Προς το περιεχόμενο

Τέλος οι κάρτες γραφικών για την EVGA εξαιτίας της...Nvidia


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και εφόσον είχαν προτρέψει τον υπεύθυνο του καναλιού Hardware Unboxed , να αλλάξει την συντακτική του κατεύθυνση σχετικά με τα χαρακτηριστικά, αν θέλει να λαμβάνει τα δωρεάν δείγματα για τα reviews, τότε τι να πούμε ή τι να υποθέσουμε ??? 

Μήπως είναι ο Ερντογάν, ο ιδιοκτήτης της  Nvidia και δεν το έχουμε πάρει χαμπάρι ??? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι τελευταίες 1080ti και 3080 ήταν evga. Σταθερότητα, firmwares, ποιότητα, low profile στο κουτί, OC κτλ. Τώρα πάμε για asus μόνο... Ή evga AMD ποιος ξέρει...

κρίμα μεγάλο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, nmembers68 είπε

Γιατι η Gigabyte δεν εχει ποιοτητα και εγγυηση; Κακος την ανεφερες σαν παραδειγμα. Ειμαι χρονια πελατης της σε μητρικες και καρτες γραφικων την και ουδεν ποτε ειχα θεμα

Τι καθεσε ρε φιλε να βαλεις μυαλο σε fanboys.
3 χρονια η ΕΒΓΑ για τις GPU.
4 χρονια η Aorus για τις GPU.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, JimmPapadim είπε

Τι καθεσε ρε φιλε να βαλεις μυαλο σε fanboys.
3 χρονια η ΕΒΓΑ για τις GPU.
4 χρονια η Aorus για τις GPU.

Συγκρίνεις το Advanced RMA της evga με της Gigabyte? Δεν έχει να κάνει με fanboys εταιρειών έχει να κάνει τι σε συμφέρει στην τσέπη σου και τι φτάνει στον καταναλωτή και σημαντικότερο το after sale που είχε αυτή η εταιρεία. Πήγαινε για RMA Gigabyte στην αγαπημένη Infoquest. Και πες μου σε πόσο καιρό σε εξυπηρετήσανε και με τι τρόπο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους αξίζουν συγχαρητήρια και εύχομαι να ακολουθήσουν και άλλοι ή να διορθώσει η Nvidia της απαράδεκτες τακτικές της που φέραν τις GPUs στα κόστη που ξέρουμε σήμερα.

Ναι, φτιάχ'τε και σεις την δικιά σας έκδοση αλλά μόνο όπως σας επιτρέπουμε εμείς με παραμετροποίηση +-5% και εμείς θα τις βγάλουμε στην αγορά 300 ευρώ φθηνότερες μεταφέροντας τα δικά μας οικονομικά προβλήματα στους δικούς σας υπαλλήλους!

Απαράδεκτη τακτική που έκανε την κατασκευάστρια εταιρία στην ουσία και ανταγωνιστή των μετακατασκευαστών.

Και να τους πληρώνεις για το σχέδιο αλλά και να την πυολάνε και πιο φθηνά από την δικιά σου (300 ολάκερα ευρωπουλάκια στο ήδη 1000ρικο δεν είναι και λίγο)

Μετά κάνανε τι κάνανε και με τους miners vs gamers και κάποια στιγμή κάποιος έπρεπε να τους σηκώσει το δάχτυλο.

έστω και ... με αυτοθυσία!

 

Εγώ υπάρχοντας στον χώρο από τις Matrox και 3dfx, την χθεσινή ημέρα που ανακοινώθηκε αυτό θα την θυμάμαι ως ίσως από τις σημαντικότερες επαναστάσεις στην ιστορία των GPU!

Δεν γίνεται επανάσταση χωρίς αυτοθυσία γιατί οι υπόλοιποι δεν έχουν το δικό σου θάρρος!

Μπράβο και πάλι στην EVGA και λυπάμαι πολύ για τους υπαλλήλους αλλά μήνυση στην nvidia έπρεπε να κάνουν γιατί δεν άφησε την παραμικρή επιλογή στον εργοδότη τους αλλά φυσικά αυτός θα κατηγορηθεί!

 

 

 

4 ώρες πριν, oKoBoko είπε

Οι τελευταίες 1080ti και 3080 ήταν evga. Σταθερότητα, firmwares, ποιότητα, low profile στο κουτί, OC κτλ. Τώρα πάμε για asus μόνο... Ή evga AMD ποιος ξέρει...

κρίμα μεγάλο

απλά για να σημειωθεί, με GTX 1080ti από την Gigabyte ("Turbo") δεν έχω το παραμικρό παράπονο από το 2018 εώς σήμερα (ακόμα και για τα βγάλε/βάλε ψύκτρες και υδρόψυκτρες) ούτε για το εκπληκτικό της undervolt και overclock που την τρέχω στα 1900 χωρίς να ανησύχησα ποτέ ούτε για θερμοκρασία!

(Δεν θυμάμαι ακριβή νούμερα undervolt (γύρω στα -150mV) πρέπει να κοιτάξω πόσο είναι το stock αλλά αυτό το σχόλιο δεν είναι για λεπτομέρειες)

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να κλεισει εξαλου τα 2 τελος χρονια και αλλοι βγαζουν καρτες.....περα απο την  πρασινη αγελαδα και την κοκκινη......θα βρει σιγα μην πανε  τσαμπα τοσα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Cre3p είπε

Τους αξίζουν συγχαρητήρια και εύχομαι να ακολουθήσουν και άλλοι ή να διορθώσει η Nvidia της απαράδεκτες τακτικές της που φέραν τις GPUs στα κόστη που ξέρουμε σήμερα.

