Προς το περιεχόμενο

PowerColor VGA Radeon RX 6800 Red Dragon (+δώρα) 699€/749€ η xt @ΠΛΑΙΣΙΟ [ΤΕΛΟΣ]


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Aias είπε

lockdown

 

Spoiler

Δεν υπάρχει περίπτωση το κράτος να ξανακάνει κάτι τέτοιο. Η περίοδος χάριτος τελείωσε, δε θα μοιράζει άλλο επιδοματαρες και να κάθονται όλοι σπίτι τους. Επίσης αποδεικνύεται σταδιακά ότι ήταν ψιλο- άχρηστα όλα. Κολλάμε όλοι τώρα ή το περνάμε, δε θα φύγει τίποτα. Απλά μαθαίνουμε να ζούμε με αυτό ή μπείτε μεσα σε nuclear bunkers μέχρι το 2080 για σιγουριά 🤣

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, Arkin είπε

Αν είναι τόσο καλό βρε παιδιά το κρατάω δεν έχω θέμα να πάρω 100 ευρώ από την πώληση. Αρκεί όντως να δω διαφορά στο gaming. 

οχι,οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες απο 6700 σε 6800. αξιολογη.αναβαθμιση λογιζεται με τα βιας απο 6700 σε 7700 ή 7800.

άλλο θεμα αν καποιος θελει να εχει 2 ή 5 καρτες.

επισης καρτες 700ε δεν ειναι προσφορα καθολου για ολους, ειδικα αν δεν τα εχεις ανετα.

τοτε μια καρτα ..100 ε μπορει να ειναι σουπερ υπεραρκετη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Επίσης αποδεικνύεται σταδιακά ότι ήταν ψιλο- άχρηστα όλα. Κολλάμε όλοι τώρα ή το περνάμε, δε θα φύγει τίποτα

Αν κολλούσαμε όλοι "τότε"..

Καλύτερα να μην ανοίξουμε τέτοια συζήτηση όμως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Stefanos683 είπε

οχι,οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες απο 6700 σε 6800. αξιολογη.αναβαθμιση λογιζεται με τα βιας απο 6700 σε 7700 ή 7800.

άλλο θεμα αν καποιος θελει να εχει 2 ή 5 καρτες.

επισης καρτες 700ε δεν ειναι προσφορα καθολου για ολους, ειδικα αν δεν τα εχεις ανετα.

τοτε μια καρτα ..100 ε μπορει να ειναι σουπερ υπεραρκετη

 

Ο φίλος αναφέρεται στο πληκτρολόγιο που έχει μαζί δώρο η προσφορά του πλαισίου

Επεξ/σία από totomis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, totomis είπε

o TS αναφέρεται στο πληκτρολόγιο που έχει μαζί δώρο η προσφορά του πλαισίου

σκεψου ποσο απουλητο πηγαινε ωστε σκεφτηκαν να το δινουν τσαμπα σαν προσφορα 150ε μπας κ πουλησουν καμια καρτα 700. μαρκετιν

 

Επεξ/σία από Stefanos683
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Stefanos683 είπε

σκεψου ποσο απουλητο πηγαινε ωστε σκεφτηκαν να το δινουν τσαμπα σαν προσφορα 150ε μπας κ πουλησουν καμια καρτα 700. μαρκετιν

 

 Περισσότερο για προωθητική ενέργεια της ίδιας της Powercolor* μοιάζει σε συνεργασία με το Πλσιο. Κανείς δεν αγοράζει πλέον αν αγορασε πρόσφατα κάρτα ή αν άντεξε μέχρι τώρα με πιο παλιά ανήκει σε αυτούς που περιμένουν λυσσασμένα τις νέες.

 

*Ducky σε συνεργασία με Powercolor είναι το πληκτρολόγιο. Πουλάει τρέλα έξω ακόμη και σε αυτά τα χρήματα λόγω ποιότητας/ονόματος.... (Ουσιαστικά απλά θεματική συνεργασία καθώς εντοπίζονται μόνο εμφανισιακά διαφοροποιήσεις σε σχέση με το κανονικό μοντέλο όπως πχ στο σχεδιακι του spacebar, στο χρώμα και λοιπά παρεμφερή χαρακτηριστικά)

Θα έρθουν και άλλα ξεστοκαρισματα καθώς το στοκ πλέον είναι ένα τεράστιο βουνό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Stefanos683 είπε

οχι,οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες απο 6700 σε 6800. αξιολογη.αναβαθμιση λογιζεται με τα βιας απο 6700 σε 7700 ή 7800.

άλλο θεμα αν καποιος θελει να εχει 2 ή 5 καρτες.

επισης καρτες 700ε δεν ειναι προσφορα καθολου για ολους, ειδικα αν δεν τα εχεις ανετα.

τοτε μια καρτα ..100 ε μπορει να ειναι σουπερ υπεραρκετη

 

Eγω τα εχω ανετα φιλε μου και επειδη ειμαι σε 3440x1440 100hz θελω να εχω το μεγιστο και να απολαμβανω τα παιχνιδια μου οπως πρεπει. Ειναι high end καρτα αυτη τη στιγμη στο MSRP της συν ολα τα δωρα που δινουν απο εκει και περα προφανως ο καθενας κανει κουμαντο στα χρηματα του. Αλλος δινει 1500 για iphone S22 ultra για να βγαζει φωτογραφιες στο instagram αλλος 1500 το χρονο σε τσιγαρα για να πεθανει ο καθενας οπου γουσταρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ola150 είπε

Εν τω μεταξύ ξέρω ότι είμαι άσχετος αλλά ρε φίλε μου την δίνει που η 3090 έχει 1259$ γαμώ το σπίτι μου και εδώ πέρα έχει 2000€. Το ίδιο με την 6800 XT.

