Προς το περιεχόμενο

PowerColor VGA Radeon RX 6800 Red Dragon (+δώρα) 699€/749€ η xt @ΠΛΑΙΣΙΟ [ΤΕΛΟΣ]


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Arkin είπε

Εγω πηρα και χθες για τα παιχνιδια με λενε θα το δουμε. Δεν ηρθε τιποτα. Πηρα ξανα τωρα μου λεει μεχρι Παρασκευη αν δεν ερθει κατι ξανα παρτε. Αντε να δουμε ο αλλος χθες με ειπε δεν ηταν μεσα στο κουτι? Ενας με ειπε τσεκαρε spam mails ο αλλος με ειπε πως να το κανα εξαργυρωση στο amdrewards δεν καταλαβε οτι δεν ειχα καν το κουπονι. Παρασκευη ξανα τηλεφωνο λογικα εκτος αν συγκινηθουν και το στειλουν. 

 

6 ώρες πριν, tsofras είπε

Κλασικό πλαίσιο όποτε έχω πάρει κάρτα με games μου έχουν βγάλει το λάδι. Τελευταία φορά μου πήρε 3μηνες και έστειλα email στα κεντρικά και μου έδωσαν κωδικό από άλλο παιχνίδι από αυτό που έλεγε η κάρτα ( ήταν το doom 3 τότε και το ήθελα οπότε απλά το δέχθηκα)

Παιδιά μην ανησυχείτε και να μη λέμε ότι να ναι. Το πλαίσιο είναι πολύ εντάξει στους κωδικούς, καμία φορά καθυστερούν γιατί δεν έχουν η περιμένουν να τους δώσουν από το amdrewards αλλά ΠΑΝΤΑ  τους δίνουν 

Και στην 5700xt είχα πάρει κωδικούς αν και με λίγη καθυστέρηση γιατί δεν είχαν και στην 3070 μου εστειλαν επειδή αναγραφόταν στη σελίδα του προϊόντος κατά την αγορά της , παρά το γεγονός ότι σε σύνδεσμο προς την nvidia και τη gigabyte αναφερόταν ξεκάθαρα ότι η προσφορά είχε λήξει όταν την έκανα.

Οι άνθρωποι μου έστειλαν κωδικούς από τη 3080 για το call of duty και ετήσιοας GeForce now  ενώ δεν είχα αγοράσει 3080 έτσι απλά για να με ικανοποιήσουν επειδή το ζήτησα, πολύ ήρεμα και χωρίς πίεση ή φασαρίες.

Βέβαια τον ενεργοποίησα αργότερα, όταν αγόρασα την 3080ti γιατί ήταν κλειδωμένος με βάση το hardware και απαιτούσε 3080 για την ενεργοποίηση αλλά τον κωδικό τον πήρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Armoral είπε

 

Παιδιά μην ανησυχείτε και να μη λέμε ότι να ναι. Το πλαίσιο είναι πολύ εντάξει στους κωδικούς, καμία φορά καθυστερούν γιατί δεν έχουν η περιμένουν να τους δώσουν από το amdrewards αλλά ΠΑΝΤΑ  τους δίνουν 

Και στην 5700xt είχα πάρει κωδικούς αν και με λίγη καθυστέρηση γιατί δεν είχαν και στην 3070 μου εστειλαν επειδή αναγραφόταν στη σελίδα του προϊόντος κατά την αγορά της , παρά το γεγονός ότι σε σύνδεσμο προς την nvidia και τη gigabyte αναφερόταν ξεκάθαρα ότι η προσφορά είχε λήξει όταν την έκανα.

Οι άνθρωποι μου έστειλαν κωδικούς από τη 3080 για το call of duty και ετήσιοας GeForce now  ενώ δεν είχα αγοράσει 3080 έτσι απλά για να με ικανοποιήσουν επειδή το ζήτησα, πολύ ήρεμα και χωρίς πίεση ή φασαρίες.

Βέβαια τον ενεργοποίησα αργότερα, όταν αγόρασα την 3080ti γιατί ήταν κλειδωμένος με βάση το hardware και απαιτούσε 3080 για την ενεργοποίηση αλλά τον κωδικό τον πήρα.

Βρε θα τους στειλουν απλα μην περασουν μερες και ληξει η περιοδος του κουπονιου. Ακουσα πολλα απο τους υπαλληλους παντως ενω την προηγουμενη φορα μου λεει στον στελνω αμεσως και οντως σε 10 λεπτα ειχε ερθει στο mail. Χθες ενας με ειπε να δω μεσα στο κουτι που με εστειλαν τα πραγματα μηπως υπαρχει χαρτι με κουτι. Μετα αν με πηγε στα spam mail 2 φορες το ρωτησαν αυτο ενα αλλο παιδι δεν καταλαβε με πηγε στο site amdrewards για να το εξαργυρωσω λεω δεν εχω το κουπονι ακομα. Για αυτο και περνουμε τηλεφωνο νωρις μην περασουν οι μερες και ληξει ειναι μεχρι 10 Σεπτεμβριου απο οτι ειδα η ενεργοποιηση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Makam είπε

Συμφωνώ με το @Arkin, ας μείνει ανοιχτό λόγω των παιχνιδιών, περιμένουν κι άλλοι.