Ναι, φτιάχ'τε και σεις την δικιά σας έκδοση αλλά μόνο όπως σας επιτρέπουμε εμείς με παραμετροποίηση +-5% και εμείς θα τις βγάλουμε στην αγορά 300 ευρώ φθηνότερες μεταφέροντας τα δικά μας οικονομικά προβλήματα στους δικούς σας υπαλλήλους!

Απαράδεκτη τακτική που έκανε την κατασκευάστρια εταιρία στην ουσία και ανταγωνιστή των μετακατασκευαστών.

Και να τους πληρώνεις για το σχέδιο αλλά και να την πυολάνε και πιο φθηνά από την δικιά σου (300 ολάκερα ευρωπουλάκια στο ήδη 1000ρικο δεν είναι και λίγο)

Μετά κάνανε τι κάνανε και με τους miners vs gamers και κάποια στιγμή κάποιος έπρεπε να τους σηκώσει το δάχτυλο.

έστω και ... με αυτοθυσία!

 

Εγώ υπάρχοντας στον χώρο από τις Matrox και 3dfx, την χθεσινή ημέρα που ανακοινώθηκε αυτό θα την θυμάμαι ως ίσως από τις σημαντικότερες επαναστάσεις στην ιστορία των GPU!

Δεν γίνεται επανάσταση χωρίς αυτοθυσία γιατί οι υπόλοιποι δεν έχουν το δικό σου θάρρος!

Μπράβο και πάλι στην EVGA και λυπάμαι πολύ για τους υπαλλήλους αλλά μήνυση στην nvidia έπρεπε να κάνουν γιατί δεν άφησε την παραμικρή επιλογή στον εργοδότη τους αλλά φυσικά αυτός θα κατηγορηθεί!

Τέτοια επανάσταση θα την ζήλευε μέχρι και ο Μπλεκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2022 στις 5:27 ΜΜ, KnightRider είπε

Κάτι μου λέει πως θα πάρει σειρά και η MSI και η Gigabyte...

Τελείως διαφορετικά μεγέθη. Η EVGA είναι μια μεσαία εταιρία για τα διεθνή δεδομένα που κάνει 80 εκατομμύρια τζίρο όλο και όλο. Η MSI έχει 6 δις τζίρο και η Gigabyte 2,5. Είναι μεγάλες επιχειρήσεις για να τις αγνοήσει η NVidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, random_dude είπε

Τελείως διαφορετικά μεγέθη. Η EVGA είναι μια μεσαία εταιρία για τα διεθνή δεδομένα που κάνει 80 εκατομμύρια τζίρο όλο και όλο. Η MSI έχει 6 δις τζίρο και η Gigabyte 2,5. Είναι μεγάλες επιχειρήσεις για να τις αγνοήσει η NVidia.

msi μου εχει τυχει να περιμενω 6μηνες για να μου στειλει αλλη μητρικη, ειναι να μην σου τυχει βασικα με καποιες εταιριες αλλιως θα βλαστημας την ωρα που αγορασες, ειχα παρει μητρικη carbon x370 χαλασε εντος των 2 ετων και πηρα χ470 αντικατασταση οταν βγηκαν οι x570

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2022 στις 4:59 ΜΜ, Votritis είπε

για εταιριες και μπιζνες μιλαμε , σημερα μπορει να λεει ετσι , σε μερικούς μηνες δεν θα μου εκανε εντύπωση αν ανακοίνωνε οτι θα βγάζει amd gpu..... 

ευκολα.. Μην σου πω και intel ακόμη πιο πιθανο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, forgotten είπε

msi μου εχει τυχει να περιμενω 6μηνες για να μου στειλει αλλη μητρικη, ειναι να μην σου τυχει βασικα με καποιες εταιριες αλλιως θα βλαστημας την ωρα που αγορασες, ειχα παρει μητρικη carbon x370 χαλασε εντος των 2 ετων και πηρα χ470 αντικατασταση οταν βγηκαν οι x570

Και τι σχέση έχει αυτό που λες με αυτό που είπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι δεν είχα αγοράσει ποτέ της υλοποίηση (λόγω κολλήματος με ASUS - MSI), τη θεωρούσα πάντα πολύ ανταγωνιστική εταιρεία με αξιόπιστες προτάσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/9/2022 στις 3:09 ΜΜ, lofi είπε

Συγκρίνεις το Advanced RMA της evga με της Gigabyte? Δεν έχει να κάνει με fanboys εταιρειών έχει να κάνει τι σε συμφέρει στην τσέπη σου και τι φτάνει στον καταναλωτή και σημαντικότερο το after sale που είχε αυτή η εταιρεία. Πήγαινε για RMA Gigabyte στην αγαπημένη Infoquest. Και πες μου σε πόσο καιρό σε εξυπηρετήσανε και με τι τρόπο.

Παρε και τον τιμοκαταλογο της προσθετης εγγυησης της αμερικανικης Made in Taiwan ΕΒΓΑ.
https://www.evga.com/warranty/extended/
Με Gigabyte γενικως, ποτε δεν ειχα προβλημα...
Με την Infoquest, σε τρεις μερες ειχα την αντικατασταση στα χερια μου.
Φαντασου τωρα να στελνεις ΕΒΓΑ VGA στην Ευρωπη, ποτε θα σου ΄ρθει η αντικατασταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...