Προς το περιεχόμενο

Τέλος οι κάρτες γραφικών για την EVGA εξαιτίας της...Nvidia


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εκτος από το καλο support σε περίπτωση ελαττωματικού προϊόντος , δεν έχει να προσφέρει κάτι το ιδαίτερο τα τελευταία 4-5 χρονια , τα προϊόντα τις είναι μέτρια σε σχέση με τον ανταγωνισμό , η τελευταία καλή κάρτα που έπιασα στα χερια μου από την EVGA ήταν η 1080Ti FTW3 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Apostol. είπε

Ακυρο τελειως, καμια σχεση, powerpc cpu ειχαν +nvidia gpu.

Hθελαν να πανε x86 για τους γνωστους λογους.

H nvidia δεν παραγει επεξεργαστες, θα επρεπε να πανε σε ξεχωσιστα chips πανω στο mainboard.

SoC Apus =οικονομιες κλιμακος, λιγοτερη πολυπλοκοτητα, ενα προμηθευτης με ολα οσα συνεπαγεται.

Προφανως και η amd προσεφερε με την τοτε καινουρια rdna μια πολυ καλυτερη λυση μαζι με τους ryzen σε ενα SoC.

Η επιλογη απο μεριας MS-Sony ηταν no brainer.

Οπως ηταν και η επιλογη της nintendo με tegra.

Αν ποτε θελει να παει x86 η Ninty(πολυ απιθανο), σχεδον σιγουρα θα ακολουθησει τον δρομο των αλλων δυο.

 

https://www.eetimes.com/microsoft-takes-nvidia-to-arbitration-over-pricing-of-xbox-processors/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επεσε το μαιν, οι τιμες πεφτουν κ κλεινουν εταιριες.

η ιντελ θα φαει  φολα, αλλα δεν πειραζει,εχει λεφτα

κολλησαν κ οι ντραιβερ, καθυστερησε, ολα μαζι τα επαθε.θα φαει το μπρελοκ του αιωνα

Επεξ/σία από Stefanos683
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα κλάψω δεν μου άρεσε η πολιτική της America first ούτε το οτι σε υποχρέωνε να παντρευτείς αυτό που αγοράζεις γιατί σου έλεγε η εγγύηση ακολουθεί τον αγοραστή όχι το προϊόν και έτσι αν πουλούσες κάτι ο αγοραστής είχε εγγύηση μέσω εσένα του πωλητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, logistoulis είπε

Χωρίς να είμαι ειδικός τους χώρου, νομίζω ότι βοηθάει ιδιαίτερα που η AMD δίνει έτοιμη λύση και για επεξεργαστή και για GPU, κάτι που μάλλον δε μπορεί να κάνει η πράσινη και μέχρι τώρα ίσως όχι και η Intel.

Από την άλλη η πράσινη που έχει arm πλατφόρμα εφοδιάζει τη Nintendo κάτι που δεν έχει η AMD για παράδειγμα.

Πάντως όπως παρουσίασαν το πράγμα είναι ζορικο να είσαι συνεργάτης της Nvidia κυρίως από τη στιγμή που σου κάνει ανταγωνισμό η ίδια οπότε είναι πιθανό να ακολουθήσουν κι άλλοι ή να πάνε αποκλειστικά στους κόκκινους

 

 

η αμδ εχει ξετιναξει τις φτηνοτερες καρτες γραφικων, 

παρα πολλοι βαζουν μια ρχ 6600 ,, colorfull, xfx, κ τελος,  η evga και οι υπολοιπες πρισπαθουν να πουλησουν σε διπλασιες τιμες, 

 δεν τους μενει χωρος για πολυ φσγητο, ηρθε κ η ιντελ, η evga βαρεσε κανονι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, petran79 είπε

Και σου ξαναλεω, ασχετα με το τι εγινε τοτε, οταν εκανε κινηση η ms για x86 δεν υπηρχε περιπτωση να παει με nvidia.

Apu's SoC's ειναι το μελλον και ποσο μαλλον με την επομενη γενια ryzen/rdna3 που θα κοντραρει στα ισια την πρασινη και σε rt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι μάλλον έχετε ξεχάσει τα διαμάντια της evga για να μιλάτε για ποιότητα...

https://www.guru3d.com/news-story/evga-geforce-gtx-970-acx-has-misaligned-gpu-vs-heatpipes,9.html

https://www.gamersnexus.net/guides/2691-final-evga-vrm-thermal-torture-test-and-analysis?showall=1

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δεν έτυχε ποτέ να πάρω κάτι απ΄ αυτούς. Αλλά ρε παιδί μου τόση στεναχώρια ο άλλος, κοντεύει να κλάψει επειδή από μόνοι τους διαλέξανε να σταματήσουν τη συνεργασία;; Δεν έγινε και κάτι δραματικό, να πεις τους λυπάμαι. Δεν καταλαβαίνω τέτοιο συναισθηματισμό για μια εταιρία που απλά την πληρώνεις και σου πουλάει κάτι. Ουσιαστικά αυτό είναι. Γιατί παθιάζεται έτσι ο κόσμος με τις εταιρίες; Μπίζνα είναι για αυτούς. πουλάνε, αγοράζεις, πρέπει να γίνεις και fanboy;

Εγώ πχ. έχω σε εκτίμηση στις mobos την Asrock. Όχι ότι παίρνω τυφλά, πάντοτε κοιτάω σε όλους χωρίς προκατάληψη. Πρόσφατα πήρα πχ. μια Asus. Αλλά αν κλείσει η Asrock δεν θα βάλω και τα κλάμματα, ντάξει, έχει κι άλλους. Αρκεί να μένουν αρκετοί και να υπάρχει κάποιος ανταγωνισμός, αυτό οκ.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Apostol. είπε

Και σου ξαναλεω, ασχετα με το τι εγινε τοτε, οταν εκανε κινηση η ms για x86 δεν υπηρχε περιπτωση να παει με nvidia.

Apu's SoC's ειναι το μελλον και ποσο μαλλον με την επομενη γενια ryzen/rdna3 που θα κοντραρει στα ισια την πρασινη και σε rt.

θέλω να πω πως η nvidia έχει κακό ιστορικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...