Προς το περιεχόμενο

PowerColor VGA Radeon RX 6800 Red Dragon (+δώρα) 699€/749€ η xt @ΠΛΑΙΣΙΟ [ΤΕΛΟΣ]


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσφορά από το ΠΛΑΙΣΙΟ 

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi-pc/kartes-grafikon/powercolor-vga-radeon-rx-6800-red-dragon-16-gb_3711870?qId=3b753f12a367a2aafae924207478b506&qIx=products

+Δώρο keyboard αξίας 150€

https://www.plaisio.gr/powercolor-x-ducky-one-2-sf-rgb-white-switches_3949427

+Δώρο mousemat αξίας 20€

https://www.plaisio.gr/powercolor-red-devil-gaming-mousepad_3811557

+ 3 games (αξίας 130€ περίπου απο κλειδαδικα όλα μαζί)

Saints Row, Forspoken και Sniper Elite 5 σε ψηφιακή μορφή

 

Ανταγωνισμός από 800€+ χωρίς τα δώρα και χωρίς 3 χρόνια εγγύηση Πλαισιο

 

Επίσης η RX 6800xt ίδιο μοντέλο στα 749€ με τα ίδια δωρα

 

Έμμεσα με τα δώρα η κάρτα βγαίνει -300€ περίπου δηλαδή στα 400/450€.

Για μία από τις καλύτερες υλοποιήσεις για το συγκεκριμένο chip.

Θεωρώ πως αν κάποιος ψάχνεται για κάρτα γραφικών τώρα είναι μία πολύ καλή ευκαιρία καθώς δεν ξέρουμε την διαθεσιμότητα και τις τιμές της επόμενης γενιάς.

 

20210129142418_powercolor_radeon_rx_6800_16gb_red_dragon_axrx_6800_16gbd6_3dhr_oc.jpeg

IMG_20220811_052418.jpg

IMG_20220811_053230.jpg

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα γιατί μου φαίνεται πως προσπαθούνε σιγά σιγά να ξεστοκάρουν ότι έχουν πάρει σε εξωφρενικές τιμές για να μπορέσουν σιγά σιγά να παραλάβουν νέα παρτίδα αγορασμένη πλέον σε πιο χαμηλή τιμή.

Και ένα πρόσφατο άρθρο με current τιμες καρτών https://www.tomshardware.com/news/gpu-pricing-index

$580 η 6800, $670 η ΧΤ retail

Επεξ/σία από kamui
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, alldaynews είπε

πηγα να κανω την παραγγελία και μου προσθέτει μετά τον φπα αρα τελική τιμή βγαίνει 868

πλαισιο.JPG

Έχεις βάλει επί 2 το mousepad και το πληκτρολόγιο. Αν αφαιρέσεις τα διπλά θα είναι στα 699 η τελική τιμή.

Επεξ/σία από Lamogio01
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, alldaynews είπε

πηγα να κανω την παραγγελία και μου προσθέτει μετά τον φπα αρα τελική τιμή βγαίνει 868

Τα δώρα προστίθενται απευθείας στο καλάθι , αφού πατήσεις για προσθήκη στο καλάθι τη κάρτα 

ο TS απλά πρόσθεσε τα δώρα σε link για να τα δουν οι τυχόν ενδιαφερόμενοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτοιμος εδώ τσίμπησα την 6800xt 604 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ με βγήκε ευχαριστούμε πολύ τον TS. Έχω ήδη 6700xt οπότε θα δω μια αύξηση 50% δεν είναι και λίγο. Πληκτρολόγιο θα πάει για πούλημα για τα παιχνίδια θα δούμε ίσως κρατήσω sniper elite 5 για μένα. Πούλημα την 6700xt στο 300αρι να φύγει χθες και νομίζω κάναμε ένα πολύ τίμιο deal για αυτή τη στιγμή. 

Screenshot_2022-08-11-10-01-07-530_com.android.chrome.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Lamogio01 είπε

Έχεις βάλει επί 2 το mousepad και το πληκτρολόγιο. Αν αφαιρέσεις τα διπλά θα είναι στα 699 η τελική τιμή.

ουπςςςςςςς εχεις δικιο συγνωμη για το λάθος

Επεξ/σία από alldaynews
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα, δεδομένου πως βγαίνουν σύντομα νέες κάρτες αξίζει να την τσιμπήσω σε αυτήν την τιμή? από θέμα upgrade, με παίρνει άνετα να περιμένω άλλον έναν χρόνο αλλά φαίνεται τίμια καρτούλα οπότε είμαι διχασμένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Γιαν10 είπε

καλημέρα, δεδομένου πως βγαίνουν σύντομα νέες κάρτες αξίζει να την τσιμπήσω σε αυτήν την τιμή? από θέμα upgrade, με παίρνει άνετα να περιμένω άλλον έναν χρόνο αλλά φαίνεται τίμια καρτούλα οπότε είμαι διχασμένος

Αφού έχεις άλλον ένα χρόνο περιθώριο καλύτερα περίμενε, είναι αρκετά μεγάλο διάστημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kamui είπε

Και ένα πρόσφατο άρθρο με current τιμες καρτών https://www.tomshardware.com/news/gpu-pricing-index

$580 η 6800, $670 η ΧΤ retail

Τιμές χωρίς ΦΠΑ σε Αμερική μεριά 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

Για μία από τις καλύτερες υλοποιήσεις για το συγκεκριμένο chip.

Μήπως τη μπέρδεψες με τη Red Devil; Γιατί η Red Dragon ανέκαθεν ήταν η φτηνή σειρά της Powercolor.

7 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

Ανταγωνισμός από 800€+ χωρίς τα δώρα και χωρίς 3 χρόνια εγγύηση Πλαισιο

Εδώ η "καλή" Red Devil 6800XT στα 810€ οπότε ίσως πρέπει να διορθώσεις το αποπροσανατολιστικό "Ανταγωνισμός από 800€"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Ελλάδα η τιμή νομίζω είναι άριστη ΣΗΜΕΡΑ. Σε 2-3 μήνες ΜΠΟΡΕΙ να υπάρχουν πολλές και καλύτερες επιλογές, αλλά για την ώρα νομίζω είναι καλές επιλογές. Για όποιον βιάζεται και θέλει άμεσα.

Έχει και με περιορισμένη διαθεσιμότητα σε κάποια καταστήματα 1-2 6600 αλλά και μία 6500 ΧΤ σε φυσιολογικές τιμές, αν κάποιος ψάχνει κάτι φτηνότερο άμεσα και τύχει να βρίσκεται κοντά στα καταστήματα αυτά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...