Προς το περιεχόμενο

Το TikTok περιλαμβάνει κώδικα για την παρακολούθηση των χρηστών του


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και καλά κάνει. 

Τα δήθεν διαφορετικά και εναλλακτικά social media services που απέχουν έτη φωτός από τα άλλα συστημικα fb την προβατοποιηση κτλ. 

Φάτε παρακολούθηση τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι εξηγείται , πραγματα που ψαχνω  ή βλέπω στο youtube / facebook εμφανίζονται ως προτάσεις στο Tiktok  εκτός αν υπάρχει ένα over inter-connection μεταξύ εφαρμογών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nevyn είπε

Εμεινε κάνα σύννεφο να πέσω και εγώ ρε παιδιά ή τα προλάβαν όλα οι προηγούμενοι;

Ευτυχώς συννεφιασε σήμερα και φτάνουν για όλους..😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω κάπου στον κώδικα που έχει παραθέσει να logάρετε το πλήκτρο που πατήθηκε. 
Μόνο ως event χωρίς να καταγράφεται το τι πατήθηκε. Απλά ότι πατήθηκε πλήκτρο καταγράφουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ethereum είπε

έτσι εξηγείται , πραγματα που ψαχνω  ή βλέπω στο youtube / facebook εμφανίζονται ως προτάσεις στο Tiktok  εκτός αν υπάρχει ένα over inter-connection μεταξύ εφαρμογών

Private DNS στο κινητό και FB, Instagram, tik tok etc μέσω browser firefox με τα προτεινόμενα πρόσθετα για privacy, adblock.

Μην πεταχτεί κανείς "εμένα δε με νοιάζει.." κλπ

Ούτε κι εμένα με νοιάζει που δε σας νοιάζει. Όταν θα φτάσουν οι "στοχευμένες διαφημίσεις" στην TV σας, στο τηλέφωνο σας και στην πόρτα σας, τα λέμε τότε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Doubt είπε

Private DNS στο κινητό και FB, Instagram, tik tok etc μέσω browser firefox με τα προτεινόμενα πρόσθετα για privacy, adblock.

Σωστος και να συμπληρώσω για τον firefox και το Facebook container.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γεγονός ότι παρακολουθούν τα πάντα και μάλιστα από πολλές πηγές. Μάλιστα αυτό συμβαίνει ακόμα και σε επί πληρωμή υπηρεσίες ή προϊόντα. Γίνεται και εν άγνοια μας. 

Ειναι και ο βασικός λόγος που δεν βαζω custom ROM στο Android. Τουλάχιστον με παρακολουθούν μόνο πολυεθνικές και δεν έχω κάτι να κρύψω μόνο traffic τους κάνω και κάτι ψιλά από data μου. Δεν είναι η λύση αλλά περιορίζω τις κακόβουλες ενέργειες.

Είναι απαράδεκτο πάντως ότι έχουμε γίνει προϊόντα και απλά το ανεχόμαστε.

Βάζω και εμένα μεσα δεν το παίζω έξυπνος.

1 ώρα πριν, ethereum είπε

έτσι εξηγείται , πραγματα που ψαχνω  ή βλέπω στο youtube / facebook εμφανίζονται ως προτάσεις στο Tiktok  εκτός αν υπάρχει ένα over inter-connection μεταξύ εφαρμογών

Δυστυχως υπάρχουν και αγοραπωλησίες  δεδομένων μεταξύ εταιριών. Ακόμα μπορεί να αντλούν και δεδομένα αν βρουν τρόπο να συνδέσουν τα profiles. Επίσης με το AI να αναβαθμίζεται ραγδαία, θα γίνει της κακομοίρας στο ποσό ατομικά στοχευμένη θα είναι η διαφήμιση ή η γνώση τους για τον καθένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εξηγείται ακριβώς γιατί έγινε μπάχαλο με παραβιάσεις λογαριασμών επώνυμων αλλά και το κυριότερο ότι έχει τρύπες που μπάζουν από παντού γι’ αυτό και πολλοί νέοι δεν το χρησιμοποιούν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα πράγματα μας δίνουν "δωρεαν" φειςμπουκ,γιουτουμπ,Γκουγκλ, τζιπιες , χωρίς να πληρωνουμε τιποτα. Τι όφελος εχουν όλες αυτές οι εταιρείες? Τόσο πολύ μας αγαπάνε???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...