Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! Version 5.


poulinos

Μην πετάτε τίποτα.Χαρίστε τα εδώ  

776 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Είσαστε ευχαριστημένοι από το παρόν τόπικ; Οι απαντήσεις είναι ανώνυμες.

    • Ναι
      639
    • Οχι
      48
    • Ετσι και ετσι
      89

Η ψηφοφορία έχει ολοκληρωθεί


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

20 ώρες πριν, kitkatO είπε

ακόμα υπάρχει εν τέλη

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ  στρώμα κούνιας οταν λέω καινούριο , εννοώ καινούριο και αχρησιμοποίητο απλά δεν θέλω να βάλω κάποια εξευτελιστική τιμή -  παραλαβή από Πετρούπολη, Αττική για κάποιον που το χρειάζεται μου στέλνει μήνυμα του δίνω κινητό παραλαμβάνει άμεσα . ευχαριστώ

καλησπέρα. ενδιαφέρομαι για το στρώμα. τι διάσταση ειναι; 

Επεξ/σία από nikthanos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, tigergreg είπε

Ασυρματη  καρτα  δικτυου  στο  κουτι  της  tp link wn751nd καινουργια.

92514331_tplinkwn751nd.jpg.d95d9d267141e7bea02da91453633bb6.jpg

 

Παραλαβη  ΜΟΝΟΝ  στην   εδρα  μου  πισω  απο  το   εφετειο  αθηνας  το  γρηγοροτερο 

δυνατον.

Ποσταρετε  πρωτα  εδω  και  στειλτε  αμεσα  ΠΜ.

 

 

 

Κ

Γρηγόρη αν δεν την ζητήσει κανείς θα περάσω Δευτέρα που θα είμαι Αθήνα να παραλάβω. Αν δεν έχεις αντίρρηση φυσικά.

Φιλικά,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, TasSou είπε

Γρηγόρη αν δεν την ζητήσει κανείς θα περάσω Δευτέρα που θα είμαι Αθήνα να παραλάβω. Αν δεν έχεις αντίρρηση φυσικά.

Φιλικά,

ΟΚ

Στελνω  ΠΜ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2023 στις 11:16 ΜΜ, MessengerOfGood είπε

Χαρίζεται το εικονιζόμενο κουτί από δικτυακό δίσκο LaCie (έχω αφαιρέσει τον δίσκο 3,5", πρέπει να βάλετε δικό σας).

Έχει χρησιμοποιηθεί πολύ λίγο την εποχή των Windows XP (αυτό μόνο θυμάμαι) και δεν έχω ιδέα πως - και αν - συνδέεται στο δίκτυο με τα Windows 10 ή 11. Έχει και υποδοχή USB. Από hardware και εμφάνιση είναι σε άριστη κατάσταση και πρέπει να είναι και λειτουργικό γιατί έχει γίνει ελάχιστη χρήση (ο δίσκος - που έβγαλα - λέει 49 ημέρες λειτουργίας).

Το τροφοδοτικό του τα έφτυσε νωρίς και τον δούλευα με ένα τροφοδοτικό υπολογιστή με το δικό του καλώδιο και βύσμα που φυσικά θα δοθεί μαζί (έχω φωτογραφία της συνδεσμολογίας στην κλέμα). Το ταμπελάκι λέει 12V/3A. 

Δεν θα τηρήσω σειρά εκδήλωσης ενδιαφέροντος. Θα ήθελα να το πάρει κάποιος που μπορεί να το αξιοποιήσει (δηλαδή να ξέρει κάτι περισσότερο από μένα για τα δίκτυα στα Windows 10). 

Στη διαδικασία της αφαίρεσης του δίσκου έχω βγάλει φωτογραφίες που θα διευκολύνουν την εγκατάσταση νέου. Δεν έχει νόημα φυσικά να τις βάλω εδώ - θα τις στείλω στον αποδέκτη,

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.jpg

Να ευχαριστήσω και δημόσια τον MessengerOfGood για την προσφορά του. Παρέλαβα χθες βράδυ κ περιμένω την πρώτη ευκαιρία που θα έχω ελεύθερο χρόνο να ασχοληθω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ZaChris ευχαριστώ για τα αντισηπτικά.

Αθήνα, κέντρο κ νότια προάστια:

Χαρίζεται χριστουγεννιάτικο δέντρο 1.80 περίπου ύψος, κλασσικό σκούρο πράσινο χρώμα με βάση μεταλλική.

Παραλαβή έως το Σάββατο από το ιχ μου, μετά μάλλον θ' αφεθεί σε κάδο.

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2023 στις 3:32 ΜΜ, lofter είπε

Χαρίζεται ταλαιπωρημένο πλυντήριο πιάτων 45cm. Λειτουργεί κανονικά, ωστόσο εμφανισιακά έχει δει και καλύτερες ημέρες.

 

Το πρόβλημα είναι οτι και στα δυο του καλάθια έχει εμφανίσει σκουριά σε 2-3 σημεία.

Παραλαβή από Νέα Σμύρνη.

ΠΛ2.png

ΠΛ1.png

Να ευχαριστήσω και δημόσια τον Στέφανο για αυτήν την υπέροχη κίνηση!

