Προς το περιεχόμενο

Πολύπριζο ασφαλείας 8 θέσεων Hama 11,9€ (+ μεταφορικά)


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ασκοπα τα πολυπριζα ασφαλειας αν ενα σπιτι δεν εχει σωστη γειωση. Εννοειται οτι δεν υπαρχει κατι καλυτερο απο αντικεραυνικο ραγας. Αλλες σφαλιαρες αντεχει το ενα και αλλες το αλλο. Και μην ξεχναμε οτι ετσι προστατευεται ολο το δικτυο και η απαγωγη γινεται πριν μπει στο δικτυο του σπιτιου. Επισης καλο ειναι κατα τους καλοκαιρινους μηνες που υπαρχει ξηρασια να ριχνουμε λιγο νερακι στο χωμα που ειναι καρφωμενη ωστε να υπαρχει υγρασια. Αυτο για οσους ειναι σε μονοκατοικια και εχουν προσβαση σε αυτη.

Επεξ/σία από kaklikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Στις 28/8/2022 στις 9:56 ΜΜ, Glarobats είπε

Καλό το πολύμπριζο ασφαλείας (έχω apc) αλλά υπάρχει και μια περίπτωση που ξεχνάτε…

την έπαθα πέρσι με κεραυνό ο οποίος αγνόησε τα καλώδια ρεύματος και πέρασε από την τηλεφωνική γραμμή , έκαψε το router του ΟΤΕ , συνέχισε το ταξίδι του μέσω Ethernet και έκαψε την μητρική…

εμπειρία ανεκτίμητη. 

Το έχω ξανακούσει από γνωστό μου αυτό δυστηχός...μία ερώτηση...εμείς που δεν έχουμε κλασσική γραμμή με ΟΤΕ πια, αλλά FTTH θεωρητικά δεν είμαστε καλυμμένοι από αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 minutes ago, nick_souvlaki said:

Το έχω ξανακούσει από γνωστό μου αυτό δυστηχός...μία ερώτηση...εμείς που δεν έχουμε κλασσική γραμμή με ΟΤΕ πια, αλλά FTTH θεωρητικά δεν είμαστε καλυμμένοι από αυτό;

Ναι προφανώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...