Προς το περιεχόμενο

PowerColor VGA Radeon RX 6800 Red Dragon (+δώρα) 699€/749€ η xt @ΠΛΑΙΣΙΟ [ΤΕΛΟΣ]


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περιμένουμε εντυπώσεις από την πετσέτα! :P

Καλορίζικη! Αν μην τι άλλο θα αξιοποιηθεί καταλλήλως, όχι σαν τη δικιά μου που παρακαλάει να παίξω κάνα παιχνιδάκι της προκοπής...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, chrisde είπε

Περιμένουμε εντυπώσεις από την πετσέτα! :P

Καλορίζικη! Αν μην τι άλλο θα αξιοποιηθεί καταλλήλως, όχι σαν τη δικιά μου που παρακαλάει να παίξω κάνα παιχνιδάκι της προκοπής...

Να εισαι καλα αδερφε θα αξιοποιηθει στο επακρο. Η πετσετα ειναι μεγαλη πιστευα θα ειναι καμια για χερια τελικα ειναι για ολο το σωμα.

Το καπελο επισης αρκετα ποιοτικο.

Το USB λαστιχενιο 32GB ειναι σαν την red devil την καρτα

Πληκτρολογιο ακομα σκεφτομαι αν το κρατησω η το δωσω δεν το ανοιξα καθολου. 

Εδεσε το γλυκο πολυ minimal και ομορφη καρτα. Εχει και το RGB της κατω δεξια πολυ ομορφα ολα. 

IMG-20220816-124931.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρέλαβα κι εγώ...

η κάρτα πραγματικό θηρίο!!! ίσα που χώρεσε στο κουτί. πιο οριακά δεν υπάρχει...

τώρα παίζουμε με τις ρυθμίσεις για να βρούμε sweet spot για uv/oc σε παιχνίδια και mining...

 

IMG_20220816_133504.jpg

IMG_20220816_133454.jpg

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουμπανο είναι, καλοδουλευτη σε ολα τα παιδιά που παρέλαβαν. Εγω ήμουν σε δίλλημα το σκεφτόμουν και όταν πήγα να την πάρω δεν υπήρχε διαθέσιμη, έχει μόνο την απλή 6800 η οποία για μόλις 50 ευρώ διαφορά θεωρώ είναι χειρότερο deal. Δεν πειράζει κάθε εμπόδιο για καλό που λένε, ίσως να προκύψει καμία καλύτερη προσφορά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Arkin είπε

Να εισαι καλα αδερφε θα αξιοποιηθει στο επακρο. ...

Εδεσε το γλυκο πολυ minimal και ομορφη καρτα. Εχει και το RGB της κατω δεξια πολυ ομορφα ολα.

Προσοχη στο κουτι σου, δεν φαινεται να μπαινει αερας απο μπροστα, θα ψηνεται η καρτα σε βαρυ gaming και ο ανεμιστηρας απο πανω δεν βοηθαει, χτυπαει στην πλατη της. Εκτος αν η υδροψυξη σου βγαζει και αερα απο πισω.

(Στο μελος με φωτο παρακατω ειναι σωστο, υδροψυξη απο πανω και 2 ανεμιστηρες μπροστα).

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nek4d είπε

Προσοχη στο κουτι σου, δεν φαινεται να μπαινει αερας απο μπροστα, θα ψηνεται η καρτα σε βαρυ gaming και ο ανεμιστηρας απο πανω δεν βοηθαει, χτυπαει στην πλατη της. Εκτος αν η υδροψυξη σου βγαζει και αερα απο πισω.

(Στο μελος με φωτο παρακατω ειναι σωστο, υδροψυξη απο πανω και 2 ανεμιστηρες μπροστα).

Ετσι ειναι 5 χρονια το συστημα η καρτα δεν ξεπερναει καθολου τους 75 βαθμους πυρηνα τωρα καλοκαιρι ακομα και με χαλαρους ανεμιστηρες. 

Εδω θερμοκρασιες μετα απο 1 ωρα RDR 2 69 πυρηνας 85 junction με 31 ambient. Ο πανω ανεμιστηρας απο οταν τον αλλαξα με τον ML140 pro ειδα 10 βαθμους κατω στην καρτα βγαζει απιστευτο αερα προς τα εξω. Ο ζεστος αερας παντα παει προς τα πανω οποτε φευγει ευκολα. Ο μπροστα ψυκτρα οι ανεμιστηρες ειναι απο την εξω μερια νομιζω στελνουν αερα προς τα μεσα και ο πισω και ο πανω στελνουν προς τα εξω. 

