Προς το περιεχόμενο

Intel 13th +14th Gen Core, Raptor-Lake & Z790 (2022) [LGA1700]


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, prefuse είπε

Έχω τον ανιψιό μου που έσπασε ήδη μια οθόνη παίζοντας μάλλον fifa ή GTA online.. δεν μου λέει τι έπαιζε, απλά ότι φτιάχνουν τις οθόνες "ψεύτικες" και χαλάνε με το παραμικρό χτύπημα αν πχ τύχει και χάσεις και πετάξεις με λίγα νευρα το gamepad στην οθόνη..

Ενός μήνα ήταν η οθόνη και του διάλεξα και σχετικά μια καλή dell..

Αν θέλεις να του κάνεις δώρο το mouse για να το πετάξει (αργά ή γρήγορα, θέμα χρόνου) στην οθόνη που ήδη αντέχει ακόμα, μετά από κάνα χρόνο, ευχαρίστως να πληρώσω τα μεταφορικά :) Αν το τυλίξεις και ως δώρο με χαρτί περιτυλίγματος Παναθηναϊκου, Ολυμπιακού, ΑΕΚ, θα έχουμε και άμεσα αποτέλεσματα εκτόξευσης. Αν και πήρε το πρωτάθλημα και χαιρεται ακόμα..

Λες να του βάλω και μια web cam για να έχουμε το στιγμιότυπο για να γίνει viral? Θα έχεις συνδράμει και σε μια κινηματογραφική παραγωγή extreme sports..

ισχύει αυτό που λέει αδερφέ μου παλιά χτυπάγαμε τα τηλεκοντρολ και αντί να χαλάνε φτιάχνανε.. οι τηλεοράσεις είχαν γυαλί λες και ήταν αλεξίσφαιρο... πλέον όλα ψεύτικα την oled λυπήθηκα να τι χτυπήσω γιατί την πλήρωσα 2 χιλιάρικα..

στείλε μου μήνυμα που θες να στο στείλω αν και δεν έχω χαρτί κάποιας ομάδας θα στο φτιάξω :P 

 

7 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Θα επιλέξω τη σιωπή.

αδερφέ μου πέτρο ξέρεις κανέναν εξορκιστή?

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Tambas91 είπε

για ακόμη μια φορα η υπομονή μου δοκιμάζεται... έχω αυτό το ποντίκι: https://www.skroutz.gr/s/21267434/Razer-Basilisk-X-Hyperspeed-Asyrmato-Gaming-Pontiki-16000-DPI-Mayro.html?product_id=117621586&sponsored=shelf  το οποιο για κάποιο λόγο (μονο στο σταθερό pc) μου κάνει νούμερα...

εκεί που δουλεύει ξαφνικά σταματάει σε ανύποπτες φάσεις και για να δουλέψει θέλει restart το pc ακόμα και να βάλω άλλο ποντίκι (έχω ακόμα ένα DeathAdder ενσύρματο) δε δουλεύει... το περίεργο είναι ότι με το laptop δε το κάνει... και στο σταθερό με το ενσύρματο δουλεύει κανονικά...

το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι μου το έκανε ενώ έπαιζα rank στο tft και αντί για δεύτερος βγήκα έβδομος και έχασα τα lp μου, οποτε άνθρωπος είμαι και εγώ λύγισα και το πλάκωσα στα κλωτσομπουνια... με το ξύλο έσπασε το κάτω καπάκι που κρύβεις το usb και έβγαλα ένα πλαϊνό κουμπί και το πέταξα κατά τα αλλα δουλεύει κανονικά άμα θέλει κανεις του το δίνω τσάμπα γιατί δε θέλω να σπάσω το υπόλοιπο setup

υπάρχει περίπτωση να φταίει κάτι με τη μητρική η κάτι τέτοιο?

Βρε ουτε τους 12 αθλους του Ηρακλη να περνουσες. Τι τραβας και εσυ καθε τρεις και λιγο. Και εγω λεω οτι εχω προβληματα οταν μερικες φορες δεν μπαινει σε screensaver ο υπολογιστης μετα απο 1 λεπτο. Παλι καλα να λεμε με αυτα που βλεπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic αλλα επειδη ο @Tambas91 πειραματιζοταν με 2 ντουζίνες T30 και γενικα σουπερ ντουπερ ψύξη αλλα και οποιος αλλος θελει κατι αντιστοιχο και δεν ενοχλεί το μεγεθος και ΑΝ εχει γίνει σωστή αντιγραφή του fractal torrent, παιζει να μιλαμε για το καλυτερο κουτι σε airflow.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dr.Tesla είπε

@akoinonitos Ο 14700KF πως σου πηγαίνει με DDR4? 
Αν μπορώ να γλυτώσω το 300-350 για μνήμες και να βάλω τα  Micron Rev.E που έχω από το τωρινό. 
Από όσο διάβασα στο search τρέχεις limiter στο EDC και Undervolt, κατα τα άλλα στοκ, σωστά;

Με 2 sticks πανω στη μητρικη 4400mhz με 4 sticks που εχω τωρα 4266mhz . Αλλα θελουν πολυ χερι για να ανεβουν  εκει. Undervolt και stock limits εχω και εχω βαλει να κοβει στους 75 βαθμους τωρα που ειναι καλοκαιρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Arkin είπε

Βρε ουτε τους 12 αθλους του Ηρακλη να περνουσες. Τι τραβας και εσυ καθε τρεις και λιγο. Και εγω λεω οτι εχω προβληματα οταν μερικες φορες δεν μπαινει σε screensaver ο υπολογιστης μετα απο 1 λεπτο. Παλι καλα να λεμε με αυτα που βλεπω.

