Προς το περιεχόμενο

PowerColor VGA Radeon RX 6800 Red Dragon (+δώρα) 699€/749€ η xt @ΠΛΑΙΣΙΟ [ΤΕΛΟΣ]


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η red devil ως υλοποίηση είναι καλύτερη. Το καλό εδώ είναι ότι δίνει πληκτρολόγιο αξίας 125 ευρώ δίνουν το mouse pad παιχνιδια που πουλιούνται ένα 80αρι αμεσα 3 χρόνια εγγύηση plaisio. Ήδη είναι προς αποστολή η δική μου ίσως και ΣΚ να την έχω αν και πέφτει 15γουστος και με πάει στις 17 το plaisio στο mail. Θα λιώσουμε στο Gaming πάντως είναι λουκούμι για 3440x1440 ανάλυση που είμαι και 100hz monitor. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Arkin είπε

Έτοιμος εδώ τσίμπησα την 6800xt 604 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ με βγήκε ευχαριστούμε πολύ τον TS. Έχω ήδη 6700xt οπότε θα δω μια αύξηση 50% δεν είναι και λίγο. Πληκτρολόγιο θα πάει για πούλημα για τα παιχνίδια θα δούμε ίσως κρατήσω sniper elite 5 για μένα. Πούλημα την 6700xt στο 300αρι να φύγει χθες και νομίζω κάναμε ένα πολύ τίμιο deal για αυτή τη στιγμή. 

Screenshot_2022-08-11-10-01-07-530_com.android.chrome.jpg

Με γειες αν και σε ήθελα στην άλλη πλευρά.:D

Η τιμή όμως είναι πολύ καλή.

2 ώρες πριν, Γιαν10 είπε

καλημέρα, δεδομένου πως βγαίνουν σύντομα νέες κάρτες αξίζει να την τσιμπήσω σε αυτήν την τιμή? από θέμα upgrade, με παίρνει άνετα να περιμένω άλλον έναν χρόνο αλλά φαίνεται τίμια καρτούλα οπότε είμαι διχασμένος

Στα λεφτά αυτά δεν ξέρουμε αν και τι θα παιξει. Το παίρνεις το ρίσκο το πολύ πολύ τη δίνεις πάνω κάτω στα ίδια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Armoral είπε

Με γειες αν και σε ήθελα στην άλλη πλευρά.:D

Η τιμή όμως είναι πολύ καλή.

Στα λεφτά αυτά δεν ξέρουμε αν και τι θα παιξει. Το παίρνεις το ρίσκο το πολύ πολύ τη δίνεις πάνω κάτω στα ίδια 

Να σε καλά. Δεν έχω παράπονο από amd σε nvidia θα επρεπε να πάω τουλάχιστον στην 12αρα 3080 δηλαδή 900 ευρώ χωρίς καθόλου δώρα οπότε η διαφορά είναι τεράστια. Τι να πρώτο παίξουμε να δούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Arkin, εαν δεν σου κανει κοπος, οταν παραλαβεις γραψε μας και πως/ποτε ελαβες τα παιχνιδια, γιατι την τελευταια φορα με τις rx 570 παιρναμε ενα σωρο τηλεφωνα στο πλαισιο μεχρι να βγαλουμε ακρη.

Επεξ/σία από umbrella co.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, umbrella co. είπε

Arkin, εαν δεν σου κανει κοπος, οταν παραλαβεις γραψε μας και πως/ποτε ελαβες τα παιχνιδια, γιατι την τελευταια φορα με τις rx 570 παιρναμε ενα σωρο τηλεφωνα στο πλαισιο μεχρι να βγαλουμε ακρη.

Ναι εννοείται θα γραψω αναλυτικά. Λογικά θα στείλουν τον κωδικό στο mail τις επόμενες μέρες. Αλλιώς θα πάρω τηλέφωνο θυμάμαι τότε με την 570 την πήραμε για φίλο και με ένα τηλεφωνακι το έστειλαν. Division 2 και RE2 αν θυμάμαι καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Armoral είπε

Στα λεφτά αυτά δεν ξέρουμε αν και τι θα παιξει. Το παίρνεις το ρίσκο το πολύ πολύ τη δίνεις πάνω κάτω στα ίδια 

Στο τσάκ είμαι, φαντάζομαι θα θέλω και cpu upgrade - δεν βαστάει ο ryzen 5 1400 αλλά απ'΄ότι βλέπω η mobo μου (B450M S2H) υποστηρίζει ryzen 5500 οπότε τώρα βλέπω μπας και τα πάρω μαζί πακέτο από πλαίσιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δελεαστικοτατο πακέτο και από μεγάλη αλυσίδα ( =άτοκες), , θεωρώ ότι θα δούμε καλύτερες τιμές και από το Πράσινο στρατόπεδο σιγά σιγά. Προσωπικά θα περιμένω.

Τώρα για την κάρτα διαβάζω για έντονο coil whine , καλό είναι να το τσεκαρουν οι ενδιαφερόμενοι.

