Προς το περιεχόμενο

Intel 13th +14th Gen Core, Raptor-Lake & Z790 (2022) [LGA1700]


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, ICE-T είπε

επίσημα review ποτέ έχουμε?

φυσιολογικά (ίσως 18-19 τα reviews) λίγο πριν το release  που έχουν στις 20 του μήνα........περιμένει η msi το μοτερ να καταφτάσει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, BabisTs είπε

φυσιολογικά (ίσως 18-19 τα reviews) λίγο πριν το release  που έχουν στις 20 του μήνα........περιμένει η msi το μοτερ να καταφτάσει

και εγώ αναμένω να δω και τίς θερμοκρασίες του 13700Κ  αν θα είναι ίδιες με του 12900Κ γιατι μου φαίνονται ίδια στα spec's . 

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ICE-T είπε

και εγώ αναμένω να δω και τίς θερμοκρασίες του 13700Κ  αν θα είναι ίδιες με του 12900Κ γιατι μου φαίνονται ίδια στα spec's . 

Αν δεν βαλεις cooler απο τα lidl μια χαρα θερμοκρασίες εχει ο 12900k. Μην βλέπεις τους αμπαλιες στο youtube. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Herald είπε

Αν δεν βαλεις cooler απο τα lidl μια χαρα θερμοκρασίες εχει ο 12900k. Μην βλέπεις τους αμπαλιες στο youtube. 

Σε gaming σενάρια μιλάω πάντα αυτό με ενδιαφέρει, οικονομία στα cooler δεν κάνω μόνο την Deepcool LS720 δεν έχω δοκιμάσει οτιδήποτε άλλο του εμπορίου τα έχω δοκιμάσει σχεδόν,θα την έπαιρνα και την συγκεκριμένη αν την έβρισκα με κανονική εγγύηση Ελλάδα.

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/10/2022 στις 9:08 ΠΜ, Herald είπε

Εγώ μάλλον KF, δεν δουλεύει η IGPU σε  μένα, δεν δίνει vrms η MSI :P 
 

Δεν νομίζω να έχει διαφορά στο binning, right?

Στις τιμές που βλέπεις από Γερμανία, διαίρεσε με 1,19 και κάντο x24% + 16€ τα μεταφορικά για να δείς τελική τιμή. 

λιγο offtopic

ενδιαφέρομαι και εγω για αγορα 13900Κ απο Γερμανία, επειδη δεν έχω ασχοληθεί με ενδοκοινωτικές συναλλαγές, απο οτι είδα στο amazon business, αφαιρείτε κατευθείαν το γερμανικό ΦΠΑ (και απο τα μεταφορικά; ), θα πρεπει να πληρώσω κάτι άλλο μετά.. οταν πχ τα καταχωρίσει ο λογιστής στη δήλωση Ανακεφαλαιωτικών Πινάκων ενδοκοινοτικών συναλλαγών;

αν κατι βγαίνει 1000€ απο Γερμανία χωρις ΦΠΑ.. 

και απο Ελλάδα 1240€ με ΦΠΑ..

ειτε η αγορα γινει απο Γερμανία, είτε απο Ελλάδα, δεν θα εχουμε απολύτως κανένα όφελος, αφού στο 3μηνο θα συμψηφιστούν τα 240€ (απο το ελληνικό τιμολόγιο) με το συνολικο φπα του 3μηνου. σωστά το εχω καταλάβει;

θα συνδιαστεί με Noctua NH-U12A, αλλα θα περιμένουμε και μερικα review.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, prefuse είπε

λιγο offtopic

ενδιαφέρομαι και εγω για αγορα 13900Κ απο Γερμανία, επειδη δεν έχω ασχοληθεί με ενδοκοινωτικές συναλλαγές, απο οτι είδα στο amazon business, αφαιρείτε κατευθείαν το γερμανικό ΦΠΑ (και απο τα μεταφορικά; ), θα πρεπει να πληρώσω κάτι άλλο μετά.. οταν πχ τα καταχωρίσει ο λογιστής στη δήλωση Ανακεφαλαιωτικών Πινάκων ενδοκοινοτικών συναλλαγών;

αν κατι βγαίνει 1000€ απο Γερμανία χωρις ΦΠΑ.. 

και απο Ελλάδα 1240€ με ΦΠΑ..

ειτε η αγορα γινει απο Γερμανία, είτε απο Ελλάδα, δεν θα εχουμε απολύτως κανένα όφελος, αφού στο 3μηνο θα συμψηφιστούν τα 240€ (απο το ελληνικό τιμολόγιο) με το συνολικο φπα του 3μηνου. σωστά το εχω καταλάβει;

θα συνδιαστεί με Noctua NH-U12A, αλλα θα περιμένουμε και μερικα review.

Σωστα σε ολα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Pantaz είπε

Εννοείται αυτό!

Άντε να έρθει ο 13900Κ να δέσω και μετά αραχτός & games.....Εσυ έχεις και το τέρας την 4090 που περιμένεις....άντε με το καλό να σου έρθει bro!

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Άντε να έρθει ο 13900Κ να δέσω και μετά αραχτός & games.....Εσυ έχεις και το τέρας την 4090 που περιμένεις....άντε με το καλό να σου έρθει bro!

Φτάνουμε σιγά σιγά στο τέλος! Αντε μια ανάσα έμεινε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...