Όσον αφορά τις προηγούμενες εμπειρίες από το Πλαίσιο, αγορά 5700ΧΤ με παιχνίδια, μου τα δίνουν μετά από τηλεφώνημα και μετά ήρθε και μήνυμα οπότε πήρα διπλό το δωράκι. Εξαίρεση βέβαια αλλά συνέβη :)

Και σε εμενα πανω φαινεται ξεκαθαρα οτι εγινε αυτο το πραγμα. Ελαβα 2 ξεχωριστα mail για τον ιδιο λογο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Armoral είπε

 

Παιδιά μην ανησυχείτε και να μη λέμε ότι να ναι. Το πλαίσιο είναι πολύ εντάξει στους κωδικούς, καμία φορά καθυστερούν γιατί δεν έχουν η περιμένουν να τους δώσουν από το amdrewards αλλά ΠΑΝΤΑ  τους δίνουν 

Και στην 5700xt είχα πάρει κωδικούς αν και με λίγη καθυστέρηση γιατί δεν είχαν και στην 3070 μου εστειλαν επειδή αναγραφόταν στη σελίδα του προϊόντος κατά την αγορά της , παρά το γεγονός ότι σε σύνδεσμο προς την nvidia και τη gigabyte αναφερόταν ξεκάθαρα ότι η προσφορά είχε λήξει όταν την έκανα.

Οι άνθρωποι μου έστειλαν κωδικούς από τη 3080 για το call of duty και ετήσιοας GeForce now  ενώ δεν είχα αγοράσει 3080 έτσι απλά για να με ικανοποιήσουν επειδή το ζήτησα, πολύ ήρεμα και χωρίς πίεση ή φασαρίες.

Βέβαια τον ενεργοποίησα αργότερα, όταν αγόρασα την 3080ti γιατί ήταν κλειδωμένος με βάση το hardware και απαιτούσε 3080 για την ενεργοποίηση αλλά τον κωδικό τον πήρα.

Δεν λέμε ότι να ναι φίλε μου πραγματική εμπειρία σε 3 αγορές είπα. Και τις 3 τα έστειλαν αλλά και τις 3 παρακαλαγα. Επειδή δεν είχες θέμα εσύ δεν σημαίνει ότι δεν έχουν άλλοι.

Όπως και να έχει δεν πρέπει ο καταναλωτής να παρακαλάει με email και τηλέφωνα αλλά να φροντίσουν με την πληρωμή να δώσουν και τα παιχνίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Thomas_Boz είπε

Ξέρει κάποιος πως αλλάζει το χρώμα στην καρτα; Κατέβασα ενα πρόγραμμα από το site αλλα με apply δεν αλλάζει το κόκκινο...

Και να το αλλαξεις, παλι "RED dragon" θα λεει το σχεδιο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, nek4d είπε

Και να το αλλαξεις, παλι "RED dragon" θα λεει το σχεδιο :P

Το χρώμα με απασχολεί το αλλο Δεν με ενοχλεί 

33 λεπτά πριν, Arkin είπε

Προβλημα με το κουπονι. Τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση? Να στειλω στην AMD?

Screenshot_1.png

Έπρεπε να το ειχες κάνει ήδη πιστεύω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thomas_Boz είπε

Το χρώμα με απασχολεί το αλλο Δεν με ενοχλεί 

Έπρεπε να το ειχες κάνει ήδη πιστεύω....

Οχι σημερα αφου το ελαβα. Το promotion ειναι μεχρι 10 Σεπτεμβριου. Εστειλα ticket να κανουν increase το limit οπως γραφει. Θα ενημερωσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Thomas_Boz είπε

Ξέρει κάποιος πως αλλάζει το χρώμα στην καρτα; Κατέβασα ενα πρόγραμμα από το site αλλα με apply δεν αλλάζει το κόκκινο...

 

 

20220819_120945.jpg

Και πολλά άλλα στο google. Update drivers, re install powercolor app, κλείσε αλλά rgb softwares. 

Edit: τα παραπάνω ισχύουν για την devil και όχι την dragon

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Thomas_Boz μην σου φαίνεται τόσο παράξενο. Και η sapphire στην pulse δεν εχει rgb.

Και τώρα είδα ότι το reddit post αφορά την devil. Επίσης, και στο site της powercolor αναφέρει μόνο red led. Οπότε δεν αλλάζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...