Προς το περιεχόμενο

PowerColor VGA Radeon RX 6800 Red Dragon (+δώρα) 699€/749€ η xt @ΠΛΑΙΣΙΟ [ΤΕΛΟΣ]


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τσίμπησα και εγώ την 6800xt μέχρι να δούμε τι θα γίνει με τη νέα γενιά... κάτι άσχετο στο pc έχω nvidia drivers χρειάζεται κάποια διαδικασία μη γίνει καμια βλακεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

τσίμπησα και εγώ την 6800xt μέχρι να δούμε τι θα γίνει με τη νέα γενιά... κάτι άσχετο στο pc έχω nvidia drivers χρειάζεται κάποια διαδικασία μη γίνει καμια βλακεία?

Unistall τους nvidia drivers με αυτο το προγραμμα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο απο ενδεχομενα conflicts και καθαρη εγκατασταση των 22.8.1 που βγηκαν χθες. 

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

Καλοριζικη να την χαρουμε πεσαμε σε 15γουστο και παραλαβη με πηγαν 17 Αυγουστου με γενικη την εστειλαν. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Unistall τους nvidia drivers με αυτο το προγραμμα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο απο ενδεχομενα conflicts και καθαρη εγκατασταση των 22.8.1 που βγηκαν χθες. 

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

τους drivers τους σβήνω ενώ έχω μέσα την nvidia να φανταστώ? αφού σβήσω αλλάζω κάρτες έτσι? (sorry άμα είναι χαζή ερώτηση αλλα δεν έχω κάνει ποτε τη διαδικασία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

τους drivers τους σβήνω ενώ έχω μέσα την nvidia να φανταστώ? αφού σβήσω αλλάζω κάρτες έτσι? (sorry άμα είναι χαζή ερώτηση αλλα δεν έχω κάνει ποτε τη διαδικασία)

Και μεσα να ειναι μπορεις να τους διαγραψεις αλλα και να τη βγαλεις παλι το ιδιο ειναι αρκει βεβαια να μπορεις να δωσεις εικονα απο τον υπολογιστη με την onboard αλλιως αφηνεις καρτα μεσα delete με το προγραμμα σβηνει τα παντα registry appdata κτλ βγαζεις καρτα κουμπωνεις τη νεα και κανεις install τους drivers της amd απο εδω αναλογα τη OS εχεις. Να εχεις κατεβασμενο το .exe αρχειο ωστε μολις ανοιξει ο υπολογιστης να περασεις τους drivers. 

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-6000-series/amd-radeon-6800-series/amd-radeon-rx-6800-xt

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

τους drivers τους σβήνω ενώ έχω μέσα την nvidia να φανταστώ? αφού σβήσω αλλάζω κάρτες έτσι? (sorry άμα είναι χαζή ερώτηση αλλα δεν έχω κάνει ποτε τη διαδικασία)

Αν κατεβάσεις το πρόγραμμα θα δεις ότι έχει επιλογές: uninstall and restart, uninstall and shut down. Θα επιλέξεις το 2ο για να κλείσει το pc, να βγάλεις παλιά, να βάλεις την 6800χτ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Thomas_Boz είπε

Παίδες για την συγκεκριμένη τι προτείνεται 4K ή 2Κ monitor για gaming και προγραμματισμό;

4k είναι καλύτερα, αλλά παίζει ρόλο το PC σου και το μέγεθος της διαγωνίου το οποίο θα επιλέξεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Thomas_Boz είπε

Παίδες για την συγκεκριμένη τι προτείνεται 4K ή 2Κ monitor για gaming και προγραμματισμό;

και τα 2 
αναλογα τις αναγκες σου

εγω 27-32" θα πηγαινα 2Κ η Ultrawide 34 144/165hz

αμα σηκωνει η τσεπη σου 4κ go for it
 

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα καρτα ειναι πρώτη φορα περνω αλλη μαρκα εκτος απο ASUS ROG και ειμαι πολυ ευχαριστημένος απο την ποιοτητα  τωρα βλεπουμε πως θα παει και αυτη...image.jpeg.4ef009e7bd29a5cb6fa2e967e787075f.jpegimage.jpeg.fe53972095782e7abbde6feffad7d419.jpeg

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Afrika είπε

Μια χαρα καρτα ειναι πρώτη φορα περνω αλλη μαρκα εκτος απο ASUS ROG και ειμαι πολυ ευχαριστημένος απο την ποιοτητα  τωρα βλεπουμε πως θα παει και αυτη...image.jpeg.4ef009e7bd29a5cb6fa2e967e787075f.jpegimage.jpeg.fe53972095782e7abbde6feffad7d419.jpeg

Καλοριζικο το τερας. Μολις τη βαλεις αναμενουμε θερμοκρασιες θορυβο μιας και βρηκα review μονο της 6800 red dragon και πουθενα της 6800xt. Πρεπει να ειναι βαρβατη 3slot καρτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Arkin είπε

Καλοριζικο το τερας. Μολις τη βαλεις αναμενουμε θερμοκρασιες θορυβο μιας και βρηκα review μονο της 6800 red dragon και πουθενα της 6800xt. Πρεπει να ειναι βαρβατη 3slot καρτα. 

Να σας πω να γελασετε εχω μείνει χωρις τροφοδοτικο εδω και μια εβδομαδα χαχα  χαχα !!! Και εχω παραγγηλει ενα Corsair RM850 x 2021 το περιμενω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Afrika είπε

Να σας πω να γελασετε εχω μείνει χωρις τροφοδοτικο εδω και μια εβδομαδα χαχα  χαχα !!! Και εχω παραγγηλει ενα Corsair RM850 x 2021 το περιμενω.

Ω ρε φιλε αυτο θα πει εμεινες με την καρτα στο χερι. Να σου ερθει γρηγορα ελπιζω να χαρεις το καρτονι. Τουμπανο το τροφοδοτικο εχω το παλιοτερο μοντελο του 2017 σε 750watt και δε νωθει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που γνωρίζει να ανεβάσει oc settings low voltage κτλπ από το πρόγραμμα που έρχεται μαζί με την κάρτα; Βλέπω στις αξιολογήσεις του skroutz το έχει κάνει ενα παιδί με αρκετά καλά αποτελέσματα και θερμοκρασίες... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thomas_Boz είπε

Κάποιος που γνωρίζει να ανεβάσει oc settings low voltage κτλπ από το πρόγραμμα που έρχεται μαζί με την κάρτα; Βλέπω στις αξιολογήσεις του skroutz το έχει κάνει ενα παιδί με αρκετά καλά αποτελέσματα και θερμοκρασίες... 

 

η καθε καρτα ειναι μοναδικη , πρεπει να ασχοληθεις ο ιδιος για να βρεις τα δικα σου settings 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, WaxOnWaxOff είπε

 

η καθε καρτα ειναι μοναδικη , πρεπει να ασχοληθεις ο ιδιος για να βρεις τα δικα σου settings 

Η κριτικη του παιδιου στο skroutz ειναι παρα πολυ ενθαρρυντικη την βαρεσε OC στα 2600+ με undervolt στο 1 το οποιο αυτοματως σημαινει τρομερα χαμηλοτερη καταναλωση θερμοκρασιες ανεμιστηρες με αρκετα ανεβασμενο performance απο τις stock επιδοσεις την 6800xt. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...