίξουν μόνο όσοι έχουν φράγκα??!!…..Επειδή είναι μεγάλο θέμα τουλάχιστον προσωπική μου γνώμη ήταν μια αποτυχία παντελώς και σε λιγο καλύτερη κατάσταση ήταν το elden ring,dark souls 3 με αλλά γραφικά το έλεγαν όλοι μετά το απίστευτο hype που έπεσε και το κράξιμο τι να το κανείς έχασε το νόημα κ αυτό,συν ότι ήταν πανεύκολο σε σχέση με το nioh 2!!!

Δεν θεωρήθηκε. Είναι ΑΑΑ. 

Επίσης με RX580 μια χαρά έπαιξα. 

Βέβαια διαβάζω και το αστείο με το Elden Ring παρακάτω και δεν ξέρω πόσο νόημα έχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...