Προς το περιεχόμενο

Τέλος οι κάρτες γραφικών για την EVGA εξαιτίας της...Nvidia


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η καλύτερη εταιρεία σε κάρτες γραφικών...

Μόλις αποκτήσεις οποιαδήποτε καταλαβαίνεις την διαφορά σε ποιότητα, υλικά, support, after sales...

Ελπίζω να τους πλησιάσει η AMD και να τους πείσει να συνεργαστούν...

Θα ήθελα να έχω την δυνατότητα να ετοιμάσω στις επόμενες γενιές ένα EVGA only AMD build.

Ήταν το μοναδικό αποκούμπι του Gamer στην σκοτεινή περίοδο του GPU mining με νορμάλ τιμές όταν όλοι ανεξαιρέτως έπαιρναν σκαλπ (Scalpers όχι τυχαία) με τις τιμές τους...

Η μόνη εταιρεία που διέθετε stock στους Gamers, η μόνη που είχε τις LHR φθηνότερα από τις κανονικές.

Τελικό αποτέλεσμα: η Nvidia φαίνεται πως έχει το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης για τον πανικό που υπήρξε τα προηγούμενα χρόνια, από μεριάς μου, την μαυρίζω χρόνια έχοντας γυρίσει αποκλειστικά στην AMD (και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από γενιά Phenom x6 και μετά σε R7 2700x και τώρα R7 5700G με 6700XT). 

Μαύρο στον Μαυρογιαλούρο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, JimmPapadim είπε

Παρε και τον τιμοκαταλογο της προσθετης εγγυησης της αμερικανικης Made in Taiwan ΕΒΓΑ.
https://www.evga.com/warranty/extended/
Με Gigabyte γενικως, ποτε δεν ειχα προβλημα...
Με την Infoquest, σε τρεις μερες ειχα την αντικατασταση στα χερια μου.
Φαντασου τωρα να στελνεις ΕΒΓΑ VGA στην Ευρωπη, ποτε θα σου ΄ρθει η αντικατασταση...

Έχω στείλει και έχω λάβει σε 1 εβδομάδα αλλά προτιμώ να μου στέλνουν την καινούργια κάρτα χωρίς να στείλω την παλιά πίσω καν 😏 advanced rma 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/9/2022 στις 10:39 ΜΜ, lofi είπε

Έχω στείλει και έχω λάβει σε 1 εβδομάδα αλλά προτιμώ να μου στέλνουν την καινούργια κάρτα χωρίς να στείλω την παλιά πίσω καν 😏 advanced rma 

Φιλε μου δε ξερω που τα φανταζεσαι ολα αυτα...
Εδω ειναι οι οροι χρησης EAR.
Για να μη λεμε κι οτι θελουμε.
https://eu.evga.com/support/ear/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, JimmPapadim είπε

Φιλε μου δε ξερω που τα φανταζεσαι ολα αυτα...
Εδω ειναι οι οροι χρησης EAR.
Για να μη λεμε κι οτι θελουμε.
https://eu.evga.com/support/ear/

Μάλλον τότε δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις φίλε μου ή δεν το διάβασες καν για να απαντήσεις απλά κάτι. Δεν θα το αναλύσω περισσότερο, όσοι ξέρουν ξέρουν πως δουλεύει αυτό και πως έπαιρνες μια καινούργια κάρτα σε τιμή MSRP μέχρι να "επιστραφεί" η παλιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2022 στις 5:44 ΜΜ, keravnos21 είπε

Gtx 1080 ti ftw3 της εχω πιει το αιμα κυριολεκτικα 4 χρονια οτι καλυτερο εχω αγορασει σε καρτα απο αποψη ποιοτητας,θα μας λειψεις  EVGA 😔😔

Stream Press X To Doubt by KidZuk0 | Listen online for free on SoundCloud

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, lofi είπε

Μάλλον τότε δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις φίλε μου ή δεν το διάβασες καν για να απαντήσεις απλά κάτι. Δεν θα το αναλύσω περισσότερο, όσοι ξέρουν ξέρουν πως δουλεύει αυτό και πως έπαιρνες μια καινούργια κάρτα σε τιμή MSRP μέχρι να "επιστραφεί" η παλιά. 

Ειδες τις γραφει στη επισημη σελιδα της evga σχετικα με την χρηση EAR?
Αφου πληρωσεις μεσο Pay-pal την δευτερη καρτα κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JimmPapadim είπε

Ειδες τις γραφει στη επισημη σελιδα της evga σχετικα με την χρηση EAR?
Αφου πληρωσεις μεσο Pay-pal την δευτερη καρτα κλπ κλπ.

Ναι φίλε μου πληρώνεις την 2η κάρτα MSRP μετά αν θες επιστρέφεις την «ελαττωματική» η κρατάνε τα λεφτά του EAR , να σου εξηγήσω τι γινόταν μέσα στις 2 πανδημίες με αυτό ; Που οι κάρτες κόστιζαν 192837373$ και πλήρωνες MSRP μια κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, lofi είπε

Ναι φίλε μου πληρώνεις την 2η κάρτα MSRP μετά αν θες επιστρέφεις την «ελαττωματική» η κρατάνε τα λεφτά του EAR , να σου εξηγήσω τι γινόταν μέσα στις 2 πανδημίες με αυτό ; Που οι κάρτες κόστιζαν 192837373$ και πλήρωνες MSRP μια κάρτα

Αστο φιλος... Δε το σωζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lofi είπε