Μην τα κοιτας καθολου αυτα, αλλος κοσμος Αμερικα, αν σε χαλαει η διαφορα τιμης σε vga, ριξε μια ματια στην τιμη της βενζινης :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Ola150 είπε

Εν τω μεταξύ ξέρω ότι είμαι άσχετος αλλά ρε φίλε μου την δίνει που η 3090 έχει 1259$ γαμώ το σπίτι μου και εδώ πέρα έχει 2000€. Το ίδιο με την 6800 XT.

σε όλα τραγωδία ειμαστε δυστυχώς 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
20 minutes ago, Ola150 said:

Εν τω μεταξύ ξέρω ότι είμαι άσχετος αλλά ρε φίλε μου την δίνει που η 3090 έχει 1259$ γαμώ το σπίτι μου και εδώ πέρα έχει 2000€. Το ίδιο με την 6800 XT.

Για ποια 3090 μιλάς? Γιατι βλέπω ότι αρχιζουν από 1215+ στο skroutz.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Ola150 είπε

Εν τω μεταξύ ξέρω ότι είμαι άσχετος αλλά ρε φίλε μου την δίνει που η 3090 έχει 1259$ γαμώ το σπίτι μου και εδώ πέρα έχει 2000€.

Είσαι κάνα εξάμηνο πίσω 🤣

17 λεπτά πριν, Ola150 είπε

Το ίδιο με την 6800 XT.

Η Red Devil 6800XT πριν από 15 μέρες έπαιζε από "καλο" σκρουτζομάγαζο 718€ και άμεσα διαθέσιμη και από λιγότερο "καλό" στα 699€. Για πολλές ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Stefanos683 είπε

σκεψου ποσο απουλητο πηγαινε ωστε σκεφτηκαν να το δινουν τσαμπα σαν προσφορα 150ε μπας κ πουλησουν καμια καρτα 700. μαρκετιν

 

Ε όχι δηλαδή και το Forspoken απούλητο έμενε; Μάλλον η κάρτα έμενε απούλητη και είπαν να την προωθήσουν όπως έκανε πάντα επιθετικά η AMD και με τις Vega και με τις 5700xt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Aias είπε

Οποιος περιμενει τις νεες καρτες θα παθει οτι και με τις 3070/3080. Θα τις αρπαξουν τα αρπακτικα απο την αρχη ειτε miners ειτε skulpers .Τελη Σεπτεμβρη ετοιμαστειτε παλι για covid/πολεμους κτλ μαζι με τις μασκες/lockdown/ακραια ακριβεια που φερνουν μαζι.Τα συμφεροντα ειναι πολλα.Ξεχνατε ευκολα.

Οι miners για να επιζήσουν μετά τα μέσα/τέλη Σεπτεμβρίου, που το Ethereum φεύγει από PoW και πάει σε PoS ( πολύ συνοπτικά σε αυτό που μας ενδιαφέρει εδώ, δε θα χρειάζεται GPUs για να παραχθεί ), θα πρέπει:

1) είτε να πέσει πολύ χοντρό χρήμα στα minable altcoins ( που οκ, πλέον ο κόσμος είναι λίγο υποψιασμένος να μην πετάει τα λεφτά του όπου να'ναι ) για να ανέβει η κεφαλαιοποίησή τους κατά τουλάχιστον 10 δις $,

2) είτε κάποιος να εφεύρει ένα νέο καθυστερημένο αδηφάγο ενεργειακά altcoin που θα μπορεί να παραχθεί με GPUs,

3) είτε να ξεκινήσουν τα ξεφορτώματα των GPUs από miners.

 

Εγώ θεωρώ ότι το (3) θα είναι αυτό που θα έχει την τιμητική του και εδώ μιλάμε για εκατοντάδες χιλιάδες GPUs ( αν όχι εκατομμύρια - βάση του συνόλου του hashrate στο Ethereum ) σε όλον τον κόσμο... Επομένως, προβλέπω κάτι εκατοντάδες σελίδες αγγελιών πολύ σύντομα για GPUs από miners ( που κατά τη γνώμη μου δεν πρέπει να τους κάνουμε τη χάρη να τις αγοράζουμε σε «φυσιολογικές» τιμές αλλά αντιθέτως να τις πάρουμε - όσοι πάρουμε - σε τιμές σκότωμα ) και επίσης αρκετές προσφορές σε καινούργιες για να ισορροπιστούν λίγο οι πωλήσεις σε σχέση με τις μεταχειρισμένες.

 

Πού τα γνωρίζω όλα αυτά; Τα είχε προβλέψει ο Παΐσιος.

 

( Πάντως, παρόλα αυτά, θεωρώ όντως την RX 6800 XT του θέματος τρομερή προσφορά και θα το σκεφτώ μήπως την τσιμπήσω, thanks TS )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για να υπάρχει ακόμα στο stock του πλαισίου ή μιλάμε για αρκετό στοκ ή δεν έχει την απαιτούμενη αποδοχή... Όταν έβγαλαν την asus 3080 στα 900 κάτι ευρώ είχε εξαφανιστεί στα πρώτα λεπτά άν δεν κάνω λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...