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/p83m1h/powercolor_6800_xt_red_dragon_first_impressions/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Γιαν10 είπε

Στο τσάκ είμαι, φαντάζομαι θα θέλω και cpu upgrade - δεν βαστάει ο ryzen 5 1400 αλλά απ'΄ότι βλέπω η mobo μου (B450M S2H) υποστηρίζει ryzen 5500 οπότε τώρα βλέπω μπας και τα πάρω μαζί πακέτο από πλαίσιο...

5600 η 5600x όπου τον βρεις φθηνότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δείτε και αυτό. Τώρα εξηγούνται τα δωράκια. 

 

Screenshot_2022-08-11-15-15-18-590_com.android.chrome.jpg

Για παράδειγμα στην 6800xt εκτός των 6 δωρων που γράφει, δινει και έξτρα αλλά 3 παιχνίδια δώρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pwpwpw είπε

Για παράδειγμα στην 6800xt εκτός των 6 δωρων που γράφει, δινει και έξτρα αλλά 3 παιχνίδια δώρο;

Ναι δίνει το sniper elite 5 το saints row το καινούργιο και το forspoken. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kkatzos είπε
10 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

Για μία από τις καλύτερες υλοποιήσεις για το συγκεκριμένο chip.

Μήπως τη μπέρδεψες με τη Red Devil; Γιατί η Red Dragon ανέκαθεν ήταν η φτηνή σειρά της Powercolor.

10 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

Ανταγωνισμός από 800€+ χωρίς τα δώρα και χωρίς 3 χρόνια εγγύηση Πλαισιο

Εδώ η "καλή" Red Devil 6800XT στα 810€ οπότε ίσως πρέπει να διορθώσεις το αποπροσανατολιστικό "Ανταγωνισμός από 800€"

ΔΕΝ έγραψα "Η καλύτερη υλοποίηση".....
ΕΓΡΑΨΑ "Για μία από τις καλύτερες υλοποιήσεις". 

Σαφώς η Red Devil είναι λίγο καλύτερη, ΑΛΛΑ αμα κοιταξεις πιο προσεκτικά.
ΔΕΝ ειναι ετοιμοπαράδοτή σε κανενα μαγαζι,
ΔΕΝ εχει δωρα κοντα στα 300€ που εμμεσα περνεις την καρτα στα 400-450€
ΔΕΝ εχει 3 χρονια εγγύηση ΠΛΑΙΣΙΟ

Δεν υπαρχει σε κανενα μαγαζι ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΟΤΗ λιγοτερο απο 800€+ ουτε η ΧΤ και γενικα κανενα μοντελο.
Μπορεις αμα θες να δωσεις τα χρηματα σου στο καθε σκρουτζομαγαζο και να περιμενεις ΑΝ θα στην φερει διαφορετικα περιμενεις μετα επιστοφη χρηματων οποτε γουσταρουν.
Κανενα "αποπροσανατολιστικό" Ανταγωνισμός από 800€
Συγκρινεις διαφορετικα πραγματα.

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρήνη υμιν παιδιά δεν θα μαλωσουμε τώρα και για το πια υλοποίηση είναι καλύτερη. Καλό gaming να έχουμε με ότι κάρτα περνουμε από εκεί και πέρα δεν θέλει παρεξηγήσεις. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, umbrella co. είπε

Arkin, εαν δεν σου κανει κοπος, οταν παραλαβεις γραψε μας και πως/ποτε ελαβες τα παιχνιδια, γιατι την τελευταια φορα με τις rx 570 παιρναμε ενα σωρο τηλεφωνα στο πλαισιο μεχρι να βγαλουμε ακρη.

https://www.amdrewards.com/

Σου στέλνουν κωδικό από πλαίσιο και τον εξαργυρώνεις εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zengar Zombolt είπε

ΔΕΝ έγραψα "Η καλύτερη υλοποίηση".....
ΕΓΡΑΨΑ "Για μία από τις καλύτερες υλοποιήσεις". 

Σαφώς η Red Devil είναι λίγο καλύτερη, ΑΛΛΑ αμα κοιταξεις πιο προσεκτικά.
ΔΕΝ ειναι ετοιμοπαράδοτή σε κανενα μαγαζι,
ΔΕΝ εχει δωρα κοντα στα 300€ που εμμεσα περνεις την καρτα στα 400-450€
ΔΕΝ εχει 3 χρονια εγγύηση ΠΛΑΙΣΙΟ

Δεν υπαρχει σε κανενα μαγαζι ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΟΤΗ λιγοτερο απο 800€+ ουτε η ΧΤ και γενικα κανενα μοντελο.
Μπορεις αμα θες να δωσεις τα χρηματα σου στο καθε σκρουτζομαγαζο και να περιμενεις ΑΝ θα στην φερει διαφορετικα περιμενεις μετα επιστοφη χρηματων οποτε γουσταρουν.
Κανενα "αποπροσανατολιστικό" Ανταγωνισμός από 800€
Συγκρινεις διαφορετικα πραγματα.

ευχαριστουμε για την προσφορα αδερφε μου, μην ακους τον καθε ανιδεο.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...