Προς το περιεχόμενο

PowerColor VGA Radeon RX 6800 Red Dragon (+δώρα) 699€/749€ η xt @ΠΛΑΙΣΙΟ [ΤΕΛΟΣ]


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες σε 4K monitor παίζει αξιοπρεπέστατο gaming ή συγκεκριμένη; Παίζει άνετα τους γνωστούς τίτλους battlefield,warzone,forza, spiderman κτλπ;;

Επίσης με 850w τροφοδοτικό είσαι εντάξει με την συγκεκριμένη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Thomas_Boz είπε

Καλησπέρα παίδες σε 4K monitor παίζει αξιοπρεπέστατο gaming ή συγκεκριμένη; Παίζει άνετα τους γνωστούς τίτλους battlefield,warzone,forza, spiderman κτλπ;;

Επίσης με 850w τροφοδοτικό είσαι εντάξει με την συγκεκριμένη;

Δεν θα έχεις πρόβλημα σε 4K. Για τροφοδοτικό ελάχιστο 750 δίνει η AMD 2 8pin καλώδια θέλει. 

https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-6800-xt/30.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είναι η Red Devil, το πακέτο συνολικά έχει αρκετά καλό value με όλα αυτά που δίνει, για όποιον κυρίως τα χρειάζεται όμως και δεν θέλει να μπλέκει με αγγελίες.

Στα θετικά τα 3χρόνια εγγύηση Πλαισιού γιατί γενικά οι powercolor έχουν 2χρόνια εγγύηση.

Οι υπόλοιποι στην αναμονή για τις νέες κάρτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Thomas_Boz είπε

Καλησπέρα παίδες σε 4K monitor παίζει αξιοπρεπέστατο gaming ή συγκεκριμένη; Παίζει άνετα τους γνωστούς τίτλους battlefield,warzone,forza, spiderman κτλπ;;

Επίσης με 850w τροφοδοτικό είσαι εντάξει με την συγκεκριμένη;

Ναι σε όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαι ενα κλικ πριν πατησω το κουμπι. Δεν καιγομαι να εχω καρτα αυριο, ειμαι με onboard καρτα εδω και πολλους μηνες αλλα μπηκα στην πριζα να αρχισω το καψιμο παλι. Αξιζει να περιμενω λετε τα νεα μοντελα η να πατησω το κουμπι σημερα?

Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι η τελευταια εποχη που ειχα amd πριν χρονια -μλαμε για περιοδο 290Χ- ειχα θεματα με του drivers, πουλησα τηνβ καρτα και ορκιστηκα να μην πιασω ξανα κοκκινη στα χερι μου, σχεδν μια δεκατια αργοτερα ειμαι στο τσακ να καταπατησω τον ορκο😋 Ενα θετικο ειναι οτι εχω monitor 144hz free sync

 

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Ειμαι ενα κλικ πριν πατησω το κουμπι. Δεν καιγομαι να εχω καρτα αυριο, ειμαι με onboard καρτα εδω και πολλους μηνες αλλα μπηκα στην πριζα να αρχισω το καψιμο παλι. Αξιζει να περιμενω λετε τα νεα μοντελα η να πατησω το κουμπι σημερα?

Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι η τελευταια εποχη που ειχα amd πριν χρονια -μλαμε για περιοδο 290Χ- ειχα θεματα με του drivers, πουλησα τηνβ καρτα και ορκιστηκα να μην πιασω ξανα κοκκινη στα χερι μου, σχεδν μια δεκατια αργοτερα ειμαι στο τσακ να καταπατησω τον ορκο😋 Ενα θετικο ειναι οτι εχω monitor 144hz free sync

 

Τα νέα μοντέλα θα έρθουν τελος 2022. Σε τι τιμές δεν ξέρουμε όμως. Σαν τιμή είναι άψογη και με το πληκτρολόγιο που δίνει και τα παιχνίδια τα οποία μπορείς να τα πουλήσεις κάνα 70αρι. Οι drivers είναι άψογοι εδώ και αρκετό καιρό δε θα έχεις θέμα. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Arkin είπε

Με έβαλαν μέσα καπέλο usb πετσέτα δωράκι 

 

Screenshot_2022-08-11-11-44-24-793_com.google.android.gm.jpg

το ducky one σκοτωνει μαν μου, μη το πουλησεις αν δεν εχεις καλυτερο

τ δικο μ ηταν με cherry black κ μολις αλλαξα σε keychron αλλα το ducky μου φαινεται καλυτερο

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

το ducky one σκοτωνει μαν μου, μη το πουλησεις αν δεν εχεις καλυτερο

Δεν έχει πλαϊνα αριθμητικά πλήκτρα και κάπως αυτό με κρατάει να μην το κρατήσω. Ένα μηχανικό mantistek έχω με καφέ διακόπτες απόλυτα ικανοποιημένος 5 χρόνια λογικά όμως δεν θα έχει καμία σχέση με αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pwpwpw είπε

Ειμαι ενα κλικ πριν πατησω το κουμπι. Δεν καιγομαι να εχω καρτα αυριο, ειμαι με onboard καρτα εδω και πολλους μηνες αλλα μπηκα στην πριζα να αρχισω το καψιμο παλι. Αξιζει να περιμενω λετε τα νεα μοντελα η να πατησω το κουμπι σημερα?

Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι η τελευταια εποχη που ειχα amd πριν χρονια -μλαμε για περιοδο 290Χ- ειχα θεματα με του drivers, πουλησα τηνβ καρτα και ορκιστηκα να μην πιασω ξανα κοκκινη στα χερι μου, σχεδν μια δεκατια αργοτερα ειμαι στο τσακ να καταπατησω τον ορκο😋 Ενα θετικο ειναι οτι εχω monitor 144hz free sync

 

Πάτα το, η καρτουλα στην τιμή αυτή και με ότι συμπεριλαμβάνεται στο πακέτο συν την εγγυηση πλαίσιο απλά δεν υπάρχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Arkin είπε

Έτοιμος εδώ τσίμπησα την 6800xt 604 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ με βγήκε ευχαριστούμε πολύ τον TS. Έχω ήδη 6700xt οπότε θα δω μια αύξηση 50% δεν είναι και λίγο. Πληκτρολόγιο θα πάει για πούλημα για τα παιχνίδια θα δούμε ίσως κρατήσω sniper elite 5 για μένα. Πούλημα την 6700xt στο 300αρι να φύγει χθες και νομίζω κάναμε ένα πολύ τίμιο deal για αυτή τη στιγμή. 

Screenshot_2022-08-11-10-01-07-530_com.android.chrome.jpg

Πληκτρολογιάρα ειναι το συγκεκριμένο, μη κάνεις καμια μ@λακια και το δώσεις κράτα το έστω για gaming μόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Πληκτρολογιάρα ειναι το συγκεκριμένο, μη κάνεις καμια μ@λακια και το δώσεις κράτα το έστω για gaming μόνο.

Αν είναι τόσο καλό βρε παιδιά το κρατάω δεν έχω θέμα να πάρω 100 ευρώ από την πώληση. Αρκεί όντως να δω διαφορά στο gaming. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Arkin είπε

Ναι δίνει το sniper elite 5 το saints row το καινούργιο και το forspoken. 

Αυτά αν δεν κάνω λάθος είναι πακέτο της AMD. Το Πλαίσιο συμμετέχει στην προσφορά, οπότε τα δίνει. Αγορά από άλλο μαγαζί ίσως να σημαίνει απώλεια των παιχνιδιών αυτών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, john_dr είπε

Αυτά αν δεν κάνω λάθος είναι πακέτο της AMD. Το Πλαίσιο συμμετέχει στην προσφορά, οπότε τα δίνει. Αγορά από άλλο μαγαζί ίσως να σημαίνει απώλεια των παιχνιδιών αυτών.

Ναι μόνο αγορές από plaisio τα περνεις αν πάρεις κάρτα από άλλο κατάστημα Ελλάδα δεν τα δίνουν. Κάπου 110 ευρώ έχουν στα φθηνότερα κλειδαραδικα τα παιχνίδια που δίνουν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οποιος περιμενει τις νεες καρτες θα παθει οτι και με τις 3070/3080. Θα τις αρπαξουν τα αρπακτικα απο την αρχη ειτε miners ειτε skulpers .Τελη Σεπτεμβρη ετοιμαστειτε παλι για covid/πολεμους κτλ μαζι με τις μασκες/lockdown/ακραια ακριβεια που φερνουν μαζι.Τα συμφεροντα ειναι πολλα.Ξεχνατε ευκολα.

Επεξ/σία από Aias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλουτσικη προσφορα αν μπορουν να πουληθουν το πληκτρολογιο και τα παιχνιδια κανα 150αρι συνολικα σε ενδιαφερομενους. Παει 550ε η απλη 6800 και 600ε η XT.

Καλες τιμες (και συμφερει η XT θεωρω σε σχεση με την απλη) για σημερα. Τωρα αν απο Σεπτεμβρη δουμε πιο aggresive ξεστοκαρισμα ισως να βρεθουν καλυτερα deals.

Περισσοτερο προσωπικα με σταματαει το οτι ειναι αμφιβολο αν/σε τι τιμη θα μπορεσεις να σπρωξεις τα extras, και δε τα χρειαζομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...