ρε συ arkin εδώ δε μιλάμε ότι κανεις ένα achievement σε ένα παιχνίδι... άμα ήξερες ποσο δύσκολα βγαίνουν αυτά τα lp δε θα κορόιδευες.. πιο δύσκολα από το μεροκάματο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

ρε συ arkin εδώ δε μιλάμε ότι κανεις ένα achievement σε ένα παιχνίδι... άμα ήξερες ποσο δύσκολα βγαίνουν αυτά τα lp δε θα κορόιδευες.. πιο δύσκολα από το μεροκάματο

Εδω εισαι βρε συ. Meme για σενα αποκλειστικα. 

 

images.jpg

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Tambas91 είπε

για ακόμη μια φορα η υπομονή μου δοκιμάζεται... έχω αυτό το ποντίκι: https://www.skroutz.gr/s/21267434/Razer-Basilisk-X-Hyperspeed-Asyrmato-Gaming-Pontiki-16000-DPI-Mayro.html?product_id=117621586&sponsored=shelf  το οποιο για κάποιο λόγο (μονο στο σταθερό pc) μου κάνει νούμερα...

εκεί που δουλεύει ξαφνικά σταματάει σε ανύποπτες φάσεις και για να δουλέψει θέλει restart το pc ακόμα και να βάλω άλλο ποντίκι (έχω ακόμα ένα DeathAdder ενσύρματο) δε δουλεύει... το περίεργο είναι ότι με το laptop δε το κάνει... και στο σταθερό με το ενσύρματο δουλεύει κανονικά...

το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι μου το έκανε ενώ έπαιζα rank στο tft και αντί για δεύτερος βγήκα έβδομος και έχασα τα lp μου, οποτε άνθρωπος είμαι και εγώ λύγισα και το πλάκωσα στα κλωτσομπουνια... με το ξύλο έσπασε το κάτω καπάκι που κρύβεις το usb και έβγαλα ένα πλαϊνό κουμπί και το πέταξα κατά τα αλλα δουλεύει κανονικά άμα θέλει κανεις του το δίνω τσάμπα γιατί δε θέλω να σπάσω το υπόλοιπο setup

υπάρχει περίπτωση να φταίει κάτι με τη μητρική η κάτι τέτοιο?

Πριν το δωσεις βαλτα ολα default στο bios και δες αν δουλευει χωρις θεμα ,ετσι για να σου λυθει η απορια γτ σταματαει να δουλευει.

Το εχεις δοκιμασει σε ολες τις θυρες usb ετσι?

 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν παίζεις με ασύρματο ποντίκι, καλό είναι να έχεις συνδέσει προληπτικά σε κάποιο usb κι ένα δεύτερο ποντίκι και να έχεις ελέγξει οτι δουλεύουν και τα δύο ταυτόχρονα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Πριν το δωσεις βαλτα ολα default στο bios και δες αν δουλευει χωρις θεμα ,ετσι για να σου λυθει η απορια γτ σταματαει να δουλευει.

Το εχεις δοκιμασει σε ολες τις θυρες usb ετσι?

 

δεν είχα πειράξει τίποτα στο bios εκτος από λίγο uv και κλείσιμο HT.... USB τα δοκίμασα σχεδόν όλα και αυτά που έχει το κόουτο μπροστά και πίσω τις M/B, έβαλα το πρόγραμμα τις razer το έβγαλα τίποτα.. όταν έτρωγε αυτό το σκάλωμα ήταν σα να μη δεχόταν το pc κανένα ποντίκι μέχρι να γίνει restart ενώ το πληκτρολόγιο και άλλες συσκευές δούλευαν κανονικά...

παίζει να μου έχει χακάρει το pc ο πέτρος με τον χαρτεμπορα δεν υπάρχει άλλη εξήγηση :P 

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
42 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Πάλι bios update?  Υποτίθεται ότι δεν τα έκαναν αυτά οι χρήστες της Intel 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 hours ago, Thresh said:

Πάλι bios update?  Υποτίθεται ότι δεν τα έκαναν αυτά οι χρήστες της Intel 😛

Ε, μια φορά στο τόσο... όταν υπάρχει πραγματικά λόγος... Οχι κάθε 2 εβδομάδες όπως απέναντι... που πολλοί έχουν κάνει home page την σελίδα του bios...:)

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, Eloy said:

Ε, μια φορά στο τόσο... όταν υπάρχει πραγματικά λόγος... Οχι κάθε 2 εβδομάδες όπως απέναντι... που πολλοί έχουν κάνει home page την σελίδα του bios...:)

Intel denies reports that it identified a root cause for Core i9 crashing issues — investigation continues | Tom's Hardware (tomshardware.com)

Μπα τελικά το αρνείται, συνεχίζεται η έρευνα.

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...