Red-Dead-Redemption-2-2022-08-16-14-21.p

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thomas_Boz είπε

Καλησπέρα παίχτες έχει παραλάβει κανένας και το κουπόνι των παιχνιδιών???

Έστειλα χθες μήνυμα για το κουπόνι ακόμη δεν πήρα απάντηση. Πιο μετά ίσως πάρω τηλέφωνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Arkin είπε

Έστειλα χθες μήνυμα για το κουπόνι ακόμη δεν πήρα απάντηση. Πιο μετά ίσως πάρω τηλέφωνο. 

Ενημερώστε για την εξέλιξη και την διαδικασία όποιος πάρει παίδες να ξέρουμε 

Επεξ/σία από Thomas_Boz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προ 3μηνου έφτιαξα το πρώτο μου pc,  για να συνδυάσω το θέμα υπολογιστής+κονσόλα (αν και δεν υπαρχει  πολύς χρόνος). Έβαλα μια 3060ti από την οποία είμαι ευχαριστημένος αλλά μου «γυάλισε» η 6800xt σαν πιο future proof. Δεδομένου ότι ούτε το πληκτρολόγιο μπορώ να κρατήσω μιας και προ 3μηνου πήρα τα πάντα αξίζει το «μάτωμα» της μεταπώλησης για να την πάρω ή να ακυρώσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bower είπε

Προ 3μηνου έφτιαξα το πρώτο μου pc,  για να συνδυάσω το θέμα υπολογιστής+κονσόλα (αν και δεν υπαρχει  πολύς χρόνος). Έβαλα μια 3060ti από την οποία είμαι ευχαριστημένος αλλά μου «γυάλισε» η 6800xt σαν πιο future proof. Δεδομένου ότι ούτε το πληκτρολόγιο μπορώ να κρατήσω μιας και προ 3μηνου πήρα τα πάντα αξίζει το «μάτωμα» της μεταπώλησης για να την πάρω ή να ακυρώσω;

Εδω οι διαφορες τους σε 1440p.Εφοσον σε καλυπτουν τα fps της 3060ti εννοειται δεν χρειαζεται να κανεις τη μεταβαση. Το πληκτρολογιο 90-100 το πουλας ανετα πιστευω και αλλα 70 τα 3 παιχνιδια οποτε πες ενα 150αρι. 600 δηλαδη και οσο δωσεις την 3060ti. Βεβαια η προσφορα της 6800xt εχει τελειωσει απο χθες νομιζω μονο η 6800 εμεινε. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν κάποιος μετάνιωσε και θέλει ανταλλαγή με Asus Rog Strix 3070ti από Πλαίσιο ενός μήνα ας ρίξει ένα πμ. Διαφορές κλπ το βλέπουμε.

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bower είπε

Προ 3μηνου έφτιαξα το πρώτο μου pc,  για να συνδυάσω το θέμα υπολογιστής+κονσόλα (αν και δεν υπαρχει  πολύς χρόνος). Έβαλα μια 3060ti από την οποία είμαι ευχαριστημένος αλλά μου «γυάλισε» η 6800xt σαν πιο future proof. Δεδομένου ότι ούτε το πληκτρολόγιο μπορώ να κρατήσω μιας και προ 3μηνου πήρα τα πάντα αξίζει το «μάτωμα» της μεταπώλησης για να την πάρω ή να ακυρώσω;

Νομίζω πως όχι.

11 ώρες πριν, Arkin είπε

Παρεληφθεί μόλις. Ξεκουμπωνω την άλλη και κουμπωνω να δούμε τι ψάρια πιάνει 

IMG-20220816-113335.jpg

 

8 ώρες πριν, totomis είπε

παρέλαβα κι εγώ...

η κάρτα πραγματικό θηρίο!!! ίσα που χώρεσε στο κουτί. πιο οριακά δεν υπάρχει...

τώρα παίζουμε με τις ρυθμίσεις για να βρούμε sweet spot για uv/oc σε παιχνίδια και mining...

 

IMG_20220816_133504.jpg

IMG_20220816_133454.jpg

Με γειες και στους δύο!

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...