Να είσαι καλά φίλε. Παρέλαβα και ευχαριστώ πολύ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/1/2023 στις 9:41 ΜΜ, K2012 είπε

Γεια χαρά σε όλους. Κάνω ένα μικρό ξεκαθάρισμα οπότε…

ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΟΝΤΑΙ:

1. Δύο, λειτουργικές, μητρικές socket 478.

Η μία με Pentium 4 / 2.8Ghz και με 1x1gb ram και 1x512Mb ram
και η άλλη με Pentium 4 / 3.2Ghz και με 1x1gb ram και 1x256Mb ram

Και

2. μερικά DRIVES για σταθερό, και για laptop (από αυτά, νομίζω ότι το ασημένιο είναι από vaio – και, όπως φαίνεται, το πάνω-πάνω έχει σπασμένο το καπάκι του). Δεν τα έχω τεστάρει αλλά λογικά είναι όλα λειτουργικά. <-- Κρατήθηκαν για georgios65


Εκδήλωση ενδιαφέροντος εδώ και πμ. Εαν για τις μητρικές υπάρξει ενδιαφέρον από περισσότερους από 1, 2 ανθρώπους (να πω την αλήθεια, προτιμώ να τις πάρουν δύο άνθρωποι, από μία ο καθένας κι όχι ένας και τις δύο) θα γίνει κάποια κλήρωση φαντάζομαι, σε εύλογο χρόνο (2 μέρες ας πούμε; 3;)


Δυστυχώς δε μπορώ να στείλω. Βρίσκομαι στην Αθήνα, και οι μητρικές κλπ θα πρέπει να παραληφθούν από Μαρούσι ή ΚΑΤ (σταθμούς ΗΣΑΠ). * Ή και σε άλλη περιοχή της Αθήνας, αν βολεύει, μετά από συνεννόηση.

Add Ons(6).gif

Add Ons(7).gif

Add Ons(9).gif

 

Τελικά δεν υπήρξε καθόλου ενδιαφέρον για τις μητρικες οπότε,  georgios65, είναι δικές σου. Πμ για τα υπόλοιπα!

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, georgeps21 είπε

Να ευχαριστήσω και δημόσια τον Στέφανο για αυτήν την υπέροχη κίνηση!

Να είσαι καλά φίλε. Παρέλαβα και ευχαριστώ πολύ!

να σαι καλά Γιώργο! 😀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Mr^Robot είπε

Χαρίζονται μιας και θελω να ξεκινήσω ενα μικρο ξεκαθάρισμα V2

 

1) 4 ADSL Modem Routers λειτουργικά μεν ( έδωσαν σημάδια ζωής ) ταλαιπωρημένα δε , με 2 μετασχηματιστές μόνο "συμβατούς" που βρήκα .

2) Level One Switch 10/100 πιθανόν  , λειτουργικό χωρίς  μετασχηματιστή .

3) ΟΤΕ TV αποκωδικοποιητής , το μοντέλο χωρις το δισκο ( ας το πούμε ετσι ) με μετασχηματιστή .

4) ΓΙΑ XBOX ONE - BATTLEFIELD 1 ( Περισσέψε απο πώληση της κονσόλας και ξεχάστηκε σε ενα ράφι μερικά χρονια , λογικά είναι ΟΚ ) 

5) Samsung Ram 1GB 2RX8 Για λαπτοπ , καπου παράπεσε την προηγουμένη φορα και την βρήκα τωρα . ( δουλεύει κανονικά )

-Εκδήλωση ενδιαφέροντος εδώ και μετα πμ , διατηρώ το δικαίωμα να δώσω τα πράγματα οπου νομίζω εγώ . 

ΕΙΜΑΙ ΕΠΑΡΧΙΑ , ΘΑ ΚΑΝΩ 1 (ΜΙΑ) ΑΠΟΣΤΟΛΗ και το άτομο που θα παραλάβει αναλαμβάνει να ξανα χαρίσει οτι δεν θέλει .

IMG_2202.jpg

IMG_2203.jpg

IMG_2204.jpg

Τα πράγματα εστάλησαν ΟΛΑ στο μέλος @retroman3 , είναι στην δικη του κρίση πλεον τι θα κρατήσει η τι θα επαναχαρίσει .

Επεξ/σία από Mr^Robot
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρίζονται τα παρακάτω. Τα ηχεία είναι 2. Δεν τα έχω δοκιμάσει χρόνια αλλά υποθέτω δουλεύουν ακόμα. 

Το φουρνακι μέχρι που το βάλαμε στην άκρη δούλευε κανονικά. 

Προϋπόθεση παραλαβή από Ασπρόπυργο. 

 

IMG_20230108_183920.jpg

IMG_20230108_183317.jpg

IMG_20230108_183303.jpg

IMG_20230108_183900.jpg

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαρίζονται τα εικονιζόμενα:

1 Δύο μνήμες

2. 2 Καλώδια IDE

3. Λαμάκι με καλώδιο Ε-SATA για σύνδεση εξωτερικού δίσκου E-SATA

Μνήμες.jpg

Καλώδια.jpg

Επεξ/σία από MessengerOfGood
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, MessengerOfGood είπε

Χαρίζονται τα εικονιζόμενα:

1 Δύο μνήμες

2. 2 Καλώδια IDE

3. Λαμάκι με καλώδιο Ε-SATA για σύνδεση εξωτερικού δίσκου E-SATA

Μνήμες.jpg

Καλώδια.jpg

Πμ για ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...