Δεν έχεις επαφή :)

Φιλαρακο, δεν πληρωνεις πρωτα και μετα σου στελνουν την δευτερη καρτα?
Πληρωνεις.
Δε σου δινουν τα λεφτα σου πισω, οταν παραλαβουν την προβληματικη καρτα?
Μονο τοτε.
Τωρα εσυ, συνεχιζεις να λες, οτι εχεις δυο καρτες, γιατι λογο του lockdown, ηταν καραγκιοζηδες της evga ευρωπης και σενα σου στειλαν την καρτα ετσι, χωρις δεσμευση του ποσου στο paypal και χωρις να επιστρεψεις την προβληματικη...
Και δεν εχω εγω επαφη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, JimmPapadim είπε

Φιλαρακο, δεν πληρωνεις πρωτα και μετα σου στελνουν την δευτερη καρτα?
Πληρωνεις.
Δε σου δινουν τα λεφτα σου πισω, οταν παραλαβουν την προβληματικη καρτα?
Μονο τοτε.
Τωρα εσυ, συνεχιζεις να λες, οτι εχεις δυο καρτες, γιατι λογο του lockdown, ηταν καραγκιοζηδες της evga ευρωπης και σενα σου στειλαν την καρτα ετσι, χωρις δεσμευση του ποσου στο paypal και χωρις να επιστρεψεις την προβληματικη...
Και δεν εχω εγω επαφη?

Δεν καταλαβαίνεις ελληνικά μάλλον, σου ζητάνε την αξία της κάρτας σε MSRP όταν οι κάρτες παίζουν / έπαιζαν σε πολύ υψηλότερες τιμές, σου κρατάνε τα χρήματα μέχρι να επιστρέψεις την ελαττωματική, αν δεν την επιστρέψεις σου κόστιζε η αντικατάσταση πχ 700 ευρώ για μια κάρτα που παντού retail ήταν στα 1300 + αν πάλι δεν καταλαβαίνεις πάσο. Βαρέθηκα πίστεψε ότι θες και λέγε για fanboys δεν ασχολούμαι άλλο. Κρατά την άποψη σου και εγώ την δικιά μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, lofi είπε

Δεν καταλαβαίνεις ελληνικά μάλλον, σου ζητάνε την αξία της κάρτας σε MSRP όταν οι κάρτες παίζουν / έπαιζαν σε πολύ υψηλότερες τιμές, σου κρατάνε τα χρήματα μέχρι να επιστρέψεις την ελαττωματική, αν δεν την επιστρέψεις σου κόστιζε η αντικατάσταση πχ 700 ευρώ για μια κάρτα που παντού retail ήταν στα 1300 + αν πάλι δεν καταλαβαίνεις πάσο. Βαρέθηκα πίστεψε ότι θες και λέγε για fanboys δεν ασχολούμαι άλλο. Κρατά την άποψη σου και εγώ την δικιά μου

 

Στις 20/9/2022 στις 10:39 ΜΜ, lofi είπε

Έχω στείλει και έχω λάβει σε 1 εβδομάδα αλλά προτιμώ να μου στέλνουν την καινούργια κάρτα χωρίς να στείλω την παλιά πίσω καν 😏 advanced rma 

Εσυ δεν εγραφες το παραπανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JimmPapadim είπε

 

Εσυ δεν εγραφες το παραπανω?

Ναι ρε φιλε τι δεν κατάλαβες στο εξήγησα από πάνω το πως και το γιατί, δεν υπήρχε αντίστοιχο rma κτλ ότι και να λες εσυ τώρα μου είναι αδιάφορο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, lofi είπε

Ναι ρε φιλε τι δεν κατάλαβες στο εξήγησα από πάνω το πως και το γιατί, δεν υπήρχε αντίστοιχο rma κτλ ότι και να λες εσυ τώρα μου είναι αδιάφορο 

Εκπληκτικη η advance warranty ρε φιλε...
Περνεις μια καρτα, πληρωνεις επιπροσθετη εγγυηση και μετα πληρωνεις και την δευτερη καρτα και αμα θες την κρατας...
Τελικα για να ΄χεις δυο καρτες, εχεις πληρωσει παραπανω απ΄την αξια τους και εσυ το θεωρεις επιτυχια.
Λογικο μου ακουγετε... ΝΟΤ.
Αλλα εγω που πληρωσα μια καρτα και εχω εγγυηση 4 χρονια, δεν ειναι καλη η εγγυηση μου, γιατι ειναι της Aorus-Gigabyte.
Ενταξει, το καταλαβα... 😂🤣😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, JimmPapadim είπε

Εκπληκτικη η advance warranty ρε φιλε...
Περνεις μια καρτα, πληρωνεις επιπροσθετη εγγυηση και μετα πληρωνεις και την δευτερη καρτα και αμα θες την κρατας...
Τελικα για να ΄χεις δυο καρτες, εχεις πληρωσει παραπανω απ΄την αξια τους και εσυ το θεωρεις επιτυχια.
Λογικο μου ακουγετε... ΝΟΤ.
Αλλα εγω που πληρωσα μια καρτα και εχω εγγυηση 4 χρονια, δεν ειναι καλη η εγγυηση μου, γιατι ειναι της Aorus-Gigabyte.
Ενταξει, το καταλαβα... 😂🤣😆

Μάλλον έχεις περιορισμένη αντίληψη…για να καταλάβεις βασικά πράγματα, κρατά την 4 έτη και καλή τύχη στην infoquest 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...